Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

RZEKI ŻYWEJ WODY

Jim Cymbala

W Starym Testamencie, tam gdzie nie było wody, nie było życia. Ludzie umierali w czasie suszy. Podobnie, jeżeli żywa woda Ducha nie płynie w nas, to my i nasze zbory nie będziemy mieli duchowego życia i witalności. Tak jak na Pustyni Mojave, brak wody równa się brakowi życia, ani wzrostu ani owocu. Możemy regularnie chodzić do kościoła i mieć doskonałą doktrynę, ale bez Ducha Świętego, który nas poi, będziemy usychać i umierać.

Jezus mówił otwarcie o dających życie właściwościach Ducha. “Jeżeli kto pragnie, niech do Mnie przyjdzie i pije. Kto wierzy we Mnie, tak jak mówi Pismo, z jego wnętrza będą wypływać rzeki wody żywej.” (Jana 7:37-38). Mówiąc o “rzekach wody żywej” Jezus miał na myśli Ducha, którego mieli otrzymać wierzący.

Kiedy przychodzi Duch Boży, mamy nowe życie. Bez Ducha Bożego, jesteśmy zdani na walkę z naszymi własnymi wysiłkami, które są obciążone moralnymi słabościami i grzesznymi tendencjami. Ale kiedy przychodzi Duch, mamy radość, nadzieję i moc. Zwróć uwagę, że Jezus nie mówi o kropli wody, ale o “rzekach żywej wody.” Tak jak rzeka, Duch płynie – siłą mocy, która przychodzi do nas i potem wypływa z nas tak, abyśmy mogli być błogosławieństwem dla innych.

Bóg używa wody jako symbolu Ducha Świętego w troszkę inny sposób, kiedy mówi, “Ja będę tak jak rosa dla Izraela; on zakwitnie jak lilia (Ozeasz 14:5). Wszyscy widzieliśmy jak błyszczy się trawa i kwiaty kiedy są na niej malutkie krople ożywiającej wody. Poprzez tę metaforę Bóg mówi, że On będzie jak rosa, która osiada cichutko w nocy i okrywa ziemię rano. Rosa nie może się tworzyć, kiedy jest zbyt gorąco, albo wiatr jest zbyt mocny. Podobnie my nie możemy być odświeżeni przez Boga, kiedy jesteśmy zbyt zabiegani.

Updated: 15 stycznia 2017 — 13:30

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Bez wody zycia jaka jest Jezus Chrystus jestesmy niczym wypalona przez slonce slona pustynia. Niby zachwycajaca, ale zycia tam nie ma.

  1. “W Starym Testamencie, tam gdzie nie było wody, nie było życia. Ludzie umierali w czasie suszy.”
   – zdanie nieprawdziwe.
   W Starym Testamencie, tam gdzie nie było wody, był Bóg…
   Np. woda ze skały Meriba, studnia dla Hagar i Ismaela, Eliasz nad potokiem Kerit, niewiasta z apokalipsy żywiona na pustyni…

   🙂

   1. Zbiorniki wodne jako siedliska demonow?

    1. Raczej nie, chyba ze woda święcona w kościele albo w monopolu 🙂

 2. Zauwazyliscie? Im sie jest blizej Jezusa Chrystusa, tym ataki sil zla ( kohort ludzko-demonicznych ) sa mocniejsze. Maja one na celu nas zniechecic do poznania ewangelicznej prawdy.

 3. Przez wytrwanie naszych uciskow/przesladowan do zwyciestwa w Jezusie Chrystusie!

 4. Dziękuję za wrzucenie pięknego wyjaśnienia symboliki wody w Biblii 🙂
  PS. Ciekawe, czy ten pastor ma polskie korzenie? 😀 Nazwisko brzmi jak polskie…

 5. Dziękuję bardzo za ten wpis i za wszystkie inne, wszystkie trafione w czasie jeżeli chodzi o moje duchowe potrzeby ? ogólnie ten blog oraz ludzie udzielający się w komentarzach są bardzo bliscy oraz pomocni na etapie na jakim jestem. Nie mam spoleczności chrzescijanskiej tu gdzie mieszkam, cały czas modlę się o to do Ojca by dał mi kogoś z kim mogę wspólnie rozważać na temat Słowa Bożego oraz wspólnie się modlić. Odpowiada on na moje modlitwy bardzo szybko ?wiec nie wątpię, że i w tym mi pomoże. Dziękuję ze mogę ” byc”z wami, mimo, że nie jestem chętna do pisania komentarzy

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Wiele osób niestety nie ma z kim porozmawiać na żywo w swojej okolicy, gdzie ludzie nie mogą sobie wyobrazić Boga bez księdza…

   1. A jak rozmawiać z ludźmi, którzy nie chcą wogole słyszeć nic na temat Boga? Chodzi mi o tych którzy wcale nie zastanawiają się nad tym, czy On istnieje czy nie. Nie wierzą w to, że jest cokolwiek poza światem materialnym i nawet nie chcą wchodzić na te tematy?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: