Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kiedy wszystko się wali, trzymaj się obietnicy Boga Żywego.

“Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, Wywyższę go, bo zna imię moje. (15) Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham, Będę z nim w niedoli, Wyrwę go i czcią obdarzę,  Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje.” Psalm 91.

 

 

Jezus Chrystus dzień w dzień myślał tylko o jednym: o pełnieniu woli Ojca:

 

“Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.” Jana 5

 

Jest tutaj kilka kwestii: wola Ojca, miłowanie Ojca, posłanie.

Czy ta relacja Jezusa z Bogiem Ojcem była zarezerwowana i jest tylko dla króla królów Jezusa Chrystusa? Oczywiście, że nie. Jest to dla nas wzór. Tuż po przebudzeniu, tudzież umownie rzecz pisząc narodzeniu na nowo, chcemy niczym w narzeczeństwie poznać drugą osobę. Boga możemy najbardziej  poznać przez Jego Słowo. Tam widzimy czego od nas oczekuje. Schemat jest prosty:

 

 

Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował” Jana 14

 

Kolejność:

 

 1. Zachowanie przykazań. Jezus wszystkie przestrzegał i dał nam nowe-stare “kochaj bliźniego”.
 2. Umiłowanie przez Ojca.
 3. Umiłowanie przez Jezusa.

 

Nie “kocham Cię Jezu” determinuje naszą wiarę, ale wypełnianie przykazań. Te 5 lat prowadzenia bloga nauczyło mnie bardzo szybko rozpoznawać chrześcijan, czy odróżniać chrześcijan od niechrześcijan. Po pierwsze niechrześcijanin unika jak ognia Prawa Boga. Nie mówię tu o Prawie ceremonialnym czy Prawie grzechu i śmierci, ale o wszystkim tym, co wypływa z dekalogu.

Obecnie żyjemy w takich czasach, gdzie część osób uważa, że dekalog n ie obowiązuje. Ba, nawet myślą, że nie da się przestrzegać 10 przykazań. Jakaż to wielka furtka, a raczej brama szeroka dla grzechu. To ciekawe do kogo Jezus mówił:

 

Wielu powie Mi w owym dniu: “Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?” 23 Wtedy oświadczę im: “Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!” Mt

 

Jak widzimy można nawet być tak unikatowym człowiekiem i zajmować się czymś co określa się mianem egzorcyzmu protestanckiego, ale być obcym dla Jezusa. Dlaczego? Ponieważ ten ktoś, ci ludzie mogą czynić bezPrawo, czy też niePrawo. Zwolennicy lewizny.

 

Drugim czynnikiem, który demaskuje niechrześcijan jest brak miłości. Na blogu czasem widać chamski język,  ataki personalne, oczernianie i wszyscy mówią, że kochają Jezusa…. Co za samo-zwiedzenie. Chyba jest to najgorszy typ zwiedzenia:

samo-zwiedzenie

Myślisz, że wierzysz, ale nie wierzysz. Nie masz charakteru Jezusa, czyli Pismem mówiąc nie masz owoców Ducha:

1. Miłość.
2. Radość.
3. Pokój.
4. Cierpliwość.
5. Łaskawość.
6. Dobroć.
7. Uprzejmość.
8. Cichość.
9. Wierność.
10. Skromność.
11. Wstrzemięźliwość.
12. Czystość.

Wracając do Psalmu 91. Pan wyratuje Cię jeśli go miłujesz i poddajesz się Jego woli. Choćby było strasznie. Jezus Chrystus nie tylko był opluwany i ucierpiał katusze, ale ZMARŁ. Ile to trzeba mieć wiary, aby umrzeć po to, by pełnić wolę Boga. On zmarł, a my często musimy umierać na co dzień i czymże to jest wobec cierpienia Pana? Co jakiś czas coś tracimy. Niedawno dowiedziałem się, że pewna chrześcijanka nieco starsza ode mnie, tak podpadła w swej wierze swej mamie, że ta ją .. wydziedziczyła. Czyż nie jest to pewien rodzaj śmierci? Czyż nie jest to bolesne? Jezus przyszedł nie nieść pokój, ale z mieczem. Rodziny się rozpadają przy starciu światła z ciemnością, w pracy są konflikty. Świat duchowy jest o wiele bardziej realny od cielesnego. On nie odpuszcza, ale my mamy obietnicę:

 

Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham, Będę z nim w niedoli, Wyrwę go i czcią obdarzę,  Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje”

 

Paweł napisał, że jesteśmy śmieciami tego świata, ale przy zbawieniu, wyrwaniu będziemy obdarzeni czcią. Nie taką jaka mają celebryci na usługach diabła, ale czcią od samego Boga.

Długie życie w tym przypadku może być życiem wiecznym, a może być nim tu i teraz. Wszystko zależy to od Boga Ojca.

 

abyście nie stali się ospałymi, ale naśladowali tych, którzy przez wiarę i cierpliwość stają się dziedzicami obietnic.
List do Hebrajczyków 6:12

 

Sprawiedliwy z wiary życ będzie i tym żyjemy, wiarą polegającą na obietnicy zbawienia, uwolnienia i jak jest napisane w Psalmie 91 ujrzeniu tego uwolnienia z ziemskiego padołu.

 

_______________________

Jeśli doceniasz treści prezentowane na tym blogu oraz to, co robię na tym blogu, to podaję link do wsparcia, za które serdecznie dziękuję:

detektywprawdy.pl/2015/10/02/podaje-rachunek-do-darowizn/

 

Updated: 5 czerwca 2017 — 12:46

3 komentarze

Add a Comment
 1. 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=QUiLDxk9oTg

  Michał : “… o jak ja kocham Boga, aż mnie boli noga, ale nie ruszę tą nogą, aby pójść Jego drogą… “

 2. Chwała Bogu!Amen!
  Cudny tekst na chwałę Boga?
  Nawet jak się wali to po to,żeby na tych ruinach nasz Pan Jezus mógł zbudować chwałę Ojcu.
  Dzięki Bogu za usuwanie naszej starej natury.Wiadomo,ze to boli,bo my jesteśmy buntownikami i tak trudno nam zrezygnować z siebie.
  Trzymamy się uparcie jakiś starych przyzwyczajeń,niczym nie różnimy się od Izraelitów wychodzących z Egiptu.
  Chwała i dzięki Panu Jezusowi za oddanie Siebie za nas.
  Bez Niego wszyscy jesteśmy marnością.
  A dzięki Niemu jesteśmy dziećmi Boga Żywego.Chwała Bogu!

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: