Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje “zaburzenia grami” jako stan zdrowia psychicznego.

Oglądając, jak gra wideo porywa ich dziecko, wielu rodziców narzeka na “cyfrową heroinę”, porównując migające obrazy do jednej z najbardziej uzależniających substancji na świecie.

Teraz mogą mieć wsparcie: Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła “zaburzenia gry” jako nowy stan zdrowia psychicznego zawarty w 11. edycji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, wydany w poniedziałek.

“Nie tworzę precedensu”, powiedział dr Vladimir Poznyak, członek Departamentu Zdrowia Psychicznego i Nadużywania Substancji Zdrowotnych WHO, który zaproponował nową diagnozę organowi WHO ds. Podejmowania decyzji, Światowemu Zgromadzeniu Zdrowia. Zamiast tego, powiedział, WHO postępuje zgodnie z “trendami, rozwoju wydarzeń, które miały miejsce w społeczeństwach i na polu zawodowym”.

 

 

Poznyak powiedział, że oczekuje się, że klasyfikacja zaburzeń w grach oznacza, że ​​pracownicy służby zdrowia i systemy będą bardziej “czuwający”, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo, że “ludzie cierpiący na te schorzenia mogą uzyskać odpowiednią pomoc”.
Powiedział, że istnieją trzy główne cechy diagnostyczne lub cechy zaburzeń w grach.
“Po pierwsze, zachowanie w grach ma pierwszeństwo przed innymi działaniami w takim stopniu, w jakim inne działania są podejmowane na peryferiach” – powiedział.
Drugą cechą jest “ograniczona kontrola nad tymi zachowaniami” – powiedział Poznyak. “Nawet jeśli wystąpią negatywne konsekwencje, zachowanie to trwa lub nasila się.” Diagnoza zaburzeń w grach oznacza, że ​​zgodnie z ICD pojawił się “ciągły lub nawracający” wzorzec zachowań “dostatecznej ostrości”.
Trzecią cechą jest to, że stan ten prowadzi do znacznego stresu i upośledzenia w funkcjonowaniu osobistym, rodzinnym, społecznym, edukacyjnym lub zawodowym, powiedział Poznyak. Oddziaływanie jest prawdziwe, powiedział, i może obejmować “zaburzone wzorce snu, takie jak problemy z dietą, takie jak niedobór aktywności fizycznej”.
Ogólnie rzecz biorąc, główne cechy są “bardzo podobne” do cech diagnostycznych zaburzeń związanych z używaniem substancji i zaburzeń hazardu, powiedział. “Choroba związana z hazardem” to kolejna kategoria stanów klinicznych, które nie są związane z używaniem substancji psychoaktywnych, ale jednocześnie są uważane za uzależniające . “
Aby postawić diagnozę, negatywny wzorzec zachowania musi trwać co najmniej 12 miesięcy: “To nie może być tylko odcinek kilku godzin lub kilku dni” – powiedział Poznyak. Jednakże wyjątki można wprowadzić, gdy inne kryteria są spełnione, a objawy są wystarczająco poważne.

 

Updated: 20 czerwca 2018 — 15:07

1 Comment

Add a Comment

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: