Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Twitter na 16.01.2017.

Niedawno rozmawiałem z letnim katolikiem, czyli po prostu średnia krajowa. Opowiadałem mu o Bogu, wierze, zasadach i narodzeniu na nowo. Zapytał on mniej więcej tak: co trzeba zrobić, żeby narodzić się na nowo.

Rzekłem:

-jest to od nas niezależne i nie da się tego zrobić samemu zgodnie z Jana 3.8

” Wiatr wieje, dokąd chce, i szum jego słyszysz, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd idzie; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha.”

Nie da się tego zdobyć przez sakrament, przez jakąkolwiek inicjację, rytuał, praktyki religijne.

Możesz przeczytać Biblię i być łobuzem, oczerniać innych, kłamać, pragnąć żony bliźniego.

Bóg jest Duchem i On to daje nam Ducha a my możemy tylko o Ducha prosić. Jest to od nas niezależne.

 

Updated: 16 stycznia 2017 — 14:04

39 komentarzy

Add a Comment
 1. Serio? Dobrze zrozumiałem? Jeśli ktoś chce to nie może się narodzić na nowo? Nie rozumiem. Co to jest za nauka?

  1. Tak dobrze zrozumiałeś, nie wymusisz narodzenia na nowo. Nie jest to od Ciebie.

   1. Mówisz, że jak spotkam letniego katolika to mam mu mówić, że trzeba się na nowo narodzić, ale nie masz się co starac bo to Bóg musi Cię wybrać?

    1. tak, jak nie dzięki Twoim staraniom się urodziłeś w ciele fizycznym, tak i nie dzięki Twoim staraniom możesz narodzić się z Ducha

    2. Albo ufasz Pismu albo nie. Twój wybór. Ja ufam Pismu i tylko Pismu:

     16 Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze –

     17 [JK] Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

     18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was.

     19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie.

     20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.
     Jana 14

     Ezechiela 37

     5 Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha1 po to, abyście się stały żywe. 6 Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan

     Starac się trzeba, ale my żadna praktyką religijną tego nie osiągniemy, tylko Bóg może nam dać Ducha.

    3. To jest tak jak z tym fragmentem z pisma “Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy*(bestii) każdy , którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka. ” Ap 13:8
     To zależy tylko od Boga co będzie.

  2. mielonka turystyczna

   Myślę że to działa na zasadzie “szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane, kołaczcie…” to Bóg wie najlepiej kto szuka Go prawdziwie, prosi szczerze i gorliwie o zesłanie Ducha a kto tylko wymawia beznamiętnie formułkę nie wiedząc nawet o co prosi, On zna nasze serca…

 2. Często gdy zwiedzeni ( szczególnie bezbożnicy w tym celują ) słyszą o tym, iż to Bóg sobie wybiera tych, których chce zbawić z tryumfującym i oskarżycielskim tonem oznajmiają, iż jest taki, śmiaki i owaki…

 3. Narodzenie na nowo jest od Ducha Świetego i zapewne kazdy to poczuje jesli stanie sie to natychmiastowo za sprawa jakiegos zdarzenia w zyciu.Ale zapewne sa osoby które tak jak ja wiele czasu poswiecały szukaniu prawdy.Wiele musiało sie wydazyc i wiele musiałem rzeczy przeanalizowac bym zrozumiał ze jestem w tym miejscu gdzie zawsze tego pragnałem,chce wiezyc ze jestem nowo narodzony ale na poczatku drogi.I moglbym pomyslec ze to dzieki swojej postawie wytrwałosci i dociekliwosci pokory doszłem do tego miejsca.A jestem przekonany ze przez cały czas prowadził mnie Duch Świety.Potrzebowałem czasu bym to zrozumiał. sa rózne drogi do nowo narodzenia,wiec niech nikt sie nie poddaje,to Bog wybiera nam sciezki do zbawienia.

  1. “.I moglbym pomyslec ze to dzieki swojej postawie wytrwałosci i dociekliwosci pokory doszłem do tego miejsca.A jestem przekonany ze przez cały czas prowadził mnie Duch Święty.”

   No więc właśnie, tak jak Green napisałeś różne są ścieżki i czasem poszukuje się prawdy, aż tu jak grom z nieba dokonujesz przewartościowana życia.
   Faryzeusze badali Pismo i nie zdołali zobaczyć Boga w Jezusie. Podobnie ebionici czasów obecnych. Ducha Świętego nie można sobie wypracować, gdyż On nie jest narzędziem, a osobą. To Bóg rozdaje wszystko. My owszem możemy szukac Boga i On wtedy da się znaleźć, ale nie da się tego otrzytmac np poprzez bierzmowanie, komunie i inne cielesne rzeczy.

 4. Mój przypadek nowo narodzenia był niesamowity,chwała Bogu za to!
  Całe życie uciekałam przed Bogie,od wszystkich religii,a On i tak mnie pociągnął do siebie.
  Pokazał jaki jest cudowny,jak bardzo nas kocha i jak wiele kłamstw ludzie Go nieznający opowiadają.
  Prawda jest taka,że to Bóg sprawia,ze rodzimy się na nowo.My możemy poddać się prowadzeniu DŚ,albo nie.
  Można znać na pamięć Biblię,ale bez Ducha Prawdy znamy teorię.Najważniejsze to,żeby Bóg nas znał i pokazywał nam to w życiu.
  ?

  1. A ja się znów popłakałam, jak zwykle gdy czytam cytat z Jana i przypomnę sobie moment, w którym zrozumiałam, że Pan Jezus oddał za mnie życie..
   Kocham Cię Panie, dziękuję i proszę o wszystkich, którzy jeszcze z Ducha się nie narodzili, a którzy pragną Cię poznać aby to się stało.

 5. Nikt nie może przyjść do Niego jeśli najpierw Bóg Go nie pociągnie ku sobie, szukajcie a znajdziecie 🙂

  1. no właśnie, może szukajprawdy to zrozumie w koncu:

   “4 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec” Jana 6

   1. Czy to znaczy że jeśli taki ,,letni katolik” będzie chciał się narodzić na nowo zmienić życie bo ma dość religii i bedzie się o to modlił i prosił, a akurat nie jest mu przeznaczone żeby był nowo narodzony to nie będzie mu to dane? Bo nie?

    1. a kto powiedział, że nie będzie mu to dane?
     Po prostu tego nie da sie wypracowac jest to dar. Ot cała prawda. Łaska.
     Jednak wolabym abysmy nieuprawiali wlasnej filozofii tylko opierali sie o cytaty

    2. Szukaj prawdy:
     Ciężko wyobrazić mi sobie letniego katolika modlącego się i proszącego Boga (jedynie że w formie koncertu życzeń).
     Czasami ludzie myślą, że sami dochodzą do pewnego miejsca, natomiast do końca tak nie jest bo Bóg prowadzi nas do tego miejsca pokazuje nam to co che żebyśmy zobaczyli i Pyta co TY na to?
     Jeśli człowiek nie widzi w tym działania Boga wtedy uważa że sam doszedł o własnych siłach, tu jest różnica może otwrzy oczy ale skoro uważa, że sam do tego doszedł to szybko stwierdzi też, że dalej też sobie da radę iść samemu.

 6. Tutaj coś więcej o narodzeniu na nowo. Bardzo ważny wykład. https://www.youtube.com/watch?v=bjyVue-gQbs
  https://www.youtube.com/watch?v=fjS-FJUFuOE

  Prosze Was o przyjrzenie się tematowi w chwili prawdziwego spokoju i chęci.Konkretne podejście do tematu.

  Chciałbym detektywie żebyś się temu przyjrzał i opublikował na głównej.

  Pozdrawiam w Chrystusie.

 7. Marcin dolnośląskie

  Moje nowonarodzenie również nie było w żadnej mierze moją zasługą. Czasami zastanawiam się dlaczego ja (taki brudny, taki grzeszny, przecież są lepsi ode mnie) A jednak Bóg ma inne kryteria oceny.

 8. Nic dodać nic ująć. Chwała Panu Bogu.

 9. A jaki stosunek powinniśmy mieć do osób jak to się mówi “homoseksualnych”. Wiem, że powinniśmy miłować blizniego ale chyba ma to jakieś granice 😀

  1. Osobom “homoseksualnym” po prostu trzeba mówić prawdę czyli, że to co robią jest grzechem. Mówienie prawdy jest miłością.

   1. Piotr, czyli kamień, nie skała

    Ale podciągając to pod temat, to jeśli Bóg nie sprawi, że to zrozumieją, to nic to nie da.
    On musi wyrwać takiego człowieka z grzechu, bo o własnych siłach raczej nic nie zdoła zrobić.

 10. A ja z drugiej strony ugryze temat. Czy trzeba byc predysponowanym genetycznie, aby sie na nowo narodzic? Co z opetaniami roznego rodzaju? Czy warunkuje je garnitur DNA?

  1. Tak się wczoraj zastanawiałam tez nad tym DNA…

 11. Kto nalogowo oglada telewizje nie potrzebuje juz w zasadzie glowy, ani tym bardziej wyobrazni…

 12. Polacy ( zeswinieni przez kontreformacje rzymskokatolicka, a szczegolnie jezuitow ) maja na zachodzie opinie “bialych murzynow” ( nie rozgarnietych tepakow od najgorszych prac ), a Polki… lepiej przemilczec, bo bym musial uzyc calego potoku bluzgow.

 13. Nie chce obrazac rodakow, ale holubiac wpojony im przez rzym personalistyczny sposob pojmowania bytu i rzeczywistosci, skazuja sie na samozaglade ( II i III RP jest tego dowodem, w PRL niszczycielska rola watykanskiej ideologii byla skrepowana ).

 14. Bardzo wazna informacja tego popa prawoslawnego o rozlamie kosciola z historii
  26:50 min Wiadomości (19:30) – 16.01.2017

  youtube.com/watch?v=hVcrifp10mA
  Mowi o 4tej krocjacie zachodniego kosciola na wschodni

 15. Przepraszam że tu się wtrącę w dyskusję, ale mam do was wielką prośbę- na mej uczelni właśnie zaczął się najgorszy okres, taki przedsesyjny rozgardiasz…i proszę was o wsparcie, bym mogła po tym wszystkim spokojnie podejść do egzaminów w sesji i je zdać bez późniejszej potrzeby zdawania poprawek, ewentualnie-gdyby się udało to wszystko dobrze porozkładać, na co mam ogromną nadzieję-pozdawać te wszystkie egzaminy jeszcze przed rozpoczęciem sesji 🙂
  Proszę więc o wsparcie, by się udało to wszystko o co proszę i z góry dziękuję 🙂

 16. Chrześcijanina zadaniem jest głosić ewangelię Jezusa , a nie tłumaczyć katolikowi że musi narodzić sie na nowo ,a jeśli nawet to powinien sensownie człowiekowi odpowiedzieć ,na czym to polega,nawet żyd nauczyciel tego nie rozumiał, to tym bardziej prosty człowiek.
  Aby narodzić się na nowo z wody i z Ducha potrzeba uwierzyć w Jezusa ,wyznać ustami że Jezus jest Panem ,wyznać swój grzech ,ustanowić jego swoim Panem,a następnie przyjąć wodny chrzest ,potem wzrastać w wierze czytając słowo Boże oraz koniecznie przyłączyć się do chrześcijańskiego zboru.
  Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.J.12-13
  Nowonarodzenie w 5 minut
  Wtedy eunuch odezwał się do Filipa i rzekł: Proszę cię, o kim to prorok mówi? O sobie samym, czy też o kim innym? (35) A Filip otworzył swoje usta i zwiastował mu dobrą nowinę o Jezusie, począwszy od tego ustępu Pisma. (36) A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony? (37) Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. (38) I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go. (39) Gdy zaś wyszli z wody, Duch Pański porwał Filipa i eunuch nie ujrzał go więcej, lecz radując się jechał dalej swoją drogą. (40) Filip zaś znalazł się w Azocie i obchodząc wszystkie miasta, zwiastował dobrą nowinę, aż przyszedł do Cezarei. Dzieje Apostolskie 8
  I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. (16) Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie w 5 minut nowonarodzony
  zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
  Marka 16

  1. “Chrześcijanina zadaniem jest głosić ewangelię Jezusa , a nie tłumaczyć katolikowi że musi narodzić sie na nowo”

   Anoo spokojnie. Nie nerwuj się 🙂 Ów katolik byl sympatycznym człowiekiem, którym mnie zapytał sam co oznacza narodzić sie na nowo
   Dziekuje za Twój instruktaż jak mam postepować
   pozdrawiam 😉

   1. “koniecznie przyłączyć się do chrześcijańskiego zboru.”
    – niekoniecznie się z tym zgadzam 🙂

    1. “niekoniecznie się z tym zgadzam”

     to juz tradycja w Twoim wykonaniu 😀

 17. Dosłownie jest to nauka kalwinistyczna.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: