Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nadużycia Rzymu.

 

Grafikę wykonał Piotr. Dziękuję.

Updated: 9 kwietnia 2017 — 12:07

35 komentarzy

Add a Comment
 1. Madry byl mezczyzna z tego przywodcy. Naszym ludziom takich zabraklo…

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   W zasadzie to był on zwolennikiem… katolicyzmu i przeciwnikiem reformacji. Niestety zamiast zobaczyć w tym systemie samego antychrysta próbował go naprawiać. Nadużycia były potężne jeśli widzieli je nawet zwolennicy KRK. Zresztą dokładnie tak samo dzieje się dziś. Wszyscy wiedzą że jest tragicznie (chociażby ostatnie przemówienie papieża porównujące Jezusa do diabła, węża. Do tego pedofilia, materializm, obłuda, wyniosłość i pycha), a i tak do kościołów biegną.
   Zresztą Marcin Luter na początku ściśle związany z religią katolicką również chciał naprawiać system, dopóki nie zorientował się, że próbuje nawracać samego diabła kryjącego się pod papieską szatą.
   Biblia mówi “wyjdźcie z Babilonu, ludu Mój, abyście nie ponieśli kar przygotowanych dla niego” a nie “postarajcie się naprawić Babilon”…
   Bóg doskonale wiedział, że ten system nigdy się nie zmieni, jakkolwiek ludzie nie mieli by genialnych pomysłów na jego reformę, ponieważ kierują nim ciemne siły duchowe.

 2. Kazdy kto chce isc za Jezusem Chrystusem niech bedzie przygotowany na to, iz jego zycie moze zamienic sie w koszmar. Po prostu stanie sie celem zazartych atakow sil cielesno-duchowych ksiecia ciemnosci, wladcy tego upadlego swiata. Oby byl tego swiadom.

  1. Pan Jezus nie dopuści żeby nasze życie zamieniło się w koszmar z każdej przykrej sytuacji którą przeżywamy rodzi się wspaniała nauka.

   1. To prawda. Trzeba umiec wyciagac wnioski. Pozdrawiam w Panu Jezusie Chrystusie.

 3. Nie wiem czy to tu pasuje – bo film o kulcie maryjnym. Ale oparty o analizę wielu pism papieskich – i innych źródeł – w stosunku do Biblii. Pokazuje w jakim miejscu jest KRK i o co chodzi w ich nauce w stosunku do “królowej niebios”

  Długi materiał – ale warto oglądnąć.

 4. No i niewątpliwie tytuł artykułu “Nadużycia Rzymu” jak najbardziej pasuje do powyższego filmiku. Bo pokazane są tam NADUŻYCIA najwyższej klasy.

 5. Biblijni Chrześcijanie,

  skoro w samym centrum swojego życia stawiacie Pismo św. to proszę was pokażcie mi gdzie w Biblii jest napisane, iż źródłem wiary jest tylko i wyłącznie Słowo Boże.

  Ja, biblijny katolik pokaże wam natomiast gdzie w Piśmie św. jest napisane, iż FILAREM i PODPORĄ PRAWDY jest Kościół – założony przez Jezusa (JEDEN, ŚWIĘTY, POWSZECHNY czyli katolicki, i APOSTOLSKI).

  1 Tm 3:15 – Amen!

  1. “Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest – Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.” Mateusza 23:8-10

   Kto przejął bezpodstawnie wszystkie atrybuty Boga czyli tytuł Ojca Świętego, Jedynego Nauczyciela, i zajmuje miejsce Głowy Kościoła. Kto sprawował w średniowieczu i teraz boską władzę nad królami ziemi ?
   Kto się sam koronował na pana tego świata, króla królów i panuje nad królami ziemi.

   “Przyjmij tę tiarę ozdobioną trzema koronami i wiedz, że tyś Ojcem książąt i królów, władcą świata, Wikariuszem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa którego jest cześć i chwała na wieki wieków”

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Koronacja_papieska#Msza_i_koronacja

   A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi. Objawienia 17:18

   Kobieta czyli symbol Kościoła – małżonki Baranka. W Apokalipsie są dwie kobiety jedna to Wielka Nierządnica – odstępczy kościół, a druga to Oblubienica Chrystusa, która zachowuje czyste nauki Chrystusa i nie uprawia nierządu z Bestią czyli ziemskimi królami.

   1. Ależ ja zadałem proste pytanie:

    “gdzie w Biblii jest napisane, iż źródłem wiary jest TYLKO i WYŁĄCZNIE Słowo Boże?”

    Przecież w 1 Tm 3:15 jest napisane, iż FILAREM i PODPORĄ PRAWDY jest Kościół!!!

    1. Ale ja napisałem Ci Waldemarze co się dzieje kiedy jedynym źródłem wiary zamiast Boga i Jego Słowa staje się człowiek, który swoją osobą zastępuje nam bezpośrednią relację z Chrystusem czyniąc siebie cielesnym zastępcą Chrystusa.
     Bronisz instytucji, która wchodzi w konflikt ze Słowem Bożym więc jak może być filarem wiary ?!

    2. 6 Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem3, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś4, aby tak jak My stanowili jedno. 12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo5. 13 Ale teraz idę do Ciebie i tak mówię, będąc jeszcze na świecie, aby moją radość mieli w sobie w całej pełni. 14 Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 15 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego. 16 Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. 17 Uświęć ich6 w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. 18 Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. 19 A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie.
     20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę8, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24 Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. 25 Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. 26 Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».

  2. Artur S. (detmold)

   Waldemarze, glosisz inna ewangelie niz my, oparta na rzymskiej tradycji interpretacji Pisma, a przeklety jest ten kto je przekreca tak jak papieze watykanscy.

   1. ja zadałem TYLKO proste pytanie:

    “gdzie w Biblii jest napisane, iż źródłem wiary jest TYLKO i WYŁĄCZNIE Słowo Boże?”

    W 1 Tm 3:15 jest napisane, iż FILAREM i PODPORĄ PRAWDY jest Kościół!!!

    1. Artur S. (detmold)

     Bez daru laski poznania prawdy ewangelicznej od Pana Boga mozna interpretowac Pismo w kazdy dowolny sposob ( bynajmniej nie prawidlowy ). Jednak jedno jest pewne. Zaden ziemski autorytet, a tym bardziej papiez rzymski nie ma na to ZADNEGO nieomylnego prawa-certyfikatu, a tym bardziej wylacznego.

  3. Oj Waldemarze przykro czytać,że jako czytający Biblię dajesz się zwodzić wymysłom ludzi.
   Centrum naszego życia jest Pan Jezus Chrystus,Prawda zawarta w Słowie Bożym.
   Pan Jezus Chrystus nie założył katolickiego kościoła tej zbrodniczej organizacji,ktora ma na rękach krew świętych.Twój kościół walczy przeciwko Bogu i udowadnia to na każdym kroku.
   Otrząśnij się ze snu i proś Boga,żeby otworzył ci oczy.Tak ,abyś ujrzał ohydę,która w tej instytucji rządzi.

   Niech Cię nasz miłosierny Bóg pociągnie do siebie,abyś mógł Mu służyć całym sercem i duszą.
   Pokój Tobie.

   1. Skoro nie odpowiedziałaś na moje pierwsze pytanie:

    „gdzie w Biblii jest napisane, iż źródłem wiary jest TYLKO i WYŁĄCZNIE Słowo Boże?”

    to przypuszczam, że nie odpowiesz mi również na moje drugie pytanie:

    CZY TY JESTEŚ NIEOMYJNA? Jeśli NIE, to teoretycznie rzecz biorąc Twoja interpretacja Słowa Bożego zawartego w Biblii może być OMYLNA!!!

    https://wbiblii.pl/szukaj/1+Tm+3,15

    1. Odp.1
     W Jana 1:14 “A Słowo ciałem się stało i zamieszkalo wśród nas, i ujrzelismy chwalę jego, chwalę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne laski i prawdy.”

     1. Apokalipsa 19:13 “A przyodziany był w szatę zmoczona we krwi, imie zaś jego brzmi: Słowo Boże.”

      Oraz Jana 3:16
      “Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dal, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny”

    2. Odp. 2
     Jakakolwiek teoria o nieomylności człowieka stoi w sprzeczności z Biblia.

    3. Każdy człowiek jest omylny.
     Cała sztuka podążania za Bogiem to słuchanie Jego głosu i podążanie za Jego DŚ.
     Moja interpretacja Słowa Bożego nie jest moją interpretacją.To Duch Boży objawia Słowo Boże.
     Dobrze by było,żebyś Ty zechciał podążać za Panem Jezusem.Zamiast kurczowo trzymać się oszukańczej instytucji.Daj Boże,żebyś przejrzał i zobaczył komu ten twój kościół służy.

  4. Religia prawdziwa nie istnieje, a Kościół prawdziwy to ludzie… W centrum naszego zainteresowania jest Bóg i jego stworzenie…

   1. Skoro jest tak jak mówisz, to dlaczego tego BOGA nie słuchasz???

    J 6,53

    Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

    https://wbiblii.pl/szukaj/J%206,53

    1. Spożywanie tych emblematów to słuchanie i wypełnianie woli Bożej (karmienie się pokarmem duchowym) a nie konsumpcja wafelka.

    2. Czyżby Bóg sobie zaprzeczał? Duch Święty nakazał nie spożywać krwi.
     15,28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!”

  5. P.S. Biblijny katolik? To jak sucha woda 🙁

   1. Pośmieję się z Tobą! chociaż powiem szczerze to bardzo głupi żart, chociażby tylko dlatego, iż bardzo dużo mówi o czyjejś IGNORANCJI
    ( https://sjp.pl/ignorancja )

    Każde dziecko przecież to wie, że gdyby nie było KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO to nie byłoby Biblii!!!

    Posłuchaj i przeczytaj sobie to moje krótkie streszczenie:

    Do końca II w. – brak spisu ksiąg kanonicznych. Koniec II w. – pierwszy spis dla potrzeb Kościoła (ze względu na dużą liczbę apokryfów i pism heretyckich)

    Najstarszy spis jaki mamy to Kodeks Muratoriego z ok. 170-180 r. (odkryty w 1740 r.), brak w nim ksiąg deuterokanonicznych [ Hbr, Jk, 2P, 2-3 J, Jud, Ap]

    IV/V w. – Synody w Rzymie, Laodycei, Kartaginie i Hipponie potwierdzają kanon
    692 r. synod Trullański – zakończenie dyskusji o kanonie
    1546 r. Sobór Trydencki – dogmat o kanonie (jako reakcja na wystąpienie Lutra)
    SW I i II potwierdzenie kanonu.

    1. Zanim powstał spisany zbiór ksiąg NT, ewangelia była przez kilkadziesiąt lat głoszona ustnie.

     Spisywano jedynie fragmenty do celów liturgicznych.

     Po uzyskaniu aprobaty Kościoła pisma NT zaczęły szybko rozprzestrzeniać się w licznych odpisach, wraz z szerzącym się chrześcijaństwem. Pisarze kościelni II w. znają już wszystkie pisma kanoniczne NT.

     Ojcowie używali słowa „kanon” na oznaczenie „reguły wiary”, kanon Pisma zaś uchodził za spisaną regułę wiary.

     Od poł IV w. kanonem biblijnym określano oficjalny spis ksiąg natchnionych. – przeważyła idea kanonu jako określonego zbioru pism tworzących regułę wiary.

     Tak więc kanon Pisma to:

     Zbiór natchnionych przez Boga ksiąg, przyjętych przez Kościół i uznanych przezeń za nieomylną regułę wiary i moralności z racji ich Boskiego pochodzenia.

    2. Waldku, duch religijności nie pozwala Ci na poznanie prawdy. Nie wiem jak inni, ale widzę na kilometry usilna próbę wyparcia prawdy, której jesteś blisko.
     Napisałeś:

     “Każde dziecko przecież to wie, że gdyby nie było KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO to nie byłoby Biblii!!!”

     Nie prawda.

     Popatrz na jakże popularne źródło czyli wikipedię:

     “W połowie XIX wieku badacze ze szkoły tybińskiej zwrócili uwagę, że pierwszym, który cytował niemal wszystkie księgi Nowego Testamentu i traktował zbiór jako całość był dopiero Ireneusz z Lyonu (zm. ok. 202). Ich zdaniem liczne fragmenty ksiąg wskazywały na to, że zostały zredagowane podczas polemik charakterystycznych dla sytuacji chrześcijaństwa w II wieku. W ten sposób uformowała się tak zwana datacja dłuższa, zgodnie z którą Nowy Testament powstał między rokiem 50 a 170”

     Kościół Rzymu powstał ok V wieku. Mało tego RZYM (cesarz Konstantyn) kiedy PRZEJĄŁ chrześcijaństwo, dokooptował nauki apostolskie, aby je wymieszać z dotychczasowymi wierzeniami Rzymu – synkretyzm.
     Kościół katolicki do późnego średniowiecza zakazywał tłumaczenia Biblii na języki narodowe tłumacząc to ochroną przed heretykami.

     Poniżej masz ze strony katolickiej, co prawda odpowiesdnio spreparowane inoformacje historyczne, ale byc może staną się one dla Ciebie źródłem osobistych poszukiwań:

     “Po wynalezieniu druku, jeszcze w XV wieku pojawiło się wiele wydań Biblii po łacinie oraz w językach narodowych. Początkowo edytorstwo biblijne nie było regulowane żadnymi przepisami Kościoła. Jednak wkrótce się okazało, że drukowanie może stać się niebezpiecznym narzędziem propagowania herezji, dlatego zaczęto wprowadzać cenzurę ksiąg przeznaczonych do wydania.
     Praktyka pokazuje, że lektura Pisma Świętego, która sama w sobie jest pożyteczna, może stać się dla wielu prawdziwym niebezpieczeństwem, a z tej sytuacji skorzystają tylko heretycy. Lepiej więc zabronić lub zmniejszyć zakres korzystania z przekładów, tym bardziej że nie ma Bożego ani apostolskiego przykazania nakazującego prywatną lekturę słowa Bożego. Całe nauczanie należy zgodnie z wolą Chrystusa złożyć w ręce osób wykształconych i w tym celu ustanowionych, aby pouczały lud o prawdach wiary zawartych w Piśmie Świętym.

     http://wroclaw.biblista.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=452:czy-kocio-katolicki-zabrania-czytania-biblii&catid=24:teksty

     Tyndale był za to spalony

     “Wkrótce potem zdecydował się mimo wszystko przetłumaczyć Biblię na język angielski. Był przekonany, że droga do Boga prowadzi poprzez jego słowo i dlatego winno być ono dostępne dla wszystkich. W rozmowie między Tyndalem a innym wykształconym, księdzem, który stwierdził Byłoby lepiej dla nas żyć bez praw bożych, niż bez papieskich, Tyndal odparł w uniesieniu: Sprzeciwiam się papieżowi i jeśli Bóg zachowa mnie przy życiu, uczynię tak, że chłopiec przy pługu będzie znać lepiej, niż sam papież

     W 1535 roku Tyndale został aresztowany i przez ponad rok więziony w zamku w Vilvoorde niedaleko Brukseli. Tam też odbył się jego proces, w efekcie którego został skazany za herezję, uduszony poprzez zadzierzgnięcie, a następnie spalony na stosie.

     Egzekucja Williama Tyndale’a, ilustracja z Book of Martyrs Johna Foxe’a
     Ostatnie słowa Tyndale’a przed egzekucją brzmiały: „Panie! Otwórz oczy królowi Anglii”

     1. Adminie,

      ostatnią rzeczą jaką bym chciał to kogokolwiek tutaj OBRAZIĆ!

      Niemniej spójrzmy na FAKTY biblijne:

      św. Hieronim powiedział, iż „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”

      a św. Augustyn mówi, że “Nowy Testament jest ukryty w Starym, natomiast Stary znajduje wyjaśnienie w Nowym”

      natomiast w 2 Tm 3:16 czytamy, iż „Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości”

      Skoro tak, to aby zrozumieć Słowa Nowego Testamentu sięgamy do Starego Testamentu.

      Zacznijmy od Kpł 5,25

      “Potem przyprowadzi do Pana jako swoje zadośćuczynienie baranka bez skazy, wziętego spośród drobnego bydła według twego oszacowania na ofiarę zadośćuczynienia, którą należy przyprowadzić do kapłana.”

      Każdy się ze mną zgodzi, iż baranek jest tutaj PREFIGURACJĄ Baranka Bożego czyli Jezusa Chrystusa.

      No to teraz popatrzmy na fragmenty z Księgi Wyjścia:

      Wj 12:5 „Baranek będzie bez skazy, samiec, jednoroczny; wziąć możecie jagnię albo koźlę.”
      Wj 12:8 „I tej samej nocy spożyją mięso pieczone w ogniu, spożyją je z chlebem niekwaszonym i gorzkimi ziołami.”

      Te fragmenty mówią nam o fizycznym spożywaniu Baranka Bożego – a nie o spożywaniu DUCHOWYM (jak niektórzy z Was próbują insynuować!)

      Zresztą, popatrzmy co mówi sam Pan Jezus na ten temat:

      J 6,55
      Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.

      J 6,51
      Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.

      J 6,54
      Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

      J 6,56
      Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

      Łk 22,19
      Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»

      Mt 26,26
      A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje».

      1 Kor 11,24
      i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: «To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę.

      Mk 14,22
      A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje.

      Pytam się Was – gdzie tutaj jest mowa o DUCHOWYM SPOŻYWANIU Ciała Jezusa ????

      To właśnie próbuję Wam pokazać, iż wasze prywatne, pokrętne interpretacje Słów Jezusa wiodą Was na manowce!!!

      Teraz wróćmy jeszcze raz do fragmentu z pierwszego listu św. Pawła do Tymoteusza:

      „Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy.”

      Teraz już wszyscy widzimy, że PODPORĄ i FILAREM PRAWDY jest Kościół!!!

      Jezus Chrystus założył TYLKO i WYŁĄCZNIE JEDEN KOŚCIÓŁ, mianowicie:

      Jeden, Święty, Powszechny (czyli katolicki) i Apostolski Kościół!!!

      Ten Jeden, Święty, Powszechny (czyli katolicki) i Apostolski Kościół jest:

      1. MISTYCZNYM CIAŁEM JEZUSA (Rz 12,3-8) (1 Kor 12,13) (Ga 3, 27-28)
      2. CHRYSTUS JEST GŁOWĄ TEGO CIAŁA (Kol 1, 18)

      To samo na przestrzeni wieków uczyli OJCOWIE KOŚCIOŁA:

      Cieszmy się więc i składajmy dziękczynienie nie tylko za to, że uczynił nas chrześcijanami, lecz samym Chrystusem. Czy rozumiecie, bracia, jakiej łaski udzielił nam Bóg, dając nam Chrystusa jako Głowę? Skoro bowiem On jest Głową, my jesteśmy członkami; jesteśmy całym człowiekiem, On i my… Pełnia Chrystusa: Głowa i członki. Jaka to Głowa i jakie to członki? Chrystus i Kościół (Św. Augustyn, In Evangelium Johannis tractatus 21, 8).

      Nasz Odkupiciel okazał się jedną i tą samą osobą co Kościół, którą przyjął (Św. Grzegorz Wielki, Moralia in Job, praef. 1, 6 4: PL 75, 525 A).

      Głowa i członki są jakby jedną i tą samą osobą mistyczną (Św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, III, 48, 2, ad 1).

      Słowa św. Joanny d’Arc, skierowane do jej sędziów, streszczają wiarę świętych Doktorów i wyrażają właściwe odczucie wierzącego: “Uważam, że Jezus Chrystus i Kościół stanowią jedno, i nie nałeży robić z tego trudności” (Św, Joanna d’Arc, w: Actes du procs).

      Adminie, na tym poprzestanę wszęlką dyskusję na ten temat, bo jeśli to Was nie przekonuje to niz więcej już Was nie przekona.

      W końcu zastanówcie się uważnie, do kogo Jezus kieruje te słowa:
      „Czemu to wzywacie Mnie: “Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię???” (Łk 6,46)

      1. Pamiątka wypada raz w roku w święto Paschy. A wyprodukowany na masową skalę wafelek nie jest ciałem Chrystusa. KRK jest wielka nierzadnica Babilonem filarem oraz fundamentem wszelkich plugawosci ziemi. Też zakończę swoje wypowiedzi w temacie, bo to nie ma sensu. Shalom.

  6. Karol Szulawiak

   Drogi Waldemarze.

   Początkowo chciałem z Tobą debatować, nawet zacząłem odpowiadać na Twoje argumenty. Nie mniej jednak doszedłem do wniosku, że strasznie nerwowy jesteś. Nie piszesz nic na spokojnie i dopasowujesz sobie werset do swej tezy (1 Tm 3;15. Nawet gdyby rzeczywiście było tam słowo kościół, to i tak to niczego nie tłumaczy. Mamy wiele kościołów. Prawosławie, katolicy, starokatolicy, protestanckie kościoły..mógłbym tak bez końca. Nie udowodnisz mi, że w czasach Pawła ktokolwiek myślał o czymś takim jak KRK. Samo KRK to efekt schizmy.) Na dodatek tylko 1 werset, choć Biblia uczy, że cała sprawa musi opierać się na zeznaniach dwóch lub trzech świadków. Z całym szacunkiem, ale dyskusja teologiczna z Tobą nie ma po prostu NAJMNIEJSZEGO sensu. Ty będziesz krzyczał w zasadzie bez powodu, bo ktoś ma odmienne zdanie niż Ty (to jest sekciarstwo) my zaś stracimy na Ciebie czas. A jest już późno a ja jestem w dobrym nastroju po szabacie i nie chce go sobie psuć. Dlatego po prostu proszę Cię, byś ochłonął, przemyślał całą sprawę i dopiero wtedy możemy wrócić do dyskusji. W przeciwnym wypadku się nie dogadamy.

   Shalom na Twój dom i rodzinę Twoją.

 6. “Bez wiary niepodobna spodobać się Bogu”.

  O WIERZE KATOLICKIEJ
  I SKŁADZIE APOSTOLSKIM

  ROZDZIAŁ PIERWSZY

  WIARA KATOLICKA I JEJ ŹRÓDŁA

  1. W co wierzą katolicy?
  Katolicy wierzą w Boga i we wszystko, co Bóg objawił.

  2. Co znaczy: “Wierzę w Boga”?
  Wierzę w Boga, znaczy: uznaję za prawdę, że jest Bóg.

  3. Przez kogo objawił Pan Bóg to wszystko, w co mamy wierzyć?
  Wszystko to, w co mamy wierzyć, objawił Pan Bóg przez patriarchów i proroków, a na ostatek przez Syna swego Jezusa Chrystusa i apostołów.

  4. W czym zawiera się to wszystko, co Pan Bóg objawił?
  Wszystko to, co Pan Bóg objawił, zawiera się w Piśmie Świętym i w Podaniu ustnym.
  Pismo święte i Podanie ustne są to dwa źródła wiary katolickiej.

  5. Co to jest Pismo święte?
  Pismo święte jest to zbiór ksiąg, napisanych pod natchnieniem Ducha Świętego, które Kościół katolicki przechowuje i podaje jako Objawienie Boże.

  Pismo święte zawiera: 45 ksiąg Starego Testamentu napisanych przed przyjściem Jezusa Chrystusa i 27 ksiąg Nowego Testamentu, napisanych po Jego przyjściu.

  Księgi Nowego Testamentu:
  4 Ewangelie – (według św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana)
  Dzieje Apostolskie (św. Łukasza)
  14 listów św. Pawła
  1 św. Jakuba
  2 św. Piotra
  3 św. Jana
  1 św. Judy
  Objawienie św. Jana (Apokalipsa).

  Księgi Starego Testamentu pouczają o stworzeniu świata i pierwszych rodziców, o grzechu pierworodnym i jego skutkach, o obietnicy odkupienia i figurach mesjańskich oraz o prorokach, którzy przepowiadali przyjście Zbawiciela świata.

  Księgi Nowego Testamentu pouczają o Wcieleniu Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, o Jego życiu i nauce, o cudach i proroctwach, o męce i śmierci na krzyżu, o Jego zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu, o założeniu Kościoła katolickiego, o zesłaniu Ducha Świętego, o działalności apostołów oraz o rzeczach ostatecznych.

  Pismo święte nie zawiera wszystkich prawd objawionych. Objawienie Boże zawarte jest nadto w Podaniu ustnym, czyli w Tradycji.

  6. Co to jest Podanie ustne?
  Podanie ustne jest to zbiór objawionych prawd Bożych nie spisanych przez apostołów, które Kościół katolicki przechowuje i do wierzenia podaje.

  7. Które prawdy objawione powinniśmy przede wszystkim znać i w nie wierzyć?
  Następujące prawdy objawione powinniśmy przede wszystkim znać i w nie wierzyć:

  1. Jest jeden Bóg.
  2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
  3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
  4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
  5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
  6. Łaska Boża jest koniecznie potrzebna do zbawienia.

  Niektórych prawd objawionych przez Pana Boga nie możemy zrozumieć – są to tajemnice wiary.

  8. Jaka powinna być nasza wiara?
  Wiara nasza powinna być:
  1) powszechna,
  2) mocna,
  3) stała,
  4) żywa.

  9. Kiedy nasza wiara jest powszechna?
  Wiara nasza jest powszechna, kiedy wierzymy we wszystko, co nam Kościół katolicki jako Objawienie Boże do wierzenia podaje.

  10. Kiedy nasza wiara jest mocna?
  Wiara nasza jest mocna, gdy wierzymy bez najmniejszego powątpiewania.

  11. Kiedy nasza wiara jest stała?
  Wiara nasza jest stała, gdy trwamy w wierze i jesteśmy gotowi raczej wszystko, nawet życie stracić, niż wiarę porzucić lub się jej zaprzeć.

  12. Kiedy nasza wiara jest żywa?
  Wiara nasza jest żywa, gdy tak żyjemy, jak nam wiara nakazuje.

  13. Dlaczego powinniśmy wierzyć?
  Powinniśmy wierzyć dlatego, że wiara jest koniecznie potrzebna do zbawienia.

  Pan Jezus powiedział: “Kto uwierzy i ochrzci się, zbawiony będzie, a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. (Mk. 16,16).

  Akt wiary:
  Wierzę w Ciebie, Boże żywy,
  w Trójcy jedyny, prawdziwy;
  wierzę, coś objawił, Boże,
  Twe słowo mylić nic może.

  Święty Paweł nauczał: “Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest”. (Ef 4,5).

  “Bez wiary niepodobna spodobać się Bogu”. (Hbr 11,6).

  14. W czym jest krótko streszczona nauka wiary katolickiej?
  Nauka wiary katolickiej jest krótko streszczona w dwunastu artykułach Składu apostolskiego.

  1) Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi,
  2) i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego,
  3) który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny,
  4) umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion,
  5) zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał,
  6) wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Boga Ojca wszechmogącego,
  7) stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych,
  8) wierzę w Ducha Świętego,
  9) święty Kościół powszechny, Świętych Obcowanie,
  10) grzechów odpuszczenie,
  11) ciała zmartwychwstanie,
  12) żywot wieczny. Amen.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: