Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie będzie mogło nas oddzielić od miłości Boga, która okazuje się w Chrystusie Jezusie, naszym Panu.

” I jestem pewny, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi, ani sprawy obecne, ani przyszłe, ani moce, (39) ani to, co jest wysoko, ani to co nisko, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie będzie mogło nas oddzielić od miłości Boga, która okazuje się w Chrystusie Jezusie, naszym Panu. ” Rzymian 8.

 

 

Mamy tutaj przede wszystkim przekonanie o wiecznym połączeniu z miłością Boga. Z drugiej strony ktoś niedojrzały w wierze i stronniczy,  może sobie uroić wyrywając z kontekstu pewność zbawienia raz na zawsze bez względu na grzeszenie. O nieutracalności zbawienia już pisałem i Biblia jasno mówi o tym, że mamy wytrwać, a więc zbawienie można utracić.

O czym więc mówi cytat z Rzymian 8?

Powiada on o braku znaczenia nacisków ze świata wobec miłości Bożej w Jezusie Chrystusie. Dlatego Świadkowie Jehowy i byli świadkowie nienarodzeni na nowo są od tej miłości odłączeni. Paweł jednoznacznie określił warunki miłości. Przejawiają się one w Jezusie Chrystusie  PANU NASZYM.

Dla kogo Chrystus nie jest Panem, ten nie otrzymał łaski zbawienia.

Dla prawdziwie wierzącego wiara objawia się w sprawach, wobec których świat jest bezradny. Do takich zaliczyć możemy: szatana, grzech i śmierć. Cały świat ucieka od śmierci, którą pokonuje wiara wynikająca z walki między ciałem a duchem. świat jest cielesny, ale nasza wiara nie jest cielesna. Dlatego żadna siła i moc, żadni aniołowie, demony, ani przyjemne życie na ziemi, ani śmierć nie może nas odłączyć od miłości Jezusa.

Wersy poprzedzające mówią nam o przeszkodach w wierze:

 

” Któż nas oddzieli od miłości Chrystusa? Ucisk, udręka czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? (36) Tak też napisano: “Ze względu na Ciebie przez cały dzień ponosimy śmierć, oceniono nas jak owce przeznaczone na rzeź”. (37) Znamienne, że we wszystkich tych okolicznościach odnosimy wspaniałe zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował.”

 

Będzie i jest nacisk ze świata. Dopóki nie przyjdzie Jezus ponownie, będziemy w stanie wojny, a to oznacza cykliczne ataki ze świata duchowego i cielesnego. Jest napisane “oceniono nas jak owce przeznaczone na rzeź”, ale też jest “Znamienne, że we wszystkich tych okolicznościach odnosimy wspaniałe zwycięstwo dzięki Jezusowi”. Będziemy czasem niczym dobry bokser powaleni, ale nie pokonani. Niczym Rocky posiniaczony, ale ostatecznie wygrany.

Wolność nie byłaby możliwa, gdyby nie łaska i miłość Jezusa. Zwycięstwo nie byłoby możliwe gdyby nie moc w Jezusie. Dlatego żadne stworzenie nie może nas oddzielić od miłości Jezusa. Ani człowiek,  ani zwierzchności niebieskie i w tym jest nadzieja i radość.

 

 

 

 

 

 

 

Updated: 26 lutego 2017 — 10:21

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Krzysztof,żołnierz

  http://innemedium.pl/wiadomosc/czarownice-na-calym-swiecie-jednocza-sily-przeciwko-trumpowi
  Dziś powinna być nasza kolej modlitwa za Trampa,choć nie ufam temu człowiekowi,tojednak nic nie dzieje się bez woli Boga,a być może jest on narzędziem które do czegoś ma posłużyć,naszym zadaniem jest modlić się zawszystkich ludzi,dlatego musimy modlić się o rządzących w każdym kraju.

  1. Inne medium to bieda portal i bieda źródło, propaguje zwiedzenie, że kosmici istnieją. Portal na takim samym poziomie jak Wolna Polska czy TVN.

   Choć za rządzących warto się pomodlić, jak naucza Święte Słowo Pana, Boga Abrahama, Izaaka, Jakuba i naszego Boga

   1. Tu racja, taki sobie jest ten portal, ale warto pomodlić się 🙂
    A propos zestawienia innegomedium z podanymi wcześniej portalami- ta cała wolna-polska to ma chociaż niezłe artykuły w dziale zdrowie (czy jakoś tak), ale pamiętam też coś o symbolice w filmach animowanych (?) i bajki o Kocie Procie (co prawda w jednej pojawia się wspomnienie “Częstochowy”, ale tak poza tym to nie są aż tak złe 🙂 )…

 2. Cytuje: “Biblia jasno mówi o tym, że mamy wytrwać” – nic dodać i nic ująć

 3. Ps 8, 1-10 [Uwaga] dla kierownika choru: na melodie “Tlocznie”. Psalm Dawida. O Boze, Panie nasz, jakze wspaniale jest Imie Twoje na calej ziemi! Chwale Twoja wyslawia sie w niebiosach. Z ust dzieci i niemowlat uczyniles twierdze przeciwko swoim wrogom, by zamknac usta przeciwnikowi i buntownikowi. Gdy spogladam na Twe niebo, dzielo Twoich rak, na ksiezyc i gwiazdy, ktores [na nim] umocowal-czymze jest czlowiek, ze o nim pamietasz, czym syn czlowieczy, ze sie o niego troszczysz? A uczyniles got niewiele mniejszym od Boga, uwienczyles go chwala i godnoscia. Ustanowiles go panem nad dzielami Twoich rak, wszystko zlozyles u jego stop: trzody owiec, jaki i wszelkie bydlo, a nawet dzikie zwierzeta, ptactwo powietrzne jak i ryby morskie, i [wszystko], co sunie po morskich szlakach. O Boze, Panie nasz, jakze wspaniale jest Twoje Imie na calej ziemi!

 4. Wszedlem by cos sprawdzic i nie mylilem sie. Chrzescijanie na kazdej okazjii atakujący coś tam…ok,krytyka wskazana. Więc….do komentujacych tu. Trump jest 44 prezydentem,, ,a kosmici istnieją i są to demoniczne siły,a do Drogiego Admina sie zwracam,bo nie wiem gdzie szukac komentarza pewnej osoby,ktory kwestionuje moją wypowiedz ze bestia to pseudo izrael ze nie pasuje do opisu Apokalipsy,to ja żądam,powtarzam….żądam uzasadnienia,że się mylę,ja mogę uzasadnić. Poruszmy ten temat. Adminie,nie zgadzam się z Tobą ze bestia to islam,nie chce tu kwestionowac Twego autorytetu na tym forum, ale dyskusja ma sens. “Wiara rodzi się ze słuchania”. Biblia

  1. nigdzie nie twierdzę definitywnie jakoby bestią był Islam. Biorę pod uwagę jako poważnego kandydata, ale na dzień dzisiejszy OBSTAWIAM syjonizm

 5. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Gdyby faktycznie zbawienie było raz na zawsze, to Jezus nie powiedział by do cudzołożnicy aby więcej nie grzeszyła. Nie nakazał by strzec się faryzeuszy, przecież bez względu na to co ludzie robią On wszystko wyprostuje.
  Jezus po prostu dał nam bramę, do której dojść możemy tylko wtedy gdy idziemy wąską ścieżką wyznaczoną przez Niego, a nie biegając w kółko gdzie nam się podoba 🙂
  Wszystkie te informacje nie przeczą temu, że Bóg darzy człowieka bezgraniczną miłością, dlatego udostępnił nam tę bramę w postaci tylko i wyłącznie Jezusa Chrystusa.

 6. Alleluja, żadne moce nie mogą odłączyć nas od miłości i mocy Pana Jezusa dla nas i w nas 🙂

  “Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.”
  Mt 10,28

  “Ucisk, udręka czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz?” – to są rzeczy cielesne, które jednak nie mogą zabić duszy, odłączyć nas od Chrystusa. Tych mamy się nie bać.

  Jezus nas kocha, Jego miłość do nas jest nieskończona, i nic, żadne okoliczności zewnętrzne ani żadne stworzenie nie mogą nas wyrwać z Jego miłości.
  Za to my bójmy się tego byśmy za wszelką cenę sami się od tej miłości nie odłączyli…przez zatracenie własnej duszy i ciała.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: