Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Co Biblia mówi o wampirach energetycznych?

Zainspirowany wpisem pewnego new ageowca postanowiłem napisać tekst o wampirach energetycznych na podstawie biblii.

 

Oczywiście biblia nic nie wspomina o takim pojęciu, ale częstokroć czujemy się po spotkaniu z osobą o takich cechach jak wypompowani.

 

Wszyscy znamy ten typ  – po kilku godzinach wokół jednego z tak zwanych “wampirów energetycznych” czujesz się przygnębiony, wyczerpany, zmęczony, zepsuty i zdezorientowany.

Niektórzy ludzie mogą wejść do pokoju i słońce zniknie. Kwiaty więdną w ich obecności i nagle życie wydaje się takie szare. To są wampiry energetyczne.

 

 

Kim  jest wampir energetyczny?

 

 

Termin wampir energetyczny zwykle odnosi się do kogoś, kto ssie (stąd porównanie do wampira) życie  i energię prosto od ciebie. Możesz być w najbardziej pozytywnym i radosnym nastroju swojego życia, ale kilka godzin spędzenia czasu z jedną z tych osób i jesteś gotowy, by krzyczeć. Jeśli nie masz wystarczająco dużo siły, to ulegasz jego nastrojowi tracąc swą energię.

Zasadniczo odnosi się to tylko do “negatywnych” ludzi. Takich jak: cynicy, którzy myślą, że wszystko jest złe. Ci, którzy myślą, że wszystko jest bezwartościowe, nic się nie powiedzie, a wszyscy są nastawieni na porażkę i zgubę. Nienawidzą życia, zwykle są zgorzkniali, przygnębieni, źli, samotni, sfrustrowani i obwiniają o swoje problemy o innych.

 

 

Działa  to wg mnie na zasadzie, którą nazwałbym “demony lubią towarzystwo”,  co znaczy, że ​​nieszczęśliwi ludzie chcą, aby inni ludzie byli nieszczęśliwi, aby mogli płakać i żartować ze swoich problemów. Jest to koncepcja kryjąca się za przerażającymi “wampirami energetycznymi”. Zazwyczaj dotyczy to osoby, która nie żyje duchowo. Są nieszczęśliwi (może to wynikać z wielu powodów).

Ponieważ czują, że zostali wypaleni w życiu, starają się dzielić swoją negatywną “energią” z innymi. Zasadniczo próbują cię przekonać, dlaczego życie jest do bani, i że zawsze będzie źle. Są to zawsze te osoby, które postrzegają szklankę jako w połowie pustą zamiast w połowie pełną. Zawsze mówią takie słowa jak: nie mogę, nie będę, wątpię w to itp.

 

Co Biblia mówi o negatywności lub “wampirach energetycznych?”

 

 

Jak na wstępie napisałem w biblii nie ma mowy o wampirach energetycznych,

Jednak mówi trochę o naszych postawach i o tym, jak mamy się zachowywać w naszym życiu. Jedno jest pewne: Bóg KOCHA pozytywne nastawienie!

Oczywiście pominąwszy traumy i tragedie. Nikt nikomu nie każe śmiać się ze śmierci bliskiej osoby, choroby, rozwodu, problemów rodzinnych i etc.

 

Podam zdrowy przykład.

Mojżesz wysłał 12 ludzi, aby przeszukali ziemię Kanaan. Ludzie widzieli, że ludzie tej ziemi byli znacznie więksi niż oni. Kiedy wrócili, dziesięciu z nich zasadniczo powiedziało: “Nie ma mowy, Mojżeszu. Nie możemy zabrać tych facetów. Jesteśmy dla nich jak koniki polne. Nigdy ich nie pokonamy! “To był zły i negatywny raport.

Jednak jeden z mężczyzn o nazwisku Kaleb powiedział: “Chodźmy natychmiast i zajmujmy ten teren, bo jesteśmy w stanie ich  pokonać.”

 

Ludzie, którzy wydali negatywny raport, bardzo zaniepokoili Mojżesza i zgromadzenie, ale jeszcze gorzej – rozczarowali Boga. Albowiem Bóg był z nimi i nie uwierzyli w Jego moc, aby pomóc im zwyciężyć. Ich negatywność została ukarana, a Bóg nie pozwolił im wejść na ziemię przez kilka kolejnych lat (dopóki to pokolenie nie wyszło). Jednak dla Kaleba i Jozuego, którzy byli gotowi pójść i uwierzyć, Bóg pozwolił im wejść do tej ziemi.

Bóg kocha pozytywne, optymistyczne podejście. Nawet w Nowym Testamencie mówi się o 9 owocach Ducha Bożego:

 • miłość
 • radość
 • pokój
 • cierpliwość
 • życzliwość
 • dobroć
 • wierność
 • łagodność
 • samokontrola

Czy widzisz na tej liście negatywne nastawienie, zwątpienie, złość lub gorycz? Oczywiście nie. Bóg chce, abyśmy byli pozytywni, radośni, kochający, dobrzy, życzliwi i kontrolujący siebie. Oczywiście, nie możemy być szczęśliwi, że idziemy na szczęście przez cały czas. Jeśli mamy zły dzień, lub stracimy ukochaną osobę, będziemy smutni. Ale kluczem jest to, aby nigdy nie pozwolić sobie pozostać w cieniu, ponieważ mamy solidną pewność Jezusa Chrystusa. Podnieś się z powrotem i odzyskać na nowo energię. Niech rozraduje się radość w twoim sercu.

 

Jak rozpoznać wampiry wśród chrześcijan?

 

Ciągle wałkują o swoim fatalnym stanie,  z powodu swoich problemów. Bez względu na to, ile razy próbujesz wprowadzić “pozytywną” atmosferę, chrześcijańskie wampiry powracają do tarzania się w swoim nastawieniu “ubogich”.

Chcą, abyś rzucił wszystko i słuchał ich żalu, aby mogli manipulować tobą. Kiedy twój chrześcijański wampir zadzwoni do ciebie i zacznie marudzić, najlepiej być szczerym i powiedzieć coś w rodzaju: “Nie mogę tego problemu rozwiązać za Ciebie. Znajdź ukojenie w Jezusie” .

Chrześcijańskie wampiry muszą być w centrum uwagi. Brakuje im możliwości postawienia się w cudzej sytuacji..Możesz im pomagać długo, ale wiecznie będzie mało, a na końcu się obrażą.

 

Według mojej oceny takie wampiry psychologiczne mogą być pod wpływem rzeczywistych demonów.

 

Drugą cechą  wampira jest notoryczne poniżanie. Wampir musi czerpać energię z poniżania i gardzenia drugim człowiekiem. Co chcesz być dobry, to dostajesz prztyczka w nos w postaci umniejszania Twej roli w czymkolwiek.

 

” Kto bliźnim gardzi – ten grzeszy, szczęśliwy – kto z biednym współczuje.  Przysłów 14:21″

 

Żona Dawida (córka Saula) wzgardziła mężem kiedy ten tańczył i pozostała do końca życia bezdzietna.

Prawo Boże wczoraj i dziś na zawsze:

 

“Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga.
List do Rzymian 14:10″ 

 

Wampiry nigdy nie są wdzięczne i musza żywic się na innym organizmie, zgodnie ze staropolskim powiedzeniem “choćbyś zad miodem smarował to i tak jej/jemu nie dogodzisz”.

Gardzić można także Jezusem. Kiedy był na ziemi uzdrawiał, uwalniał, a i tak wzgardzono nim i dzisiaj każdy, kto gardzi innymi gardzi Jezusem.

 

” Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 12:48″

 

Jezus przyszedł z przykazaniem miłości, abyśmy się wzajemnie miłowali.

 

 

 

Jak radzić sobie z wampirami energetycznymi lub negatywnymi ludźmi.

 

 

Jeśli znasz kogoś, kto jest “energetycznym wampirem” lub pesymistą, musisz być miły i kochający dla tej osoby. Postaraj się wyciągnąć ich z ich złych nastrojów. Jest to wzywanie dla silnych nerwowo osób.

Jeśli jednak nie możesz ich zmusić do zmiany, a oni odmawiają życia owocem ducha powyżej, dobrym pomysłem może być zdystansowanie się od tej osoby. Staraj się spędzać wolny czas z bardziej pozytywnymi ludźmi. Gorzej jak taka osobą jest partner życiowy. Ale tacy tez potrzebują szacunku.

 

Biblia sugeruje, żebyśmy wybieramy naszych przyjaciół bardzo ostrożnie. Jeśli będziesz chodzić z mądrą osobą, staniesz się mądry:

Ten, który chodzi z mędrcami, będzie mądry, ale kompan głupców zostanie zniszczony.

Przysłów 13:20

Jeśli ciągle otaczasz się negatywnymi lub zgorzkniałymi  ludźmi, ta negatywność zacznie wchodzić ci do głowy. Zaczniesz patrzeć na rzeczy w innym świetle. Dlatego tak ważne jest staranne dobieranie przyjaciół. Rzuć okiem na to, z kim teraz mieszkasz, bo to prawdopodobnie zachowasz się sam na kilka miesięcy lub lat.

Możesz zobaczyć tę samą zasadę w pracy w historii Jozuego. Przez cały czas przebywał w pobliżu Mojżesza, a po śmierci Mojżesza Jozue przejął władzę i zaprowadził Izrael do ziemi obiecanej. Zdobywał bardzo dobre umiejętności przywódcze, obserwując i ucząc się od Mojżesza przez te wszystkie lata. Tak samo jest dzisiaj. Jeśli przez cały czas będziemy kręcić się wokół negatywnych, podłych lub grzesznych ludzi, to nas zjedzą i nie wydamy dobrych owoców.. i na odwrót.

Jeśli będziemy krążyć wokół pobożnych, mądrych, kochających ludzi, którzy nas wspierają, to będziemy szli do przodu niczym Jozue mając wcześniej za kompana  Mojżesza.

 

 

 

Nie mówię, że nie powinniśmy pomagać ludziom, lub nie spędzać czasu z negatywnymi ludźmi. Ale powinniśmy zadbać o to, aby ochronić się przed ich negatywnym nastawieniem. Czasami jedynym sposobem, aby to zrobić, jest dystansowanie się od tych ludzi.

Życie jest krótkie. Będziemy mieć wystarczająco dużo ból  i trudności przez całe życie. Nie ma takiej potrzeby na co dzień dodawać sobie z własnej woli trosk dodatkowych. Wywyższajmy Boga i osiągajmy szczyt i wzrost życia.

Bóg dał nam jedno życie wbrew naukom New Age i reinkarnacji satanistycznej.. Musimy zatem to jedno życie  najlepiej  wykorzystać. Nie powinniśmy być negatywni i zgorzkniali przez cały dzień.

Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni; ale mocy, miłości i zdrowego umysłu.

2 Tymoteusza 1: 7

Powinniśmy być optymistyczni i pozytywni. Bóg ma dla nas wielkie rzeczy. Ciesz się Jezusem. Mamy możliwość relacji z  potężnym  Królem, który jest Królem Królów i Panem Panów.

 

A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei. 1 Tes 4:13

 

Czy zaufałeś Chrystusowi jako swojemu zbawcy? Czy żyjecie w posłuszeństwie wobec Niego? Jeśli nigdy nie przyjąłeś Jezusa Chrystusa, to Biblia mówi, że możesz mieć odpuszczone  swoje grzechy, pokładając wiarę w Chrystusa i wierząc, że Bóg wzbudził Go z martwych. Jezus umarł, abyście mogli żyć bez grzechu.

 

Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i niszczyć. Ja przyszedłem, aby miały życie i to w obfitości. Jana 10.10

 

 

Wypełnienie Duchem Świętym to wypełnienie Jezusem gdzie panuje radość, miłość, pokój.

 

 

3 komentarze

Add a Comment
 1. Całkiem niedawno miałam (nie)przyjemność zawrzeć dość bliską relację z taką osobą. W świecie nazwaliby to narcystycznym zaburzeniem osobowości, psychopatią czy borderline, my wiemy, że to demoniczna inwazja (co zresztą daje się wyraźnie odczuć). Manipulacje, kłamstwa (nie tylko na ustach, ale przede wszystkim w głowie; o sobie, o ludziach, o świecie itd.), prośby i groźby, szantaże. Chęć posiadania człowieka na własność i podporządkowania go sobie w każdym milimetrze, czyli w skrócie – zamiast partnera mieć marionetkę (iście szatańskie). Zatrać dla niego duszę, ale sam od siebie nie włoży żadnego wysiłku. Przy tym całkowity brak odpowiedzialności za własne emocje i czyny, przerzucanie własnych zachowań na ofiarę, stawianie jej w świetle oprawcy…
  Szczerze współczuję tym ludziom, bo bardzo cierpią, czego chyba sami do końca nie są świadomi. Kontrolowani przez strach żyją kłamstwem i przez kłamstwo kontrolują innych wzbudzając w nich strach. Wprowadzają chaos i niszczą nie tylko siebie, ale wszystko dookoła.
  Od takich najlepiej trzymać się z dala, chyba że faktycznie mamy mocne nerwy, a ta osoba rzeczywiście podejmuje działania, żeby coś w sobie zmienić. W przeciwnym razie szkoda czasu, energii i zdrowia, pozostaje tylko i aż modlitwa.

  1. Współczuję sytuacji z tą znajomością :/
   I co do końcówki komentarza- zgadzam się z tobą…

 2. Niesamowite jak wszyscy jesteśmy jednym ciałem, systemem naczyń połączonych.
  U mnie od paru dni tylko mowa o tym… Zawsze
  jak mam dylemat, to niedługo pojawia się odpowiedź na wszystko. Czy to w Biblii, ale też i w necie, w gazecie… a u Ciebie na blogu to w ogóle baaaardzo często.
  Niech Bóg błogosławi wszystkim Braciom i Siostrom! 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme