Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nowy program CBS Sitcom “Żyjący w sposób biblijny”, został odrzucony jako “Hollywoodzkie szyderstwo z chrześcijan.”

Mimo że producenci deklarowali zamiary, aby nie być obraźliwymi, ale aby wprowadzić religię w główną telewizję, bluźnierczy nowy sitcom z CBS o nazwie “Living Biblically” (biblijnie żyjący) jest  “hollywoodzka kpina chrześcijan”

Spektakl oparty jest na książce “Rok życia biblijnego”, napisanej przez AJ Jacobsa, agnostycznego Żyda, który wyśmiewa się z pewnych części Tory, którą uważa za dziwną i konkluduje, że “fundamentaliści mogą twierdzić, że dosłownie biorą Biblię, ale w rzeczywistości wybierają pewne zasady do naśladowania. ”

 

 

Producent Patrick Walsh powiedział Fox News na początku tego miesiąca, że ​​spotkał się z Jacobsem, który doradził, że chciał stworzyć komediowy program o religii. Wyraził entuzjazm wobec rezultatu: opowieść o człowieku, który traci swojego najlepszego przyjaciela i dowiaduje się, że jego żona ma dziecko, wzbudzając pragnienie, aby spróbować być “lepszym człowiekiem” i żyć według tego, co czyta w Biblii.

Regularnie spotyka się z księdzem rzymskokatolickim i rabinem, zwanymi “drużyną Boga”, w lokalnym barze, aby otrzymać wskazówki.

 

“Taki był zamiar wykonania spektaklu, który nie byłby grzeczny i zniechęcający ludzi, którzy nie praktykują religii, ale także bardzo szanujący i serdeczny wobec nich”, wyjaśnił Walsh. “Dużą częścią mojego podejścia było to, że 84 procent świata zgadza się z religią, a jednak nie ma nic w telewizji dla ludzi wierzących”.

“Jedynym momentem, w którym to usłyszałeś, są takie rzeczy jak Bill Maher, który jest niezwykle krytyczny, a drugim skarjnym spektrum są filmy takie jak” God’s Not Dead (Bóg nie umarł) “i” Left Behind (pozostawieni) “, które odnoszą sukces, ale myślę, że są tak pobożne i uroczyste, że obrażają publiczność “- wyraził opinię. “Zwykle odnoszą sukcesy tylko wśród religijnych ludzi”.

Jednak w filmie główny bohater  Chip Curry, doradza swojej żonie, że chce zrobić “oczyszczanie duszy”, dopóki nie pojawi się jej dziecko, -wykrzykuje – “Nie wyrzucam moich albumów rap. Wiesz, jak bardzo kocham mój brudny seks-rap. ”

 

Kiedy mówi swojej żonie, ateistce, że ważne jest, aby mieć wiarę, pyta, dlaczego Bóg stworzył super rzeżączkę, chorobę przenoszoną drogą płciową. Chwilę później Curry mówi swojej żonie, że jeśli jego misja wykracza poza okres dziewięciu miesięcy, to zgodnie z Biblią nie może jej dotknąć podczas menstruacji, a jeśli zostanie “oszołomiona”, musi zamieszkać na pustyni.

“Wiesz, to tylko rzeczy biblijne” – mówi Curry.

Następuje wybuch śmiechu.

Spektakl także robi kpinę z wiedzy Curry’ego, że znajomy popełnia cudzołóstwo, kiedy rzuca kamieniem na głowę mężczyzny i ucieka, aby uniknąć aresztowania. Curry uważa również, że Biblia mówi, że nie należy nosić żadnych tkanin mieszanych.

 

Odwiedzając konfesjonał, mówi kapłanowi o swoich osiągnięciach i otrzymuje upomnienie: “Idź do kościoła i bądź dobry. To wystarczy. “Zapytany, czy ma cokolwiek do powiedzenia, Curry stwierdza, że ​​dużo przeklina. Następnie kapłan podaje kilka zastępczych słów przekleństwa, z których może korzystać Curry.

 

“Jeśli CBS byłaby szczera, seria byłaby dokładniej zatytułowana” Żyje bluźnierczo “, ponieważ jest po prostu bardziej hollywoodzkim szyderstwem chrześcijan, ze słowa Bożego  i Pana Jezusa Chrystusa”, pisze Joe Schimmel, proboszcz kaplicy Błogosławionej Nadziei w Dolinie Simi, Kalifornia i gospodarz filmu dokumentalnego “Wojna z Bogiem w Hollywood”.

“Scenariusz do życia w Biblii brzmi tak, jak to zostało napisane przez twoje typowe, cyniczne, ateistyczne, internetowe trolle, ponieważ linie opowieści zasilają niemal każdą stereotypową karykaturę chrześcijaństwa, którą znajdujemy w sieci World Wide Web” – powiedział.

 

Schimmel powiedział, że serce sitcomu jest sprzeczne z przesłaniem ewangelii i nie kieruje ludzi do Chrystusa. Biblia mówi, że wszyscy ludzie są całkowicie niezdolni do samodzielnego chodzenia w prawości, ponieważ ich natura jest z natury ubrudzona  w grzechu (Rz 3: 9-19, Rz 5:12, Rz 6: 6, Ef 2: 3 ), a zatem muszą narodzić się na nowo – odrodzeni od śmierci do życia – przez dzieło Ducha Świętego, pokładając ufność tylko w Chrystusie dla zbawienia (Jan 3: 3, 2 Kor 5:17, Kol. 1: 13, Tyt. 3: 5)

 

“Założenie spektaklu nie może być bardziej sprzeczne z sercem biblijnego przesłania o zbawieniu z łaski przez wiarę w Chrystusa” – ubolewał Schimmel. “Nawrócenie Chipa nie opiera się na spowiedzi przed Bogiem, że jest grzesznikiem i obejmuje Jezusa jako Pana i Zbawiciela, ale raczej na próżnej spowiedzi przed katolickim księdzem, że w rzeczywistości jest” dobrym człowiekiem “i chce żyć według Biblii . ”

Powiedział, że show przypomina mu, kiedy on także kpił z Pisma Świętego.

“Zanim przyszedłem do Chrystusa, ja również wyśmiałem wiarę chrześcijańską, dopóki Pan łaskawie nie zdemaskował mocy ciemności, która oślepiała mnie przed Jezusem” – wyjaśnił Schimmel. “Jesteśmy wezwani, aby pamiętać, że my również byliśmy ślepi i zagubieni przed przyjściem do Jezusa, zanim doświadczyliśmy Jego niezwykłej łaski”.

“Niestety, bezbożni spędzają straszliwie dużo czasu na podważaniu ewangelii, obalaniu Jego słowa i bluźnieniu Jego świętemu imieniu! Niech Pan Jezus da nam łaskę, aby spędzić jeszcze więcej czasu dzieląc się swoją wielką miłością i chwalebną ewangelią z zagubionym i umierającym światem “- oświadczył.

 

 

Kościół katolicki walczy z systemem, który stworzył i z którym się asymiluje.

Przykłady:

 

 

Pomijając tę “biblijność” katolicyzmu fakt faktem, że Fox News specjalizuje się w trendach lewicowych. Zbliżamy się niechybnie do czasów kiedy nastąpi podział faktycznie na trzymających się biblii i tych, którzy będą z niej drwić.

Nie wiem jak te kpiny z chrześcijaństwa biblijnego mają się do budowania świątyń ekumenii. Prawdopodobnie powyższy serial jest jak to zwykle bywa elementem dialektyki heglowskiej (teza-antyteza).

„Każda teza zawiera już w sobie antytezę, obydwie zaś zostają zniesione w syntezie”

 

no bo co, kto wtedy będzie mógł skrytykować niebiblijność katolicyzmu albo Benny Hinna? Ustawowo będzie to zabronione.

a znieść to można światowym pokojem sztucznej miłości new age…

Ot i chyba to jest ten cel…

 

 

 

 

Updated: 28 marca 2018 — 20:51

3 komentarze

Add a Comment
 1. O, czego to ludzie nie wymyślą…

 2. Orientuje się ktoś czy kanał TBN Polska nie jest przypadkiem tym TBN w którym szaleją ci wszyscy telewizyjni “ewangeliści” pokroju Hinna, Copelanda itd . ?

  1. Oficjalna strona TBN Polska jest tutaj:
   https://www.tbnpolska.tv/o-tbn
   Telewizji nie oglądam od kilku lat, a więc i tego co emituje TBN nie znam. Obawiam się jednak, że może być to coś z letniego nurtu. Mogą świadczyć o tym słowa:
   “Telewizja TBN Polska tworzy ofertę programową w taki sposób, by zaspokoić zróżnicowany gust szerokiego grona odbiorców ceniących sobie rozrywkę na wysokim poziomie oraz poszukujących wartościowych programów dla siebie i całej rodziny.”
   Czyli dla osób “ceniących sobie rozrywkę”. Mnie się chrześcijaństwo z rozrywką nie kojarzy. Poza tym zwrot “wartościowe programy” też jest wysoce enigmatyczny.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: