Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

„Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.” 

 

 

Pan Jezus nie miał na myśli smutku rozumianego jako cierpiętnictwo. Jednak musimy sobie uświadomić, że smutek nie istniał do chwili pierwszego upadku człowieka.  Uczucie smutku narodziło  się w nim, gdy człowiek zgrzeszył. Po tym pojawiły się: smutek, cierpienie, łzy i śmierć.

Cierpienie i smutek nie jest w stanie zmienić człowieka na lepsze. Jest jednak tego rodzaju smutek, który przyprowadza człowieka do Boga. Doświadczyłem tego osobiście około 6 lat temu, kiedy doświadczyłem dramatycznej sytuacji, która przyprowadziła mnie do Boga. Nie smuciłem się, ale ryczałem jak bóbr.

 

Albowiem smutek, który jest według Boga, sprawia upamiętanie ku zbawieniu i nikt go nie żałuje; smutek zaś światowy sprawia śmierć. (2Kor. 7:10).

 

Jak widzimy mamy podział na dwa rodzaje smutku i ciężko się z tym nie zgodzić.

 

 1. Smutek, który sprowadza człowieka do upamiętania
 2. Smutek światowy, który sprawia śmierć.

 

Prowadząc blog wiem, że znaczna część osób sprowadzona jest do Boga poprzez smutek, przykre doświadczenia, brak nadziei.

Błogosławieni, którzy się smucą. Smucący się w Bogu są błogosławieni. Mają przy sobie Boga, nie są od tej pory sami w smutku. Będzie ciężko, ale z Bogiem lżej.

 

 

Tyś policzył dni mojej tułaczki, Zebrałeś łzy moje w bukłak swój. Czyż nie są zapisane w księdze twojej? (10) Wtedy cofną się wrogowie moi, gdy zawołam: To wiem, że Bóg jest ze mną” (Ps. 56:9).

 

 

Nasze łzy są przez Boga  zbierane. To oznacza, że nasz smutek kiedyś w radość się zamieni.

 

 

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.

Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.

Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać”. Jana 16

 

Tak więc wszystkie nasze złe chwile, cierpienia dla Jezusa, powstrzymywanie się od zemsty, co czynił Dawid obrócą się w radość. Często już za życia. Dobrze to obrazuje przykład ciężarnej kobiety rodzącej zgodnie z obietnicą Boga w bólach. Po każdym cierpieniu przychodzi radość.

Czy zatem chrześcijanin powinien się smucić? Nie, powinien się on cieszyć każdym błogosławieństwem i z wdzięcznością wielbić Boga za to, że ma jedzenie, gdzie mieszkać, za braci i siostry w wierze.

Jest jednak i druga strona medalu. O ile wśród adwentystów panuje grobowa atmosfera, o tyle w zborach charyzmatycznych nieokiełznana sielskość. Często ludzie są pijani  radością nie widząc swych grzechów. Grunt, że wielbi się fajnie Boga w co wprowadzają takie zespoły jak Hillsong.

Tekst nie jest wyczerpujący. Można tutaj zahaczyć także o radość, wielbienie Boga,

Smutek jak stwierdziliśmy sprowadza nas do Boga. Pijaństwo wszechogarniającą łaską prowadzi do smierci.

Wczoraj pisałem o zwodniczej książce Boba George, który twierdzi że ludzie poddani Prawu odczuwają strach, poczucie winy, frustracje.

Biblia mówi, że „ dobroć Boża do upamiętania cię prowadzi. ” Musimy zrozumieć, że skrucha i pokora jest nam dana przez Boga. Odczuwane poczucie grzechu – to znak, że Bóg szuka nas.

To świat nie odczuwa grzechu i nic z tym nie robi. Odrzucenie Prawa zniża nas do katolicyzmu. Czym się różni grzeszący katolik od grzeszącego antyPrawowca Prawa Bożego? Tylko tym, że antyPrawowiec w swej hipokryzji neguje katolików za łamanie Prawa w postaci drugiego przykazania. Obaj żyją z obfitości łaski.

Prawdziwa wiara to wypalanie w piecu, przez ból, ucieczka od grzechu PRZEZ  łaskę Pana Jezusa.

 

 

 

 

 

 

Zaktualizowane: 30 grudnia 2016 - 10:56

30 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Pięknie napisane.Panie Boże jak Ty potrafisz pocieszyć człowieka i pouczyć w danej chwili. Dziękuję Ci za to z całego serca.Chwała Tobie Boże nieskończony.Dziękuję Ci Boże za blog Piotra,za Piotra i wszystkich moich braci i siostry w Tobie i proszę abyś ich błogosławił i prowadził.W Imieniu Pana Jezusa.Amen

  1. Chwała Bogu za naszą społeczność.

   1. Tak moi kochani ❤chwała Bogu zawsze i wszędzie!
    Za to wszystko co dla nas uczynił i co czyni w każdej sekundzie naszego życia.
    Podsumowanie tekstu bezbłędne ?dzięki bracie❤
    Bożych błogosławieństw dla wszystkich i niech nas Pan Jezus Chrystus wytapia,abyśmy nie byli zawstydzeni,kiedy przyjdzie nam stanąć przed Nim.
    ?

 2. Mój smutek też przyprowadził mnie do Boga. Dziękuję Ci Boże że przygarniasz do siebie strapionych i obciążonych. Dziękuję za tekst Piotrowi w imię Jezusa.
  Niech Bóg wam Błogosławi bracia i siostry 🙂

 3. Smutek ma różne przyczyny. Nie tylko bierze się z tego, że przykrość sprawiają nam swym postępowaniem bliskie i dalsze osoby. Smutek mamy z powodu chorób, życiowych dramatów lub tragedii. Niewierzącemu dokucza smutek z powodu bezsilności wobec wielu przykrych uzależnień i wobec perspektywy nieuchronnej śmierci.
  Dobrze jest jeśli wskutek osobistej bezsilności wobec naporu złych zdarzeń stan taki prowadzi człowieka do Boga.
  Chwała Ci Boże Ojcze za twoją miłość i za zbawienie w Jezusie Chrystusie. Amen.

 4. Przepraszam ,że nie na temat ale mam jedno pytanie : Czy jest jakaś możliwość jednorazowego ściągnięcia zamieszczonych tutaj artykułów ?

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Zaznaczasz interesujący cię artykuł > kopiujesz > tworzysz nowy plik worda > wklejasz > zapisujesz pod jakąś nazwą, lub drukujesz 🙂
   Oczywiście jeśli właściciel strony i tekstów na to zezwoli.
   Ale przyznam, że warto by było mieć nawet wydrukowane pod ręką niektóre teksty, czym można się dzielić ze znajomymi, lub korzystać w wolnym czasie w celu przypomnienia pewnych rzeczy 😉

  1. już wiem, dlaczego nigdy mi ten geścik nie wychodził 😀 dzięki za materiał 🙂
   zapomniano jeszcze wspomnieć, że jak robi się ten gest na wysokości twarzy, czasem bywa że to „niby-serce” zasłania jedno oko… (wiadomo o co chodzi) 🙂

  2. Piotr, czyli kamień, nie skała

   Lepszy jest gest szczerego uśmiechu, a przede wszystkim naturalny i generujący zarówno w naszym, jak i w osoby która jest adresatem naturalne endorfiny.
   Po co nam jakieś układy palców, lub dłoni? 🙂

 5. Jak swiat sie smuci, to my powinnismy sie radowac ( ale w Bogu ), aby sie do niego nie upodabniac.

 6. Duzo ludzi juz odebralo swoja nagrode ( roznorakie powodzenie w tym doczesnym zyciu ) i ani mysla slyszec o upamietaniu i nawroceniu. Czynia tak na swa zgube.

 7. Ludziom, ktorym nie podoba sie nasze gloszenie nauk Jezusa Chrystusa, w razie szkodzenia z ich strony, mamy z naszego zycia wyrzucac. Oni wiedza komu sluza, a nie jest to Pan Zastepow, a ksiaze ciemnosci.

 8. Tym swiatem rzadzi za pomoca pieniadza falszywy Izrael ( plemie zmijowe ). Jak masz jednak za duzo forsy ( a nie masz dostatecznej ilosci czlowieczenstwa ) to cie one degeneruja i dehumanizuja.

 9. Prawdziwym uczniem Chrystusa nie jest ten kto sypie wersetami biblijnymi jak z rekawa, a ten kto stosuje je w praktyce. Czasem to jest cholernie trudne, ale nie ma rozy bez kolcow.

 10. Zazdrosc to naturalna rzecz, gdyz czesto motywuje nas do konstruktywnych dzialan ( oczywiscie u porzadnych ludzi ) aby komus dorownac lub kogos przewyzszyc, a zawisc natomiast tylko i wylacznie, zawsze i wszedzie jest niszczycielska, a osoba ja przejawiajaca jest wlasnoscia diabla.

 11. Nie na temat. Opryszki i lobuzy czuja sie na polskiej ulicy dobrze. Zadnym problemem jest dla nich polamac komus zebra kastetem lub wbic noz w plecy, nawet za nic, a czesto i wylacznie. Sad w razie potrzeby orzeknie niski wyrok poslannikowi wpier.olu. I to ma byc panstwo prawa?

  1. No właśnie… :/ mnie też irytują niskie kary dla takich osób (co innego, gdy doszło do prowokacji ze strony ofiary, co zaskutkowało, łagodnie mówiąc, „spuszczeniem łomotu”-wtedy sprawiedliwy wyrok powinna otrzymać zarówno osoba prowokująca, jak i ta, co się niestety dała sprowokować…)- co to w ogóle ma być?????? :/

 12. Odrzucenie prawa Boga zakodowanego w Biblii i czesciowo w ludzkich sercach, skutkuje roznymi nie potrzebnymi cierpieniami i tragediami. Kultura szatanska promujaca egocentryzm daje o sobie w ten sposob znac.

 13. Obecna kultura popularna promuje belkot ( brak precyzji i konkretu ) oraz wszelaka podlosc ( czyli malosc duchowa ). Ten anormalny stan nie moze dlugo trwac, bo nikt wybrany przez Boga by nie ocalal.

 14. Wielu ludzi slyszac w ogole o istnieniu swiata duchowego i jego znaczacym wplywie na materie reaguje szyderstwem i to czesto bardzo nie wybrednym/anormalnym smiechem. To moga byc skutki zdemonizowania lub bycia przez taka osobe gadem w ludzkiej skorze poprzez domieszke genow demonicznych.

  1. Tak się zastanawiam Arturze czy nie zapędziłeś się, ale skoro grzech jest niczym demon, kto wie czy nie masz racji. Wg niektorych pastorow uwalnaijących demony są dziiczne, a to by oznaczało ich przywiązanie do ciała, materii a więc i poniekąd w genach. Kto wie…

   1. Piotr, nie stwerdzam tego kategorycznie. Moge nie miec racji i po prostu sie mylic. Sa jednakze osoby, od ktorych emanuje zlem ( nie mylic ze zwiedzionymi tudziez letniakami ).

 15. Tekst bardzo fajny, taki pocieszający 😀
  Bywa w życiu tak, że jeśli za człowiekiem zamkną się jedne drzwi, to otworzą się drugie, i to być może nawet takie za którymi kryje się coś lepszego niż mogłoby być za tymi zamkniętymi… 🙂

 16. Mam pytanie do wszystkich naszych uczestnikow zboru. Czy baliscie sie kiedys kogos bez ZADNEGO wyraznego powodu? Np. Spotkanego przypadkowo albo majac z kims stycznosc regularnie?

  1. Doprecyzowujac. Jakbyscie wyczuwali bijaca od takiej osoby zla sle duchowa.

 17. Cos normalniejszego. Jutro, a wlasciwie w nocy z soboty na niedziele, ludzie ( z reguly pijani ), beda sie radowac, iz o rok starsi. U slug Boga takie zachowanie budzi tylko usmiech politowania o taki wlasnie 😉 .

 18. Ciekawe ile lat ma przecietnie nasz brat i siostra w Chrystusie i czym sie zajmuje. Zauwazylem bardzo mlodych i zaawansowanego wiekiem mezczyzne, tak z mojej strony obserwujac krance rzedu wielkosci, z tych co sie ujawnili. Oby ludziom nam zyczliwym Bog obficie blogoslawic raczyl.

 19. Ten kto nienawidzi Izraela [ rozsianego po roznych narodach ] ( nie mylic z plemieniem zmijowym zwanymi zydami ) nie moze byc przez Boga zbawiony.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish