Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

FLIRTOWANIE Z GRZECHEM

David Wilkerson

Bezbożni zawsze byli wyzuci z prawdy – pogardzali nią, deptali ją, wyszydzali ją z pogardą. Widziałem przykład tego w gazecie New York Post, kiedy jeden pisarz butnie oświadczył: „Teraz nauka zastąpiła wiarę.”
Największym zmartwieniem dla Pawła zawsze było to, kiedy ci, którzy poznali prawdę, wyznawali swoją wiarę w Chrystusa, ale flirtowali z grzechem. „Którzy przemienili prawdę Bożą w kłamstwo . . . dlatego Bóg wydał ich na łup sromotnych namiętności” (Rzymian 1:25-26).
Inni trzymani w więzach swoich pożądliwości zwrócili się do fałszywych nauczycieli, próbując znaleźć pokój. Skończyło się tym, że przyjęli „godne potępienia herezje . . . i wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona” (2 Piotra 2:1-2).
Wszystkie kazania Pawła na temat odstępstwa i Antychrysta były skierowane na takich cielesnych chrześcijan. Nie były one kierowane do bałwochwalców Rzymu, pogańskich Greków, pogańskich plemion w nieznanych miejscach. Nie, on chciał, żeby to było czytane w kościołach, bezpośrednio dla wierzących!
Widzicie, Paweł wzywał lud Boży wszędzie do miłości prawdy – żeby jej szukali, studiowali i byli jej posłuszni. Pisał w istocie, „Niech prawda będzie waszym przewodnikiem! Proście Ducha Świętego, żeby wam dał oczy, które ją widzą, uszy które ją słyszą i serce, żeby ją kochało. W przeciwnym razie otworzycie się na zwiedzenie i uwierzycie kłamstwu. Szatan będzie w stanie wprowadzić was w kult Antychrysta!”
Biblia mówi, że przed samym powrotem Jezusa szatan będzie się starał zwieść nawet wybranych, jeżeli to będzie możliwe. Nie będzie miało znaczenia to jak długo chrześcijanin chodził z Jezusem, będzie on spotykał takie pokusy, jakich nigdy dotąd nie miał w swoim życiu. Nawet najmocniejszy wierzący będzie kuszony, żeby zwątpić w Bożą wierność i nie ufać Jego Świętemu Słowu.
” Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych” (Mat. 24:24

Zaktualizowane: 5 stycznia 2017 - 13:14

9 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Kolejne mocne kazanie Wilkersona, ku Chwale Bogu 🙂 idzimy jak to co głosił obrazuje się w świecie i na naszych oczach. Miłujmy prawdę i bądźmy czujni, abyśmy nie odpadli.

 2. Ten upadly swiat jest zdrowo popaprany. Trzeba byc normalnie nadczlowiekiem ( stale krygujacym grzeszne cialo ), by nie pograzyc sie w odmetach szarej codziennosci oraz nie zgorzkniec od tej calej globalnej cizby.

 3. Piotr, czyli kamień, nie skała

  „Teraz nauka zastąpiła wiarę” to kompletna bzdura, bo im więcej nauka odkrywa, tym bardziej przekonujmy się, że taka zaawansowana inżynieria budowy świata który nas otacza może być tylko i wyłącznie wynikiem precyzyjnego zaplanowania i stworzenia.
  Chyba że autorowi tego „głębokiego cytatu” chodziło o ludowe zabobony radzenia sobie z chorobami, które zostały faktycznie wyparte przez naukę i zamiast szamańskich babcinych praktyk stosuje się po prostu lekarstwo.

  1. Świetny filmik o ekumenii – ZDRADZIE JEDYNEGO BOGA.
   Autor przedstawia przykłady jak lud Boży popełniał cudzołóstwo względem Boga Abrahama czcząc inne bóstwa.
   Zapewniam Was, że jest to namiastka historii niewierności Izraela.
   Kto jeszcze nie czytał, niech przeczyta ST.
   Dla mnie jest to niepojęte jak mając styczność z Żywym Bogiem, Jego cudami Izraelici łączyli się z wyznawcami innych bogów. A tym samym wpadali w pułapkę wszystkiego co za tym idzie – łamania przykazań Bożych, a w dalszym ciągu odwrócenia się od Stwórcy.
   Gdy będziecie czytać ST postawcie sobie w miejsce ludów pogańskich Kaananu dzisiejsze wszystkie religie całego świata, a co za tym idzie ich bóstwa, bożki, figurki, rytuały,dogmaty, kapłanów, ojców wszystkich religii. Przez podobieństwo tamtych czasów sprawdźcie co mówi Bóg dzisiaj do ludzi.
   Mówi, to za małe słowo, Bóg WOŁA.
   Wyjdźcie na dwór, rozglądnijcie się, stańcie na wzgórku popatrzcie na rozległą ziemię i to co na niej jest – to wszystko własność naszego Boga. On swoim dziełem przypomina nam codziennie o tym, że to On jest Stwórcą i nie ma innego.
   Jemu za to należy się cześć i chwała, oddanie i posłuszeństwo, TYLKO JEMU.
   Sprawdźcie jakie przykazania Bóg nadał Izraelowi, aby uchronić ich przed odstępstwem, a które oni złamali.
   Dziś dzieje się dokładnie to samo.
   Ktoś powie, że Zakon został anulowany, jest to kłamstwo.
   Czytając ST można się wiele nauczyć na przykładzie błędów Izraelitów, aby pozostać do końca wiernym Panu.
   Czytajcie i wyciągajcie wnioski.
   Słowo jest tak dobitne, a przekaz przeszywający serce, że jestem pewna, że Bóg pozwoli zrozumieć tą kwestię każdemu kto wierzy Słowu, że jest Jeden Bóg i Zbawca, Jedna Droga, Jedna Brama, Jedna Skała – Jestem, który był, jest i będzie.

   Nie ma tu żadnych kompromisów, nie ma stawiania innych bogów – MARNOŚCI – obok TEGO JEDYNEGO, LUB W MIEJSCE JEDYNEGO.

   Wszystko w Jedno imię, przez Jedno imię, w Jednym imieniu – JEZUSA CHRYSTUSA.
   Pamiętajcie do końca swych dni o swoim wybraństwie.
   Jesteśmy żywymi kamieniami wzbudzonymi przez Boga.
   Jedna wiara, jeden chrzest, jedno zmartwychwstanie.

   OJCZE, albowiem Twoje jest Królestwo, chwała cześć i błogosławieństwo na wieki wieków!
   NIECH TAK SIĘ STANIE W IMIENIU JEZUSA CHRYSTUSA!
   Niech uświęci się Twoje imię!, w w Nim wszystkie kamienie! 🙂

 4. Przez tych wszystkich czerwonych intelektualistow cywilizacja lacinska strasznie sie stoczyla…

 5. Narodzenie na nowo oznacza calkowite ukorzene przed Jezusem Chrystusem wlasnego ja. Dopoki osoba ma przede wszystkim na wzgledzie wlasna osobe i swoje potrzeby, dopoty nie moze sie uwazac za jego prawdziwego wyznawce. Nie oznacza to by byc jakims cierpietnikiem czy asceta. Nie. Po prostu mamy byc autentyczna swiatloscia swiata, a nie ja udawac.

  1. Paweł Misiaszek

   @detmold
   Dobrze powiedziane, taka esencja Ewangelii.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish