Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Panie, spraw cud.

Mam czasem do czynienia z takimi osobami, a najbardziej znaną mi z nich jestem ja :-), które to zamiast pracować nad czymś czekały na cud. Kto nie sieje, ten nigdy nie zobaczy żniwa.

Salomon modlił się o mądrość. Niestety część z nas woli czekać na cud, aniżeli działać.

Do dzieła kochani.

 

 

Updated: 19 stycznia 2017 — 13:18

9 komentarzy

Add a Comment
 1. Arkadiusz Łódź

  Oj znam to 🙂 ale niestety i do egzaminu czy specjalizacyjnego czy na studiach, praca praca praca i 1000x praca zeby cos osiagnac niestety nie dziala to tak ze sie pomodlimy i samo przyjdzie :), czym dluzej bedziemy sie obijac tym ubostwo przyjdzie do nas jak zlodziej jak jest opisane w Ksiedze Kaznodzieji Salomona:) btw czytalem ostatnio Ksiege Syracha niesamowita ksiega prawie kazda kwestia i aspekt zycia jest poruszony, gdyby chrzescijanie postepowali wedlug tych ksiag wiedli by znacznie lepsze zycia, bardziej dostatnie i spokojne obiftujace w blogoslawienstwa. Takie moje przemyslenia.

  1. Brawo. i jeszcze raz brawo.
   Niestety taki komentarz jest kroplą w oceanie chrześcijaństwa.
   Z żoną mamy takie samo podejście.
   W skiędze Przysłów i Syracha, obie pomijane i traktowane jako relikt starożytnego Izraela jest przepis na życie. Niestety ale trucizna jaka się przedostała do protestantyzmu wogole nie naucza tego jak zyc. Tak jakby ST byl baśnią z tysiąca i jednej nocy.

  2. Cóż, znam takich ,którzy ciężko pracowali przez całe życie , i przez całe życie z trudem starczało im do 1-ego, a teraz na emeryturze im nie starcza.

   1. Polska to nie jest dobry grunt aby w ogolę polemizować na takie tematy.
    Nawet jak pisze ten komentarz, to już myślę ile będzie głosów krytyki.
    Z wynagrodzeniem niegodnym jest jak z wolą człowieka przyjścia do Boga. Albo do Boga sie idzie, albo nie. Ludzie obwiniają Boga za różne nieszczęścia, a są one wynikiem ich działań i woli, decyzji.
    W zasadzie jest to temat szeroki, nieograniczający sie do sfery gospodarczej, ale zahaczający o wiarę, przekleństwo, bałwochwalstwo, wolną wolę, politykę, wybory posłów etc etc.
    Jak najdelikatniej mogę to zobrazować poprzez historie filmu “300 mil do nieba” powstałego w oparciu o fakty:

    “Film jest dramatem społeczno-politycznym osadzonym w Polsce w 1985 roku. Dwóch braci postanawia uciec za granicę, ukrywając się pod samochodem ciężarowym. Ich rodzina żyje w bardzo ciężkich warunkach. Ojciec, nauczyciel historii, z powodu czynionych uwag politycznych zostaje wyrzucony z pracy. Bracia chcą przedostać się na zachód, aby wspomóc rodziców i trafić do lepszego świata. W Danii trafiają do obozu dla uchodźców. Polskie władze za wszelką cenę chcą ściągnąć braci do Polski. Całą sprawą interesuje się jednak dziennikarka, imigrantka z Polski, dzięki której bracia uzyskują azyl. Na końcu targany przeciwstawnymi uczuciami ojciec, rozmawiając z synami przez telefon, wypowiada dramatyczne zdanie: „Jędrek, nie wracajcie tu nigdy”. Zdjęcia do filmu kręcono m.in. w Świnoujściu”

    Może teraz ktos mnie skrytykować, ale tj jak z tym kawałem “Spóźniony lekarz przychodzi do gabinetu, na korytarzu tłum pacjentów:
    – Proszę!
    – Panie doktorze, jak piję herbatę to oko mnie boli.
    – Wyjąć łyżeczkę ze szklanki.”

    1. O, 300 mil do nieba bardzo pasuje do tej dyskusji… 🙂
     Zresztą zgadzam się też z komentarzem Arkadiusza 🙂 można modlitwę połączyć z pracą 😀

  1. tak, taki sugerujący cos więcej niz ciepły kocys od Pana Boga 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: