Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Pastor baptystów Michał Prończuk oskarża.

Miałem zrezygnować z fejsa, ale jak zauważam prowadzenie fun pagea ma sens.

W weekend osoba tytułująca się pastorem, czyli przewodnikiem stada chrześcijan zaatakował mnie pozbawiony argumentów na związek świętowania niedzieli z ekumenią. Przedstawiam poniżej dialog do, którego sie włączyłem na swoim fan pagu, pod tekstem o szabacie.

 

Kulturalnie bez uszczypliwości zgodziłem się też z częścią wypowiedzi i podałem fakty uzupełniające.
Z czym się spotkałem od osoby pasterza? Z bezpardonowym atakiem….

 

 

 

Jak zauważyliście Panu Michałowi bardzo nie odpowiada ukazanie faktu uczestnictwa kościoła baptystów w ekumenii z kościołem Rzymu, gdyż jest on poddany temu Rzymowi.

 

Pan Prończuk udaje, że nie widzi związku świętowania niedzieli z ekumenią, a związek ten jest tak wielki jak korelacja między Szatanem i kłamstwem.

Wobec tego pozostało mu zaatakować mnie najpierw szyderstwem typowym dla religii bez owoców Ducha:

“Panie detektywie czy jest Pan żywą osobą czy tylko zaawansowanym bootem? Nie rozmawiamy o ekumenii tylko szabacie.”

 

Tak jakbym ja napisał “Panie Michale, czy jest Pan tylko klaunem, czy czkawką ekumenii?”. Czy ładnie by to brzmiało? No nie.

 

Następnie zaszufladkował mnie jako sektę.

Problem w tym, że wszystkie sekty są właśnie zarejestrowane. Między innymi ta z Lublina, oraz ta która uczy jak należy śmiać  w duchu na podłodze i wiele innych firm religijnych kontynuujących patent z filmu Kler.

Nie należę do żadnej sekty i to jest problem atakujących mnie współpracowników Rzymu.

Teraz jest tak, że to państwo odpowiada za normy. Możesz zarejestrować LGBT i wtedy jest to normalne, ale kiedy wierzysz bez religii to już jest to sekta, bo czymże jest sekta aniżeli rozumieniem jej oczami Rzymu? Sektą jest odejście od kościoła Rzymu i w tym rozumieniu oni nas określają jako sekta.

 

Na koniec napisał mi p. Pronczuk tak:

 

‘Jeśli Pan nie należy do żadnej religii to znaczy, że nie jest Pan chrześcijaninem”

 

Słuchajcie wy wszyscy poza zborami. Ci z małych miast i wsi gdzie nie ma zboru. Nie jesteście chrześcijanami wg Pana Pronczuka. Nawet jeśli czytacie codziennie Pismo i modlicie się, jesteście posłuszni Bogu pomagacie potrzebującym……

Odpowiem p. Prończukowi tutaj, gdyż nie chcę już ciągnąć sporu, który zaczął na fejsie. Sporu, który patrząc po  Pana pastora języku mógł przerodzić się w kłótnie.

 

 

Odpowiadając zadam pytanie:

W jakiej organizacji był Pan Jezus? Jaką zarejestrował?

W jakiej denominacji był apostoł Piotr? W jakiej Jan?

 

 

 

Zawsze myślałem, że gdzie dwóch lub trzech spotyka się w imię Jezusa Chrystusa tam On jest. Najwidoczniej według najnowszych wytycznych Rzymu myliłem się.

 

Takim ludziom obce jest pojęcie w Duchu i w Prawdzie….

 

Pan Prończuk dokonał osądu. Ale jakim sądem…. Resztę znacie.

 

W zborach niby protestanckich jest na pewno wiele oddanych Bogu ludzi. Ale czy w takim razie, jeśli zauważamy w religiach współpracujących z Rzymem ludzi Bożych, to czy nie powinniśmy taką samą miarą mierzyć katolików, którzy są tak samo zwiedzeni przez góry swej władzy jak Ci z denominacji protestanckich?

 

Sami widzicie jak boli ich świętowanie soboty.

Oczywiście samo świętowanie soboty nie czyni z nikogo dobrego człowieka, Ale problemem jest poddanie się Rzymowi i brak granic między protestantami,  a kościołem Rzymu.

 

„Kościół katolicki twierdzi, że zmiana [sobota szabatu na niedziele] był aktem i  jest znakiem jej autorytetu kościelnego w rzeczach religijnych” (HF Thomas kanclerz kardynała Gibbonsa).

Niedziela jest naszym znakiem władzy … Kościół jest ponad Biblią, a to przeniesienie z szabatu jest dowodem tego faktu” (Catholic Record of London, Ontario 1 września 1923).

 

Oni celowo zacierają te granice, ale Pan Jezus powiedział, że od tej pory prawdziwi czciciele będą oddawali mi cześć w Duchu i w prawdzie.

 

Dziwię się, że ludzie nie potrafią rozpoznawać owoców Ducha, którego w tym przypadku nie miał Pan Prończuk szydząc i oczerniając publicznie.

Zauważyłem, że gro pastorów internetowych jako główny motyw swego posłannictwa umieszcza informację o tym, że są mężami jednej żony. Ale w dalszej części wersetu Pawła jest też napisane.

‘opanowany, niekłótliwy’

 

Ale co tam, ważne że mąż jednej żony. Problem w tym że ateiści również mają jedną żonę a i często lepsze owoce. Zapominają przy tym, że często Jezus poróżnia (“nie pokój nieść przyszedłem, ale z mieczem” lub “ „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”).  Boży ludzie są atakowani ze strony świata i świata duchowego i nie jest czynnikiem kardynalnym mieć rodzinę. Priorytetem jest Chrystus i życie w Duchu i w prawdzie.

 

Na całe szczęście Pismo jest ponad pastorami po szkołach teologicznych.

Myślę, że tacy ludzie będą nas wydawać podczas Wielkiego Ucisku. Będą myśleli że w imię Boga to czynią jak Krzyżacy. Wszystko wspólnie z Rzymem.

 

 

 

 

 

Updated: 15 października 2018 — 10:13

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Kochany bracie, ten tekst tak mocno odnosi się do mojej osoby, że aż się wzruszyłem. Mam dokładnie tego typu rozmowy z ludźmi z “denominacji”. 99 procent z nich zaprzecza prawdzie i idzie na kompromis w jakimś aspekcie Pisma. Sama legalna rejestracja zboru rodzi we mnie wątpliwości. Robisz świetną robotę bracie, prawdziwy pracownik Nieba. Księga Liczb 6:24

 2. krótko podsumowując.
  Wg. p.Prończuka by być tzw. chrześcijaninem należy koniecznie być zapisanym do jakiejś organizacji, itd. i najlepiej posiadać państwowy wpis do ewidencji a wg. p.Jankowskiego aby móc dyskutować nt. Biblii należy mieć papierek potwierdzający ukończenie kierunku zwanego biblistyką.
  Prawdziwy koniec świata.

  No dobra czyli nie jestem chrześcijaninem i nie mam prawa dyskutować o Biblii.

  1. Bardzo ciekawy komentarz napisał niejaki Romuald pod tym dialogiem:

   “O ile mi wiadomo Michał Prończuk jest zwolennikiem idei przysposobienia obronnego, jakim jest posiadanie broni i używania jej w extremalnych sytuacjach… Jeżeli ktoś nie otrzymuje błogosławieństwa Bożego, to zawsze może liczyć na siebie i broń kórą posiada przy sobie”

 3. Już miałam styczność z tym człowiekiem. Mianowicie pluje jadem na braci, którzy chodzą po ulicy i uzdrawiają ludzi i głoszą ewangelie. Obrzydliwie ich wyzywał mówiąc, że zwodzą ludzi bo nie można tak uzdrawiać. Gdy poprosiłam o argumenty biblijne na jego tezy to otrzymałam jeden krótki werset pozbawiony kontekstu ,,Albowiem raz dane jest człowiekowi umrzeć a potem sąd”…. Od razu wiedziałam, że po prostu bolał go fakt, że ludzie chodzą w duchu i pragną naśladować Jezusa a nie siedzieć w ławce denominacyjnej. Po owocach ich poznacie. Ale także wybaczajmy takim ludziom zachowując jednak czujność.

  1. ” „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”

   Tak, to jest ważne.

 4. O ile dobrze pamiętam to są jeszcze (ale chyba nie u nas) baptyści dnia siódmego. Od zwykłych baptystów różnią się tylko tym, że nie uznają niedzieli.

 5. “Jaką sektę Pan reprezentuje?” pyta człowiek który nie potrafi na podstawie Biblii odpowiedzieć na pytanie gdzie nagle Jezus staje się szabatem, ani gdzie jest napisane że mamy odpoczywać w niedzielę. I on nie reprezentuje sekty 🙂
  Szabat – przykazanie będące solą w oku szatana i bardzo wielu “protestantów” kopiujących Konstantyna.

 6. Pan Michał Prończuk jest ukraińcem i ma zamiłowanie do broni jak krwawy pastor baptystyczny z Kijowa Ołeksandr Turczynow .Pełnił on obowiązki prezydenta ukrainy po obaleniu legalnego prezydenta Janukowycza .Pastor baptystyczny ma na rękach krew niewinnych mieszkańców Donbasu i Ługańska .

 7. No co za…admin kulturalnie, a on się tak kłóci…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: