Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

 Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie

Podjąłem się dzisiaj rozważania poniższego wersetu, a konkretnie rozumienia objawienia Jezusa:

 

” Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was. (21) Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie(22) Rzekł mu Judasz, nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że masz się nam objawić, a nie światu? (23) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.:”

 

W najlepiej ocenianej biblii na świecie jaką jest King James tłumaczy się to tak:

 

W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we mnie, a Ja w was.  Kto ma przykazania moje, i zachowuje je, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, będzie umiłowany Ojcu mym, a będę go miłował i zamanifestuję się przed nim.

 

Mamy tu słowo klucz “zamanifestuję”. Co ono oznacza w języku polskim?

“«wyrazić głośno i otwarcie swoje uczucia lub poglądy»”

 

Czy nie jest to teraz kompatybilne z wcześniejszymi wersami z Jana?

 

“Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki – Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.(18) Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. (19) Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.”

 

 

Bywają tacy, którzy uważają, że słowa “objawię mu samego siebie” dotyczą literalnie fizycznego Jezusa jako Ducha, którego można zobaczyć jako najwyższy stopień wtajemniczenia. Jest to postkatolickie znaczenie wywodzące się z wszelkiego rodzaju objawień jak np maryjnych. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Niektórzy traktują to jako szczególny wyraz wybraństwa, gdzie objawił im się Duch Jezusa. Jakby hologram, ale biblia ostrzega:

 

“I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.” 2 Kor 11

 

 

Zamieńmy jednak słowo zamanifestuje na tłumaczenie ze słownika języka polskiego:

 

 Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i wyrażę głośno i otwarcie swoje uczucia lub poglądy w nim. (poprzez niego).

 

 

Czy widzimy jakie to teraz ma znaczenie?

Jeśli dodamy do tego jeszcze np ten cytat:

 

“Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: “Sługa nie jest większy od swego pana”

 

..to mamy pełen obraz i 100% zrozumienie słów Jezusa. Jak może się Jezus inaczej zamanifestować jak nie przez nasz konflikt ze światem? Przez miłość i owszem, ale należy pamiętać, że miłość mają także zwolennicy new age. Tam jest totalna lovka.

 

Natomiast jeśli ja powiem światu, rodzinie, że nie obchodzę świąt Sol Invictus, że świętuje szabat, że już nie interesuje się astrologią, że już rzuciłem sporty walki z powodu wiary, że nie oddaje złem za zło, że modlę się za moich wrogów, że nie słucham muzyki ze świata, to będzie to co wtedy?  manifestacja Jezusa, czyli wyrażenie głośne i otwarte swoich uczuć i poglądów we mnie.

 

Wtedy zrealizują się także jeszcze inne słowa naszego Króla:

 

 

“Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; 36 bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu.”

 

Jak dobry Jezus może przeciwstawić syna wobec ojca? Przecież to my zarządzamy swoja duszą? Ale czyżby to faktycznie my zarządzamy? Nie, ponieważ:

 

“Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus.” Ga 2

 

 

 

Z powodu Jezusa ludzie stają się wrogami we własnym domu. To jest objawienie i manifestacja Jezusa w nas.

 

Zauważmy jedno, na co zwraca uwagę Pan Jezus w księdze Objawienia:

 

” I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.” Apokalipsa 12.17

 

Pan Jezus nie powiedział “smok będzie walczył z  resztą potomstwa, która ma w sobie dużo miłości”. Tylko tych, którzy strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.

Reasumując: przykazania + świadczenie swoją osobą o Jezusie w rozumieniu jak wyżej.

 

Notabene w tej jakże znienawidzonej księdze czyli Torze, Bóg mówi to samo:

“Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi … okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.” Pwt Prawa

 

” Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki.” Hbr 13

 

Chwała naszemu Królowi!

 

 

Updated: 16 sierpnia 2018 — 14:42

4 komentarze

Add a Comment
 1. zamanifestuję się przed nim (nie w nim,przed nim tak to jest słowo klucz 🙂

  Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa zamanifestować.

  objawić, okazać, pokazać, przedłożyć, przedstawić, przybliżyć, przytoczyć, roztoczyć, ujawnić, ukazać, unaocznić, uwidocznić, wyartykułować, wyeksponować, wypowiedzieć, wyrazić, wysunąć, wytoczyć, zademonstrować, zaprezentować, zaserwować, zreferować, zrelacjonować, nakreślić, oddać, odmalować, odtworzyć, odzwierciedlić, opisać, przelać coś na papier, rzucić coś na papier, scharakteryzować, sportretować, uchwycić, uobecnić, zilustrować, zobrazować, dać odczuć po sobie, dać znać po sobie, dowodzić, przejawić, sformułować, ująć w słowa, uzewnętrznić, wysłowić, wyznać, objawiać, poznać, spiknąć, uświadomić, wskazać, zapoznać, zaznajomić, wyjawić, wykazać, dać dowód, dać odczuć, dać wyraz czemuś, zdradzić, mignąć, obnażyć, obnieść, odkryć, odsłonić, poodkrywać, poodsłaniać, podkreślić, udobitnić, uplastycznić, uwydatnić, uwypuklić, wypunktować, wyróżnić, wysuwać na pierwszy plan, zaakcentować, wystąpić z czymś, wyrzec,

  Piotrze mogę być w błędzie jestem tylko człowiekiem i mogę nie mieć racji,ale małe pytanko nie widzę jednego artykułu,wnioskuję że doszedłeś do jakiś wniosków,czy możesz się podzielić tym wnioskiem,jeżeli błądzę musi mi to ktoś uświadomić i najlepiej ktoś taki jak ty,oczywiście wszelką odpowiedź wszystko przeanalizuję Słowem Bożym,i poprzez rozmowę modlitwę z Bogiem Ojcem,nawet wczoraj na ten temat rozmawiałem.

  1. gdyby Jezus się osobiście objawiał Krzyśku, to objawiałby sie wielu a nie jednym na milion czy nie wiem ile.
   Pamiętaj, że diable tez przyjmuje postac aniola swiatlosci.

   To nie jest jakis wyzszy level, że tylko super fantastycznym ludziom sie Jezus objawia face to face

   1. mówi się także potocznie “jakie są objawy choroby”.
    Czyli jak sie ona uzewnętrznia, a nie pojawia jak zjawa Marii

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: