Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bo na blogu nie są religijni ludzie.

Szabat Szalom na każdy nawet podzielony dom 🙂

 

Kochani, ostatnio oglądam statystyki bloga i cieszę się, że oglądalność mi spadła o 40% 🙂

Odpadli przeciwnicy Prawa Bożego i fani spisków. Oczywiście są i niedobitki i Ci, którzy mnie nienawidzą :-). No i konkurencja 🙂 . Niech Bóg im błogosławi. Szczerze. Bóg kocha ich wszystkich.

Jednak wiem, że Ci, którzy tu zostali, nie chcą być religijni. Szukają Boga z całego serca i nie jest to na pokaz. Nie jest to zaliczenie nabożeństwa.

Nie jest to tak, że jestem przeciwny zborom. Mam znajomych z każdej denominacji. Nie jestem antysemitą. Mam znajomych pochodzenia umownie rzecz biorąc żydowskiego.

Mam wspaniałych ludzi koło siebie.

Jest dobrze, a może będzie jeszcze dobrzej 🙂

 

Niech Wam wszystkim Kochany Bóg Błogosławi i prowadzi.

 

 

 

 

 

 

Updated: 14 września 2018 — 20:51

27 komentarzy

Add a Comment
 1. Niech Ci Bóg nasz Ojciec Wszechmogący błogosławi!!!!

 2. Adminie Piotrze muszę Ci pogratulować! Nie wiem jak u Ciebie są liczone statystyki ale najnowszy swiatowy trend jeśli chodzi o odkrywanie prawdy to banowanie kanałów, sztuczne zanizanie statystyk, zanizanie “followersow” itd.itp. Jest to robione systemowo przez sztuczna inteligencje i tak zeby google nie znalazl 🙂 Obserwuje to od jakiegoś czasu co znaczy sie jesteś “antysystemowy”. Dobra robota Piotrze ?

 3. SZABAT Szalom Chwała Bogu za brata i niech Pan Jezus Chrystus Błogosławi Ciebie i wszystkim co wyznaja wiarę Jezusa a Duch Święty wprowadza we wszelką prawdę Szalom

 4. Czyli zaiste to sobota jest Świętem?
  Nie zostało to anulowane wraz z NT? Wielu ludzi twierdzi, że ST już nie obowiązuje.

  Chrystus nie zmartwychwstał w niedzielę? Nie doszłam jeszcze do tego.

  Mam duży problem ponieważ wszystkie członki mojego ciała i duszy chcą iść jutro na niedzielną Mszę, a rozum mówi , że nie powinnam. Nie potrafię sobie wyobrazić życia wyłączając te nabożeństwa. Tak jakby ktoś mi coś odciął….rękę, nogę…

  1. To moze i rozum podpowiada Tobie, ale moze to wlasnie Duch Święty mówi co masz robic?

   Wiatr wieje dokąd chce, i szum jego slyszysz. Jednak nie wiesz skad pochodzi i dokąd idzie. Tak jest z tym kto narodzil sie ponownie z Ducha. – Slowa Pana Jezusa

 5. Bede wspieral wszystkie Boze Slow na tym blogu , Bog z Toba .

 6. Witaj Aniu.

  W Nowym Przymierzu (nowy testament) w liście do Hebrajczyków jest napisane, że szabat jest dla ludu Bożego;
  Hbr 4;9 “A zatem pozostaje odpoczynek SZABATU dla ludu Bożego”

  – Szabat będzie ważny i będzie obchodzony jeszcze przez wieki.

  U Proroka Izajasz czytamy;
  Iz 66;23 “Sprawdzi się to, że każdego miesiąca podczas nowiu
  i każdego tygodnia w szabat, przyjdzie każdy człowiek, by Mi oddać pokłon – mówi Pan.”

  Proś Pana Jezusa aby dał Ci mądrość i zrozumienie i aby Jego Duch nakierował Cię na właściwe drogi.

  Niech Cię Bóg Ojciec strzeże od wszelkiego zwiedzenia i niech Cię wprowadza we wszelką Prawdę – w imię Jezusa Chrystusa, Amen.

  Pokój Tobie!

  1. A gdzie w Biblii jest, że to musi być sobota?

   1. widzę, że usilnie mimo że nie zgadasz się z autorem bloga wchodzisz dzień w dzień…

    1. Próbuję uzyskać odpowiedź na pytanie, zgodnie z tym co napisał Paweł “wszystko badajcie”. Zachęcam też Ciebie i czytelników bloga do przemyślenia tego tematu. Nikogo nie chcę obrażać, Bóg mi świadkiem że mam dobre intencje.

     Moje pytanie ponawiam: Czy jesteś w stanie wyciągąć z Biblii informacje potwierdzające, że Sobota wg kalendarza gregoriańskiego (a nie jak to w czasach Biblijnych było słoneczno-księżycowego), jest >>TYM<< Sabatem.

     Jeśli NIE JEST, to jest to ludzka nauka, która czyni niepotrzebne podziały.

     Pozdrawiam w Panu Jezusie.

     1. Wczoraj kościół Rzymu odprawiał tzw mszę świętą i tak robi od około 1500 lat.
      Przedwczoraj był szabat i tak jest od 6000lat. Nie ma nigdzie wzmianki aby szabat wypadał w inne dni. Mało tego, kościół Rzmu zamienił sobotę na niedzielę, a sobota jest przed niedzielą…..

      1. Ale w Biblii jasno nie jest to napisane, prawda? …

       Faktycznie dzieje się tak z niedzielą, KRK robi msze w ten dzień, ale co jeśli jest to mydlenie oczu i odwracanie uwagi od spraw naprawdę istotnych (“Prawdziwa pobożność to zachowanie siebie nieskalanym od świata i wspieranie wdów i sierot w ich niedoli”; po miłości wzajemnej Was poznają ((nie po doktrynach o płaskiej ziemi, dniu, jedzeniu, ubieraniu….))

       KRK będzie pewnie starał się narzucić Nedzielę jako dzień święta, ale to z racji tego, że to ich “pieczęć”, problemem będzie myślę raczej to jak w ową niedzielę nakarzą nam (chrześcijanom) klękąć przed eucharystią czy odprawiać inne bałwochwalstwo….

       Jeżeli mamy kochać Boga każdą myślą i z całych sił, to przecież każdy dzień można traktować na równo.
       Proszę nie zrozum mnie źle, DALEKO mi od potępiania kogokolwiek za obchodzenie Szabatu w Sobote, uważam że człowiek jest wolny denerwuje mnie natomiast to, że ludzie którzy uznają inny dzień lub uznają “każdy dzień za równy” – jak pisze Paweł – są określani jak to zrobił np (brat w Chrystusie!) Boro w tej sekcji komentarzy, jako “nieposłuszni Bogu”.

       Polecam film “Creator’s calendar’ (trwa ok. 8 minut i jest na youtubie.)

       1. “Ale w Biblii jasno nie jest to napisane, prawda? …” w bibli nie ma również mowy o rowerach, playstation i kostce Rubika.

        1. W Biblii jest napisane żeby w siódmy dzień odpocząć, nie ma słowa tydzień, więc jest dowolność wyznaczenia sobie tego dnia….

         Nie potępiajmy tych, którzy wyznaczyli na ten dzień niedzielę, tylko dlatego że krk uznał to za dzień słońca, a inni niech nie potępieją tych, którzy za siódmy dzień uznają Sobotę, ktora jest zdefiniowana jako siódmy dzień przez ten sam kościół rzymski…

         Jak czytam Biblię w niedzielę modlę się do Boga przez Jezusa, to wg WAs jestem jakimś bałwochwalcą ? A jak leże na kanapie bo mam wolne tego dnia to “łamaczem prawa Bożego” ?

         Przecież to jest niepoważne…

         Co defniujecie jako pracę ? Może jest jakiś poradnik jak poprawnie spędzać sobotę ??

         W Starym Przymieżu, było napisane, że jak ktoś patyczek do ognia dorzucił to był to grzech śmiertelny, nie było wolno rozpalać ognia, to co kuchenki mi nie wolno odpalić, trzeba mieć elektryczną ???

         Przecież jest napisane, że PRZEKLĘTY KAŻDY, kto nie wytrwa w pełnieniu WSZYSTTKIEGO co jes tnapisane w zwoju prawa a ludzie sobie wybrali Sobotę i czyste jedzenie, a np odrzucili Kapłańską 18:18.

         Piszę to, żeby zmusić do myślenia, na grupkach domowych na które chodzę, badaliśmy ten temat wielokrotnie w postach i modlitwach !

         Co z przesłaniem do Pogan Zboru z Jerozolimy. z 4 rzeczy jakie poszły do Pogan 3 dotyczyły jedzenia (zakaz spożywania mięsa złożonego bałwanom, zakaz picia krwi i zakaz spożywania zaduszonego), a jakoś czyste / nieczyste się tu nie znalazło…

         Panowie, największym PRZYWILEJEM ale zarazem rzeczą najtrudniejszą, dla odrodzonych ludzi jest to, że nie mamy już Pedagoga – Prawo, ale – dostąpiwszy usynowienia, mamy prowadzenie Ducha Świętego i to dzięki temu prowadzeniu, każdego dnia i o każdej porze musimy UCZYĆ się chodzić w tym Duchu.

         To jest coś o wiele wiele więcej niż spisane reguły.

         Jak Bóg da i będzie nam dane trafić do Nieba, tam poznamy wszystkie doktryny, tutaj na ziemi chodzi o wiarę, nadzieję i miłość.

         Wiarę nietylko w to, że Pan Jezus nas odkupił, ale wiarę właśnie w każdej chwili naszego życia, że Bóg nas prowadzi i uczenie się bycia przez Niego prowadzonymi. Dlatego jesteśmy Sługami Jezusa…

         1. Troszkę żeś naciągnął do dowolności wyznaczania 7 dnia. Kompletnie niebiblijna zasada. Nikt tak nie robił. Sam żeś zapytał o sobotę to dostałeś odpowiedź. Nie potrzebnie się denerwujesz.
          Ja twierdzę jak Owsiak: Róbta co chceta. Tylko później nie miejcie pretensji do Boga… Ja nikogo nie osądzam, to Bóg osądzi. Mój Duch mi każe świętować sobotę tak jak robił to Jezus i apostołowie. To niby kogo mam starać się naśladować? Z Bogiem!
          “Tu się okazuje wytrwałość świętych,
          tych, którzy strzegą PRZYKAZAŃ Boga i WIARY Jezusa.”

       2. Zostałem wywołany do tablicy więc się bronię. Przeczytaj Dekalog i sprawdź czego Bóg chciał odnośnie Szabatu. Masz tego dnia nie pracować, masz odpocząć. Nie jesteś posłuszny Bogu odpoczywając 7 dni 🙂 I nie ma to nic wspólnego z zapominaniem o Bogu przez 6 innych dni. Ja staram się wypełniać Dekalog + Ewangelię, nic mi się to nie kłóci ze sobą. A Ty rób jak chcesz i jak Ci sumienie podpowiada. Z Bogiem!
        ps. Bardzo chciałbym się znaleźć w tym gronie z Ap.14.12
        “Tu się okazuje wytrwałość świętych,
        tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.”

      2. Latwiej jest mowic ,ze siodmy dzien to szabat , mysle ,ze nikt nie ma problemu z wyliczeniem kiedy jest siodmy dzien , nawet w kosciele katolickim zawsze przed msza mowia jaki to dzien . Pozdrawoam

   2. Kochany gregvu, nie musisz słuchać Boga, nikt Ci nie każe. Możesz czcić np środę, ale tego Bóg nie chce.
    “Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając.”
    Sobota to święty dzień Boga Ojca.
    Twój wybór, zgadzać się z Bogiem, albo Mu się sprzeciwiać.

    1. Boro, uwierz mi, że na niczym bardziej mi nie zależy niż słuchanie Boga i dlatego właśnie OD WIELU LAT, badam temat Sabatu…

     Czy w cytowanym przez Ciebie fragmencie Pan Bóg używał kalendarza Gregoriańskiego ? — Śmiem wątpić, ponieważ w Księdze Rodzaju masz napisane, że Bóg stworzył słońce i KSIĘŻYC by wyznaczały czas… Nasz kalendarz nie używa księżyca.

     W hebrajskim mierzeniu czasu, było święto Nowiu, rozpoczynające każdy miesiąc, po był to zarazem Szabat, więc 7 dni po święcie nowiu był kolejny Szabat…itd, cykl 7-mio dniowy…

     Jeżeli sobie dołożysz do tego fakt, że miesiące nie miały tą samą ilość dni, wyjdzie Ci, że nie ma szans, żeby nasz kalendarz może mieć sabat w te same dni co kalendarz solarno-lunarny.

     Jeżeli chcielibyśmy być bardzo dokładni w tym temacie musielibyśmy – jak to jest napisane w liście do kolosan zachowywać Nowie i SAbaty.

     Obserwujesz kiedy była pełnia, odliczasz 7 dni i BAM, masz swój Sabat w środe…

     1. Ok, przepraszam, nie zrozumiałem intencji. Myślałem, że jesteś kolejnym przeciwnikiem Słów Bożych.
      Odnośnie Szabatu to raczej w Judaizmie są to soboty od 6 tys lat. Nie ma w Nowym Testamencie wzmianki, żeby się ktoś głowił, czy przypadkiem następny Szabat nie wypada za 7 dni 🙂 Natomiast “współczesne chrześcijaństwo” tak bardzo chciało się od żydów odciąć, że ZAKAZAŁO świętować sobotę, a NAKAZAŁO niedzielę. A, że świat należy do złego to mnie tylko utwierdza, że sobota jest właściwym 7 dniem (zarówno u nas jak i w judaizmie – raczej nie czczą środy)
      Jezusa nie było w grobie w niedzielę, a to był 1 dzień tygodnia.
      Jeżeli aż tak jest namieszane w kalendarzach od początku świata to trudno, przyjmuję to “na klatę” i idę dalej głosić Ewangelię, ponieważ nie będę sądzony za udane wyznaczanie dni, a za głoszenie Ewangelii, wypełnianie słów Chrystusa – a tam nic nie znalazłem na temat “idźcie i wyznaczajcie dni całemu światu” 😉 Skupmy się na rzeczach ważnych tak jak to robili apostołowie. Oni też nie drążyli tematu, czy faryzeusze się gdzieś nie pomylili, tylko szli w Szabat do synagogi głosić Słowo Boże.
      Pozdrawiam,
      Boro

     2. gregvu czy masz informacje od kiedy Żydzi zaczęli mieszać kalendarz lunarny z solarnym? i w jakim momencie historii siódmy dzień obchodzą zgodnie z kalendarzem solarnym ? a święta np.Pascha zgodnie z księżycowym? Według tego kalendarza szabat wypada zawsze w 8, 15, 22 i 29 dniu miesiąca księżycowego. Kolejne szabaty wypadają 7 dni po sobie, a liczenie trzeba zacząć od każdego nowego miesiąca księżycowego(nowiu). Zdarza się że dni szabatu księżycowego synchronizują się z szabatem w kalendarzu Gregoriańskim czy dawniej Juliańskim.Można to sobie sprawdzić https://www.kalendarz-365.pl/kalendarz-ksiezycowy/2018/sierpień.html zaczynając liczyć od nowiu. W czasach tzw.historycznego Izraela święta nigdy nie kolidowały z szabatem tak jak to się dzieje teraz.Pascha jest 14-tym dniem pierwszego miesiąca roku księżycowego,Izrael wyszedł z Egiptu następnego dnia ,czyli był -szabat- ,a teraz zobacz na – Powt.Prawa 5:12-15 to przykazanie jest na pamiątkę wyjścia z Egiptu,różnica pomiędzy -wyjścia 20:8,11 (pamiątka stworzenia) nigdy na te różnice nie zwróciłem uwagi dopiero twoja dociekliwość mnie sprowokowała do szukania. 2 Księga Mojżeszowa 12:1-18

      1. Pokój tobie Veslavie.
       Miesiące w kalendarzu Biblijnym czyli księżycowym nigdy nie są równe i nie maja stale 29 dni. Miesiące maja raz 29 raz 30 a nawet 31, nigdy do końca nie wiadomo kiedy wypadnie nów księżyca. Jeżeli miesiąc ma np. 30 dni to ostatni tydzień nie będzie miał 7 dni a 8 dni. I co wtedy powiesz. Nów przypada jak zaobserwujesz go na niebie i wtedy jest początek miesiąca. Kolejna rzecz. Jeszua został ukrzyżowany 14 Aviv (nisan) – dzień ten według ciebie powinien być szabatem – ta jak to się ma do tego ze Jeszua zmartwychwstał w ostatnich chwilach szabatu. A przecież on był 3 dni pełne i 3 pełne noce w grobie!!! – a pismo nie moze być naruszone. Tak naprawdę nauka która mówisz nie trzyma się prawdy Bożego Słowa pięknie wygląda tylko w teorii

       1. Kiedyś o tym myślałem i czytałem, że mogły być 2 szabaty w ciągu jednego tygodnia. Pierwszy spowodowany Świętem Paschy (złożenie Jezusa do grobu przed zachodem) i drugi normalny sobotni szabat, po którym Jezus zmartwychwstał. Od środy wieczorem do soboty wieczorem masz pełne 3 dni i 3 noce. W niedzielę przed świtem Jezusa już w grobie nie było. I taka teoria mi się zgadza, a współczesna wersja oficjalna od piątku do niedzieli nie zgadza się z Pismem i słowami Jezusa 🙂

       2. Stanisław napisałem że Pascha była 14 dnia nisan,a Izrael wyszedł 15 dnia nisan i wtedy był szabat co odnosi się do Powt.Prawa 5:12-15

      2. Problem z kalendarzem lunarnym jest taki, że Szabat nie wypada co równe 7 dni. Jeśli masz 30 lub 31 dni w danym miesiącu to po ostatnim Szabacie który ma wypadać 29 dnia miesiąca masz jeden lub dwa dodatkowe dni, później dzień Nowiu i następnie tydzień do szabatu co w sumie może dać 8 lub 9 dni od ostatniego szabatu poprzedniego miesiąca do pierwszego szabatu miesiąca następnego.

       A świat został stworzony w 6 dni i 7 dzień został pobłogosławiony przez Boga tak więc każdy 7 dzień powinien być Szabatem. W kalendarzu solarno-lunarnym Szabat nie wypada dokładnie co 7 dni ze względu na liczbę dni niepodzielną przez 7 i dzień Nowiu, który Szabatem nie jest.

       A kiedy poczytasz Pięcioksiąg to jest tam nawet napisane o roku Szabatowym, który miał wypadać dokładnie co 7 lat, a później o roku Jubileuszowym który miał wypadać po 7 latach Szabatowych, czyli co 50 lat.

       Liczba 7 bardzo często powtarza się w Biblii i ma duże znaczenie symboliczne, dlatego logicznym jest, że Szabat musi wypadać dokładnie co 7 dni, co w przypadku kalendarza solarno-lunarnego nie może mieć miejsca.

       Poczytaj sobie o wczesnych Kościołach Chrześcijańskich, które zachowywały Szabat w Sobotę. Przez co były gnębione przez Kościół Rzymski, uważasz że się myliły i na darmo cierpiały?

       Myślę i wierzę w to że Bóg zadbał o to, żeby ludzie nie mieli problemu z zachowywaniem Szabatu, który jest bardzo ważny. A w dzisiejszym świecie nie jest możliwe, żeby zachowywać Szabaty według kalendarza Księżycowego bo raz wypadają w Środę raz we Wtorek, raz w Czwartek. Żadna pracująca osoba nie byłaby w stanie tego zachowywać, co najwyżej osoby bezrobotne, albo samozatrudnione.

 7. Piotr, pisałem Ci kiedyś, że tak jest , gdy zbliża człowiek do Prawdy , zostaje prawie sam , ale to brzemię jest lekkie i słodkie, wbrew pozorom , słowa Jezusa Chrystusa na ten temat są Prawdą.
  Pozdrawiam, Bóg z Tobą.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: