Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

NIE JESTEŚ ZAPOMNIANY

David Wilkerson

Tyle nieszczęść. Tyle utrapień. Tyle smutku spowodowanego przez choroby, niemoce i katastrofy. Tak wielu zranionych wierzących. Tylu ludzi przeżywających kryzys finansowy.

Biblia mówi nam, “Wiele nieszczęść spotyka sprawiedliwego” (Psalm 34:19). Ale druga część tego wersetu całkiem zmienia znaczenie: “Ale Pan wybawia go ze wszystkich.”

Dawid wołał, “Panie, pamiętaj o Dawidzie i wszystkich jego utrapieniach” (Psalm 132:1) Ten bogobojny człowiek przeżywał wiele problemów. Modlił się tak, “Panie, Ty wybawiałeś innych z ich utrapień. Nie zapominaj o mnie! Pomóż mi, wybaw mnie!”

Apostoł Paweł również znosił wiele utrapień. Pisał: “Duch Święty [daje mi świadectwo] w każdym mieście, mówiąc, że więzy i ucisk mnie [czekają” (Dz. Ap 20:23). Paweł dodał, “Nikt nie powinien być zatrzymany przez te utrapienia” (1 Tesaloniczan 3:3). Mówił tak, “Drodzy święci, nie pytajcie dlaczego musicie przeżywać tyle wielkich utrapień. Te rzeczy nie powodują, żebym kwestionował Boga.”

” Ale we wszystkim okazujemy się sługami Bożymi w wielkiej cierpliwości, w uciskach, w potrzebach, w utrapieniach” (2 Kor. 6:4). Zwróć uwagę na co Paweł kładzie nacisk tutaj: “w wielkiej cierpliwości.” Czy traciłeś cierpliwość w twoich utrapieniach? Czy stałeś się tak zniechęcony, że doszedłeś do punktu odrzucenia swojej wiary?

Uchwyć się Pisma i niech wiara powstanie w twoim sercu. Bóg nie zapomniał o tobie!

 

Updated: 9 grudnia 2016 — 10:39

8 komentarzy

Add a Comment
 1. Lepiej jest do tego wszystkiego się nie mieszać.
  Wiem coś o tym, że lepiej się nie wdawać w żadne sprawy z miłośnikami i hobbystami. Potem nie wiadomo, jak z tego się wycofać. Zawsze wyjdziesz na łacha, ignoranta a w najlepszym wypadku na mikrocefala po wsze czasy.

 2. Tych słow dzisiaj potrzebowałam:
  “Uchwyć się Pisma i niech wiara powstanie w twoim sercu. Bóg nie zapomniał o tobie!”

  Nie lubie jak mam wątpliwości, ale uwielbiam jak znajduje na nie odpowiedz.

  Dziekuje w imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

 3. Piękne przesłanie kazania Wilkersona 🙂 Jak bardzo czasem potrzebujemy, tego przypomnienia, będąc w jakimś strapieniu. Bóg nas opuści, tylko czeka abyśmy złożli wszystkie nasze troski w Jego rękach.
  Dziękuję w imię Jezusa Chrystusa:)

  1. Miało być oczywiście ” Bóg nas nie opuści…” 🙂

   1. ”Bóg nas opuści, tylko czeka abyśmy złożli wszystkie nasze troski w Jego rękach.”\
    A, że Piotr nie upomniał haha parskłem smiechłem 🙂

 4. Piotr, czyli kamień, nie skała

  O ile łatwiej jest znosić każdy ucisk, nawet jeśli wywołuje w nas przygnębienie i smutek, kiedy wiemy że istnieje Bóg który nad wszystkim czuwa i wszystko widzi, oraz, że w odpowiednim momencie podniesie nas.
  Co z ludźmi, którzy nie wierzą w Boga, lub wierzą w sposób oparty na ceremoniach i obecności w świętych miejscach? Muszą czuć się bardzo samotni w swoich uciskach i problemach. Ci ludzie pomimo szczerych chęci myślą, że są zostawieni z problemem sami, lub że to właśnie Bóg zesłał im te problemy, bo im więcej wycierpią na tym świecie, tym wyżej zasiądą w niebie…
  Smutne i przerażające jest to w jaką niewolę duchową brną ludzie, których nie zachwyca Słowo Boga, a złoto i przepych na ołtarzu kościoła.
  Bóg pamięta i o nich, ale oni widzą Go jako odległą postać którą przywołać może jedynie duchowny i to w odpowiednim miejscu przy korowodzie magicznych obrzędów.
  A przecież w rzeczywistości “jest niedaleko od każdego jednego z nas.” (Dz 17:27 NBG)

 5. Jakie piękne kazanie!!! 😮 Bardzo mi się podoba! 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: