Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy niesiesz przed sobą arkę przymierza?

Nie mogę czytać biblii. Co zaczynam, to znajduje coś fascynującego, z czym chcę się podzielić na blogu :-). Dzisiaj powiedziałem sobie czytając księgę Powtórzonego PRAWA, że będę czytał dalej,. mimo, że już poszedłbym do komputera ;-).

Udało mi się.

Teraz już mam czas na pisanie. 🙂

 

“Sporządziłem więc skrzynię z drzewa akacjowego, wyciosałem też dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i z tymi dwiema tablicami w ręku wstąpiłem na górę. I napisał Pan na tablicach takim pismem, jak poprzednio, dziesięć słów, które wypowiedział do was na górze spośród ognia w dniu zgromadzenia, i wręczył mi je Pan” Pwt Pr 10

 

Nigdy Bóg nie anulował owych przykazań. Wtedy nakazał Bóg Lewitom do noszenia Arki Przymierza.

 

“W tym czasie wybrał Pan pokolenie Lewiego do noszenia Arki Przymierza Pańskiego, by stali przy Panu, służyli Mu i błogosławili w Jego imieniu, co dzieje się aż do tego dnia. “.

 

 

Mało tego, jeśli Stary testament był zapowiedzią tego co będzie miało mieć miejsce w duchu, to winniśmy obecnie czynić:

 

NIEŚĆ ARKĘ, SŁUŻYĆ BOGU I BŁOGOSŁAWIĆ W JEGO IMIENIU.

 

“wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa” 1 Piotra 2

 

Jako kapłani mamy służyć Bogu. Lewici zajmowali się właśnie służbą kapłańską.

 

 

“Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła,”

1 Piotra 2.

 

Skoro Bóg na wezwał z ciemności, to rzeczywiście musimy ogłaszać dzieła potęgi Jego.

W dalszej części 10 rozdziału  Powtórzonego Prawa Bóg tak powiedział Izraelitom:

 

“Jeśli będziecie słuchać pilnie nakazów, które wam dziś daję, miłując Pana, Boga waszego, i służąc Mu z całego serca z całej duszy,”

 

Czy nie musimy już słuchać pilnie nakazów? Czy już dekalog nas nie obowiązuje?

Biblia także NIGDZIE  nie mówi: wybierz sobie z dekalogu  przykazania jakie chcesz.

Mamy być chodzącą Arką z dekalogiem. Fałszywi nauczyciele mówią: nie da się wypełnić 10 przykazań.

Izraelici je wypełniali, a my już nie musimy. My może grzeszyć dzięki łasce. Co za zwiedzenie…

 

Mojżesz widząc łamanie przykazań potłukł wcześniej tablice:

 

” Ujrzałem wtedy, żeście grzeszyli przeciw Panu, Bogu swojemu, czyniąc sobie cielca ulanego z metalu, tak prędko odstąpiwszy od drogi, którą wyznaczył wam Pan. (17) Wtedy pochwyciłem obie tablice i rzuciłem oburącz, aby je potłuc na waszych oczach. (18) I leżałem przed Panem, jak za pierwszym razem, przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, nie jedząc chleba, nie pijąc wody za cały ten grzech, któregoście się dopuścili, czyniąc to, co jest złe w oczach Pana, i pobudzając go do gniewu. (19) Przeląkłem się bowiem widząc gniew i zapalczywość, jakimi zapłonął na was Pan, tak że chciał was wytępić. Lecz wysłuchał mnie Pan jeszcze i tym razem” Pwt Prawa 9.

 

Mojżesz widząc łamanie przykazania potłukł tablice, a następnie pościł 40 dni, a dzisiaj okazuje się, że dekalog nie jest ważny…

To chyba dwaj różni bogowie.

My mamy prawo się potykać, ale mamy obowiązek przestrzegać przykazań.

Bóg wczoraj i dziś ten sam:

 

“Uznaj więc, że Pan, Bóg twój, jest Bogiem, Bogiem wiernym, zachowującym przymierze i miłość do tysiącznego pokolenia względem tych, którzy Go miłują i strzegą Jego praw, (10) lecz który odpłaca każdemu z nienawidzących Go, niszcząc go. Nie pozostawia bezkarnie tego, kto Go nienawidzi, odpłacając jemu samemu. (11) Strzeż przeto poleceń, praw i nakazów, które ja tobie polecam dzisiaj pełnić.” Pwt Pr 7

 

Ducha Świętego dostaliśmy po to, aby informował nas o grzechu i wkładał nam Prawa Boga w serca nasze. Nieśmy przeto arkę przymierza z dekalogiem w sercu. Zła to jest wizytówka jeśli nie pokazujemy swoim życiem dekalogu.

 

 

 

Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (7) Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.

(8) Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. (9) Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, (10) a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

(11) Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy. (

12) Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. (13) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, (14) lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty. (15) Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.

(16) Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój.

(17) Nie będziesz zabijał.

(18) Nie będziesz cudzołożył.

(19) Nie będziesz kradł.

(20) Jako świadek nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa.

(21) Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego.

 

 

Updated: 17 kwietnia 2018 — 10:42

19 komentarzy

Add a Comment
 1. Amen! Chwała Bogu i Jezusowi Chrystusowi Panu Naszemu Szalom Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Niech Pana a raczej Brata w Chrystusie Bóg Błogosławi i Obdarzy Swoja Łaską i Pokojem w Duchu Świętym

 2. Witam,
  Czytalam rowniez ksiege Powtorzonego Prawa dzisiaj, natchniona przez tytul tej ksiegi a wiec rozumiem powrot do tego co Bog objawil i powiedzial we wczesniejszych 4ksiegach Mojzesza. Zauwazylam co napisales o dekalogu, o poscie Mojzesza potem balwan, reakcja Mojzesza a jaka Boga- to dopiero przeraza, az Mojzesz dopiero co przeszedl 1 post 40-dniowy juz powrocil do nastepnego 40-dniowego bez picia, jedzenia lezac w obecnosci Boga. Sprawdzilam w tej ksiedze Jezus odpowiadal szatanowi kiedy kusil Go na pustyni wlasnie z ksiegi Powtorzonego Prawa ponadto jest ta ksiega powtorzona w Ewangeliach, listach. Bog sie nie zmienia, pragne zauwazyc fenomen tej ksiegi I zauwazyc iz cale Pismo sluzy ku nauce Bozych Praw i bojazni Boga przez znajomosc tych praw. Niesamowite!

  1. Zauwaze rowniez o czym Duch Swiety mnie naklania do posluszenstwa tego co wiem, nie jest to priorytet abym recytowala pismo i dokladny fragment typu ksiega, rozdzial werset, choc modle sie aby Bog wlozyl w serce.
   Swego czasu spotykalam ludzi ktorzy liczyli iz bede im mowila dokladny rozdzial I werset aby osmieszyc lub podwazyc moja znajomosc Biblii I aby wyszlo na ich doktryny typu dekalog jest niewazny. Duch SW. sklania ku posluszenstwie tego co objawil niz do obsesji znania dokladnych miejsc i zycia w grzechu. Oczywiscie lepiej znac miejsca w Biblii ale czy tak jak pisalam jest to priorytet? Bitwa na znajomosc Biblii a prostota serca I posluszenstwo?!.

  2. Ciekawie nam się wszystkim złożyło, bo właśnie skończyłem niedawno czytać właśnie tę Księgę 🙂

 3. http://www.wykop.pl/ramka/4268305/ze-gdzie-przepraszam-najlepiej-przechowywac-kryptowaluty/

  Rysuje nam się to co zapowiadała biblia pieniądz 100% elektroniczny i jego przechowywanie

  1. Jeżeli “miłość do pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła” to co się stanie z ludźmi gdy to źródło zaszyja w swoich ciałach? -Wszelkie zło będzie w nich mieszkać.

 4. 1kor4,6….abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to, co jest napisane, żeby ….

 5. Łaska wam i pokój od Boga Ojca,pana naszego Jezusa Chrystusa.
  Cały mój komentarz do powyższego wpisu to:Amen!:)

 6. “Fałszywi nauczyciele mówią: nie da się wypełnić 10 przykazań.”

 7. Biblia także NIGDZIE nie mówi: wybierz sobie z dekalogu przykazania jakie chcesz.

  No tak ale też nigdzie nie mówi,wybierz sobie z zakonu mojzeszowego CO CHCESZ.Tego też nie znajdziesz.Albo PRAWO Mojzesza albo PRAWO CHRYSTUSOWE DUCHA,jesli 2 mężów naraz to bigamia albo cudzołóstwo.
  Rz 7..
  Azaż nie wiecie, bracia! (bo powiadomym zakonu mówię), iż zakon panuje nad człowiekiem, póki żyje?
  7:2Albowiem niewiasta, która jest za mężem, póki żyw mąż, obowiązana mu jest zakonem; a jeźliby mąż umarł, uwolniona jest od zakonu mężowego.
  7:3Przetoż tedy, póki mąż żyje, będzie zwana cudzołożnicą, jeźliby żoną inszego męża została; a jeźliby mąż jej umarł, wolna jest od zakonu onego, aby nie była cudzołożnicą, choćby się inszego męża żoną stała.
  7:4A tak, bracia moi! i wyście umartwieni zakonowi przez ciało Chrystusowe, abyście się stali inszego, to jest tego, który wzbudzony jest z martwych, abyśmy owoc przynosili Bogu.

  1. Pismo wyjasnia Pismo.
   Po drugie ja napisałem o dekalogu, a nie o całym tzw Prawie Mojżeszowym.

   Ponownie pokazujesz Kesja jak wybiórczo traktujesz Pismo. Zapominasz o wyjątku Mateusza 19.9
   Tak samo jak system ofairniczy był cieniem rzeczy przyszłych czyli Jezusa jako baranka bez skazy. Nie każdy powinien w związku z tym nauczać lub zabierać głos na forum. Pismo tłumaczy Pismo.

  2. Kesjo.

   Mesjasz stosował prawo? Stosował, także przestrzegał szabatu.
   Mamy naśladować Mesjasza? No mamy.

   Bo Mesjasz powiedział “Jeśli kto chce iść za mną (..) niech mnie naśladuje” A nie “Jeśli kto chce iść za mną (..) niech mnie naśladuje, no chyba że chodzi o przestrzeganie szabatu, no to wtedy nie”

   Pytam więc, jak można połączyć naśladowanie Mesjasza z nieprzestrzeganiem szabatu?

 8. Fragm.zacytowany Pawła mówi o smierci,nie wiem po co mi ten zacytowany wyjatek,który jest również w Mt 5, o wszeteczenstwie,Paweł w Rz 7.3-4 o tym tu nie mówi ,mówi tu o zakonie i prawie Chrystusowym jako 2 mężach,o smierci nie rozwodach.
  Ok.Nie ciagne tematu.

  1. nie rozciągnęłaś tematu z cytatu..
   Tak czy owak Teresa, posługujesz się np cytatem o tym aby cudzoziemcy sie dostsowali do Izraela z księgi kapłańskiej przy okazji uchodźców ale odrzucasz częściowo dekalog…
   Tak lepiej nie ciągnąć tego sporu.

   1. Koncentruje sie na WIECEJ niz dekalogu czyli na prawie Chrystusowym -Ducha,bo to wiecej niz “tylko”dekalog.OK.fajnie,że jestes.

 9. Przestrzeganie przykazan? Jak najbardziej nie zostaly zniesione, lecz nasuwaja mi sie pytania co w piecioksiagu w takim razie jest przykazaniem a co przepisami, ktore maja obecnie charakter duchowy? Zaraz po dekalogu Bog kontynuuje przekazywanie praw Mojzeszowi. Jesli przestrzegamy 10 przykazan to nie powinnismy takze stosowac sie do pozostalych? Nie chce byc hipokrytka i wybierac sobie to co jest wygodne z tory lecz potrzebuje naprowadzenia co ma obecnie charakter duchowy co wczesniej mialo cielesny? Prawa celebrowania wiadomo, a co w takim razie, np z nietykaniem zony podczas jej miesiecznych uplawow? i wiele innych… ? Szukam odpowiedzi a list do Rzymian albo jest dla mnie za trudny albo nie jest odpowiedzia na moje pytanie… Dodatkowa kwestia: W Dz apostolowie na Soborze Jerozolimskim uznali aby nie nakladac na pogan te ‘jazmo’ prawa i uznali aby tylko omijali potrawy poswiecone balwanom itp, co to moze oznaczac? Chodzi tu o powolne wzrastanie w Jezusie i powolne poznawanie prawa? Prosze o odpowiedz. Z Panem Bogiem.

  1. Ewangelistko, dlatego skup się bardziej na Nowym niż na Starym Testamencie. Jest tam wszystko to co dotyczy pogan, którzy stali się chrześcijanami. Dekalog jak najbardziej obowiązuje, bo o tym mówił sam Jezus w kazaniu na górze. Jak ktoś neguje ustalenia Soboru Jerozolimskiego to w zasadzie dyskusja się kończy bo to jest podważanie Pisma i tylko własne interpretacje. Zauważcie, że 2 tys late temu też kłócili się o przestrzeganie Prawa 🙂
   Stary Testament jest bardzo fajny bo pozwala poznać naturę Boga i co mu się podoba, a co nie.
   Pozdrawiam,
   Boro

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: