Bóg dzwoni, ale czy odbierzesz?

 

Opowiem Wam o dwóch znajomych.

Jeden z nich ma syna 11 letniego, do którego dzwoni często z racji częstych wyjazdów kilkutygodniowych. Syn często nie odbiera, bo albo ma wyciszony telefon, albo po prostu woli akurat towarzystwo kolegów. Znajomy bardzo cierpi, ponieważ chciałby porozmawiać ze swym dzieckiem. Brak kontaktu z synem przyprawia go o ból.

 

Drugi mój były kolega dzwonił do mnie prawie codziennie, aż w końcu pomyślałem, że ja tyle z Bogiem Ojcem nie rozmawiam….

Kolega do małomównych nie należy i częstokroć rozmowy, a raczej monolog z nim trwał ponad godzinę.

 

Jeśli zestawimy te dwie sytuacje, to okazuje się, że sprawiamy niesamowity ból poświęcając na rozmowy ze znajomymi więcej czasu niż z Bogiem. Ba, są tacy, którzy od dzwonu rozmawiają z Bogiem lub w stylu “różańcowym”. Pisząc o stylu różańcowym mam tu na myśli beznamiętne, w kolo powtarzane słowa i na koniec koncert życzeń.  Jakie to musi być smutne i gorzkie dla naszego Ojca w niebie…

Ojcze nasz któryś jest a teraz proszę Cię o zdrowie dla cioci heli, proszę o lepsza pracę i jeszcze zdrowie dla mnie. Amen.

 

Ów znajomy często dzwoniący do mnie zdawał mi relacje z każdego dnia barwnie opisując swoje przeżycia, troski.

 

” Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.”

 

My niepoważnie traktujemy Boga nie rozmawiając z nim ponieważ nie traktujemy go poważnie jak ten niedojrzały 11 latek.

Każdy ojciec chce mieć relacje z własnym dzieckiem, a przecież jesteśmy dziećmi Bożymi:

 

“Wszystkim tym jednak, którzy Je[Słowo Boże] przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym którzy wierzą w imię Jego[Jezusa]” (J 1,12).”

 

Nie bez powodu Jezus nauczał modlitwy rozpoczynającej się od “Ojcze nasz”.

Nasz Ojciec pragnie bardzo z nami kontaktu. Obdarza nas wielką miłością i może nie czujesz się godzien, może nie możesz wyjść z grzechu, a może jesteś religijny, ale on jak nasi ojcowie ziemscy pragnie nade wszystko mieć z nami relacje i rozmawiać z nami.

Niewielu znam ojców, którzy unikają kontaktów  z dziećmi. To jest chyba margines. Większość chce dla nich dobra i nawet jeśli da im klapsa w dobrej wierze, to i tak kocha swe dzieci nad życie.

Mamy to po Bogu Ojcu, gdyż zostaliśmy stworzeni na Jego obraz.

 

Tak więc rozmawiajmy z Bogiem codziennie. Nie zasmucajmy Go. On czeka aż odbierzemy od niego telefon. On chce nam pomóc, on chce abyśmy to Jemu się wyżalili, on chce obdarować nas wszelkimi łaskami.

 

Odbierz telefon od Boga

 

Codzienny mesendżer czy Bóg? wybór należy do Ciebie

 

Chwała naszemu Tatusiowi.

 

 


 

 

Osobom mogącym mnie wesprzeć podaję nr konta:

 

Nazwa odbiorcy: Piotr

Tytuł: Bezinteresowna DAROWIZNA  dla właściciela strony detektywprawdy.pl

Nest bank

71 1870 1045 2078 1028 6259 0001

 

 

 

PAYPAL


 

 

Z góry serdecznie dziękuję w imię Jezusa Chrystusa.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

  1. W ten tekst idealnie wpasuje się pewna książka. Pozwolę sobie skopiować to, co napisałem na fb.

    “Klęcząc zwyciężamy”

    Krótka, licząca ok 100 stron książka, która zawiera świadectwa wielu osób, których Bóg na przestrzeni wieków bardzo mocno używał np. Charles Spurgeon czy Marcin Luter. Świadectwa te są autorstwem osób, które często nawet się nie znały. Zostało to zebrane przez małżeństwo Edwina i Lilian Harley. Książka nie zawiera treści teologicznych, więc jest poselstwem dla każdego..dla osób ze wspólnot mesjańskich, dla adwentystów, świadków jehowy, katolików, zielonoświątkowców itd. Nie licząc Biblii, to żadna inna książka, żaden inny film, nauczanie, artykuł, tekst czy rozmowa nie skłoniły mnie do takiej refleksji. Refleksji na temat ważności modlitwy. Walki duchowej. Nie licząc Biblii (dalej już tego nie będę podkreślał) jest to absolutny nr. 1 i obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce poznać Jedynego prawdziwego Boga i tego którego On posłał, Jezusa Mesjasza. Ta książka powinna zająć szczególne miejsce w bibliotece każdej takiej osoby. Niestety, sam szukałem jej swego czasu do kupienia i nie znalazłem. Posiadam 1 egzemplarz, który obecnie sam czytam i jak ktoś będzie chciał to mogę wysłać pocztą, jak tylko książka będzie wolna, bowiem takie arcydzieło nie może leżeć i się kurzyć gdzieś tam w kącie, musi krążyć. Ostatnio widziałem do słuchania na yt. Książka zawiera 2 tomy ja jestem w połowie pierwszego i to już mi wystarczy do napisania powyższej recenzji. 2 tom widziałem w sieci do kupienia.