Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Bob George – „Biblijne chrześcijaństwo”, czyli przykład jak można być zwiedzonym.

Niechaj to doświadczenie będzie przykładem dla innych jak można być zwiedzonym.

Oto moja historia związana z pozycją Boba Gerogea.

Około miesiąca temu rozmawiałem z Kasią z Kielc o obowiązującym nas prawie. Z tego co pamiętam jest ona sceptycznie nastawiona do ważności Prawa Boga, by nie powiedzieć utwierdzona w tym już.

Raptem około dwóch tygodni temu widząc zapewne moje teksty o ważności Prawa Boga, wysłała mi smsem tę pozycję książkową. Zainteresował mnie tytuł wkomponowujący  się w trend tego bloga. Samą Katarzynę uważam za poszukującą Boga młodą dziewczynę, siostrę w wierze. Pomyślałem „biblijne chrześcijaństwo”, nie ma nic lepszego dla mnie niż taka pozycja. Co prawda byłem lekko zdystansowany, bo jednak wiedziałem, że Katarzyna jest przeciwna Prawu Boga opierając się na wielkiej łasce dla wszystkich. Jednakże widząc w internecie cenę książki ( 2zł) postanowiłem zakupić. Książkę mi przysłano. Spoglądam na okładkę, na tylną okładkę, czytam opis:

 

„Gdy chrześcijanie poddani są Prawu rezultaty są zawsze takie same. Konsekwencje to strach, poczucie winy”.

 

Pomyślałem sobie: orzesz ty orzeszku. Spalę tę książkę. Myślę że był to bardzo zdrowy odruch utwierdzonego w wierze człowieka.

Zrodziła się inna myśl: a gdzie twoja rzetelność Piotr.. Ok lecę do internetu. UE jeszcze nie wyłączyła. Brawo 🙂

Teraz na poważnie. Trafiam na stronę:

 

http://www.evangelicaloutreach.org/bob_george.htm

Tam informacja o Bobie zwodzicielu.

Bob George jest duchową żmiją”

 

Ostrzeżenie przed fałszywym nauczycielem :

Bob George otrzymał nagrodę od stowarzyszenia Skull and Bones za szerzenie swoich demonicznych doktryn, które rozpowszechnia głównie w swojej audycji radiowej. Oto kilka z jego trucizn, którymi zaraża słuchaczy :
– osoba nowo-narodzona będzie zbawiona, nawet jeśli popełni samobójstwo, co jest sprzeczne z naukami Pisma, które mówią, że grzech może nas zaprowadzić do piekła nawet po nowo-narodzeniu;
– grzech nie stanowi problemu;
– rozpusta jest dopuszczalna;
– głosi on fałszywe nauczanie o łasce

Biblia przestrzega nas przed fałszywymi prorokami i łaszywą nauką – 2 List Piotra 2: 1 – 3.

Ten człowiek zwiódł już wielu, którzy słuchają nauczania „raz zbawiony – zbawiony na zawsze”.

 

Mało tego. Jego pozycję wydało wydawnictwo Vocatio. Jest to katolickie wydawnictwo.

 

Konkluzja. Wiele osób szczerze poszukuje Boga i nie może w potoku różnych denominacji, religii, znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia dotyczące wiary. Jest to analogiczna sytuacja do porzuconej przez chłopaka 15 latki, gdzie frustracje i beznadzieja lokowane są w nieodpowiednim towarzystwie „pomagającym” wyjść z tego patu.

Brak Prawa powoduje dowolność grzeszenia, a wtedy owce idą na rzeź.Jezus zmarł za moje grzechy, więc mogę grzeszyć. Nie muszę znać Prawa. Jezus wypełnił Prawo a ja nie muszę…

 

Miałem napisać o tym osobny tekst, ale mimo wszystko przeniosę moje myśli na ten wpis.

Bóg w Zachariaszu daje przykład jak wiele osób pójdzie na rzeź

 

 

I stanie się w owym dniu, że fałszywi prorocy okryją się hańbą, każdy z powodu swego widzenia, gdy wystąpi jako prorok. I nie będą się przeoblekać we włosiennicę, aby mamić.” Zach 13

 

Owi pastorzy sprawy sobie nie zdają jaka kara na nich spadnie. W dalszej części Zachariasza jest mowa o stosunku

 

Ocknij się, mieczu, przeciwko mojemu pasterzowi i przeciwko mężowi – mojemu towarzyszowi! – mówi Pan Zastępów. – Uderz pasterza i będą rozproszone owce, Ja zaś zwrócę swoją rękę przeciwko maluczkim. (8) I stanie się w całym kraju – mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. (9) Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem

Tak będzie i z grupą nazywającą się kościołem Jezusa.

Dlatego sami badajcie. To co pisuje na blogu jest nie poddaniem się autorytetom kościołów, ale własnymi poszukiwaniami na podstawie biblii i w konfrontacji z nią.

„Umiłowani,
nie dowierzajcie każdemu duchowi,
ale badajcie duchy, czy są z Boga,
gdyż wielu fałszywych proroków
pojawiło się na świecie.” 

 

 

Niestety ale część osób poszukujących Boga załamana brakiem poznania na początku swej drogi, poddaje się i trafia jak porzucona nastolatka w ręce bandyty dającej jej fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Zaktualizowane: 29 grudnia 2016 - 17:09

63 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Jak dobry papier, to książki lepiej tak od razu do pieca nie wrzucać, lepiej na rozpałkę zostawić ;p.

  1. … albo świnkę-orgiami zrobić… 🙂

 2. Czy zwodziciele mają świadomość, że zwodzą?

  1. Inaczej nie nazywalibyśmy ich zwodzicielami.

   Są tacy, co głoszą kłamstwo z myślą że głoszą prawdę, a są tacy co głoszą kłamstwo w pełni świadomie.

  2. Czolowi tak np. Rick Warren lub watykanczycy od stopnia biskupa wzwyz. A oprocz tego rozni tacy „humanisci”, racjonalisci lansujacy tezy o nadmocy czlowieka, a konkretnie jego rozumu.

 3. Brak lub nieprzestrzeganie Prawa rodzi patologię…

 4. Prawo Boże – Tora, wciąż obowiązuje !!!
  Czytajcie arcywazny i arcyciekawy tekst z Serii Paradoks Pawła cz 3. Po prostu REWELACJA. NARESZCIE KTOS POŻĄDNIE I BEZ ŻADNYCH WATPLIWOSCI WYJAŚNIŁ TEMAT PRZESTRZEGANIA PRAWA BOŻEGO. BEZCENNE ! CZYTAJCIE I DRUKUJCIE : TEKST JEST POD FILMEM https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/12/08/paradoks-pawla-czesc-3-dlaczego-pawel-jest-taki-trudny-do-zrozumienia/ Szalom;)

 5. Polecam na youtube serie dave hunta – powrot do biblijnego chrzescijanstwa.
  Mowi ona o falszywych naukach new age pod przykrywka chrzescijanstwa.

 6. Dominik, polecił mi tę pozycję jakiś czas temu. Zamówiłam sobie na allegro za parę zł. Z opisu wyglądała na bardzo ciekawą. Postanowiłam sobie, że nie przeczytam już żadnej książki, dopóki nie skończę Biblii, więc Bob wylądował na półce. Zwodzicieli nie brakuje. Szukałam czegoś o Bogu w necie i trafiłam na stronę HK, gdzie napisał, że nie ma piekła,
  😀 więc od razu stamtąd wyszłam. Mam bardzo małe poznanie, ale intuicyjnie czuję… Nie ma czegoś takiego jak narodzenie na nowo i równoczesna pewność, iż z tego tytułu pójdziemy do nieba. Przykładowo jest człowiek nowonarodzony, wybuchnie wojna, koleś nie wytrzyma tego psychicznie, coś mu się przestawi w głowie i zacznie mordować, gwałcić, itd. Pójdzie do nieba?
  ,,Nie każdy, kto mówi Tobie Panie, do Twego królestwa się dostanie.”

  1. Chodzi o Dominika „Miecz Ducha”?

   1. Nie wiem, na forum przedstawia się jako Dominik 🙂

  2. Czyli mezczyzni to samo zlo? Bez przesady 😉 .

   1. Arturze, są wyjątki 😉 A tak poważnie, to był tylko przykład.

 7. Ksiazki traktujace o duchowosci, ( a sprzeczne z Biblia lub chcace ja uzupelniac, reinterpretowac tak, by pasowala wszystkim itp ), mozna potraktowac tylko i wylacznie w jeden sposob: Jako podpalke do pieca.

 8. Wielu stawia zarzut chrzescijanstwu o jego sklonnosciach do obskurantyzmu tzn., iz jest jakoby wsteczne. Problem w tym, iz pochodzenie wielu nowoczesnych technologii nie jest spowodowane genialnoscia danych jednostek czlowieczych lub grup ludzi, a tak jakby pojawily sie od czapy ( ich historie stworzenia sa nie przekonywujace ). Nie chce tu spekulowac bez twardych dowodow, ale elity ( podlegle silom zla ) dysponuja takimi bajerami, iz to co w tej chwili emocjonuje ludzi, dla nich jest przestarzalym zlomem. Na szczescie mamy Jezusa Chrystusa.

  1. Dobry post. Tęgie umysły ludzkie stworzyły technologie? Oni ją odtworzyli, nie stworzyli. Za ciężkie rzeczy jak na ludzki potencjał myślowy, ale oczywiście mogę się mylić….hm

   1. Postep dokonal sie zbyt szybko. A ludzie jakos znaczaco bardziej rozwinieci umyslowo od swoch przodkow nie sa. Smiem nawet twierdzic, iz coraz bardziej glupsi, zepsuci tymi rozmaitymi nowinkami w roznych dziedzinach zycia.

 9. „Kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony”. Kto wytrwa w wierze , miłości i PRAWOŚCI do końca swoich dni , kto wytrwa w naśladowaniu Jezusa Chrystusa -tak to rozumiem. Kto uwierzył w Jezusa Chrystusa jest nowym stworzeniem – dąży do unikania grzechu i wypełniania prawa.

  1. Fajnie jakbyś miała racje, jednak czy ten cytat nie pochodzi zaraz po słowach, w których Jezus mówi uczniom co nastąpi w dniach ostatnich, a co za tym idzie czy nie wyklucza to Twojego rozumowania? hm

   1. Mati, ale my też musimy wytrwać, nie uważasz?

 10. Ojejku, dziękuję bardzo za ostrzeżenie! Będę wiedziała teraz, żeby omijać tę książkę szerokim łukiem 🙂
  A porównania użyte w tekście całkiem trafne 🙂

 11. Od jakiegoś czasu omijam wszystkie książki i pozostała mi do czytania tylko Biblia. Jedynie na niej się wzoruję szukając Pana i jego Królestwa.

  1. W sumie poboznej ( nie mylic z religijna ) i w dodatku porzadnej ( nie plaskiej ) literatury powstalo w historii pismiennictwa bardzo malo, tyle co na lekarstwo, a od 1900, a wlasciwie po 1945 tyle co nic.

   1. Czyli nasz bohater jest zly, ale gdyby tak na niego tak popatrzec z nieco innej strony to moze przypadkiem, dopatrzylibysmy sie w nim odrobiny dobra i inne bredniowate zamazywanie granic w moralnosci.

 12. Chrześcijanin, który wierzy iż Jezus wykonał prawo i je wypełnił nie myśli w taki sposób, że może sobie grzeszyć.
  Zaś człowiek nie wierzący już tak.
  Czytałem tą książkę i uważam, że przedstawia prawdę bardzo dobitnie.

  Piotrze czytałeś ją? Jeśli nie, to szkoda że nie. Biblia również może wyglądać zwodzicielsko, jeśli wyrywa się z niej wersety z kontekstu.

  Jednak nie będę nikogo przekonywał co do tej książki, gdyż jeden wierzy w to a drugi wierzy inaczej.

  I prawda jest to, że wypełnianie prawa o własnych siłach jest katorgą i przynosi tylko i wyłącznie złe owoce, jesteśmy źli z natury. Ten, który uwierzył i jest pod łaską wykonuje prawo bez problemów, gdyż nie on wykonuje, ale ten który mieszka w Nim.

  Niech każdy sobie odpowie indywidualnie, czy trwa w grzechach, nałogach czy może jednak odchodzą chwila po chwili kolejne i kolejne grzechy z życia jego, niech sobie odpowie każdy, czego lub kogo jest to zasługą?.

  1. „I prawda jest to, że wypełnianie prawa o własnych siłach jest katorgą i przynosi tylko i wyłącznie złe owoce, jesteśmy źli z natury”

   Nikt nie powiedział z nas, ze o wlasnych silach mamy to robić. Wszystko to o co prosimy jest po to aby Jezus nam pomógł.
   Szkoda, że Dominik, że nie ustosnukowales się do zarzutów z tego linku, tylko bronisz ksiażki która polecasz innym a prawda jest w Biblii. Bronisz zwodziciela.

   „Niech każdy sobie odpowie indywidualnie, czy trwa w grzechach, nałogach czy może jednak odchodzą chwila po chwili kolejne i kolejne grzechy z życia jego, niech sobie odpowie każdy, czego lub kogo jest to zasługą?.”

   i tu się zgodzę Jezus grzech za grzechem usuwa. Przykład: ostatnio Sławek złożył ofiarę. Tak, tutaj 100% racja.

   1. Dopuszczalne grzechy są a i tak będziesz zbawiony gdyby podsumować te zarzuty.

    Racja. Nie wiem, czy to co zostało zacytowane jako oskarżenie przeciwko niemu jest po prostu wyciągnięciem jakiegoś zdania z kontekstu jego wypowiedzi i stąd takie zarzuty. Nie wiem.
    Wiem, co napisał w swojej ksiązce Biblijne Chrześcijaństwo, a na pewno nie przekonywał w niej, że można cudzołożyć czy coś innego robić złego.
    Podkreślił jasno, że nawet jeśli zgrzeszymy to nie tracimy zbawienia.

    Ten który wierzy będzie żałował swego postępowania.
    Czy samobójstwo prowadzi do potępienia człowieka zbawionego?
    Wytłumaczył to tak, że Jezus umarł za nasze wszystkie grzechy nim wogóle my się narodziliśmy.
    Jeśli wszystkie to bez wyjątku. Ale szczerze mówiąc, nie wierze aby człowiek wierzący popełnił samobójstwo, to raczej nie możliwe.

    Tak, prawda jest w bibli i On się na niej opiera.
    Czytałem książkę więc opieram się na tym co napisał na podstawie Słowa Bożego.

    1. O samobójstwie:

     1. Należymy do Boga na mocy stworzenia:

     Psalm 100,3 „Wiedzcie, że Pan jest Bogiem! On nas uczynił i do niego należymy, myśmy ludem jego i trzodą pastwiska jego” (BW).

     Psalm 36,10 „Bo u ciebie jest źródło życia, w światłości twojej oglądamy światłość” (BW).

     2. Należymy do Boga Ojca i Chrystusa na mocy odkupienia:

     1 Koryntian 6,19-20 „Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, którego macie od Boga, i że nie należycie do siebie samych? Drogo bowiem jesteście kupieni. Wysławiajcie więc Boga w ciele waszym i w duchu waszym, które są Boże” (Nowy Testament Toruński).

     Rzymian 14,7-9 „Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy. Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować” (BW).

     Skoro należymy na Boga i Chrystusa, nie wolno nam odbierać sobie życia.

     3. Samobójstwo jest zabójstwem na samym sobie. Żaden zabójca nie ma w sobie życia wiecznego:

     Wyjścia 20,13 „Nie będziesz zabijał!” (BWP). Uwaga: sens oryginału hebrajskiego, to: Nie będziesz mordował! Izraelici w tym samym Pięcioksięgu mieli nakaz wykonywania wyroków śmierci na osobach, które dopuszczały się najcięższych przestępstw (Przykładowo: Powtórzonego Prawa 13,6-11.13-16; 17,2-7; 21,18-21). Ponadto mieli toczyć wojny i zabijać przeciwników Stwórcy, których On obłożył klątwą (Powtórzonego Prawa 20,16-18; 25,17-19). Mogli także zabijać zwierzęta, zarówno na pokarm, jak i w celu złożenia ofiary Bogu (Powtórzonego Prawa 15,19-23; Kapłańska, rozdziały 1, 3 i 4). Zatem zakaz zabijania nie miał absolutnego charakteru i dotyczył bezprawnego odbierania życia niewinnym osobom. Patrząc jednak na ten zakaz z punktu widzenia Nowego Przymierza, które wzywa nas do sprawiedliwości większej niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszy (Ew. Mateusza 5,20), możemy odnieść je także do każdego zabójstwa, również do samobójstwa. Jest to zgodne z wymową Pierwszego Listu Jana 3,15: „Każdy, kto nienawidzi brata swego, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie ma w sobie żywota wiecznego ”.

     4. Ci, którzy wycofują się i giną nie podobają się Bogu – idą na zatracenie. Samobójstwo jest aktem niewiary, odstępstwa:

     Hebrajczyków 10,35-39 „Nie porzucajcie więc ufności waszej, która ma wielką zapłatę.
     Albowiem wytrwałości wam potrzeba, abyście, gdy wypełnicie wolę Bożą, dostąpili tego, co obiecał. Bo jeszcze tylko mała chwila, a przyjdzie Ten, który ma przyjść, i nie będzie zwlekał; a sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania. Lecz my nie jesteśmy z tych, którzy się cofają i giną, lecz z tych, którzy wierzą i zachowują duszę” (BW).

     Samobójca utracił wiarę w zapewnienie Boże:

     Rzymian 8,28 „A wiemy, iż tym, którzy miłują Boga, wszystkie rzeczy dopomagają ku dobremu, to jest tym, którzy według postanowienia Bożego powołani są” (Biblia Gdańska).

     http://www.radiopielgrzym.pl/chrzescijanin-a-samobojstwo.html

     Tak więc czytałeś heretyka.
     Przeczytałbym całą książkę, ale szkoda mi czasu. Przeglądałem ją jeszcze wczoraj i znalazłem tylko potwierdzenie swoich spostrzeżeń.
     No cóż teraz jest tak, że każdy może miec innny pogląd na wiarę, Słowo Boże i tak ludzie mają…Co osoba to inna wiara.
     Problem polega na tym, że to na ten blog silnie wchodzi masa krytykujących mnie ludzi i nie pisze tu Dominik o Tobie, ale jest to wielce dziwne. Nie wiem dlaczego nie przestaną czytac mego bloga ludzie mnie oczerniający w realu i w necie. Jak można czytać teksty kogoś, kto błądzi? śmiechu warte.
     Obrałem taki trend na podstawie nie intelektualizmu biblijnego, ale wiary w PRAKTYCE.

     1. Przytoczyłeś wiele wersetów z których wnioskujesz ze samobójstwo jest grzechem.I to w sposób bardzo naciągany.Poza tym samobójstwo nie jest zabójstwem.Jest to z Twojej strony nadużycie własnej interpretacji.To że słowo zabójstwo i samobójstwo są podobne nie oznaczają tego samego.Nawet w biblii nie ma wzmianki ze samobójstwo jest grzechem a co dopiero grzechem śmiertelnym.Chyba że źle ją czytałem.Nigdy tego nie rozumiałem dla czego ludzi nieszcęśliwych i cierpiących katusze do takiego stopnia że są gotowi pożegnac się z życiem które jest dla nich nieznośną męką Bóg miałby potępić na wieki a rozpustnikom,tym którzy mordują i rozbijają rodziny czy sadystom wybaczac,tylko dla tego że nie popełnili samobójstwa a nierzadko stanowili mękę dla innych.Czy tak wygląda miłość Boża?

      1. Hioba: „Bóg dał, Bóg wziął”.
       Twoja postawa jest bliska eutanazji typowej dla rasy edomickiej mającej na celu wyeliminowanie innych ras.
       W Biblii nie znajdziemy informacji o samobójstwie Bożych ludzi.

      2. Mt 24.13″Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.”
       Grzesiu to jest walka i masz walczyć do końca. Samobójstwo to ucieczka z tego swiata, obawiam sie ze do gorszego. Nie tego oczekuje od nas Bóg. Mamy dac swiadectwo Jezusowe wypełniając Ewangelie.

    2. „Wytłumaczył to tak, że Jezus umarł za nasze wszystkie grzechy nim wogóle my się narodziliśmy.
     Jeśli wszystkie to bez wyjątku. ”

     Bez wyjątku? A co z grzechem przeciw Duchowi Świętemu?

 13. Co więcej, wypełnieniem zakonu jest MIŁOŚĆ.
  Bóg nie chce zasad, On chce Miłości.
  Bóg jest miłością.
  Jeśli więc ktoś świętuje Szabat w sobotę z miłości to Chwała Bogu, jeśli zaś ktoś świętuje w niedziele dla Pana to za to Chwała Bogu.
  Ten, który potępia Ciebie za to, że świętujesz Szabat czyni źle, ale i jeśli Ty czynisz to wobec kogoś kto nie świętuje, czynisz źle.
  Paweł o tym pisał jasno i wyraźnie.

  1. i tu z większością się zgadzam. Bóg chce miłości, ale też chce aby przestrzegano Jego przykazania. Nieograniczona łaska to furtka do grzechu.
   Na tym blogu jest kilka osob, ktore są zwolennikami Prawa: ja, Lena, Robert, Krzysiek. Nie czujemy się sfrustrowani, niczego nie robimy z legalizmu, staramy się przestrzegać Prawa jak syn wobec Ojca, nie mamy nałogów. No chyba, że kawa :-). Jesteśmy radosnymi ludźmi. Kto był chocby na ostatnim zjezdzie to widział.
   Bob pisze: oni caly czas czują się winni i potępiani. Nikt z nas się tak nie czuje. Kiedy zgrzeszymy idziemy do komory i przepraszamy Boga.

   „a na pewno nie przekonywał w niej, że można cudzołożyć czy coś innego robić złego.”

   🙂 Trudno aby jakikolwiek zwodziciel napisał że można cudzołożyć 🙂

   „Paweł o tym pisał jasno i wyraźnie.”

   trochę pokory Dominik 🙂

   1. Tak, Piotrze czujesz się dobrze i inni, bo czynicie to z miłości do Boga, ale nie wszyscy potrafią tak to rozumieć.
    Gdy czytam o tym, że MUSZE wypełnić Szabat to mnie ściska gdy patrze na OGROM obowiązków, długi, praca i wogóle, to wszystko przyprawia mnie o ból i samopotępianie się gdy myślę „Nic nie rób”.
    Podkreślam, że wypełnieniem Prawa jest Miłość.
    Bóg np nie chce abyś dawał pieniędzy jeśli to ma być dla Ciebie problemem z sumieniem. Bóg pragnie aby to w radości czynić, z miłości.

    Bóg mnie nie potępi jeśli nie będę Nic nie robił w sobotę. Gdyż zna moje serce i wie co czynie dla Niego z miłości, każdego dnia.

    Tak więc dla jednego Szabat to radość, dla innego to katorga.
    Ja Cie nie potępiam, że Świętujesz, stąd ostatnio mój sms do Ciebie, chciałem wiedzieć jak na to patrzysz, dałeś odpowiedź i uznałem, że to właściwe.

    1. „Tak więc dla jednego Szabat to radość, dla innego to katorga.”

     Szabat jest dla naszego dobra z miłości do człowieka, aby mógł oderwać się od swojej codzienności i poświęcić jeden dzień dla relacji z Bogiem.
     Nie zgadzam się z twierdzeniem jakoby szabat był odpocznieniem w Jezusie po np 10 h pracy w ciągu tygodnia jak to niektórzy piszą.
     1000letnie królestwo będzie po 6000 lat szabatem.
     Łamanie szabatu to niepoświęcanie czasu Bogu, nie pogłębianie relacji, na które mamy w tygodniu zmęczeni mniej czasu.
     Zauwązmy, to do wszystkich, że w soboty zazwyczaj są prywatki, pijaństwa, czas na porządki domowe, zakupy, a my w opozycji do świata ten dzień powinniśmy spędzić z Bogiem.
     Kiedyś będziemy zmuszeni wszyscy stanąć przed wyborem z apokalipsy 13. Już teraz planowana jest kara 2 lat więzienia za handel w niedzielę, ale poczekamy zobaczymy.
     Dekalog:

     „Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. ”

     Teraz jest zamieszanie wokół soboty, ale to kwestia: poznania, strachu przed utrata pracy, wygodnictwa.
     Niech każdy robi jak chce.
     W związku z tym, że to jest mój blog, to jako autor przekazuje to, do czego sam dotarłem i do czego jestem przekonany.

    2. Dominik,a czy to oby napewno wszystko oddałeś w ręce Pana Jezusa?
     Szabat to jest szczególny dzień,abyś mógł się jeszcze bardziej zbliżyć do Pana i przede wszystkim odpoczął po całym tygodniu pracy.
     A frustracje związane z sytuacją materialną i problemami wyraźnie wskazują,że ty sam się z tym zmagasz.Zamiast oddać to Bogu,żeby się tym zajął.

     1. Czy można dobrze czynić w Szabat?
      Tak.
      Lubię moją pracę i dziękuję Bogu za moją pracę okropnie wiele razy. Ta praca jest dobrą pomocą dla mnie i mojej rodziny i ludzi których wspomagam.
      Pan wypełnia moją pracę bo jest ze mną tam przez pieśni, modlitwy i rozmyślanie.
      Ja odpoczywam w Panu Jezusie każdego dnia o każdej porze.
      A choćbym nic nie miał do roboty to tak samo jest łatwo nie myśleć o Bogu jak podczas pracy.
      Dlatego ja nikogo nie przekonuje do konkretnego dnia. Jeśli Pan zechce abym porzucił prace by móc sobotę spędzić 2 godziny więcej na myśleniu o Nim w domu to uczyni tak 🙂

      1. Wiesz to co piszesz to jest wymówka,ale oczywiście możesz mieć takie zdanie w tym temacie.Bóg jest tak wspaniałomyślny,ze dał każdemu wolną wolę.Abyśmy mogli wybierać pomiędzy Jego Świętym Prawem,a ludzkimi naginaniami pasującymi do danej sytuacji.
       Trochę ci się pomyliło,że to Bóg zechce,żebyś nie pracował w sobotę.
       On dał ci wybór,a ty albo Go słuchasz,albo nie.
       Twój wybór?
       Wychodząc z takiego założenia jak twoje to można kraść,cudzołożyć,obmawiać,kłamać…..a jak Bóg zechce to nam powie,żebyśmy tego nie robili.

       1. Piotr, czyli kamień, nie skała

        Ja bym dodał tu jeszcze słowa szatana „Czy na pewno Bóg tak powiedział?” 🙂
        Albo zachowujemy szabat tak jak nam nakazał Bóg, albo słuchamy szatana który zadaje nam dokładnie to samo pytanie co Ewie…

   2. Co do nieograniczonej łaski, Paweł też pisał, że nie możemy tego brać jako wolności ku robieniu sobie czego nam się żywnie podoba (grzeszenie).
    Nieograniczona Łaska nie jest furtką do grzechu.
    Jest, jeśli wyrwiemy ten werset z całego zdania jakie Paweł powiedział.

    Nic więcej nie mam do powiedzenia w tej sprawie.
    Niech każdy rozsądzi w sercu swoim.

  2. Tak zgadam się Dominik,ze Bóg chce miłości i miłość do Boga objawia się tym,że wypełniamy Jego przykazania.

 14. Piotrze taka moja uwaga, „Kasia z Kielc”.
  Wielu wie o kogo chodzi.
  To nie jest zamknięte pomieszczenie o czterech ścianach gdzie wszystko zostaje wśród swoich, tylko to jest cała Polska.
  Przeto proszę cię zrób coś z tym. Nie mnie szkodzisz ale jej.

  1. Chyba Ty i ja 🙂 i Kasia, ale co to ma za znaczenie, kiedy nikt nikogo nie oskarża, a jedynie pokazuje jak można wpaść w zwiedzenie. Kasie szanuje i poważam i jak napisałem w tekście uważam ze szczerze szuka Boga.

 15. Dziękuję za kolejny bardzo dobry tekst,który napisałeś na chwałę Boga.
  Po raz kolejny ubolewam nad tymi wszystkimi ludźmi,którzy dali się zwieść przez pseudo naśladowców Chrystusa.To nie jest prawda głoszona przez uczniów Jezusa,tylko zwodzicieli,których jedynym celem jest odciągniecie dzieci Bożych od Prawdy.
  Nie wiem czy ten Bob George zdaje sobie sprawę czego naucza,ale to jest inna ewangelia.
  Wszyscy,którzy chcą naśladować Chrystusa,będą uciekać od takich bredni ukazanych przez tego zwodziciela.

 16. Klopoty na tle finansowym, to oprocz problemow w zyciu uczuciowo-duchowym oraz niedomagan zdrowotnych, jedne z najgorszych trosk trapiacych czlowieka.

 17. ja mam proste przekonanie wynikające ze Słowa Bożego – odpocznienie, sabat mamy 'Dziś’ w Jezusie Chrystusie. I tyle 🙂

  1. Pokoj Tobie, Głuchy Dziadku 🙂
   Wiesz, ja przez pięćdziesiąt lat nie byłem przekonany do tej prawdy :
   Prawo Boże – Tora, wciąż obowiązuje !!!

   Duch Boży w końcu mnie do niej doprowadził.
   Proszę przeczytaj, wydrukuj, zaznacz ważne słowa, i
   pros Ducha Świętego aby pomógł Ci zrozumieć i przekonał Ciebie w sercu.
   Przeczytaj najpierw tekst ( jest pod filmem )

   https://koscioldrogi.wordpress.com/2014/05/13/test-na-mesjasza/

   Potem przeczytaj arcywazny i arcyciekawy tekst z Serii Paradoks Pawła cz 3. Po prostu REWELACJA. NARESZCIE KTOS POŻĄDNIE I BEZ ŻADNYCH WATPLIWOSCI WYJAŚNIŁ TEMAT PRZESTRZEGANIA PRAWA BOŻEGO. BEZCENNE ! CZYTAJCIE I DRUKUJCIE : TEKST JEST POD FILMEM https://koscioldrogi.wordpress.com/2016/12/08/paradoks-pawla-czesc-3-dlaczego-pawel-jest-taki-trudny-do-zrozumienia/
   Potem zwróć uwagę na OSTATNIE NAJWAZNIEJSZE SLOWA JEZUSA TUŻ PRZED WNIEBOWSTĄPIENIEM -PRZECZYTAJ tekst
   Wielkie Posłannictwo:

   https://koscioldrogi.wordpress.com/?s=Wielkie+poslannictwo

   Niech Ci Bóg błogosławi.

   Szalom;)

   1. Zaparłem się i przeczytałem wszystko co mi podałeś, było tego trochę.
    I powiem tak, że jest w tym ogrom racji co mówi autor tych artykułów, czy autorzy…

    Tekst na pewno utwierdził mnie w przekonaniu, że Prawo nadal istnieje, oraz fakt iż powinniśmy wykonywać Prawo przez miłość do Boga jako najlepszy sposób.
    Jest jednak według mnie jeszcze wiele tam kwestii do poruszenia, które wciąż stoją w konflikcie z tym co Paweł Naucza w innych wersetach.
    W zasadzie to Szabat jest tu dla mnie kontrowersyjny gdyż patrząc na Jezusa, ciężko mi pojąć co tu jest właściwe a co nie. Dlatego, dopóki nie otrzymam z bibli pełnego obrazu nt Wszystkich zachowań Jezusa i Apostołów w kwestii Szabatu to stoje przy tym co widzę, że Dziś mam odpoczynek, Szabat, na chwałę Jemu.

    Kwestia pokarmów także uważam, że wszystko zostało oczyszczone i dla kogo jest coś nie czyste to takie jest, a dla kogo nie, to nie jest.

    Kwestia pozostałych nakazów jak obrzezanie, kamieniowanie, oko za oko itp…
    Prawo Mojrzeszowe naucza tego jasno, a jednak Jezus, który był bez grzechu w przeciwieństwie do faryzeuszy mógł dokonać sprawiedliwego wyroku nad kobietą i ukamieniować ją, a jednak nie zrobił tego.
    Złamał prawo? NIE. Wypełnił je przez łaskę, miłość.
    Zatem dziękuje za linki, ale nie dają one mi 100% odpowiedzi na pytanie odnośnie każdego Prawa.

    Nie czynie nikomu nic złego, kocham każdego bliźniego, nawet wroga, a Bogu staram się podobać pod każdym względem, a wszystko to przez miłość.

    1. Pokój Tobie Głuchy Dziadku 😉
     Ponieważ było tego sporo… zaczniemy pomalu. Kwestie kobiety cudzoloznej wyjaśnia na gruncie Tory artykuł :

     https://koscioldrogi.wordpress.com/2012/03/04/czy-jaszua-jezus-zgrzeszyl/

     Kwestia łamania szabatu ? Mamy odpowiedź Samego Jahszui
     ” Kto z Was udowodni mi grzech ?” Ewangelia Jana.
     Grzech jest przekroczeniem Tory, zatem Sam Pan odpowiada, że nie złamał Szabatu. Potwierdza to również Paweł ” ten który nie znał grzechy, Stał sie grzechem dla nas ” oczywiście w chwili gdy rzekł wykonało się, i w duchowym wymiarze Bóg wylał na Niego kielich Gniewu Bożego i położył na Świętym Synu Bożym grzechy wszystkich ludzi – On poniósł nasze grzechy…Skoro oddał się na Ofiarę Przebłagalną.- Iz 53,6-10.

     Kamieniowaniem i pokarmami zajmiejmiemy się jak tu uzyskamy zrozumienie. Niech Ci Bóg błogosławi. Szalom 🙂

     1. Wizja Piotra dotycząca „czystości” jedzenia tłumaczona jest najprościej jak się da tzn. nie dotyczyła zwierząt czystych i nieczystych tylko zbawienia pogan
      http://www.119ministries.com/teachings/video-teachings/detail/acts-10-peters-vision/
      – niestety po angielsku
      Upieramy się przy swoim w tej sprawie z jednej przyczyny: nasza gospodarka żywieniowa oparta jest na mięsie wieprzowym i naprawdę ciężko jest nie jeść 🙁 Bóg chciał, żebyśmy byli zdrowi, dlatego zabronił…

 18. Kasia z Kielc….
  Czyżby w Kielcach, na tej pustyni, byli inni ludzie interesujący się Bogiem oprócz mnie?
  To mój pierwszy wpis, więc witam wszystkich i pozdrawiam 🙂

 19. Witam wszystkich, jestem Kasia z Kielc.

  „Z tego co pamiętam jest ona sceptycznie nastawiona do ważności Prawa Boga, by nie powiedzieć utwierdzona w tym już.”

  „wiedziałem, że Katarzyna jest przeciwna Prawu Boga opierając się na wielkiej łasce dla wszystkich.”

  to nie są moje poglądy
  Piotr piszesz nieprawdę, nie słuchałeś mnie gdy rozmawialiśmy, bo byś tak nie pisał.

  W naszej rozmowie mówiłam Ci, że prawo Boże obowiązuje, tylko sposób jego wypełniania jest inny pod nowym przymierzem, gdzie Jezus wypełnił prawo za nas, aby był usprawiedliwiony każdy kto wierzy. Paweł pisze, że jeśli przez zakon jest sprawiedliwość to Chrystus na darmo umarł” Galacjan 2, 21; to są rzeczy jasne. Czy był lub jest na ziemi jakikolwiek sprawiedliwy człowiek, który wypełnił całe prawo? Przecież człowiek musi wypełnić wszystko z prawa, tzn być bez grzechu, aby był z niego usprawiedliwiony, opierając się na prawie. Jeśli jesteśmy pod prawem Piotr to mamy problem bo nigdy nie zasłużymy na Bożą akceptację.

  nigdy nie byłam przeciwna prawu Boga, ja wierzę w to co mówi Nowy Testament, co głosili apostołowie, Paweł, który mówi o sobie
  „co do sprawiedliwości, opartej na zakonie, człowiek bez nagany. (7) Ale wszystko to, co mi było zyskiem, uznałem ze względu na Chrystusa za szkodę. (8) Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa (9) i znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary, (10) żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego;*…)”

  przez przestrzeganie prawa nie ma sprawiedliwości, bo człowiek sam w sobie nie jest w stanie go wykonać

  nigdy nie mówiłam, że wolno grzeszyć, autor książki też tak nie twierdzi, Paweł tak nie twierdzi, ale bardzo się starał w listach wyjaśnić ludziom ewangelię, która jest mocą Bożą ku zbawieniu każdego kto wierzy; trzeba zrozumieć Bożą miłość, Bożą akceptację, łaskę by na to odpowiedzieć posłuszeństwem Bogu z miłości

  szkoda Piotr, że nawet strony prawdopodobnie nie przeczytałeś tej książki, a książka jest bardzo dobra i naprawdę zgodna z ewangelią

  1. Napisalem:
   Z tego co pamiętam jest ona sceptycznie nastawiona do ważności Prawa Boga”

   🙂

   „nigdy nie mówiłam, że wolno grzeszyć, autor książki też tak nie twierdzi, Paweł tak nie twierdzi”

   Kasiu,
   nikt z nauczających nie będzie mówił, że wolno grzeszyć. Nawet przeciwnicy wazności Prawa Boga zgodzą się z tym że nie wolno grzeszyć. Jednakże grzech jest bezPRAWIEM.

   Piszesz ze szkoda ze nie przeczytalem ksiazki. Codziennie ktos mi podsyla jakies tytuly. Doba ma 24H. Ty sama podeslalas mi tylko tytul a nawet nie pofatygowałaś się napisać w kilku zdaniach o czym ta książka jest, a ja mam ją przeczytać…

   Wystarczył mi opis zwodniczy, wydawnictwo a pozniej jeszcze zweryfikowalem to w internecie.
   Gosc uwaza ze samobojcy beda zbawieni kiedy przykazanie mowi: nie zabijaj.
   Czy to nie wystarczy?

  2. ” Jeśli jesteśmy pod prawem Piotr to mamy problem bo nigdy nie zasłużymy na Bożą akceptację.”

   Nie jesteśmy pod prawem ale pod łaską, ale to oznaczażę ta łaska nie może iść na marne i ma nas zaprowadzić do przestrzegania Prawa. Musimy sobie to wszystko puściślać

 20. Heja, mam fajne kazanie o różnicy pomiędzy Starym a Nowym Przymierzem: https://www.youtube.com/watch?v=rQw-fok51IE&index=1&list=PLSvwP5PCU4gOZJobnekB5olrMWzEp3zlt

  Łaska prowadzi nas do przestrzegania z miłości przykazań Pana Jezusa, które w pewnym sensie pokrywają się z Prawem, ale…
  Nowe Przymierze nie jest tym samym co Stare Przymierze.
  Choćby dlatego, że nasz Arcykapłan Jezus nie jest potomkiem Arona, tylko Judy. To już znacząca niezgodność z Zakonem.

 21. Owszem samobójstwo jest grzechem, wykroczeniem przeciwko nakazowi Bożemu.
  Nie kradnij, nie pożądaj, nie wzywaj nadaremnie imienia Pana Boga itp. ..
  Dziś ogrom chrześcijan łamie te 10 przykazań Bożych.
  Nie dlatego, że chcą to czynić świadomie dla frajdy ale przez upadek, pokusę…
  Czy zatem Bóg ich potępia?
  Jeśli nie bo każdy wierzący zgrzeszy to znaczy, że będą zbawieni.
  Czym zatem popełnienie samobójstwa różni się od pozostałych 9 przykazań, że jest nie wybaczalne dla wierzącego?
  Niczym.
  Ale każdy wierzący prawdziwie nigdy nie popełni samobójstwa świadomie i o trzeźwym myśleniu, chyba jedynie pod naciskiem okropnie silnym na psychikę.
  Pismo mówi, że krzyża nie ma dla tych którzy grzeszą umyślnie.
  Każdy grzech wierzącego jest spowodowany pokusą, naciskiem a dowodem tego jest żal w sercu człowieka i poczucie winy, zawiedzenia Boga.
  Człowiek nie wierzący ma olane co myśli Bóg o danym grzechu.
  Czy zatem samobójstwo pod naciskiem psychicznym jest wybaczalne?
  Jeśli Bóg dozwoli jakiemu kolwiek wierzącemu przechodzić przez takie coś okropnego że skończy się to samobójstwem to jest mu wybaczone.
  Ale i jest napisane, że Bóg nie daje ciężaru większego jak możemy unieść, zatem wątpię poraz kolejny aby wierzący znalazł się w sytuacji gdzie popełnia samobójstwo.
  Innaczej albo on nie był wierzący albo Bóg nie okazał łaski gdy umierał na krzyżu.
  Każdy zna odpowiedź.

  1. (13): Pokuszenie się was nie jęło, tylko ludzkie; ale wiernyć jest Bóg, który nie dopuści, abyście byli kuszeni nad możność waszę, ale uczyni z pokuszeniem i wyjście, abyście znosić mogli. [Biblia Gdańska, 1kor 10]

   Bóg obiecał, że ZAWSZE będziemy dali radę wyjść z pokuszenia. Co prawda nie obiecał że będzie łatwo, ale wyjście jest, tylko nie możemy się poddać.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish