Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Moc Bożego Słowa. “tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę”.

 

tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem” Izajasza 55

 

Znany na YT człowiek posługujący się określeniem “pastor” powiedział kiedyś, że Pan Jezus przyjdzie z mieczem do antychrysta. Cóż za fundamentalny brak zrozumienia Boga. To tak jakby Krzyżacy mówili o fizycznym mieczu podczas krucjat miecz ducha.

Nawet szatan, największy na świecie  plagiator posługuje się słowem. Przez tysiące lat  jego demony nauczyły ludzi zaklęć.

 

(11) nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Ks. Powt. Prawa 18:11,”

 

 

Wszyscy pamiętamy dziecięce zaklęcia jak np “abrakadabra dwa kije, kto się nie schowa ten kryje”.

Jest to starożytne aramejskie zaklęcie “Abracadabra”, co oznacza “Mówię więc tworzę”. Taka zabawa w Boga.

Odpowiednikiem Abrakadabry czy może tłumaczeniem jest słowo Abrasax.

To Marek Kościkiewicz nadał taki  tytuł płyty zespołowi De mono.

Jego wyznanie religijne jest wytatuowane na jego rękach prawdopodobnie w aramejskim.

 

 

Tak więc ludzie przeciwni chrześcijaństwu doskonale znają moc słowa, ale w moc Bożego Słowa powątpiewają czasem chrześcijanie.

 

Słowo ma moc. Biblia podkreśla także moc języka, który może ranić.

 

Słowo Boga to moc i siła sprawcza.

 

” Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. (4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi” Jana 1

 

 

Nadejście Jezusa poprzedzało ponad sto proroctw, które wypełniły się co do joty. Słowo Boże, Biblia, zmienia codziennie każdego człowieka.

Słowo Boga jest wyżej od zaklęć szamanów, talmudystów i innych pionków złego.

 

” Czy moje słowo nie jest jak ogień – mówi Pan – i jak młot, który kruszy skałę?” Jeremiasza 23.

Wielokrotnie poprzez Słowo otrzymujemy odpowiedzi na nurtujące nas zagadnienia. Słowo umieszczone w Biblii nie tylko przez samego Boga, ale Jego apostołów czasem nas karci, smaga, czasem pociesza.

” Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca; (13) i nie ma stworzenia, które by się mogło ukryć przed nim, przeciwnie, wszystko jest obnażone i odsłonięte przed oczami tego, przed którym musimy zdać sprawę.”

To moc słowa spowodowała, iż było ono zakazane przez kościół Rzymu.

W córce kościoła Rzymu Islamie nie można posiadać Biblii. W takich krajach jak Somalia, Malediwy, Uzbekistan, Korea północna Libia są kary za posiadanie Biblii i chrześcijanie spotykają się tam potajemnie jak za średniowiecza w Europie.

My póki co mamy jeszcze wolność zarówno głoszenia Słowa jak i posiadania Biblii.

Siła Słowa spowodowała rozrośnięcie się chrześcijaństwa. Dzisiaj my staliśmy sie wolnymi, stajemy nimi dzięki owej mocy.

“Tak to, dzięki pomocy Pana, rozszerzała się i umacniała Jego nauka.” Dzieje 19.

 

Tak więc dziękujmy Bogu za Jego Słowo i wspierajmy się nim w każdej wolnej chwili, w szczęściu i przeciwnościach.

Chwała Bogu.

 

 

Updated: 14 lutego 2017 — 08:51

8 komentarzy

Add a Comment
 1. Hab 3, 1-19 Modlitwa proroka Habakuka. Na sppsob trenow. Pan, uslyszalem Twoja zapowiedz i lek mnie ogarnal, o Panie przed dzielem Twoim. Zechciej je ziscic w nadchodzacych latach, objaw je w latach najblizszych; w gniewie swym [jednak] pomnij na milosierdzie. Bog przychodzi od strony Temanu, Swiety od strony gor Paran. |Pauza| Majestat Jego okrywa niebiosa, ziemia jest pelna jego chwaly. Bije od Niego blask jak jasnosc slonca, otaczaja Go promienie, w ktorych sie kryje jego moc. Wyprzedza go pomor, a w slad za Jego krokami idzie zaraza. Przystaje, by zmierzyc [wzrokiem] ziemie; spojrzenie Jego lekiem napawa narody. Krusza sie gory wieczyste, zapadaja sie prastare wzgorza wzdluz odwiecznych Jego drog. Powalone leza namioty w Kuszan, chwieja sie szalasy w Midan. Czys zaplonal gniewem, o Panie, na nurty wod, czy zapalczywosc Twoja zwraca sie przeciw odmetom morskim, ze pedzisz na swych rumakach, na swych zwycieskich rydwanach? Luk Twoj odsloniety, kolczan Twoj napelniony strzalami. |Pauza| Rozrywasz ziemie rzekami, gory drza na Twoj widok. Ch,ury wylewaja strugi wod, odwieczna ton rozbrzmiewa szumem i wyciaga wysoko ramiona. Slonce i ksiezyc zostaja w swej siedzibie wobec blasku twych strzal pedzacych, wobec blasku Twej blyszczacej wloczni. W gniewie swym depczesz ziemie, w zapalcztwosci swej miazdzysz narody. Wyruszyles, by niesc pomoc swemu ludowi, by ratowac swego pomazanca. Rozwalasz dom bezboznika, odslaniasz fundamenty az do samej opoki. |Pauza| Strzalami swymi przeszywasz jego glowe; rozpierzchli sie jak plewy jego ksiazeta, ktorzy sie cieszyli, gdy mnie scigali, gdy pozerali nieszczesnika w [ swej] kryjowce. Wpedziles jego konie w morze, w bloto wielkich wod. Uslyszalem to-i zadrzalem na calym ciele; na wiesc te usta me poruszyly sie niespokojnie., a slabosc ogarnela me czlonki, a nogi sie pode mna zachwialy. W sookoju jednak wyczekuje dnia nieszczescia, jaki nadchodzi dla narodu, ktory nas ciemiezy. Drzewo figowe nie zakwitlo, winnice nie maja owocow, zbiory z drzew oliwnych zawiodly, rola nie dostarcza zadnej zywnosci; z zagrod znikly trzody, w oborach nie ma bydla. Mimo to jednaj bede sie radowal w Panu, bede sie weselil w Bogu, zbawieniu moim! Imie Boze-Pan jest moja moca; On nogom moim uzyczy chyzosc nog jelenich i pozwoli mi stapac po wyzynach.

  1. Mt 15;18-19: 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa.

 2. Nowonarodzony Dawid

  Prosze bracia i siosty w Jezusie Chrystusie o midlitwe za mnie, mam takie myśli kt9rych nie chce mieć!, Nie chce bluźnić, nie pochodza One odemnie tylko modlitwa pozwala “o nich zapomniec” i znikaja,
  Zanim Jezus mnie odnalazł byłem mocno uzalezniony od pornografii, myslami o jednym, umysł(ogolem ja) nie che tego a ciało mysli swoje.

  1. Nie martw się Dawid, przez to samo przechodzę. Musi też minąć trochę czasu zanim się odzwyczaisz. Mnie też atakują demony poprzedniego życia, ale dzięki modlitwie i trwaniu w Chrystusie udaje mi się to przezwyciężyć i czuję, że coraz rzadziej się one pojawiają 🙂 Będę się modlić za Ciebie.

   1. Wiktor wcale nie musi minąć trochę czasu,On jest wolny koniec kropka.Pan Jezus Chrystus obmył go swoją krwią i stał się nowym stworzeniem.
    Nie ma rozciągnięcia w czasie wierzysz na słowo Bogu i cieszysz się wolnością.Chwała Bogu!

  2. Dołączę do modlitwy za ciebie Dawid,a ty wypędzaj te demony w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
   One nie mają do ciebie już prawa i nie daj sobie wmówić,że przychodzą bo robiłeś w starym życiu….
   Teraz należysz do Chrystusa i jesteś wolny,głowa do góry ?
   No i koniecznie obejrzyj wykład Dawida Wilkersona,,Wylęganie jak weza,,Pozdrawiam w miłości Chrystusowej,pokój z tobą.Błogosławieństwa Bożego dla ciebie ?

 3. te “dwa kije” znałam na szczęście w wersji “Pałka zapałka, dwa kije…” 😀
  tekst niemniej jednak ciekawy 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: