Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zumba – nie Boży taniec.

Nie wiem jak długo w Polsce, ale podejrzewam, że od dekady popularna jest w naszym kraju Zumba.

To jednak nie jest istotne.

Obalam więc kolejnego bożka. W sumie tematem zainteresowałem się dosyć przypadkowo, gdyż w kontekście następnego newsa o pewnym kościele rzymskim a właściwie odnodze jego dzięki czytelniczce z zagranicy.

Zanim umieszczę tekst i materiały znalezione w internecie zobaczmy fotkę z tańca:

 

 

Poniżej tekst chrześcijanki:

 

 

Bóg zachwycił moje serce, pisząc o tym całkiem nowym ćwiczeniu, które przyciągnęło uwagę ponad 20 000 instruktorów w 35 krajach (według Wikipedii), w których tysiące mężczyzn, kobiet i wszystkich dzieci zapisuje się wszędzie na zajęcia. A teraz jest w kościele. Zrobiłam trochę pracy domowej (i ty też możesz). Każdy, kto mnie zna, ma świadomość, że mój mąż jest trenerem na ćwiczeń siłowych i kondycyjnych. Więc znam swój sprawiedliwy udział w prawdziwych ćwiczeniach i zdrowiu, i to, co trzeba, aby wyglądać zdrowo. Ale Zumba stawia pytanie.

Przede wszystkim czym jest Zumba? Wielu chrześcijan zaczyna do niej lgnąć, ale tak naprawdę nie wiedzą, co to jest i dlaczego to robią, ale i tak się do tego zapisują. Biblia mówi, że giniemy z braku  wiedzy. Więc pozwól mi podać kilka podstawowych informacji.

 

Zumba wywodzi się od Alberto “Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90., kiedy jako choreograf tańca zapomniał taśmę z muzyką aerobową dla klasy, której miał uczyć, i wybiegł do samochodu, by zdobyć taśmę z muzyką latynoską i zaczął salsa- jako rutynowy trening … i od tego właśnie  “Zumba” została stworzona. Słowo oznacza “szybkie poruszanie się” i jest ono również połączone ze słowem “rumba”, które oznacza “imprezę”. Dlatego właśnie kiedy to robisz, czujesz się jak na imprezie. Jest opisywany jako seksowny trening, który jest uważany za “ćwiczenie w przebraniu”, podczas gdy osoba robiąca to zazwyczaj może spalić do 500-1000 kalorii na godzinę. Łał! Wydaje się, że to całkiem dobra umowa? Tańczysz swobodnie i tracisz wagę. Jak zabawnie! Dobrze? Hmm …

Teraz … większość ludzi, w tym niektórzy chrześcijanie, prawdopodobnie powiedzieliby: “Dobra, więc co w tym złego?”

Czy nadal chodzisz do klubu? Czy tańczysz tak w kościele? Czy myślisz, że Bóg byłby zadowolony z tego, że potrząsasz swoim tyłkiem w tłumie kobiet i mężczyzn (prawdopodobnie za tobą, którzy mogliby zmagać się z pożądaniem lub homoseksualizmem), robiąc biodrowe pchnięcia i wpychając je w świecką muzykę (znam niektóre kościoły wykorzystujace również muzykę chrześcijańską)? Wierzę również, że niektórzy ludzie mogą powiedzieć: “No cóż, robię to w domu sam, albo mogę po prostu wyłączyć muzykę.” Ale co oglądasz? Pomyśl o tym … pozwól mi pomóc … innym kobietom i mężczyznom, którzy to potrząsają.

Biblia mówi w Psalmie 101: 3: “Nie rzucę niczego złego przed moje oczy. Nienawidzę tego, co robią niewierni ludzie. Nie chcę żadnej jego części “(Słowo Boże). Musimy nauczyć się żyć od środka, ponieważ Bóg widzi wszystko … w kościele, w domu, nawet na siłowni itp. Siedzi wysoko i spogląda nisko. Nie ma żadnych pułapów z Bogiem.

Słuchaj, nie jestem tutaj, by osądzać grzesznika, ale kościelny lud … chodźcie panie. Musimy patrzeć na tego wroga i uważać na to, co wnieśliśmy do kościoła i do naszego chrześcijańskiego życia. Pamiętajcie, sąd rozpocznie się w domu Bożym. Moim zadaniem nie jest potępienie was, ale doprowadzenie świadomości i obudzenie was w tej ostatniej godzinie, zanim Jezus powróci. Chcę, abyście byli gotowi, gdy pewnego dnia staniemy przed świętym i sprawiedliwym sędzią. Z tego, co wiem, możesz być teraz skazany za to lub mieć pytania na ten temat sam, lub znać kogoś, kto to robi. Biblia mówi w 1 Liście do Tesaloniczan 4: 3-8: “Bożą wolą jest, abyście byli uświęceni, abyście unikali niemoralności seksualnej; że każdy z was powinien nauczyć się kontrolować swoje ciało w sposób, który jest święty i honorowy, a nie żarliwe pożądanie jak poganie, którzy nie znają Boga … Pan ukarze ludzi za takie grzechy … Bóg nie wezwał nas, abyśmy byli nieczyści, ale do życia świętym życiem. Dlatego ten, kto odrzuca tę naukę, nie odrzuca człowieka, lecz Boga, który daje ci swojego Ducha Świętego “.

Osobiście nie wybrałabym Zumby. Pozostawałabym daleko od wszelkiego pozoru zła (1 Tes 5,22). To naprawdę seksowny trening, a jeśli chcesz go bronić, mówiąc: “Możesz wziąć sexy ruchy z niego.” Wtedy powiedziałabym: “Nie nazwałoby się Zumbą, ale by było nazywane aerobikiem. “Wiem, że prawda boli, ale ufajcie słowu Bożemu, to was wyzwoli. Odrzuć poprzednie rzeczy tego życia … jesteś nowym stworzeniem w Nim. Jeśli nie tańczysz tak dłużej, niż nie wracaj do tego … nawet na trening. Obserwuj wroga, moja siostro! Jest subtelny. Ostatnia uwaga: jeśli tańczysz w kościele, najprawdopodobniej, jeśli będziesz robić Zumbę, będziesz musiała uważać, żeby nie wnosić tych seksownych ruchów do domu kościelnego. Więc zamiast walczyć z twoim ciałem i wrogiem, z przyjemnością sugeruję, żebyś po prostu odpuścił … ponieważ istnieją inne sposoby na dopasowanie i zachowanie zdrowia. Zapytaj Pana, jaki jest najlepszy program ćwiczeń dla ciebie … Jezus powiedział: “Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a będzie wam otworzone “(Łuk. 11: 9)

Selah (zatrzymaj się i rozważ). Pamiętaj, że Jezus wkrótce wróci! Ci, którzy wytrwają do końca, zostaną zbawieni. Przygotujmy się na Inside Out .

 

Popatrzcie sami jak to wygląda w praktyce:

 

 

 

Updated: 26 stycznia 2018 — 12:28

11 komentarzy

Add a Comment
 1. U mnie w mieście co jakiś czas organizowane są takie imprezy i zawsze jest pełno chętnych. Pojawia się tam cały przekrój społeczeństwa, zarówno pod kątem wyznawanej religii, filozofii czy ukierunkowania popędu seksualnego – a wiec mamy tam hetero, homo czy bi.

  Miesiąc temu zakończyłem swój roczny projekt badawczy dotyczący homoseksualizmu. Kosztowało mnie to sporo czasu, wysiłku, pieniędzy i konieczności nauki w określonych kierunkach ale powiem, że było warto.

  Dla mnie osobiście rezultat był szokujący ponieważ można sobie spokojnie odpuścić tezę, że homoseksualizm ma podłoże genetyczne. Otóż nie, homoseksualizm ma wyłącznie podłoże wychowawcze, społeczne.

  W największym skrócie – to, że dziecko staje się homoseksualistą wynika z faktu, że w pewnym specyficznym wieku zostało poddane procesowi przedwczesnej i niewłaściwej seksualizacji.

  1. O proszę… 😮
   Czyli jednak…
   Brawo że udało ci się to zakończyć bez żadnych problemów 🙂

   1. *przepraszam że bez pingwinka, uciekł mi ????

 2. Przesada… zło, niemoralność może czaić się wszędzie, na basenie, na plaży, podczas jazdy na rowerze, nawet podczas spaceru w górach. Tak, tak. Spotkałam w swoim życiu tendencyjnie ubrane panie w górach, na basenie, na plaży. Jedna założył normalny strój kąpielowy i będzie po prostu spędzać czas na plaży, opalać się, grać w piłkę, pływać, bawić z dziećmi. Inna będzie się prężyć i robić wszystko, aby rzucać się w oczy i kusić. To znaczy, że chrześcijanin nie może iść na plażę? Albo może, ale musi mieć pełny ubiór, bo inaczej kusi? Kobieta w stroju na plaży nie może schylić się po muszlę, bo ktoś patrząc na nią będzie miał niecne myśli? Na rowerze też można spotkać kusząco ubrane kobiety, brzuchy na wierzchu, kuse topy. Czyli rower to narzędzie szatana?
  Byłam parę razy na zumbie, grupa normalnych kobiet, nikt nie epatował seksem, nic z tych rzeczy. Nie każda zumba, ruchy, wyglądają tak, jak na załączonym filmiku. Inna sprawa, że część z ruchów, pozycji pojawia się też np. na pilatesie, podczas np. ćwiczeń z piłką, rozstawione ugięte nogi, pupa odchylona do tyłu, z przodu trzymana duża piłka. Nie, nie, nie, nie chodzi w tym o żadną erotykę, uwodzenie, tylko rozciąganie ciała, ćwiczenie mięśni, nie można wszędzie dopatrywać się niemoralnych, grzesznych gestów i zachowania, bo to zakraja na paranoje. Pewnie, dużo jest zła dokoła, ukrytych pokus, ale nie wszędzie. Dużo osób ma problemów z kręgosłupem np. i takie ćwiczenia, z tymi niby niemoralnych pozycjami, pomagają wzmocnić mięśnie i pozbyć się problemów zdrowotnych, bólu.
  Mamy plagę otyłości, tryb życia sprzyja nadwadze, zumba to często okazja to w miarę łatwego spalenia kalorii. Niektórym osobom ciężko się zmusić to żmudnych ćwiczeń, biegania, jazdy na rowerze, nuży ich to, męczy. Pląsy w rytm muzyki pomagają lepiej psychicznie znieść wysiłek.
  Pewnie, że kuse ubrania podczas zumby, nagie torsy itp., też się zdarzają, nie jest to ok, ale tak jak pisałam, tak samo są czasem ubrane osoby na rowerze, na wycieczce w górach, na plaży. Jednak sporo zajęć z zumby kojarzy mi się z czymś wręcz przeciwnym, panie z nadwagą czasem po 20, 30 kg, mamy, babcie, ciocie, w rozciągniętych t-shirtach, starające się wręcz ukryć swoje ciało, a nie nim świecić.
  Nie mówię tu o zumbie w klimacie karnawału w Rio, gdzie grupa to atrakcyjne kobiety, jakiś pokazowy team, w kusych ubraniach, robiący pokazy publiczne w centrach handlowych itp. To jest inna para kaloszy, cała reszta to zwyczajne kobiety, które chcą nabrać formy, zrzucić wagę.

 3. To straszne co się dzieje. Nie każdy taniec jest dobry ten ewidentnie jest oburzający! Jakoś mnie ten filmik odrzucił. Jedynie co można zrobić myślę, że modlić się za osoby które uczestniczą w takich tańcach. Rozmowa z nimi też może coś pomóc lecz większość może nas wyśmiać.

  1. Też uważam ten “taniec” za odpychający.

 4. No to coś ładnego dla równowagi:

 5. Niby sie zgadzalo by ze taki taniec niepryzstoi… Jednak opis tanca Dawida szczegolnie komentarz w 2 samuelowej 6:20-23 “Wrócił Dawid, aby wnieść błogosławieństwo do swego domu. Wyszła ku niemu Mikal, córka Saula, i powiedziała: «O, jak to wsławił się dzisiaj król izraelski, który się obnażył na oczach niewolnic sług swoich, tak jak się pokazać może ktoś niepoważny». 21 Dawid odpowiedział Mikal: «Przetańczył, który wybrał mnie zamiast ojca twego i całej twej rodziny i ustanowił mnie wodzem ludu Pańskiego, Izraela, przed Panem będę tańczył. I upokorzyłbym się jeszcze bardziej. Choćbym miał się poniżyć w twoich8 oczach, to u niewolnic, o których mówisz, sławę bym jeszcze zyskał».
  23 Mikal, córka Saula, była bezdzietna aż do czasu swej śmierci.”

  Sugeruje jasno ze ten taniec byl mocno sexualny… Jak i w oczach postronnych nieprzyzwoity. A odpowiedz Dawida ze dla Pana tanczyl i jak sie to skonczylo komentujacej… Sugeruje ze niedokonca sie zgadza… Moze wlasnie jak kogos duch do takiego tanca porusza to kim jestesmy by to oceniac?

  1. brzmi to co najmniej trójznacznie i jest to nadinterpretacja

 6. Z zumbą mam styczność, a raczej miałem przez moje dziecko. Przez dwa miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego (od dwóch lat chyba) uczestniczyła ona w zajęciach zumba. Nawet nie wiedziałem, że to jakiś taniec myślałem, że bardziej gimnastyka bo zajęcia te w szkołach traktowane są właśnie w ten sposób. Dziewczynki ubrane są w szkolne dresy sportowe zatem o epatowaniu jakąkolwiek seksualnością nie może byc mowy ze względu na wiek dzieciaków i strój. Niestety ale szkoły katolickie tutaj w IE są otwarte na wszystko. Korytarze i klasy upstrzone obrazkami i figurkami wszystkich mozliwych świętych, na scianach poczet papieży w tym JP II a na ławkach ulotki zachecające do zajęć z jogi dla dzieci. Mix wszystkiego dla każdego coś miłego. Zgniłe owoce już Irlandia zbiera a to niestety dopiero początek bo juz niedługo referendum w sprawie morderstw dzieciaków 🙁

 7. Najpierw przeczytałam tekst, potem zobaczyłam filmik. Szok. Nic dodać, nic ująć, do tego, co ktoś napisał w tym artykuliku. Co tu dużo mówić, to nie jest Boży taniec. Pełen erotycznych ruchów. Napisane jest: “Ciało jest świątynią Ducha”, a nie demona seksu. Zdecydowanie lepiej postawić na inne tańce, albo klasyczny aerobik przy muzyce.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: