Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

W Wenezueli pastor ewangelicki kandydatem na fotel prezydenta.

Jak wiecie, jestem przeciwny angażowaniu się chrześcijan w politykę. Widocznie pastor Wenezueli twierdzi inaczej:

 

“Mało znany pastor ewangelicki będzie kandydował na prezydenta Wenezueli w najbliższych wyborach – poinformował Reuters. Kandydatura ta pokazuje wzrastający wpływ religii na politykę latynoamerykańską – pisze w komentarzu agencja Reutera.

fot.Twitter.

 

Bertucci będzie rywalizować z obecnym prezydentem, socjalistą Nicolasem Maduro, który ubiega się o reelekcję w kwietniowych wyborach prezydenckich. Według Agencji Reutera, wspólnota międzynarodowa uznała już nadchodzące wybory “za praktycznie wygrane przez Maduro, podczas gdy opozycja nie podjęła jeszcze jednoznacznej decyzji o wzięciu w nich udziału”. Ta ostatnie uważa zresztą te wybory za niezgodne z konstytucją.”

źródło:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wenezuela-pastor-ewangelicki-kandydatem-na-fotel-prezydent/990mzcg

 

Nie chcę oceniać intencji tego pastora gdyż go nie znam tak dobrze jak np naszego Chojeckiego. Być jest świadom swej przegranej, ale w tenże sposób pragnie ewangelizować co samo w sobie nie byłoby złym pomysłem.

 

Zastanawia mnie jednak jedno. Mianowicie wielkie poruszenie umownie rzecz nazywając chrześcijan w polityce. Przypomnijmy sobie Trumpa w czasie wyborów i inauguracji. Otoczony był samymi  hmmm “chrześcijanami”:

 

Kto będzie na inauguracji prezydenta Trumpa?

Polscy pastorzy podpisali apel o świętowaniu niedzieli …

 

Nie mówię, że wenezuelski pastor tkwi w systemie świata, aczkolwiek ta religijność polityków i polityka religijnych jest zdumiewająca…

 

 

 

 

Updated: 19 lutego 2018 — 15:31

1 Comment

Add a Comment

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: