Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

20 najbardziej wpływowych proIzraelskich chrześcijan w Ameryce.

Nie jest to mój ranking, ale izraelskiej strony breakingisraelnews.com.

 

Tekst zaczynają wybiórczym cytatem z księgi Rodzaju:

 

” I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.” 

 

Zanim opublikuję za powyższym portalem ową listę, chciałbym się odnieść do cytatu. Bóg powiedział te słowa do Abrahama, a nie do Żydów. Oczywiście ktoś może manipulować tym wersetem mówiąc jakoby potomstwem Abrahama są obecni Żydzi, ale mam przeciw temu dwa wersety inne:

 

“Nie ma już znaczenia, czy ktoś jest Żydem, czy Grekiem, niewolnikiem czy wolnym, mężczyzną czy kobietą – wszyscy jesteście jednością w Jezusie Chrystusie.” Ga 3

 

Oznacza to ni mniej ni więcej, że nasza tożsamość jest w Chrystusie a nie w pochodzeniu z krwi, bo gdyby tak było, to największe zbrodnie Żydów mogłyby być usprawiedliwione ich pochodzeniem, a Bóg nie może zaprzeczyć samemu sobie mówiąc ustami Piotra:

“Wtedy Piotr przemówił w dłuższym wywodzie «Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby.

 

Po drugie sam Pan Jezus powiedział bardzo niewygodne słowa i jakże ostre dla samych Żydów:

 

“Oto Ja ci daję (ludzi) z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, że przyjdą i padną na twarz u twoich stóp, a poznają, że Ja umiłowałem ciebie.”

 

Pan Jezus wiedział, że będą i w tych czasach Judejczycy, którzy nimi nie są. Widać to doskonale na przykładzie rządów Polski. Żydzi rządzący Polską uprawiający kult Królowej Niebios.

Czy oni są błogosławieni przez Boga? Oczywiście, że maja innego ojca.

 

Ok, teraz możemy przejść do wykazu 20 najbardziej wpływowych proizraelskich pastorów USA:

 

 1. Billy Graham przywódca baptystów i ich guru:

Oprócz sprzeciwu wobec segregacji rasowej w latach 50. i doradzania prezydentom Stanów Zjednoczonych przez ostatnie pięć dekad, wielebny Billy Graham głosił zagorzałe poparcie dla Izraela dla blisko 215 milionów ludzi na całym świecie. Opowiada się za silnym związkiem między Żydami i ewangelikamimówiąc : “Żydzi są ludem wybranym przez Boga. Nie możemy stawić się w opozycji do Izraela bez szkody dla nas samych. “

 

2. Franklin GrahamSyn wielebnego Billy’ego Grahama, Franklin Graham również utorował sobie drogę do sympatii Izraela. Głosi on wsparcie dla państwa Izrael zarówno na gruncie moralnym, jak i religijnym. Po ogłoszeniu przez Trumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela młodszy Graham powiedział : “Premier Netanjahu był przyjacielem Stanów Zjednoczonych i zasługuje na nasz szacunek.

 

3.Mike Huckabee – Często odwiedza państwo żydowskie, które nazywa “największym przyjacielem Ameryki w regionie”. Raporty twierdzą, że Huckabee może zostać ambasadorem prezydenta USA w Trumpie w Izraelu, gdzie będzie nadzorował przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

 

4. Pat Robertson.

Najlepiej znany jako gospodarz “The 700 Club”, mniej osób wie, że Pat Robertson jest jednym z czołowych głosów na temat proroczego znaczenia Izraela. Jest zwolennikiem niezbywalnej natury Jerozolimy jako stolicy Izraela. Przepowiedział, że jeśli Jerozolima zostanie podzielona, ​​Bitwa Armagedonu odbędzie się tam, gdzie “siły wszystkich narodów spotykają się i starają się odebrać Jerozolimę Żydom”.

 

5. Jerry Falwell Jr

Jako prezydent Liberty University, jednej z największych uczelni ewangelickich w Stanach Zjednoczonych, Jerry Falwell Jr. zainwestował 5 milionów dolarów w wyposażenie uniwersytetu w Izraelu w 2016 roku, w szczytowym okresie ruchu bojkotu, dezinwestycji i sankcji (BDS) na kampusach amerykańskich. . Po hojnej darowiznie wyjaśnił: “Wolność cieszy się, że jest częścią wspierania jedynej demokracji, która jest bliskim sojusznikiem Stanów Zjednoczonych [w regionie], który jest teraz w takim zamieszaniu.” Wyszedł również z silnym poparciem “szczególnej relacji z chrześcijanami i Żydami, która jest mi bardzo bliska.

 

6. Mike Pence.

Mike Pence, były gubernator Indiany i obecny amerykański wiceprezydent, często mówił o tym, jak jego wiara chrześcijańska kształtuje jego poglądy na temat Izraela. Uważa także, że sojusz Izraela z USA opiera się na wspólnych wartościach, takich jak wolność i demokracja. Niedawno ułożył ogólnoświatowe informacje o swojej nadchodzącej podróży do Izraela, po tym, jak administracja zamierza przenieść amerykańską ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy. “Pod naszą administracją Ameryka zawsze będzie stać z Izraelem” – powiedział Pence na tydzień przed ogłoszeniem Trumpa  .

 

7. Sarah Palin.

 

Jako były gubernator Alaski i kandydat na wiceprezydenta Johna McCaina w 2008 roku, Sara Palin obiecała pogłębić strategiczne partnerstwo Izraela z USA i obronić bezpieczeństwo Izraela. “Izrael jest naszym najsilniejszym i najlepszym sprzymierzeńcem na Bliskim Wschodzie” – powiedziała. Jest zwolennikiem ekspansji osiedli na terytoriach palestyńskich.   

 

8. Johna Hagee

Pastor John Hagee jest założycielem i Starszym Pastorem z Cornerstone Church i założycielem Christians United for Israel (CUFI), największej pro-izraelskiej organizacji charytatywnej w Stanach Zjednoczonych. Jego  wydarzenie ” A Night To Honor Israel” również ustanawia rekordy jako jeden z najdłużej trwających chrześcijańskich syjonistycznych wydarzeń w Ameryce. Każdego roku darowizny przekazane przez narodową publiczność telewizyjną Johna Hagee Ministry (JHM) są wydawane podczas corocznej imprezy, aby umożliwić różnym organizacjom non-profit kontynuowanie pracy dla Izraela i narodu żydowskiego. Wykonując biblijny mandat, by błogosławić Izrael, JHM zebrał ponad 100 milionów dolarów na organizacje charytatywne izraelskie i żydowskie.

 

9. Gordona Robertson

Gordon, syn Pat Robertson, jest dyrektorem generalnym Christian Broadcasting Network. Wiele jego filmów stara się edukować społeczeństwo o Izraelu, od izraelskiej technologii po Izraelskie Siły Obronne (IDF) i syjonistyczną wizję. Wyraził nadzieję, że izraelski rząd wie, że chrześcijańska społeczność i media są przyjacielem i “jak chętni mają być pomocą dla Izraela”.

 

10. Jamesa Dobson

Jako wybitny psycholog dr James Dobson jest autorem książki dla rodziców i znanym gospodarzem talk show. Jako zdecydowany zwolennik Izraela powiedział, że Izrael “istnieje przede wszystkim dlatego, że Bóg chciał, aby on istniał”, ale także z powodu amerykańskiego wsparcia. “Jeśli kiedykolwiek go porzucimy,” powiedział, “to już minęło.” Ogłosił także swoje przekonanie, że jeśli chodzi o naród żydowski i ziemię Izraela, “Ameryka jest silniejsza, gdy stoi mocno za swoimi sojusznikami”.

 

11.

Paula White, pastorka mega-kościoła i gospodarza telewizyjnego na Florydzie, jest często nazywana duchowym doradcą prezydenta Trumpa. Ona chwaliła Trumpa za ogłoszenie ruchu ambasad, mówiąc: “Ewangelicy są zachwyceni, ponieważ Izrael jest dla nas świętym miejscem, a naród żydowski jest naszym najdroższym przyjacielem. Naród żydowski poświęcił się Jerozolimie od tysiącleci, był dumny z tego, bronił go krwią i skarbem, a dzisiaj radujemy się z nimi, tak jak nasz prezydent zrobił to, co rozsądne – pozwolił, by Państwo Izrael wybrało dla siebie swoje własne kapitał. “Doszła do wniosku:” Wzywamy świat, aby modlił się o pokój w Jerozolimie – wybranym przez Boga mieście dla wybranego przez Boga ludu “

 

12. Davida i Steve’a Greenowie.

Ten ojciec-syn duet ma w swojej ofercie prawie 600 sklepów w USA. Niedawno firma otworzyła także muzeum non-profit,  Museum of the Bible w Waszyngtonie, z jedną wystawą na żywo  z żydowskim pisarzem piszącym zwoje Tory. Organizacja non-profit wsparła finansowo izraelskie organizacje zajmujące się archeologią osadniczą i biblijnymi programami edukacyjnymi o wartości 25 000 USD.

 

13. Ralph Reed

Ralph Reed był pierwszym dyrektorem wykonawczym Koalicji Chrześcijańskiej w latach 90. XX wieku i był starszym doradcą kampanii Busha. W 2002 r. Napisał reklamy w New York Times i Los Angeles Times zatytułowane “My, ludzie wiary, solidnie stoimy z Izraelem”. W tym samym roku konserwatywny strateg polityczny utworzył również proizraelską organizację z ortodoksyjnym rabbim, by zdobyć chrześcijańskie poparcie dla Izrael, mówiąc, że chrześcijanie “przesuwają środek ciężkości w proizraelskiej społeczności.” Ich organizacja, stanowisko dla Izraela, została porównana do “chrześcijańskiej AIPAC”.

 

14. Michele Bachmann

Michele Bachmann, pierwsza republikańska kobieta na kongresie i kandydacie Minnesoty w wyborach prezydenckich w 2012 roku, szczyci się tym, że jest zagorzałym obrońcą Izraela. Na swojej platformie kampanii obiecała odwrócić nacisk na Izrael, który stara się go zmusić do powrotu do swoich “nie do obrony granic z 1967 roku”. Nazwał Izrael “cudem ręki Boga” i mocno wierzy, że ci, którzy odrzucają Izrael będą przeklęci.

 

15. Pat Boon

Śpiewak gospel Pat Boone sprzedał ponad 45 milionów płyt i wykorzystuje swoją sławę jako platformę proizraelską. Jego hit z 1960 roku “Exodus” zawiera wiersz “Ta ziemia jest moja. Bóg dał mi tę ziemię “, opisując żydowskich imigrantów przed 1948 rokiem w Palestynie. Jako motywacyjny mówca, osobowość telewizyjna i konserwatywny komentator, Boone zachęcał także ewangelików w Teksasie do zakupu ziemi w Izraelu, tak jak to uczynił, nabycia ziemi, które jego zdaniem przyspieszy nadejście końca dni.

 

16. Anne Graham.

Anne Graham Lotz jest córką Billy’ego Grahama, autorką i założycielką ministerstw AnGeL. Podróżowała ze swoimi posługami podczas wycieczek do Izraela, aby odwiedzić miejsca biblijne, aby “odświeżyć” i “odnowić” chrześcijańskie życie modlitewne. Podczas wojny Izrael-Hamas w 2014 roku Lotz odbyła solidarną podróż do Izraela, aby “pokazać, że stoję obok Izraela”. Kontynuowała: “Wierzę, że [Izrael] jest szczególnym narodem Boga […] Wierzę, że nadszedł czas, aby lud Boży wstańcie z ludem Bożym “.

 

17.Samuela Rodriguez

Wielebny Samuel Rodriguez założył największą hiszpańskojęzyczną organizację ewangelizacyjną na świecie – National Hispanic Christian Leadership Conference. Z ponad 40 000 członków w swojej organizacji Rodriguez jest aktywistą proizraelskim na dużą skalę. Poświęcił swoje poparcie dla zwalczania wizerunku głównego nurtu mediów Izraela jako agresora poprzez “mówienie prawdy o Izraelu” jako jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie, która oferuje wszystkim wolność religijną. On również powiedział, że naród żydowski może liczyć na wsparcie latynoskich ewangelików. On, podobnie jak większość latynoskich ewangelików, jest “całkowicie oddany sprawie Izraela” i niepokoi się wzrostem antysemityzmu w świecie latynoskim, szczególnie wśród młodszego pokolenia. “Zbudujemy zaporę przeciw antysemityzmowi, a zrobimy to z uczciwością i współczuciem” – powiedział Rodriguez.

 

18. Phila Robertson

Phil Robertson jest założycielem odnoszącej sukcesy firmy Duck Commander i tematem hitowego serialu telewizyjnego “Dynastia Duck”. Robertson jest jawnym orędownikiem Izraela, mówiąc w związku DC “Zatrzymaj Iran Deal”, że kocha ten kraj, ponieważ “Izrael dała światu Biblię “a Izrael jest najwierniejszym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Stwierdził: “[Żydzi] są patriarchami, Abrahamem, Izaakiem, Jakubem. Napisali Biblię, aby głośno krzyczeć. Dlatego nigdy, przenigdy nie chcesz narażać ich na niepotrzebne niebezpieczeństwo. “

 

19. Kay Arthur

Kay Arthur jest wielokrotnie nagradzanym autorem i międzynarodowym nauczycielem biblijnym. Jedna z jej bestsellerowych książek, Israel, My Beloved , opowiada historię Izraela i współczesne cuda. Jest prezesem i współzałożycielką Precept Ministries International, ogromnej organizacji ewangelickiej, która głosi popieranie Izraela. Często prowadzi podróże do Izraela i wierzy w żydowską suwerenność nad Izraelem, jako “Bóg przekazał Izrael Żydom”.

 

20. Jay Sekulow

 

Sekulow prowadzi American Center for Law and Justice i służy w zespole prawnym prezydenta Trumpa. Nawrócił się na chrześcijaństwo z judaizmu po napotkaniu Żydów dla Jezusa. Często komentujący w Christian Transcasting Network, Sekulow jest jawnym krytykiem ruchu BDS i silnym zwolennikiem IDF. W marcu 2017 r. Sekulow przemawiał na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o walce z BDS. Wkrótce wydaje książkę ” Dlaczego Izrael ma znaczenie: biblijny, historyczny i prawny przypadek żydowskiej ojczyzny” .  

 

 

źródło: breakingisraelnews.com/99737/americas-20-influential-pro-israel-evangelical-christians/

 

Widzimy bardzo klarownie jak silnie Żydzi dominują nad światem chrześcijańskim. W Polsce jest sytuacja podobna. Najprawdopodobniej około 90% zborów jest proizraelska.

 

Niestety o związkach Żydów z Hitlerem juz niechętnie się mówi. Tak samo jak o państwowej TV w Izraelu drwiącej z Jezusa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6jtRj5iYurM

 

Nie mówi się także o Tel Awiwie jako światowej stolicy homoseksualistów. Nowej Sodomy.

Nie mówi się o ich korporacjach farmaceutycznych, szczepionkach.

Widzieliście jakie gwiazdy popierają Izrael. Paula White i Benny Hinn:

 

 

Bardzo mi przykro ale nie jest antysemitą. Mam znajomych Żydów.

Pokazuje tylko jak świat jest zdominowany przez syjonizm. Po prostu nazywam białe białe, a czarne czarne.

 

 

 

 

Updated: 20 sierpnia 2018 — 11:27

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Ci tam w rankingu to są po prostu tacy nietypowi celebryci, ale Bóg nie przepada za celebrytyzmem 😀

 2. Johna Hagee. Napisał książkę “w obronie Izraela”.

  W pierwszym wydaniu książki zawarł następujące tezy:
  * Pan Jezus Chrystus nie był Mesjaszem;
  * Żydzi nie potrzebują krwi nowego przymierza a skoro jej nie potrzebują to nie odrzucili Mesjasza;
  * istniało coś takiego jak spisek Kalwarii. Spisek pomiędzy Piłatem a Sanhedrynem. W wyniku tego spisku Pan Jezus Chrystus został zdjęty z krzyża jako żywy.

  1. No proszę jakie kwiatki …
   To są właśnie wybrańcy…

   1. a tutaj tzw. promovideo tej książki.
    P.Hagee wydał kupę kasy aby to video zniknęło z sieci.

    https://vimeo.com/33784563

  2. Ale on nie powinien się nazywać pastor tylko rabin Hagee 😀

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme