Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie daj się uwieść żądzom i sile, by iść za zachciankami swego serca.

Fałszywie pojmowana łaska jest właśnie tym co w księdze Syracha:

 

“Nie daj się uwieść żądzom i sile, by iść za zachciankami swego serca. (3) Nie mów: Któż mi ma coś do rozkazywania? Albowiem Pan z całą pewnością wymierzy ci sprawiedliwość. (4) Nie mów: Zgrzeszyłem i cóż mi się stało? Albowiem Pan jest cierpliwy. (5) Nie bądź tak pewny darowania ci win, byś miał dodawać grzech do grzechu. (6) Nie mów: Jego miłosierdzie zgładzi mnóstwo moich grzechów. U Niego jest miłosierdzie, ale i zapalczywość, a na grzeszników spadnie Jego gniew karzący. (7) Nie zwlekaj z nawróceniem do Pana ani nie odkładaj tego z dnia na dzień: nagle bowiem gniew Jego przyjdzie i zginiesz w dniu wymiaru sprawiedliwości.”

 

 

Nie wiem czy Wy, ale ja tak miałem: “Zgrzeszyłem i cóż mi się stało? Albowiem Pan jest cierpliwy. “.

Podświadomie opierałem się na tej lepszej części chrześcijaństwa: wybraństwo, dziecko Boże, łaska, itd. Bóg istotnie, jak dobry Ojciec, czekał do pewnego momentu aż przyszła kara.

Tak więc nie czekajcie z nawróceniem od grzechu i nie odkładajcie nawrócenia do Pana, bo gniew Tatusia przyjdzie a to będzie bardzo bolesne. Czy wtedy będziemy mieli prawo mieć żal do Boga skoro zostaliśmy ostrzeżeni?

Jeszcze o księdze Syracha. Co jakiś czas ktoś pisze komentarz pod tekstem z cytatem z Syracha: a bo ona jest po za kanonem.

Odpowiadam: mój blog i inne strony również sa po za kanonem, ale ludzie czytują. Czy Syrach uczynił coś złego ostrzegając przed skutkami grzechu?

Oczywiście, że nie.

 

 

 

 

Updated: 21 listopada 2017 — 16:14

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Artur S. (detmold)

  Chwalmy Boga za to, iz zyjemy ( wykorzystujac ten czas do nieustannego ulepszania swojej natury duchowej w oczach Boga i gorliwszej ewangelicznej sluzbie bliznim ), bo wielu ludzi zywot gasnie przedwczesnie i nagle np. w niezawinionym przez nich wypadku samochodowym.

 2. Nowy spot alegro, jak w powszednich szli w symbolike to w tym już w magiczne artefakty, ile ludzi ma różnego rodzaju brendzelki przynoszace szczęście to jedna sprawa, ale magiczne brendzelki co nie trzeba ich ładować tylko im zaufać ? no i mniej więcej tak wyglada pomoc duszków, delikatnie ukazane oczywiście bo zakres mocy jest nie co większy delikatnie mówiac

  1. Nie oglądałam, i nie zamierzam…ze zbliżonych reklam już tamto z dziadkiem i wnukami było lepsze… a to? ma-ka-bra :/

 3. Piotrek tak jak Bóg wybrał proroków tak wybrał ludzi którzy tworzyli kanon zeby Słowo było czyste jak łza zapewne w syracha jest coś dającego do myślenia tak samo jak dzienniczku Faustyny albo w katechizmie czy mamy isc w tym kierunku bo wszyscy to czytają ??? skoro nie jest to Slowo Boze po co sie tym kierujesz…czy syrach zrobił coś złego widocznie zrobił skoro go nie ma czy swieci katoliccy robili cos zlego czy katechizm jest zły jesli wszyscy czytają ??taki jestes konserwatywny chrzescijanin!!!Ja odejscie od Slowa potepiam a uczylem sie od ciebie..

  1. ” widocznie zrobił skoro”

   Ja mam umysł naukowy. Dl;a mnie nie ma czegoś takiego jak widocznie…
   Ksiegę Henocha również chrześcijanie czytują.
   Syrach to taki jak na tamte czasy Paul Washer

   po za tym, takim komentarzem nie odnosząc się merytorycznie do tekstu, podważasz Franku sens przesłania, co może a nawet w dużej części ma negatywne bardzo skutki wśród początkujących chrześcijan. Wniosek cielesnej natury może być taki: Franek ma rację, Syrach nie jest w kanonie,. więc DP gada farmazony i nie bedzie mi mowil co mam robić….
   W ten sposób działasz na korzyść diabła.

   1. Tak niestety wynika z wypowiedzi Franka. Dobry tekst Piotrze. Chodzi właśnie o to, aby wydobywać dobre rzeczy ze źródła, a nie osądzać na podstawie stereotypów, powszechnej opinii i reputacji; wtedy czemuś dobremu można zaprzeczyć i szatan się cieszy. Dobrze ilustruje to ten cytat:
    “34. Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
    35. Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy.
    36. A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
    37. Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.” Mt 12:35-36

    1. Tak niestety wynika z wypowiedzi Franka. Dobry tekst Piotrze. Chodzi właśnie o to, aby wydobywać dobre rzeczy ze źródła, a nie osądzać na podstawie stereotypów, powszechnej opinii i reputacji; wtedy czemuś dobremu można zaprzeczyć i szatan się cieszy. Dobrze ilustruje to ten cytat:
     „34. Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
     35. Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy.
     36. A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
     37. Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.” Mt 12:34-37
     (Poprawka)

 4. wielu wykonawców ,wykonawczyń ma ciekawe utwory,klimat .np Sade .Nie zastanawiałem sie nad tekstami jej wykonań .Uważam ze ciekawe ma utwory ale weźmy utwór Jezebel ,to słowa jasno mówią co i jak .W wielu wykonawcach mimo pięknej muzy,klimatów można spotkać dziwne teksty co nie znaczy że nie należy słuchac bo myśle że talenty mają i warto chodźby dla samych klimatów ,pięknej muzy i to dotyczy wielu innych spraw ale by w czymś trwać,być to trzeba być silnej wiary ,pewnosci by nie ulec by nie zapomnieć kto jest Panem ,komu sie służy ale przyjdzie ,przyjdą dni gdy jasno trzeba będzie sie określić np w kwestii znaku bestii czy pójściem za Panem mimo prześladowań a więc bądźmy gotowi na odwage

  1. Temat Jezebel jest w wielu, być może ok 100 utworów. Zawsze ten sam kontekst…

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: