Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jezus Pan Sabatu – Którym Dniem Tygodnia Jest Dzień Sabatu w Biblii

 

Updated: 20 października 2017 — 19:43

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Sory z jedną rzeczą nie zgodzę się w tym filmie. Mój Pan i zbawca nie zmartwychwstał w niedzielę. Ale jak jest napisane w Ewangelii Mateusza On zmartwychwstał w szabat, pod koniec dnia jak już zbliżał się pierwszy dzień tygodnia. A to jest bardzo wielka różnica. Jak nie wierzycie to otwórzcie najprościej dawne wydania Biblii, np. twz. Biblię Gdańską

  1. W jakimś tłumaczeniu było też chyba “dzień sobotni”…

  2. Gdyby zmartwychwstał w szabat,nie moznaby było powiedzieć,ze zmartwychwstał trzeciego dnia ale drugiego.
   Pan mówił o znaku Jonasza.
   łk 24.46

  3. Wg Biblii, zachód słońca określa czas zakończenia jednego dnia i rozpoczęcia kolejnego.
   Wg obecnych zasad, Pan Jezus zmartwychwstał zatem w sobotę po zachodzie słońca.

   Ponieważ od urodzenia żyjemy w czasach, gdy mamy już odmieniony Zakon (10 przykazań wg KK) i czasy (kalendarz gregoriański), to trudno nam przebić się przez barierę budowaną w naszych głowach przez tyle lat.

    1. Wg biblijnej rachuby czasu – już w niedzielę (sam początek nowej doby), wg aktualnie obowiązującej – jeszcze w sobotę wieczorem.

     1. O tym wiem, chciałem sprawdzić jak Ty to widzisz. Zastanawia mnie od kilku dni jak jest z adminem i innymi świętującymi w sobotę. Od 00:00 przez 24h, czy od zachodu do zachodu. Adwentyści, których słuchałem obchodzą szabat od zachodu, nie lubią zimy :D.

 2. Dlaczego jedni zostaja uzdrowieni z chorob mocą ducha swietego a jedni umieraja cierpiac dlaczego nie moge tego zrozumiec

  1. Również nie mogę zrozumieć wielu rzeczy które są następstwem grzechu, który wdarł się na świat, o wiele rzeczy dziejących się obecnie na świecie mam żal do Boga i na które Mu się skarżę. Ale wiem jedno. Bóg jest prawdziwie dobry i dba o swoje dzieci.

  2. Jeśli znasz trochę język angielski, możesz obejrzeć wspaniałe świadectwo o pewnej kobiecie:
   https://m.youtube.com/watch?v=Lf25MGjW1Q8

   https://youtu.be/NI22o5u32z0

   Tutaj jest inne, w naszym języku https://youtu.be/kXxXzG1ZWKQ

 3. Kocham tych, którzy świętują szabat jak i tych, których odpocznienie znajduje się prawdziwie w Jezusie Chrystusie. Błogosławię Was 🙂

  1. Trafny komentarz, który nie próbuje negować jednego Ciała Chrystusa.

 4. ” W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa.” (Łk 24)

  Słowo Boże nigdzie nie mówi, że PAN zmartwychwstał w pierwszy dzień tygodnia. Napisane jest, że w pierwszy dzień tygodnia grób był pusty. Tylko tyle. “Wtłoczono” wszystkim do głowy, że zmartwychwstanie nastąpiło w niedzielę i większość nigdy tego nie kwestionuje. Fakt, że w niedzielę rano niewiasty zobaczyły pusty grób, nie jest jednoznaczny z momentem zmartwychwstania.

  1. Dokładnie tak jak piszesz?
   To,ze poszły po szabacie powinno skłonić ludzi do tego,ze zachowywały przykazania.Odpoczywały tak jak od zarania świata postanowił Bóg.
   Ale niestety tak nie jest,bo oskarżyciel stosuje tak pokrętne wymysły
   Wtłacza je ludziom wszystko po to,żeby nie być posłusznym Bogu

 5. Ten swiat sie konczy, a ludzie sa albo trupio obojetni albo diabelsko nienawistni ( mowa oczywiscie o jednostkach, ktorym milosc ewangeliczna stanowiaca esencje przeslania Jezusa Chrystusa nie trafia do przekonania-zdegenerowanego od babilonskich klamstw jestestwa ).

 6. Ogol Polakow, az do lat 60 XX wieku ( oczywiscie ci w miare przyzwoici ludzie, a pamietajmy iz natura czlowieka jest skomplikowana i bynajmniej nie jest anielska ) kierowal sie w swoim zyciowym postepowaniu luznymi, ba, nawet bardzo luznymi, ale jednak regulami, zasadami i prawidlami moralnymi opartymi w znacznej mierze na Pismie, ale wraz z “otwarciem okienka na Zachod” w latach 70 ( ktore to czasem bardziej przymykano, az wreszcie otwarto calkowicie na osciez po 1989 ) zaczal gnic duchowo w zawrotnym tempie, czego skutki obserwujemy teraz…

 7. Jezus powiedział że Izrael otrzyma znak JONASZA , który był w brzuchu wielkiej ryby trzy dni i trzy noce, tak syn człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce. Tradycja wielkiego piątku jaKO DNIA SMIERCI JEZUSA jest niebiblijna. W roku śmierci BOŻEGO SYNA w czasie paschy, pamiątki wyprowadzenia IZRAELA Z EGIPTU WYSTąpiły dwa szabaty w jednym tygodniu. Pierwszy z nich to wielkie święto przaśników też był nazywany szabatem mimo że każdego roku wypadał w inny dzien tygodnia, a wtedy nastąpił w środę po zachodzie słońca i ciała ukrzyżowanych ludzi musiały zostać pochowane przed zachodem słońca. Trzy noce i trzy dni kończą się w sobotę o zachodzie słońca, więc JEZUS nie zmartwychwstał w niedziele rano jak naucza się w kościołach, bo to już by była czwarta noc. Paschę z uczniami spożył JEZUS we wtorek wieczorem po czym udali się do ogrodu , GDZIE SYNA BOŻEGO ARESZTOWANO . SŁOWO BOZE MUSIAŁO SIĘ WYPEŁNIC DOKŁADNIE W CZASIE 3 NOCY I 3 DNI TAK JAK POWIEDZIAŁ NASZ PAN. TRADYCJA LUDZKA ZAWSZE ROZMIJA SIĘ Z BOŻYM SŁOWEM DLATEGO NIE MOŻEMY JEJ POWAŻNIE TRAKTOWAĆ. W NIEDZIELĘ RANO STWIERDZONO ŻE GRÓB JEST PUSTY,

  1. brawo franciszek

   wykłady mówiące o świętach Boga w izraelu i o tym że zdarzały się 2 sabaty w jednym tygodniu

   https://www.youtube.com/watch?v=dWBGIpYxb08

   5 części

  2. Zapytam się was jakie to ma znaczenie którego dnia Pan Jezus zmartwychwstał,dlaczego zajmujecie się rzeczami mało istotnymi? Co jest ważniejsze dla was,sabat czy Chrystus? Niech każdy z was sobie na to odpowie.

   1. Dla samego zbawienia, raczej znaczenia nie ma.
    Faktem natomiast jest, że trudniej manipulować ludźmi świadomymi i posiadającymi pewną wiedzę.
    Przykładowo, gdy trzylatkowi powiemy, że 2 + 2 = 5, to uwierzy i będzie to powtarzał. Siedmiolatek natomiast powie, że to bzdura, a jak będzie naciskany w “jedynie słuszną stronę”, to pokaże dowód choćby i licząc na palcach.

    Inny przykład:
    Filmik, który dał mi mocno do zastanowienia, gdy byłem jeszcze człowiekiem mało świadomym w sprawach wiary:

 8. Szabat w Dekalogu odwołuje się do dzieła stworzenia, natomiast w Nowym Przymierzu jest informacja, że przez pryzmat tego dnia nie tylko mamy patrzeć na przeszłość, gdy Bóg stworzył ziemię i nas samych, ale również jest to cień rzeczy które Bóg zaplanował i dopiero mają nadejść.
  To jeszcze bardziej cementuje i umacnia ten dzień 🙂

 9. Siódmy(7) dzień tygodnia to symbol spotkania się Boga z człowiekiem. Prawdopodobnie też na początku 7 tysiąclecia od stworzenia Chrystus powróci i zapanuje 1000 letni Szabat. Bo będzie to czas spotkania. Podobne znaczenie ma również 7 obiekt na niebie dla Żydów znany jako Shabbatai a dla pogan Saturn.

  Bóg wszystko stworzył w swoim Słowie, a ucieleśnionym Słowem jest Chrystus w którym Duch Boga spotyka się z człowiekiem. Szabat ma to samo znaczenie co Dzień Nowiu Księżyca i oznacza wspólny czas i wspólne spotkanie Ducha Boga(Światłości) w człowieku.Poprzez Słowo Bóg stworzył i wszedł do swojego stworzenia, a Szabat to symbol tego wydarzenia.

  Chrystus jest Panem Szabatu bo Szabat od zawsze wskazywał na Chrystusa jako tego, w którym Bóg spotyka się ze swoim stworzeniem. Wszystko jest stworzone w Chrystusie i w Nim spotykamy się z Bogiem. Od czasu zmartwychwstania Chrystusa materialne święta izraelskie przeniosły się do sfery Duchowej tak jak sam Izrael, powrócą znowu kiedy Lud Boży znowu stanie się jednością na Nowej Ziemi.

  W Chrystusie mamy wypełnienie tego na co wskazywał Szabat czyli wytchnienie spotkanie się z Bogiem i nie musimy robić rozróżnienia pomiędzy dniami tygodnia, ale możemy jeżeli chcemy. Tak samo możemy co miesiąc święcić Nów Księżyca, ale to nie ma wpływu na nasze zbawienie ani otrzymanie specjalnych łask.

  “Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.” Rzymian 14:5

  Wielka Nierządnica czci pod przymusem pierwszy dzień tygodnia i składa codzienne ofiary za pośrednictwem ziemskich kapłanów wracając w symbolach do Starego Przymierza, dlaczego ? Bo nie przyjęło w pełni Chrystusa i oczekuje innego mesjasza.

  1. “W Chrystusie mamy wypełnienie tego na co wskazywał Szabat czyli wytchnienie spotkanie się z Bogiem i nie musimy robić rozróżnienia pomiędzy dniami tygodnia, ale możemy jeżeli chcemy. Tak samo możemy co miesiąc święcić Nów Księżyca, ale to nie ma wpływu na nasze zbawienie ani otrzymanie specjalnych łask.”

   Myślę podobnie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: