Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jerzy Zięba jest hipnoterapeutą.

Kilka dni temu pewna siostra przesłała mi filmik z Jerzym Ziebą, w którym miałem to od pewnej minuty stwierdzić zwiedzenie. Po obejrzeniu tych kilku minut wykładu J. Zięby stwierdziłem, że jest to na pograniczu prawdy i kłamstwa, gdyż dotyczyło to jakby uzdrowienia myślą. Więc odpisałem siostrze, że jest to poniekąd zgodne z biblią. Wszak:

 

“Dla niedowiarstwa waszego. Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie.” Mateusza 17

 

Większość z nas przywykła tylko do wiary ograniczającej się do uzdrowień w imię Jezusa, ratowania z opresji w mniejszych lub większych sprawach. Jednakże sa mechanizmy wokół biblijne wkomponowujące się w biblię. Znaczna część psychologii opiera się nie na czarach, ale na procesach, które Bóg wkomponował w nas wszystkim łącznie z poganami. Typowe dla analizy psychologicznej emocje, uczucia dotyczą wszystkich bez względu na wiarę. Z czym można się jeszcze zgodzić jeśli chodzi o hipnoterapię, to pozytywny skutek podejmowania pewnych czynności prowadzących do umownie rzecz nazywając transu. Na ten przykład udowodniono, że oglądanie komedii podczas chorób nie tylko pomaga ludziom wyjść z chorób, ale i często uzdrawia. Niedawno słyszałem o kobiecie, która wyszła z raka jakby “zaśmiewając” chorobę.

Poszukałem w necie i znalazłem filmik p. Zięby o hponoterapii:

 

Pomyślmy, jeśli ktoś jest chory i ma tylko czarne myśli, nie dopuszcza w myślach uzdrowienia, brakuje mu wiary, czym się będzie on różnił od tej kobiety zaśmiewającej chorobę? Tylko i aż  brakiem wiary. Apostoł Paweł napisał w liście do Rzymian, że poganie dzięki sumieniu wrodzonemu często stosują Prawo Boże w przeciwieństwie do wierzących. Podobnie jest z procesami psychologicznymi: decyzjami, optymizmem itd.

Oczywiście chrześcijaństwo nie jest przepisem na zupę, gdyż czasem Bóg dopuszcza choroby z różnych powodów. na przykład celem nawrócenia bliskich tej osoby.

Jednakże ogólnie rzecz biorąc jeśli poganie, czyli ludzie nie nawróceni potrafią cieszyć się z życia, a chrześcijanie pomimo iz wiedzą dobrze iż owocami Ducha są min, miłość i radość nie potrafią, to oznacza brak umiejętności radzenia sobie z okolicznościami.

Moja żona miała w swym zborze taką siostrę w wierze, że Drakula mógłby okazać się pełnym radości gościem. Czarnowidztwo, gorycz, uszczypliwość. Chodzenie do kościoła nie czyni człowieka wierzącym i lepszym, a niestety część osób ma chyba takie zdanie o sobie.

Owszem chrześcijanie są bardziej doświadczani i atakowani przez Złego. Wczoraj oglądałem podkast pastora Godawy (umieszczałem prośbę o modlitwę za niego)chorego na raka. Jest on w fazie chemioterpaii. Jednak pomimo wizji ciemnej doliny ma on w sobie wiarę, optymizm i przebłyski radości.

Chrześcijanin nieatakowany to niechrześcijanin. Pan Jezus cierpiał, apostołowie cierpieli, reformatorzy cierpieli.

Pan Zięba jako człowiek nie nawrócony zapewne nie wie, co to oznacza i gdybyśmy dyskutowali nie zrozumiałby nas, ale ja chcę jego zrozumieć.

To tyle celem usprawiedliwienia osoby Jerzego Zięby.

Przejdźmy do krytyki na podstawie Pisma.

Być może wielu się narażę, ale Słowo Boże jest dla mnie nadrzędne, a nie opinie ludzi. Wczoraj być może naraziłem się ekumenicznym pastorom, dziś fanom Jerzego Zięby.

 

Co prawda nie czytałem żadnej części “Ukrytych Terapii”. ale znam kilka osób które sobie wielce chwalą tę pozycję.

Jerzy Zięba jak sam twierdzi ma dwa dyplomy z hipnoterapi. Jeden z USA , a drugi z Australii.

Czym jest hipnoterapia?

“Hipnoterapia oznacza leczenie w hipnozie. Techniki hipnotyczne są bezpieczne i stanowią dodatkową opcję w repertuarze metod walki z różnego rodzaju dysfunkcjami. Sama hipnoza nie wyleczy pacjenta, ona jedynie katalizuje, czyli przyspiesza proces leczenia. Działania terapeutyczne mają natomiast konkretne sugestie i wyobrażenia, które podaje się klientowi podczas transu hipnotycznego. Wizualizacje pozytywnych wyobrażeń stają się bazą dla przyszłych zachowań w realnych sytuacjach.”

 

 

Naszą wizualizacją jest Dobra Nowina. Umrzeć wszyscy umrą. Jerzy Zięba, chrześcijanie i poganie. Ale tylko posłuszni Bogu ludzie będą mogli cieszyć się życiem WIECZNYM. Kiedy p. Jerzy Zieba, którego szanuję zostanie przebudzony na sąd, będzie to sąd potępienia, gdyż nie przyjął ofiary Jezusa. Nie przyjął Słowa.

My chrześcijanie, a raczej wypadałoby powiedzieć ze względu na mix ludzi, naśladowcy Jezusa radujemy się z wizji bycia przy Bogu.

Prawda, radujemy się też z rzeczy małych, przyrody, pozytywnych sytuacji itp.

 

“Pragnieniem sprawiedliwych jest tylko dobro, nadzieja niesprawiedliwych prowadzi do gniewu. ” Przysłów 11

 

Sprawiedliwy w ujęciu biblijnym jest to człowiek usprawiedliwiony, ale przez Boga. Może nim być poprzez posłuszeństwo Prawu, a wtedy jego pragnieniem jest dobro. Niesprawiedliwi dochodzą poprzez swoje działania do gniewu. Chrześcijanie nie oczekują samych sukcesów, ale bliskości z Bogiem. Abraham był bardzo bogatym człowiekiem, ale Bóg w jego życiu był nr 1. Wszystko by oddał za bliskość z Bogiem.

 

 

 

 Aby osiągnąć zamierzony cel terapeutyczny, wystarczy wprowadzić się (w przypadku autohipnozy) lub zostać wprowadzonym (przez hipnotyzera) w płytki lub średni trans.

Potęga wyobraźni jest ogromna, a umysł w trakcie transu przyjmuje wszelkie sugestie.

 

 

 

 

Poniżej przedstawiam znalezioną w necie historię pewnej hipnozy:

Niebezpieczeństwa hipnotyzmu

 

Pewna kobieta, chrześcijanka,  bardzo napełnioną Duchem, pobożna kobieta miała jeden występek, którego próbowała się pozbyć, a tym występkiem było palenie. 

Poszła ona do hipnotyzera, aby spróbować pomóc jej rzucić palenie. Co ciekawe nie do Jezusa.

Została ostrzeżona przez własną matkę i kilku bliskich przyjaciół, aby tego nie robiła, ponieważ nie sądzili, że Bóg zaaprobuje to.

Postanowiła, że ​​nie posłucha  swoich przyjaciół i po prostu pójdzie na jedną wizytę.

 

Hipnotyzer podjął się jednej sesji z nią. Kiedy od niego wyszła i poszła do domu tej nocy, zaczęła tracić zdolność pamięci.

Innymi słowy, zaczynała tracić zdolność zatrzymywania i pamiętania rzeczy – zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych. W ciągu zaledwie kilku dni dosłownie straciła 50% zdolności pamiętania. Nie mogła zatrzymać i zapamiętać rzeczy tak, jak kiedyś.

 

Ta utrata zdolności pamięci pozostała u niej przez jeden solidny rok, zanim przyszła do mnie pracować i powiedziała mi o tym. Pracowała już w niepełnym wymiarze godzin, kiedy zaczęła ze mną pracować na pół etatu. Obawiała się, że zostanie zwolniona z pracy w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ jej pamięć o szczegółach, której potrzebowała w tej innej pracy, była tak zła.

Następnie wyjaśniłem jej, że w żadnym wypadku chrześcijanie nigdy nie powinni pozwolić, aby ktoś inny mógł zasiać sugestie w ich własnych umysłach – nawet jeśli te sugestie są pozytywnymi rodzajami sugestii.

Odnosi się to również do technik, takich jak transcendentalna medytacja, gdzie mówi się, aby próbować wykorzenić swój umysł i recytować mantry, które są podstawowymi słowami, jedną i dwiema sylabami.

Celem tych technik jest pomoc w znalezieniu wewnętrznego spokoju i relaksu – ale są one głównymi otwierającymi drzwiami do ciemnej strony i demony mogą wejść do ciebie, jeśli spróbujesz zaangażować się w tego typu techniki medytacji.

 

Duch Święty działa z aktywnym umysłem, a nie biernym. Kiedy Biblia mówi, aby medytować o Bożym słowie, to znaczy myśleć, czuć, próbować zrozumieć, co oznaczają różne wersety z Pisma Świętego.

Nie oznacza to, że całkowicie odsuwasz swój umysł od czekania na światłość od Boga. Bóg działa najlepiej, gdy jesteś z Nim w trybie aktywnym i poszukującym, nie wtedy, gdy jesteś w stanie pasywnym, robotycznym, zombie.

 

Biblia mówi, że Duch Święty poprowadzi was do całej prawdy. Jednym ze sposobów, w jaki to uczyni, jest kierowanie myśli do właściwych odpowiedzi, gdy próbujesz coś wymyślić. On również przekaże ci to poprzez wewnętrzną wiedzę.

Ale te wewnętrzne umiejętności będą przychodzić na ciebie, gdy myślisz o tym, co próbujesz zrozumieć, lub kiedy myślisz o czymś zupełnie innym.

Biblia mówi w 2 Koryntian 10: 5, że mamy doprowadzić każdą myśl do niewoli posłuszeństwa Jezusa. Oznacza to, że jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni za to, o czym myślimy.

To prawo nie należy do nikogo innego, w tym do każdego hipnotyzera, który może chcieć wsadzić myśli i sugestie w umysł.

Kiedy opowiadała mi tę historię, próbowałem zobaczyć, co Duch Święty mi pokażę. .Natychmiast dostałem głos od Niego, że przyszedł na nią demon i przywiązał się do tej części mózgu, która miała związek z jej zdolnościami pamięciowymi. Demona nie było w jej wnętrzu.

Była już napełniona Duchem i Duch Święty chronił ją przed pozwoleniem demonom wejść do jej wnętrza. Demon opierał się na jej ramieniu, że tak powiem. Podniosłem dokładnie to, co ona miała zrobić, aby usunąć demona i przywrócić jej pełną pamięć.

Innym powodem, dla którego wiedziałem, że to demon, było to, że nikt nagle nie stracił 50% swojej pamięci w ciągu 24 godzin.

Nie ma żadnego fizycznego ani chemicznego uszkodzenia, które mogło wystąpić w jej mózgu podczas sesji hipnotyzującej, która mogła spowodować, że coś takiego zdarzy się tak szybko – to jedyne logiczne wytłumaczenie dla wyjaśnienia tej szybkiej utraty pamięci w tak krótkim okresie czasu. czas był taki, że musiał być demoniczny.

Oto, co jej powiedziałem, że będzie musiała zrobić, aby przekonać Boga, by w pełni przywrócił jej zdolności pamięciowe:

 1. Musiała stanąć przed Bogiem Ojcem w modlitwie i wyznawać tę działalność jako grzech i prosić o Jego przebaczenie.
 2. Musiała więc wyrzec się tego grzechu i działalności wobec Boga Ojca. Musiała powiedzieć Bogu, że nigdy więcej tego nie zrobi. Kiedykolwiek angażujesz się w coś, co przyciąga do ciebie demony, takie jak ten rodzaj aktywności, musisz zarówno wyznać, jak i wyrzec się przed Bogiem. Wyznaj to jako grzech, a następnie wyrzeknij się tego, mówiąc Bogu, że nigdy więcej nie wrócisz do tego rodzaju działalności.
 3. Po wykonaniu powyższych 2 kroków, zabrałeś prawo do tego, aby demon mógł pozostać z nią związany. W tym momencie musisz werbalnie głośno mówić do demona i powiedzieć mu, że teraz musi cię opuścić i że nie ma już więcej legalnego prawa do pozostania z tobą przywiązanym, odkąd grzech został już w pełni wyznany i całkowicie wyrzekłeś się przed Bogiem Ojcem.

Następnie dałem jej następujące polecenie bojowe dotyczące zaangażowania się w demona po tym, jak ona już wyznała i wyrzekła się tego grzechu przed Bogiem Ojcem.

 

“Każda hipnoza jest autohiponozą”

 

Kolejny tekst znaleziony w necie:

– W tych dniach rzekomego wielkiego stresu i napięcia, hipnoza twierdzi, że przynosi ulgę masom. Hipnoza stała się narzędziem terapeutycznym, który to pracownicy służby zdrowia wyciągają z torby, aby walczyć z problemami z paleniem i nadwagą; zarządzać niepokojem, lękami i fobiami; ulgą w bólu; przezwyciężyć depresję; poprawić życie seksualne osoby; leczyć choroby, takie jak astma i katar sienny; poddać się chemioterapii bez nudności; szybsze urazy leczyć szybciej; i poprawić oceny. W innych przypadkach  legalni lekarze używają hipnozy jako części procesu leczenia, aby zmniejszyć skutki uboczne leków, aby przyspieszyć powrót pacjenta do zdrowia i zmniejszyć dyskomfort pooperacyjny. Dentyści stosują techniki hipnotyczne w połączeniu z podtlenkiem azotu w celu rozluźnienia pacjentów, zminimalizowania bólu i krwawienia oraz kontrolowania odruchu gazów pacjenta podczas zabiegów.

Smutną częścią tego wszystkiego jest to, że nawet niektórzy niczego nie podejrzewający chrześcijanie są gotowi “spróbować”. Reklama prasowa z 1992 r. Umieszczona przez “Certified Clinical Hypnotherapist” (istnieje nawet “American Society for Clinical Hypnosis”) wydała niesamowite stwierdzenia, które wskazują, jak niebiblijna (tj. New Age ) technika hipnozy jest:

 

“Hipnoza jest najskuteczniejszą metodą zmiany sposobu myślenia, odczuwania i działania, kiedy wyrównujesz podświadomość – swój wewnętrzny głos – ze świadomym umysłem, usuwasz sprzeczne przekonania, które Cię powstrzymują. Możesz wtedy iść do przodu , bez sabotowania siebie. Kliniczne techniki hipnotyczne prowadzą cię do zrelaksowanego, spokojnego stanu umysłu Pozostajesz w całkowitej kontroli, ucząc się, jak korzystać z mocy pełnego umysłu, aby stworzyć silne pragnienie osiągnięcia swojego celu. Możesz zmienić swoje życie . ”

– Hipnoza to nic nowego. Jest używana od tysięcy lat przez szamanów, duchów, szamanów, hinduistów, buddystów i joginów . Ale rosnąca popularność hipnozy do leczenia w świeckim świecie wpłynęła na wielu  wyznawców Jezusa w kościele, aby zaakceptować hipnozę jako środek leczenia. Zarówno niechrześcijanie, jak i wyznający chrześcijańscy lekarze, dentyści, psychiatrzy i psycholodzy zalecają i stosują hipnozę.

Chociaż hipnotyzer może zachęcać jedynie do lekkiego lub średniego transu, nie może on przeszkodzić spontanicznie zahipnotyzowanemu podmiotowi wkroczyć w strefę zagrożenia, które może obejmować poczucie oddzielenia od ciała, pozorne jasnowidzenie, halucynację, stany mistyczne podobne do tych opisanych przez mistyków, a nawet tego, co badacz hipnozy, Ernest Hilgard, opisuje jako “opętanie przez demony”. Twierdzimy, że hipnoza jest okultystyczna na każdym poziomie transu, ale na jej głębszych poziomach hipnoza jest niewątpliwie okultystyczna .

– Istnieją pewne kontrowersje dotyczące tego, czy hipnotyzer może spowodować, że ktoś zrobi coś wbrew swojej woli. Wielu hipnotyzantów kategorycznie mówi, że woli nie można pogwałcić. Jednak dowody są inne. Hipnoza zwiększa sugestię osoby do tego stopnia, że ​​badany wierzy w niemal wszystko, co mówi mu hipnotyzer – nawet do punktu halucynacji na sugestię hipnotyzera. Podczas hipnozy, zdolności krytyczne danej osoby są redukowane w taki sposób, aby stworzyć to, co nazwano “logiką transu”, która nieokrzesanie akceptuje to, co normalnie wydawałoby się irracjonalne, nielogiczne i niezgodne.

Ponieważ prawie wszystko może sprawić, że ktoś stanie się w stanie transu, możliwe jest, że zahipnotyzowana osoba działa wbrew swojej woli – aby robić to, czego nie zrobiłby poza stanem hipnozy. Hipnoza omija wolę, stawiając osobistą odpowiedzialność poza obiektywnym, racjonalnym, krytycznym wyborem. Przy normalnych zdolnościach oceny zanurzonych, zwiększonej sugestywności i zmniejszonej racjonalnej powadze, wola jest poważnie utrudniona i przynajmniej może zostać naruszona.

– Jednym z popularnych zastosowań hipnozy było poszukiwanie pamięci poprzez “powrót do dzieciństwa”. Niektórzy pacjenci nawet opisują doświadczanie tego, co uważają za swoje życie w łonie matki i późniejszych narodzin. (Jest to jednak niemożliwe ze względu na neurologiczny, naukowy fakt, że osłonka mielinowa jest zbyt słabo rozwinięta w mózgu prenatalnym, porodowym i wczesnym po porodzie, aby przechowywać takie wspomnienia). Jeszcze inni opisują jakiś rodzaj bezcielesnego stanu, a następnie to, co identyfikują jako przeszłe życia i dawne tożsamości. Jak wiele z tego jest stworzonych przez zwiększoną sugestywność, niepohamowaną wyobraźnię, halucynację trans lub demoniczną interwencję, nie można określić. Co więcej, Biblia wyraźnie zaprzecza przeszłym istnieniom i reinkarnacji: “Po raz pierwszy umrze człowiek” (Hbr 9:27).

Hipnoza nie jest nawet wiarygodna w przypadku niedawnego wycofania. To, co jest “zapamiętane” pod hipnozą, często było tworzone, rekonstruowane lub ulepszane w stanie podwyższonej sugestywności. Badania wskazują, że po hipnozie osoba nie jest w stanie odróżnić prawdziwego skupienia od tego, co sobie wyobrażał lub tworzył pod wpływem zwiększonej sugestii. Hipnoza może wywoływać fałszywe wrażenia jako prawdziwe relacje z przeszłych wydarzeń. (Osoby mogą i nie leżą pod hipnozą!) Hipnoza jest zatem bardziej prawdopodobna w tym, aby zanieczyścić pamięć, niż pomóc osobie pamiętać, co naprawdę się stało.

Oprócz terapii hipnotycznej w dawnym życiu, niektórzy praktykujący stosują hipnotyczną terapię w przyszłości . Zahipnotyzowana osoba rzekomo widzi przyszłe wydarzenia, rozwiązuje morderstwa, ujawnia przyszłe losy znanych osobistości, itd. Osoba zaangażowana w tę hipnotyczną podróż w czasie musi zadać sobie pytanie: “Gdzie jest linia demarkacyjna między demonicznym a boskim, pomiędzy królestwo Szatana i Nauki? W którym momencie otwierają się drzwi ciemności, a diabeł zyskuje przyczółek?

– W dzisiejszym krajobrazie obietnic samospełnienia, opanowania siebie, osobistego dobrobytu i szybkich napraw dla problemów życiowych, można łatwo znaleźć się w środowisku sprzyjającym hipnozie. Jednym z takich warunków byłaby regresja do wspomnień z dzieciństwa (patrz wyżej). Innym będzie szkolenie w zakresie podnoszenia świadomości w dużych grupach. Forum  Life Spring i Momentus są nazwami niektórych z bardziej znanych seminariów szkoleniowych dużych grup, które obiecują wyniki transformujące życie. Wykorzystując wiele idei i technik ruchu spotkań, takie sesje grupowe próbują zmienić obecny sposób myślenia uczestników (nastawienie umysłu, światopogląd, osobistą wiarę itd.) Poprzez intensywne osobiste i grupowe doświadczenia. Niektórzy mają spotkania maratońskie, które trwają wiele godzin i wykorzystują zmęczenie, pracując razem z wieloma powtórzeniami, presją grupy i różnymi technikami psychologicznymi, z których niektóre atakują osobiste systemy wierzeń i powodują zamieszanie umysłowe. Technikę pomyłki, która jest również urządzeniem hipnotycznym, można użyć do dezorientacji podmiotu, aby był bardziej wrażliwy na sygnały. Michael Yapko mówi: ” W technice dezorientacji dajesz osobie więcej informacji, niż mogłaby nadążyć, każąc im kwestionować wszystko, sprawiasz, że czują się niepewnie, jako sposób na budowanie motywacji do osiągnięcia pewności.” Podczas gdy hipnoza nie może być przeznaczona lub dopuszczona w tak dużych grupach treningowych, istnieje możliwość, że uczestnicy doświadczą sugestii hipnotycznej, dysocjacji i osobistego osądu. ( Inne czynności i ustawienia, w których może wystąpić hipnoza, obejmują także: muzykę, usługi kościelne, modlitwę i medytację, gabinety lekarskie ).

– Ponieważ niektórzy lekarze i wielu psychologów używają hipnozy, większość wierzy, że hipnoza jest medyczna, a zatem naukowa. Etykieta “medyczna” przed słowem ” hipnoza” sprawia, że ​​hipnoza wydaje się dobroczynna i bezpieczna. Nawet niektórzy znani wyznaniowi chrześcijanie (np. Nieżyjący już Walter Martin z CRI oraz Josh McDowell i John Stewart w swojej książce ” Zrozumienie okultyzmu” twierdzą, że hipnoza może być pomocna, jeśli praktykują ją lekarze, których intencje są dobre, a nie złe. Jednak Donald Hebb mówi w “Psychology Today / The State of the Science”, że “hipnoza ciągle nie ma zadowalającego wyjaśnienia”. W chwili obecnej nie ma uzgodnionego naukowego wyjaśnienia, czym dokładnie jest hipnoza. Profesor psychiatrii Thomas Szasz opisuje hipnozę jako terapię “fałszywej nauki”. Nie możemy nazwać hipnozy nauką, ale możemy powiedzieć, że była ona integralną częścią okultyzmu przez tysiące lat. (Chociaż hipnozę badano metodami naukowymi i istnieją pewne mierzalne kryteria dotyczące samego transu, hipnoza nie jest nauką.)

Nikt dokładnie nie wie, w jaki sposób działa “hipnoza”, poza oczywistym “efektem placebo” – skutecznym użyciem “fałszywych informacji zwrotnych” w taki sam sposób, w jaki sprzężenie zwrotne jest stosowane w technikach okultystycznych wspólnych dla akupunktury , biofeedbacku i psychoterapii . Ale dodanie słowa ” hipnoza ” słowem ” terapia” nie podnosi praktyki od okultystycznej do naukowej. Biały płaszcz może być bardziej szanowanym strojem niż pióra i farba do twarzy, ale podstawy są takie same. Hipnoza to hipnoza, bez względu na to, czy jest to hipnoza medyczna, hipnoterapia, autosugestia czy cokolwiek innego. Hipnoza w rękach lekarza jest tak samo naukowa jak różdżka w rękach inżyniera budowlanego.

Trans wywołany przez lekarzy nie różni się znacząco od okultystycznej hipnozy. W swoim tekście o hipnozie, używanym w szkołach medycznych, dwóch znanych badaczy stwierdza kategorycznie: “Czytelnika nie należy mylić przez rzekome różnice między hipnozą, zen, jogą i innymi metodologiami wschodniego uzdrawiania . różni się, są one zasadniczo takie same. ” E. Fuller Torrey, psychiatra zajmujący się badaniami, dostosowuje techniki hipnotyczne do czarów. Mówi również: “Hipnoza jest jednym z aspektów technik jogi medytacji terapeutycznej.” Lekarz medycyny William Kroger stwierdza: “Podstawowe zasady jogi są pod wieloma względami podobne do hipnozy.” Aby uchronić etykietę naukową przed hipnozą, deklaruje: “Joga nie jest uważana za religię, ale za” naukę “. osiągnąć mistrzostwo umysłu i wyleczyć chorobę fizyczną i emocjonalną. “Potem robi dziwne wyznanie:” Istnieje wiele systemów Jogi, ale główny cel – zjednoczenie z Bogiem – jest wspólny dla wszystkich z nich i jest metodą dzięki czemu osiąga on uleczalność. “Oczywiście, właśnie dlatego, że lekarze medycyny stosują hipnozę, nie oznacza, że ​​jest ona wolna od okultystycznej natury. Coraz więcej lekarzy jest pod wpływem starożytnych, okultystycznych praktyk medycznych . z powodzeniem poślubiają zachodnią medycynę za wschodni mistycyzm

Następnie podajemy następujące pytania dotyczące stosowania hipnozy przez lekarza: Jak można powiedzieć o duchowym wpływie dalekosiężnego, nawet stosowanego przez lekarza medycyny stosującego hipnozę na chrześcijaninie? Czy lekarz z anty-chrześcijańskim lub okultystycznym uprzedzeniem w jakikolwiek sposób wpłynie na chrześcijanina poprzez transowe leczenie? Co powiesz na użycie medycznego hipnoterapeuty, który należy do kościoła satanistycznego? A co z hipnoterapeutą MD, który wykorzystuje terapię przeszłych lub przyszłych żyć jako środek psycho-emocjonalnej lub fizycznej ulgi? Na te i inne pytania trzeba odpowiedzieć przed poddaniem się takim zabiegom, a nawet, zwłaszcza, w ręce lekarza lub psychologa.

– Ci, którzy mogą czuć się nieco zdenerwowani tym, że są zahipnotyzowani przez innych, często czują się bezpiecznie dzięki autohipnozie. (Chociaż ci z hipnotycznego transu z własnej inicjatywy mogą uzyskać pewną kontrolę i wykonywać pewien stopień wyboru, to jednak nie zachowują swoich normalnych środków oceny rzeczywistości i racjonalnego opanowania.) Nauczyciele autohipnozy będą generalnie postaraj się zapewnić ludzi, że hipnoza to po prostu skupiona uwaga, zwiększona koncentracja, relaksacja, wizualizacja i wyobraźnia. Jednak takie działania są właśnie użytecznym środkiem wchodzenia w trans. Ponadto podczas transu kontynuują oni na innym poziomie. Wyobrażając sobie, że ktoś opuszcza swoje ciało, można przejść w trans z rodzajem halucynacji i transowej logiki naprawdę pozornie wydostającej się z ciała.

Lekarz medycyny, ucząc klasy hipnozy, poinstruował swoich uczniów, aby weszli w hipnotyczny trans, opuścili ciała, a następnie wrócili, aby zbadać różne części ciała. Wszystko to miało na celu samodiagnozę i samoleczenie. Okultysta, Edgar Cayce, również użył autohipnozy, by zdiagnozować chorobę i przepisać leczenie. Dlatego autohipnoza może być tak okultystyczna i demoniczna, jak trans w reżyserii hipnotyzera.

– Jeden z badaczy poczynił interesujące spostrzeżenia dotyczące tego, dlaczego zaklasyfikowałby hipnozę jako element okultyzmu ( Pokój, dobrobyt i nadchodzący Holocaust , s. 119-120):

“Jednym z powodów nazywania hipnoterapii religijnym rytuałem jest fakt, że wywołuje ona tajemnicze efekty, które pozostawiają badacza, który podejdzie do niego jako dogłębnie intrygującej nauki: (1) pod hipnozą podawaną przez psychiatrów, osoby, które nigdy nie miały kontaktu z UFO, mogą być stymulowane aby “zapamiętać” uprowadzenia przez UFO, które są zgodne z opisanymi przez rzekomych autentycznych uprowadzonych; (2) hipnoza prowadzi również do spontanicznych “wspomnień” z przeszłych i przyszłych żyć, około jednej piątej z udziałem istnienia na innych planetach; (3) hipnotyczny trans powiela również doświadczenia wspólne w ramach stymulacji psychodelicznych leków, TM i innych form jogi i medytacji wschodnich; (4) hipnoza tworzy także spontaniczne moce psychiczne, jasnowidzenie, doświadczenia poza ciałem i cały szereg okultystycznych zjawisk; i (5) doświadczenie tak zwanej śmierci klinicznej jest również wytwarzane pod hipnozą.

 

“Dwa wnioski, które większość badaczy uważa za bardzo niesmaczne, wydają się jednak nieuniknione: (1) istnieje wspólne źródło wszystkich zjawisk okultystycznych, w tym UFO, które wydają się inteligentnie i celowo aranżowanym sprytnym oszustwem dla własnych celów; ) hipnoza lub siła sugestii jest w samym centrum tego programu ”

Związek między hipnozą a wschodnim mistycyzmem jest jasny. Na różnych głębokościach transu hipnotycznego pacjenci opisują doświadczenia, które są identyczne z kosmiczną świadomością i samorealizacją wywołaną transiem yogicznym. Doświadczają przede wszystkim głębokiego spokoju, a następnie oderwania się od ciała, a następnie uwolnienia się od tożsamości z własnym małym ja, aby połączyć się z wszechświatem i poczucia, że ​​są wszystkim i nie mają ograniczeń co do tego, czego mogą doświadczyć lub stać się: , Świadomość Boga “gdzie czas, przestrzeń i ego są rzekomo transcendowane, pozostawiając czystą świadomość pierwotnej nicości, z której pochodzi każde zamanifestowane stworzenie”.

– Hipnoza zaczęła się jako część religii okultystycznej i fałszywej. Biblia mówi zdecydowanie przeciwko wszelkim praktykom fałszywej religii i okultyzmu. Bóg pragnie, aby Jego lud zwrócił się do Niego w potrzebie, a nie do tych, którzy praktykują czary, wróżby lub zaklęcia. Ostrzega swoich ludzi o podążaniu za medium, czarodziejami, czarownikami, zaklinaczami i tymi, którzy mają znajomego ducha (Pwt 18: 9-14). Hipnoza, jak to dzisiaj praktykuje, może równie dobrze być identyczna z tym, co jest określone jako “zaklęcie” w Biblii (Kpł 19:26).

W hipnozie, wiara zostaje przeniesiona z Boga i Jego Słowa na hipnotyzera i jego technikę. Bóg jest niepotrzebny.

Bóg przemawia do ludzi poprzez świadomy, racjonalny umysł. Nakazuje jednostkom istoty, które dokonują świadomych, wolnych wyborów. Posłał Swego Ducha Świętego, aby zamieszkał w chrześcijanach, aby mogli zaufać i być Mu posłuszni poprzez miłość i świadomy wybór. Z drugiej strony hipnoza działa na podstawie wyobraźni, iluzji, halucynacji i oszustwa. Jezus ostrzegł swoich naśladowców przed oszustwem. Po tym, jak dana osoba otworzyła swój umysł na oszustwo poprzez hipnozę, może stać się jeszcze bardziej podatna na inne formy duchowego oszustwa.

Hipnoza może generować fałszywe fałszowanie prawdziwych ćwiczeń religijnych Szatana. Jeśli hipnoza generuje jakąkolwiek formę wiary i uwielbienia nie skierowaną do Boga Biblii, każda osoba, która poddaje się hipnozie, może grać nierządnicę w duchowym królestwie. (Zob.: Lew 19: 26,31, 20: 6,27, Pwt 18: 9-14, 2 Ki 21: 6, 2 Kron 33: 6, Iz 47: 9-13, Jer 27: 9 .)

– Hipnoza jest demoniczna w najgorszym i potencjalnie niebezpiecznym w najlepszym wydaniu. W najgorszym momencie otwiera jednostkę na doświadczenia psychiczne i satanistyczne posiadanie. Kiedy media wchodzą w hipnotyczne transu i kontaktują się z “martwymi”, kiedy jasnowidze ujawniają informacje, których nie mogliby wiedzieć, kiedy wróżbici poprzez autohipnozę ujawniają przyszłość, Szatan jest z pewnością w pracy.

Czy ludzie w kościele są zachęcani do wejścia w strefę mroku okultyzmu, ponieważ hipnoza nazywa się teraz “nauką” i “medycyną”? Niech ci, którzy nazywają okultystyczną “naukę”, mówią nam, jaka jest różnica pomiędzy hipnozą medyczną i okultystyczną. I niech ci chrześcijanie, którzy nazywają to “naukowym”, wyjaśniają, dlaczego zalecają także, aby był wykonywany tylko przez chrześcijanina. Jeśli hipnoza rzeczywiście jest nauką, dlaczego istnieje dodatkowy wymóg chrześcijaństwa dla praktykującego? Istnieje niedobór odpowiednich długotrwałych badań tych, którzy zostali zahipnotyzowani. I nie było żadnego, który zbadałby wpływ na wynikłą wiarę jednostki lub zainteresowanie okultyzmem.

Zanim hipnotyzm stanie się nowym panaceum z kazalnicy, a następnie pojawi się mnóstwo książek na ten temat, należy wziąć pod uwagę jego twierdzenia, metody i długoterminowe wyniki. Arthur Shapiro powiedział: “Religia jednego człowieka to przesąd innego człowieka, a magia jednego człowieka to nauka innego człowieka”. Hipnoza stała się “naukowa” i “medyczna” dla niektórych chrześcijan z niewielkim dowodem jej ważności, długowieczności wyników lub zrozumienia jej natury. Ponieważ hipnoza zawsze była integralną częścią okultyzmu, ponieważ nie jest nauką, ze względu na jej znane szkodliwe skutki, a także z powodu jej potencjału do duchowego oszustwa, mądry chrześcijanin całkowicie tego uniknie, nawet w celach “medycznych”. Jest oczywiste, że hipnoza jest śmiertelna, jeśli jest wykorzystywana do złych celów. Jednak twierdzimy, że hipnoza jest potencjalnie śmiertelna w jakimkolwiek celu, w jakim jest używana. W momencie, gdy poddaje się drzwiom okultyzmu, nawet w salach “nauki” i “medycyny”, jest podatny na moce ciemności.

 

 

 

Podsumowując:

-hipnoza była znana od stuleci i stosowana przez szamanów.

-skąd wiesz, czy człowiek wprowadzający Cie w hipnozę nie należy do kościoła satanistów?z

-zaczyna się zgodnie z zasadą małych kroczków.

-hiponterapia wyklucza pomoc Boga. Już nie musisz prosić Boga.

-hipnoza jest furtką dla demonów.

-hiponzę czyni się nauką

 

Powiększanie biustu, leczenie chorób dzięki hipnozie wykluczają całkowicie Boga z naszego życia. Po co Bog jak zranienia, uraz, choroby wyleczysz sobie sam…

Wierzę w uzdrowienia dzięki praktykom new age, ponieważ demony choroby wywołują i mogą je usuwać. Pytanie retoryczne jakim kosztem?

Nie raz miałem sygnały o new ageowskim podejściu Jerzego Zięby do swej pracy, ale ten filmik jest tego dowodem. Ażeby być sprawiedliwym, nie mamy natomiast żadnych dowodów na przynależność J. Zięby do organizacji okultystycznych, co nie wyklucza takiego członkostwa..

Bądźmy ostrożni z oceną p. Zięby, gdyż sami tkwiliśmy w  różnych formach okultyzmu. Osobiście nieświadomie uprawiałem wizualizację, Hunę, astrologię itp.

Należy jednak ZDECYDOWANIE  oddzielić wiedzę zielarsko-medyczną Pana Zięby od nauk new age. Natura, ziołolecznictwo sa od Boga i śmiało możemy z tego czerpać. Wielokrotnie podkreślam paradoks korzystania przez pogan z Bożej apteki w przeciwieństwie do chrześcijan.

 

Natomiast jest w sieci jeden bardzo popularny blog prozdrowotny prowadzony przez kobietę, gdzie w sposób nie ukryty prezentowane są o wiele bardziej ideologie new age czy satanizmu niż w tym co robi Jerzy Zięba. Nie napisałem adresu bloga aby nie robić reklamy, ale wielu moich znajomych czytuje ten blog oddzielając ziarno od plew.

Notabene módlmy się o nawrócenie Jurka Zięby.

 

Warto także dodać, że mocnym elementem wiary Jezuitów jest medytacja. Czasy biblijnego Wielkiego Ucisku (inni nazywają NWO) będą zapewne charakteryzować się naukami new age i w związku z tym manifestacją demonów. Będzie wiele “samo” uzdrowień, “cudów” itp. Oczywiście dzięiki “sobie”, czyli tak na prawdę dzięki demonom.

 

3 komentarze

Add a Comment
 1. Hipnoza jest od Szatana i tyle w temacie.

 2. Myślę, że hipnoterapeuci sami nie znają mechanizmu działania hipnozy ponieważ ….chyba nikt go nie zna. Kiedyś zapytałem pewnego znajomego psychiatrę czy w szpitalu stosują hipnozę. Odpowiedzią był uśmiech a na serio to właśnie odpowiedział to samo – nikt nie wie co to jest, jak działa i jak wpłynie na człowieka umieszczanie w jego umyśle jakiś informacji, kodów, programów itd.
  Dowiedziałem się również, że hipnozę w tym zawodzie stosują tylko niszowi psychoterapeuci po jakiś dziwacznych kursach.

  W internecie (na yt) jest bardzo dużo tzw. medytacji, modlitw prowadzonych (w połączeniu z wizualizacją), które dla mnie również stanowią formę hipnozy. Oczywiście nie mówię tutaj o okultyzmie bo tego tam jest pełno ale to zjawisko jest bardzo popularne wśród środowiska katolików. Przodują w tym działający w necie jezuici i dominikanie.Dla mnie taka forma aktywności stanowi prostą drogę do samo zwiedzenia ponieważ taki adept bazuje głównie na płaszczyźnie emocji – po chwilowym emocjonalnym uniesieniu następuje spadek i powrót do punktu wyjścia. Potem człowiek chce jeszcze, jeszcze i jeszcze…

 3. Coś okropnego…
  Szkoda że się tym zajmuje, bo czasem zwraca uwagę na trafne rzeczy, jeśli chodzi o dbanie o zdrowie… :/

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: