Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Drzewo życia jest w każdym z nas.

Grzech jest zakaźny. Wystarczy przypomnieć sobie nasze życie przed tym umownym i jakże czasem na wyrost nazywanym narodzeniem na nowo.

W tymże życiu starym byliśmy w złym towarzystwie i mieliśmy złe hobby. Dla przykładu, interesowałem się astrologią, szamanizmem itp. Zarażałem tym innych. Chłopak z poprawczaka będzie również czynił to samo. Będzie on chciał namawiać innych do swego stylu życia. Dlatego mamy przebywać w dobrym towarzystwie:

 

(1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. (3) Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się. (4) Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, Którą wiatr roznosi. (5) Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie Ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych. (6) Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd.” Psalm 1

 

Szczęśliwy jest ten człowiek, który nie przebywa w  grupie szyderców. Szczęśliwy ten, który Zakon rozważa dniem i nocą. Tak, musimy rozważać zakon. Z rozważania mojego są teksty mojego autorstwa. Kiedy wstawiam teksty Dawida Wilkersona, to podpisuje jego imieniem i nazwiskiem. Wtedy są to rozważania nad Zakonem (prawem Boga) Dawida W.

 

Jest inna tego perspektywa. W ogrodzie Eden Bóg powiedział:

 

 

” I sprawił Pan Bóg, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła. (10) A rzeka wypływała z Edenu, aby nawadniać ogród. Potem rozdzielała się na cztery odnogi. (11) Nazwa pierwszej: Piszon. To ta, która opływa cały kraj Chawila, gdzie jest złoto, (12) a złoto tego kraju jest wyborne. Tam jest żywica bdelium i kamień onyksowy. (13) Nazwa drugiej rzeki: Gichon. To ta, która opływa cały kraj Kusz. (14) A nazwa trzeciej rzeki: Chiddekel. To ta, która płynie na wschód od Asyrii. Czwartą zaś rzeką jest Eufrat. (15) I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł. (16) I dał Pan Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.” Rodzaju 2. 

 

Ileż to upadków zaliczają chrześcijanie idąc na kompromis sami z sobą. Klasycznym przykładem takiego kompromisu jest były alkoholik. Pewien mój znajomy nie pił trzy miesiące alkoholu, ale przed Sylwestrem powiedział: ja nie będę pił, ja się tylko napiję. Oczywiście popłynął. Ostro popłynął, a miał się tylko napić.

To jest ta chwila, kiedy słyszysz taki podszept niczym Adam i Ewa:

 

 

” A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu? (2) Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, (3) tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli. (4) Wtedy rzekł wąż do niewiasty: Na pewno nie umrzecie! (5) Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.” Rodzaju 3

 

No i wystarczył ten jeden raz. Codziennie jesteśmy kuszeni i dlatego dla Pana Jezusa było tak ważnym, nauczyć nas w modlitwie Pańskiej: “i nie dopuść abyśmy ulegli pokusie”.

 

Oczywiście alkohol jest kozłem ofiarnym w takich rozważaniach, gdyż zapominamy o innych grzechach jak masturbacja i “niewinne” spoglądanie na roznegliżowane kobiety, lub oglądanie się za spódniczkami. To może być plotkarstwo z podszeptem “to tylko komentarz”. To może być obżarstwo z podszeptem “to tylko pizza, te 50cm zjem na raty”, a okazuje się że za jednym razem.

Ten głos pojawia się niemal codziennie. Walczymy każdego dnia, ale wąż ma super świetną zasadę “małych kroczków”. To tylko jeden dymek. To tylko muzyka (np Metallica)

 

On zawsze ci powie “to tylko….”/

 

____________________________________

 

 

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie  dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 22 czerwca 2017 — 11:03

2 komentarze

Add a Comment
 1. Potwierdzam dobry tekst?.
  Czasami mi też zdarzało się iść na kompromis z samym sobą, podszepty złego do tego myśl a nic nie będzie jak np zapale, albo wypije, chwila nieuwagi oddalenie od Boga, brak modlitwy, albo nie czytanie Bibli i później pływammm? Na szczęście teraz nie mam tak często Ojciec mnie od tego uwalnia?. Początki za to były łokrutne? bywało, że rano przyszła myśl grzeszyć abym do wieczora nie wytrzymał. Zacząłem uciekać od grzechu jak jest napisane w Bibli i SKUPIAĆ się na szukaniu tego co dobre co sprawiedliwe… ,aby duch Boży działał bez przeszkód ?
  5 Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie, 6 do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność, 7 do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość. 8 Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości, nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa.
  Nie wiem czemu ale ilekroć czytam Psalm1
  Zawsze przypomina mi się piosenka Stanisława Soyki która bardzo mi się podoba☺
  https://m.youtube.com/watch?v=cgyxnGlJ_2o

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: