Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Trzymać konia za uzdę.

Widząc dzisiaj to oto foto, a raczej mem przypomniało mi się to, o czym miałem napisać około pół roku temu.

cialowrogiem

 

To prawda. Gro chrześcijan zwala winę na szatana za swe pożądliwości. Jak ustaliśmy diabeł stwarza jedynie okoliczności.

Jednakże to z ciała naszego grzesznego rodzi się: gniew, cudzołóstwo, kradzież, obmowa, zawiść, zazdrość itd.

Zauważmy  ważną część tego cytatu:

 

„Ci bowiem, którzy kierują się pragnieniami ciała, pożądają dóbr cielesnych, ci zaś, którzy kierują się nakazami Ducha, pożądają dóbr duchowych. (6) Pożądanie wypływające z ciała sprowadza śmierć, pożądanie zaś z Ducha daje życie i pokój. (7) Dzieje się tak dlatego, że pożądanie z ciała jest wrogiem Boga, ponieważ nie poddaje się Prawu Bożemu – bo też nie może tego uczynić. (8) Ci, którzy kierują się pożądaniami ciała, nie mogą podobać się Bogu.” Rz 8.5

 

Czy Paweł się pomylił? Mowa wszak o Prawie Bożym. To tak przy okazji podkreślając jak bardzo ważne jest Prawo Boga.

 

W Rzymian 5.8  mamy podział na dwie grupy ludzi:

1.Kierujący się pragnieniami ciała

2. Kierujący się pragnieniami ducha.

 

Paweł pokazuje jakie są konsekwencje obu ścieżek.

Pożądanie wypływające z ciała rodzi śmierć. Pożądanie z ducha daje życie i pokój. Dalej tłumaczy nam przyczynę:

Dzieje się tak dlatego, że pożądanie z ciała jest wrogiem Boga, ponieważ nie poddaje się Prawu Bożemu.

 

Nie ma co się oszukiwać, przez grzech pierworodny żyjemy w ciele i żyć w nim będziemy aż do śmierci tudzież ponownego przyjścia Jezusa. Jest to paradoks gdyż z jednej strony mamy szanować świątynię Ducha świętego jaką jest nasze ciało, a z drugiej strony walczyć z pożądliwościami ciała.

Gdzie nasze pożądliwości mieszkają? Są one w  członkach ciała:

 

 

(23) W członkach zaś moich spostrzegam prawo inne, które toczy walkę z prawem mojego umysłu i podbija mnie w niewolę pod prawo grzechu mieszkającego w moich członkach.Rzymian 7:23″

 

W liście Jakuba również jest mowa o miejscu zamieszkania naszych pożądliwości:

 

 Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia.
List Jakuba 3:6

 

 

W tamtych czasach prym w nieprawości wiódł język. Dzisiaj jest to ręka, za pomocą której można ewangelizować, ale i niszczyć człowieka oczerniając go.

 

Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych.
Jakuba 4:1, B

 

Apostołowie doskonale wiedzieli skąd się biorą zbrodnie, wojny i wszelkie krzywdy ludzkie. Biorą się one z żądz naszych w członkach ciała zamieszkałych. To z pożądliwości ciała Kain zabił Abla tak samo jak Saul z pożądliwości (zazdrość) ścigał Dawida, a ten ostatni z pożądliwości popełnił cudzołóstwo. Wszyscy oni złamali Prawo Boga, a to jest egzekwowane do tej pory.

Zgodzę sie o tyle z wpływem demonów na człowieka, że kiedy już wpadamy w nawyk grzeszenia otwieramy im furtkę, aby te rządziły nami. Jednakże najpierw jest pożądliwość, później grzech i dopiero na końcu wpływ demonów.

 

 

Własnie dlatego należy władać ciałem poprzez umysł, tak jak jeździec włada koniem.

trzymaniekoniazauzde

 

Cały wic polega na tym, aby to człowiek rządził zwierzęciem, a nie on nim.

Parafrazując, to my mamy rządzić naszymi członkami, a nie one nami.

Jak trzymać konia za uzdę, czyli jak rządzić naszymi członkami?

5) Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w /waszych/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem.

List do Kolosan 3:5,

 

Jak wspomniałem bardzo lubię przekład Biblii Poznańskiej. Tam jest to przetłumaczone tak:

 

„Uśmiercajcie zatem w ciele waszym to, co jest przyziemne: rozpustę, nieczystość, lubieżność, złą pożądliwość i żądze nadmiernego posiadania, która jest bałwochwalstwem.”

 

Na zakończeni kontynuacja z Kolosan:

 

z powodu których przychodzi gniew Boży. (7) Wy także niegdyś wiedliście podobne życie, kiedyście żyli w tych (grzechach). (8)Lecz teraz wyrzućcie daleko od siebie to wszystko: gniew, niechęć, złość, bluźnierstwo, a nieprzyzwoite słowa niech niekalają waszych ust. (9) Nie okłamujcie się wzajemnie, zwlekliście przecież z siebie „starego człowieka” z jego uczynkami, (10) a przyoblekliście się w „nowego człowieka”, który odnawia się ustawicznie ku głębszemu poznaniu Tego, co go stworzył na swoje podobieństwo. 

 

 

Na to wszystko przychodzi gniew Boży. Kara Boga nadal istnieje.

Nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego,

Zaktualizowane: 16 listopada 2016 - 20:18

17 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dziękuję za ten świetny i konkretny artykulik na chwałę Boga.
  To prawda naszym największym przeciwnikiem jesteśmy my sami.Wystarczy tylko po pościć i już widać jak bardzo trudno obyć nam się bez jedzenia.Jak bardzo polegamy na sobie,a ile na Bogu.

 2. Nic dodać, nic ująć. Niech Bóg błogosławi autorowi przez Jezusa Chrystusa!

 3. Zycie nie jest tylko i wylacznie slodkie, cudne i bezproblemowe jak to mowi sie dzieciom, a jest to z reguly sztuka podejmowania wyborow, ktore sa czesto trudne moralnie. Chrzescijanin ma dokonywac decyzji, ktore z punktu widzenia jego duchowego-biblijnego swiatopogladu maja jak najbardziej sie podobac Bogu.

 4. W dzisiejszych czasach mezczyznie o pewnym poziomie duchowo-umyslowo-materialnym, wierzacemu w Boskie poslannictwo Jezusa Chrystusa, trudno jest znalezc odpowiednia kandydatke na zone i matke jego dzieci. Nie oszukujmy sie iz jest inaczej, gdyz wszechobecnie panujace rozluznienie obyczajow bardzo temu sie przysluzylo…

  1. Chodzi mnie o to, iz facet swiatowy-zwiedziony, moze przebierac w kobietach jak chce, chociaz to nie podoba sie Bogu ( przyklad biblijnego Samsona, ale przynajmniej zdazyl sie nawrocic przed smiercia, nie to co Salomon ), a mezczyzna postepujacy wedlug praw Boga musi sie strzec bezboznych niewiast, gdyz takie relacje moga go doslownie o smierc przyprawic i wpedzic do grobu.

   1. W najgorszym przypadku zakazeniem wirusem Hiv ( wedlug niektorych sztucznie stworzonym w laboratorium ).

    1. Konczac te moje gorzkie zale. Trzeba przy wyborze bialoglowej myslec glowa, a nie no. Zeby nas potem nie oskubala 😉 .

   2. Z reszta bezbozny chlop tez moze zlapac jakies paskudztwo.

  1. Citi rezygnuje z gotówki w Australii

   Citibank poinformował o wycofaniu gotówki z australijskich oddziałów. Klienci nie będą mogli już ani wypłacić gotówki, ani nawet otrzymać reszty z wnoszonych opłat. Banknoty i bilon znikną z placówek 24 listopada bieżącego roku.

   Decyzja została podyktowana brakiem popytu, jak tłumaczyła Janine Copelin szefowa bankowości detalicznej w Citi w rozmowie z Sydney Morning Herald. – Ten krok odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwój bankowości elektronicznej. Inwestujemy w te kanały, które preferują nasi klienci – dodała.

   Według danych banku, w ubiegłym roku niecałe 4 proc. transakcji zostało dokonanych w jego placówkach na terenie Australii w formie gotówkowej. Według danych tamtejszego banku centralnego, gotówkę wypierają płatności bezstykowe.
   Australijczycy po wdrożeniu planu Citi będą mogli deponować środki w placówkach krajowego operatora pocztowego. Bank jednocześnie zaznacza, że poza wycofaniem gotówki z oddziałów bankowych, nie ma planów ich zamykania.

   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Citi-rezygnuje-z-gotowki-w-Australii-7485576.html

 5. Przepraszam, potrzebuję pomocy. Chciałbym prosić o artykuły Gridera – wszystkie dotychczasowe, na emaila. [email protected]
  z góry dziękuję

  1. A i Detekt. wspomniałeś o „Tajemny Plan” że to były jezuita. Nie mam czasu oglądać jego długich filmów, zwłaszcza jeśli to jakaś propaganda, nie podoba mi się też jego sposób, styl, jest taki jakby dresiarski, wiecej formy niż treści. Skąd wiadomo że to były jez.?

   1. już nie pamiętam, ale chyba albo ktoś w komentarzu pisał, albo oglądałem jego wypowiedź.
    On ma takie bardzo nerwowe ruchy i styl kpiarza. Pozornie wygląda to bardzo wiarygodnie, ale trzeba mieć solidny fundament, żeby wyłapać pewne niezgodności

   2. Adi, on sam w jakimś filmiku powiedział, że był jezuitą.

    1. Ten jego styl wypowiedzi jest odrzucający, jezuci są chyba ciut lepiej wyszkoleni jak nasiać kąkolu niepostrzeżenie, no chyba, że jest były, bo się dekonspirował takim zachowaniem 😉 Jezuitów świetnie opisują wilki w owczych skórach, a ten się od razu wydaje podejrzany.

    2. Dzięki za info. A co to jest ten jego tajemny plan? Co on tam naucza?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish