Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego.

Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego.” Ap 7

 

pieczecnaczole

 

W Poznańskiej brzmi ten cytat tak:

” „Nie wyrządzajcie szkody ziemi ani morzu, ani drzewom, aż opieczętujemy niewolników Boga naszego na ich czołach””

 

Nie chce wchodzić w spory o tożsamość 144 tysięcy, gdyż chyba nikt nie ma pewności kim jest ta grupa, ale wiem co jest napisane w Efezjan:

 

„Dzięki Niemu i wy, usłyszawszy naukę o prawdzie, radosną nowinę o waszym zbawieniu, przyjęliście wiarę i zostaliście naznaczeni pieczęcią Ducha Świętego – Obietnicy” Ef 1

 

Wszyscy wierzący i wydający zarazem owoce Ducha Świętego są potomstwem Abrahama i są naznaczeni pieczęcią Ducha świętego.

 

Czoło symbolizuje umysł, charakter. Pieczęć zaś w dawnych czasach była wykonywana rozżarzonym metalem jako znak rozpoznawczy przynależności i wskazywała na to to, że opieczętowany był własnością jakiegoś pana. Dlatego też zacytowałem ulubioną przeze mnie Biblię Poznańską, ponieważ jest tam dosadniej nazwana przynależność do Boga.

Od momentu naznaczenia nas pieczęcią Ducha Świętego jesteśmy ludem odkupionym. Już nie jesteśmy w niewoli diabła.

Została za nas zapłacona cena za jaką się kupuje niewolnika. Oto cena:

 

chrystusnakrzyzu

 

Nie było to złoto, monety, ale życie Syna Boga. Boga w ciele. Niezwykły to przywilej i wyróżnienie.

Jednakże fakt ten zobowiązuje:

 

Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.


Biblia Tysiąclecia:
Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!


Biblia Gdańska:
Albowiemeście drogo kupieni. Wysławiajcież tedy Boga w ciele waszym i w duchu waszym, które są Boże.

 

Jest to wers z 1 Kor 6:20

Gdańska najlepiej to uściśla. Od momentu wykupu nasze ciało i duch są od tej pory Boga, a więc musisz dbać zarówno o ciało jak i o ducha wysławiając Boga.

Paweł także pisał, że ciało jest świątynią Ducha Świętego.

Czy wyobrażacie sobie aby Duch Święty patrzył nieskończenie na Was jak np się onanizujecie, jak upijacie, jak palicie papierosy. Notabene oglądając trailera o papieżu zauważyłem scenę z palącym papierosa papieżem. Czy wyobrażacie sobie Jezusa palącego papierosa?

Jeśli więc drogośmy kupieni, to i jakaś wdzięczność się należy Bogu i szacunek dla Jego świątyni.

 

 

 

Zaktualizowane: 4 listopada 2016 - 08:48

16 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Piotr, czyli kamień, nie skała

  „gdyż zostaliście kupieni dla szacunku; zatem wynoście Boga w waszym ciele i w waszym duchu, które są Boga.” (1Kor 6:20 Nowa Biblia Gdańska).
  Faktycznie, inne przekazy zapominają o „duchu”, tak jakby chwalenie Boga miało mieć miejsce tylko np. tańcem lub śpiewem – czyli ciałem 🙂

 2. Szczerze mówiąc to w zasadzie jestem w stanie sobie wyobrazić Jezusa który pali. W końcu tytoń został stworzony i dany ludziom przez Boga. I faktycznie dzisiejsze fajki to syf, ale taki prawdziwy naturalny tytoń to zupełnie inna bajka. Analogicznie sprawa ma się z alkoholem, można walić wódę do samej gleby ale można też kupić sobie dobre piwo czy wino i wypić dla czystej przyjemności.

  1. Tylko przy piciu/paleniu itp. ważne jest, by zachować umiar 🙂 Zresztą Pismo Święte wskazuje w jednej z Ewangelii-nie pamiętam dokładnie, w której- że „pijacy nie odziedziczą Królestwa Bożego”…
   Fakt-naturalny tytoń to zupełnie co innego, tak jak wypić czasem dobre piwo/wino (byle nie za często 🙂 )
   A za wódką to jakoś nie przepadam…zresztą nie każdy musi ją lubić 🙂

   1. Bo „od wódki rozum krótki” 😉 więc jeśli mam ochotę na mocniejszy alkohol, sięgam po nalewkę…

 3. Ci zwiedzeni ludzie są tak zaślepieni, iż próba wytłumaczenia im, iż ziemskie nauki ich nie zbawią jest prawie daremna, oczywiście bez interwencji Boga.

 4. W Biblii Gdańskiej Ap.7.3. jest:
  „Mówiąc: Nie szkodźcie ziemi ani morzu, ani drzewom, aż popieczętujemy sługi Boga naszego na czołach ich.”
  „Sługa” chyba lepiej oddaje sens relacji z Bogiem niż „niewolnik”.
  Konsekwentnie w B.G. w rozdz. 22 księgi Objawienia jest określenie „spółsługa”:
  „22:8
  A ja Jan widziałem i słyszałem te rzeczy. A gdym słyszał i widział, upadłem, abym się pokłonił przed nogami Anioła onego, który mi to pokazywał.
  22:9
  Ale mi on rzekł: Patrz, abyś tego nie czynił; bom jest spółsługa twój i braci twoich proroków, i tych, co chowają słowa księgi tej; Bogu się kłaniaj.”
  144 tys. to mi wygląda na oblubienicę /Juda+Izrael/, a wszyscy w białych szatach to goście weselni /kościół/. No i nic tu nie ma o pochwyconych, ale że wyszli z wielkiego ucisku.

 5. 144 tysiące zapieczętowanych… Niedawno obiło mi się o uszy, że Bóg stworzył świat w ciągu 144 godzin.

  1. Stworzył świat w 6 dni (siódmego odpoczywał), więc 144:6=24 (czyli tyle co ma ziemska doba 🙂 )
   A propos teorii, jeszcze kiedyś słyszałam o takiej, że skoro świat powstawał niby w ciągu milionów lat (rozwój jednych form życia i ginięcie drugich-nie chodziło mi o ewolucję!, zmiany klimatyczne itp.), to do każdego dnia jest przyporządkowane ileś tam milionów lat, czy jakoś tak…

   1. „A propos teorii, jeszcze kiedyś słyszałam o takiej, że skoro świat powstawał niby w ciągu milionów lat (rozwój jednych form życia i ginięcie drugich-nie chodziło mi o ewolucję!, zmiany klimatyczne itp.), to do każdego dnia jest przyporządkowane ileś tam milionów lat, czy jakoś tak…”

    Trzeciego dnia Bóg stworzył rośliny, a czwartego dnia słońce. Teoria dzień = milion lat nie ma sensu… Chyba, że ci którzy ją lansują potrafią wytłumaczyć jak rośliny przetrwały bez światła miliony lat.

    1. Oho, „protestanccy fundamentaliści”, co to nauki nie uznają, się odezwali 😀 Tak, tak, patrząc po forach widzę, że nadal bardzo wielu ludzi wierzy w teistyczną ewoluję, wybuch i miliardy lat historii wszechświata…

     1. Dziękuję Magdalenie i Jackowi za zauważenie błędów w tej teorii; wydawała się ciekawa, ale nieco dziwna… 🙂

 6. „7:1-8.
  Opieczętowanie Izraelitów.

  1-3. Zachowana resztka Izraela.
  Wybrańcy na ziemi zostają zachowani od sądów Ucisku czasu końca, które spadają na ziemię, 1. Zabezpieczenie to symbolizuje 'pieczęć’, 2a (por. Ef 1:13-14). Jest to zabezpieczenie publiczne, gdyż 'słudzy naszego Boga’ mają zostać opieczętowani na czołach, 3, co pociąga za sobą brak utajonej przynależności do grona uczniów”

  („Przewodnik po Biblii” Ungera).

 7. Jedno jest pewne. Ziemskie elity od zawsze współpracują z Upadłymi Aniołami czy jak oni się tam nazywają.

 8. Pięczętowanie opisane w Ezechielu 9 🙂

  (3) Potem zawołał na męża odzianego w lnianą szatę, który miał przybory do pisania u swojego boku,
  (4) I rzekł Pan do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jeruzalemu, i uczyń znak na czole mężów, którzy wzdychają i jęczą nad wszystkimi obrzydliwościami popełnionymi W nim!
  (5) A do innych rzekł tak, że to na własne uszy słyszałem: Przejdźcie za nim przez miasto i zabijajcie bez zmrużenia oka, i nie litujcie się!
  (6) Wybijcie do nogi starców, młodzieńców i panny, dzieci i kobiety, lecz tych wszystkich, którzy mają na sobie znak, nie dotykajcie!

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish