Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Z Jezusem wszędzie, czy tylko w komorze?

Jednym z narzędzi szatana w blokowaniu relacji z Jezusem, a więc życiu w mocy jest religijność. Nie jest ona wcale li tylko zarezerwowana dla regularnie odwiedzających co niedziela zbory, choć ta grupa jest najbardziej wyraźna. Dotyczy to również że tak się wyrażę freebelieversów (wolnowierzących, niezrzeszonych). Takie pojęcie sobie wymyśliłem :-). Taka sytuacja :-).

 

Owa uniwersalna religijność wygląda następująco: modlisz się, okazujesz skruchę, jesteś podczas rozmowy z Bogiem aniołkiem, prawie fruwasz na klęcząco czy stojąco. Jest wielbionko, jest chwała Boża. Jest amen.

 

Wstajesz i stajesz się niczym katolik po spowiedzi: lekki ale i oczyszczony. Niestety już często za kilkadziesiąt minut albo źle zaczynasz myśleć o kimś, albo bierzesz udział w świecie brudząc się niczym świnka. światowa muzyka, kabaretowe sarkazmy, telewizja, uszczypliwości, światowa moda, konfliktowość, sprośne żarty, cudzołóstwo na odległość (Mt 5.27), gorycz, żal, zazdrość, myśl o zemście za swoje krzywdy, bo ktoś coś powiedział coś mi zrobił… i etc.

Podsumowując kompromis ze światem i stara natura.

 

Jednak wiara to coś znacznie więcej. To chodzenie z Jezusem tak jak robili apostołowie. Co to oznacza?

Chodzenie z Jezusem, to zachowywanie się tak, jakby On fizycznie przy Tobie był 24H. Nie tylko wtedy kiedy jesteś w komorze potulny jak baranek, ale w każdej sytuacji. Kiedy jesteś w sklepie, w internecie na forach, z kim przebywasz. No właśnie, z kim przebywasz. Gro chrześcijan ma za przyjaciół ludzi mocno umoczonych w świecie, by nie napisać upapranych. Przy spotkaniu z takimi ludźmi nie widać żadnej różnicy między oszukującym się chrześcijaninem, a światowcem. Oczywiście nie da się żyć w odłączeniu od tego świata, ale to my mamy nieść światło, a nie ciemność ma zakrywać nas.

To właśnie owoce Ducha z Galacjan pokazują Twoją wiarę

 

“”Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, Łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.” (Gal. 5,22-23″

 

Przeciw takim cechom, postawom nie ma Prawa, Przeciw inym jest. Przeciw:

-nienawiści,

-kłótni,

-niecierpliwości,

-nieuprzejmości,

-niewierze,

-agresji

-nie pohamowaniu w cielesności.

 

 

Gdyby mnie ktoś zapytał jaka scena z Nowego testamentu najbardziej pokazuje mi jaki był Jezus, to byłaby to prawdopodobnie scena z ewangelii Jana, kiedy Jezus rozmawiał z Samarytanką przy studni. Uprzejmy, miły, ciepły pomimo tego, że ona miała bodajże 5 mężów. Przy okazji, zobaczmy kogo w ogolę Jezus potępił za życia na ziemi. Nie potępił grzeszników, ale ludzi religijnych…. Wcale to nie oznacza przyzwolenia na grzech. Jezus powiedział do prostytutki: idź i nie grzesz więcej.

 

Jednakże to  przez ducha religijności żyjesz w stanie permanentnego grzechu myśląc, że jesteś wierzącym oddanym sługą Bożym. Doskonale widzę to na tym blogu, kiedy pełni nienawiści, rozgoryczeni ludzie kłócą się o wersety pokazując swoje “uniżenie”. Tutaj Jezus nie widzi. Tu nie ma komory… Niczym muzułmanie mówiący, że kiedy będa pili wódkę pod stołem, to Allah nie będzie widział.

 

Chodzenie z Jezusem to dostrzeganie świata niewidzialnego.

 

” nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne. ” 2 Kor 4

 

Chodzenie z Jezusem, to pytanie go o to, jak mamy postąpić w danej chwili. Tu z kolei przypomina mi się sytuacja, kiedy Piotr pytał o wybaczanie.

 

“Panie, jeśli mój brat grzeszy przeciwko mnie, ile razy mam mu przebaczyć?”

 

Piotr nie uznał, że sam będzie lepiej wiedział, choć podczas aresztowania Jezusa wyciągnął miecz.

Życie z Jezusem to stałe powierzanie mu swoich dylematów, oddawanie woli, ale przede wszystkim zachowywanie sie w pracy, poza i w domu jakby stale przy nas Jezus był.

 

W Panu pokładam nadzieję, Dusza moja żyje nadzieją.Oczekuję słowa jego Psalm 130

 

Mów do nas Panie Jezu, upominaj i prowadź.

Oddawajmy codziennie Panu nasze myśli i emocje oraz wolę. Nie jest to łatwe, ale niesłychanie korzystne dla nas.

 

__________________________

 

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie dziękuję:

 

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

Updated: 13 czerwca 2017 — 14:28

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Kolejne świetne rozważanie 🙂 Dziękuję 🙂

 2. Chwała Bogu!
  Dzięki Panu Bogu,że natchnął Ciebie za pośrednictwem DŚ i napisałeś te wspaniałe przemyślenia.
  Oto cała nauka chodzenia z Panem.
  Dzięki Bogu.
  W każdej jednej sekundzie naszego życia niech przemienia nas ,nasz Pan Jezus Chrystus.

 3. Hej, dobry artykuł. Cieszę się, że wchodzisz Detektywie na teren, na który większość blogerów piszących o spiskach nigdy nie wchodzi – choćby Radtrap. Teren, na którym mówi się o chodzeniu z Jezusem, o zmaganiu się z grzechem, o wydawaniu owoców Ducha Świętego…Tylko ludzi naprawdę wierzących interesują takie rzeczy.

  1. Witaj Ziomalko 🙂
   Same spiski doprowadzają do demonów.
   Już nie jeden bloger popłynął od zbytniej koncentracji na spiskach. Przyczyną ta sama co u ateistów: pychą własnych filozofii, wiara w swój umysł. Stąd są księgi wyrzucane

   1. Ziomalu – wierzę w przebudzenie w Kielcach! Obecnie jestem freebelieverską, taka sytuacja :-).
    Ale Bóg nie bez planu wzbudza sobie to tu, to tam jakichś swoich ludzi, których “przyciosuje w kamieniołomach”.

 4. Dziękuję za ten świetny i bardzo przydatny tekst w imieniu Jezusa☺

 5. Nie mogę się zgodzić z tym artykułem w 100 procentach, ale powiem tylko jedno… Z Bożą pomocą pracujmy nad sobą każdego dnia 🙂

 6. Artur S. (detmold)

  A jak postepowac z ignorantami ( nie mylic z bezboznymi slugami diabla ) tzn. dostaja na tacy prawde Jezusa Chrystusa, ktora demaskuje klamstwa tego upadlego swiata, a mimo to i tak wola babilonskie bajdurzenia? Czy tylko modlitwa mozna tu cos zdzialac?

 7. dobry ,sensowny,logiczny ten art .Bóg zapłać

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: