Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Najcudowniejszy Nieznajomy – film.

 

Film na weekend.

Czy chciałbyś zjeść kolację z Jezusem? Ta kobieta miała taką przyjemność 🙂

Polecam.

 

Błogosławionej soboty 🙂

 

 

Zaktualizowane: 4 listopada 2016 - 21:44

79 komentarze

Dodaj komentarz
 1. „Jeźliże odwrócisz od sabatu nogę swoję, abyś nie przewodził woli swojej w dzień mój święty; i jeżeli nazwiesz sabat rozkoszą, dniem świętym a Panu sławnym, i będzieszli go miał w uczciwości, tak, abyś weń nie czynił dróg swoich, i nie przewodził woli swej, i nie mówił słowo próżnego:
  Tedy będziesz rozkoszował w Panu; i wprowadzą cię na wysokie miejsca ziemi, i sprawię to, abyś pożywał dziedzictwa Jakóba, ojca twego; bo usta Pańskie mówiły.”

 2. Bożych błogosławieństw moi drodzy 🙂 Szabat szalom!

  1. Dziękuję w imię Jezusa Chrystusa za wrzutkę, film rewelacyjny.

 3. Wlepiam tego linka, bo to ciąg dalszy historii Natalii Przybysz, o której pisałeś Piotrze.

  1. podzieli to Polaków a ta druga strona będzie miała jeszcze większe emocje. Wzmocni sie tylko pozycja kościoła imperium rzymskiego.

   1. Jednomyślność całkowita wydaje się być trudna do osiągnięcia. Podziały (nie mylić z rozłamami) chyba prędzej czy później są nieuniknione. Tak jak tu na blogu mamy już główną linię podziału- są tzw. sabatarianie i niesabatarianie (mniejszość jak się zdaje). Niektórzy (jeśli nie większość) mają tu więc specyficzny stosunek do Prawa Mojżesza, ale nie ma nacisków z żadnej ze stron, więc się tolerujemy.

    Jednocześnie podział się w moim odczuciu nasila (np. April stąd odeszła o ile wiem ze względu na rozbieżne interpretacje Listu do Rzymian odnośnie szabatu), więc pytanie, jakie sobie od jakiegoś czasu stawiam to: jak wiele może nas jeszcze dzielić? Ja też doszedłem do wniosku, że apokryfy należy odrzucić i martwi mnie, że jest tu cytowany np. Syrach, jak i coraz mocniej niepokoją ukłony w stronę adwentyzmu… no i nasuwa się nieodparte wręcz pytanie, ile jeszcze jestem w stanie tolerować i czuć, że więcej mnie z Wami łączy niż dzieli, tym samym tu pozostając. Muszę się nad tym zastanowić. Nie zależy mi na przekonaniu kogokolwiek do rewizji poglądów, a o wewnętrzne poczucie braku obłudy wobec Was. Jakoś muszę to sobie poukładać.

    1. Jacuś, drogi mój bracie. To sztuczny podział, sądzę że nie powinno być takiego podziału, który przedstawiłeś, ponieważ jako naśladowcy Jezusa mamy obowiązek dany nam w Prawie Bożym, abyśmy przestrzegali Szabatów.
     („Pamiętaj o dniu szabatu, aby go święcić. Przez sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszystkie swoje zajęcia. W siódmym natomiast dniu jest szabat dla Pana, twojego Boga. Nie będziesz w nim wykonywał żadnej pracy(…)”- Ks. Wyjścia 20)
     To, o czym mówisz, leży myślę w kwestii rozumienia każdego z nas, kiedy jest owy szabat i jak należy go święcić. I tu każdy ma takie poznanie, jakie otrzymał od Boga na dany moment życia i duchowego wzrostu.
     Niechaj każdy więc czyni zgodnie z przekonaniem Jacuś „Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.”Rz 14,23 i dalej bada i pyta Boga o zrozumienie. Bądźmy całym sercem przy Panu, a On będzie objaśniał nam swoje prawa 🙂

     Co do apokryfów też ich nie popieram, ale sądzę że ideą bloga nadal jest „badajcie wszystko” – konfrontowanie codziennych wydarzeń, kultury, tego o czym mówią religie, a nawet i apokryfów i zestawianie ich z prawdą Bożego Słowa. To jest wielka zaleta tego bloga, że uczymy się wspólnie jak patrząc np. na dowolne wydarzenie oceniać je przez pryzmat Biblii. To przygotowuje nas do badania wszystkiego i odrzucania tego, co ma choćby pozór zła (1 Tes 5,22). Takie są moje odczucia po półtora roku wzrastania razem z Piotrusiem i Wami na tym blogu.
     Niedługo nasz Król powróci, trzymajmy się więc mocno prawdy i badajmy 🙂

     1. Piękne podsumowanie Kasiu dziękuję w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.

     2. Wiesz Kasiu, jako osoba myślę mocno tolerancyjna też nie chcę takiego podziału (abstrahując od tego czy jest sztuczny, czy nie jest) w kwestii Prawa i dlatego mimo różniącego nas w tej kwestii zrozumienia, jak się ma Prawo Mojżeszowe do chrześcijan, to tak długo, jak nie ma wywyższania się czy sugestii zwiedzenia z którejkolwiek ze strob, tak nie mam problemu i szanuję Waszą wolność w Chrystusie, by w zgodzie z sumieniem zachowywać elementy tego Prawa 🙂

      A co do apokryfów, powiem tak: uświadomiłem sobie niebezpieczeństwo zwiedzenia związane z ich analizą.

      Odpowiedzi Piotra kompletnie do mnie nie trafiają, ponieważ moim zdaniem czym innym są kazania pastorow, które są w zgodzie ze Słowem Bożym, czy też zwiększanie wiedzy o tym, skąd się bierze zło na swiecie i zwiedzenie oraz jak wygląda poprzez poznawanie, kim sa illuminaci itp., a zupełnie czym innym jest cytowanie sprzecznych ze Słowem Bożym apokryfów, przed którymi ostrzegali nawet starożytni żydowscy historycy jak Flawiusz. Jezus też nie korzystał z apokryfów mimo, że już wtedy istniały i to nie mógł być przypadek. Właśnie dlatego szesnastowieczna reformacja odrzuciła apokryfy, bo stały w sprzeczności do nauki apostolskiej i pierwszych chrześcijan – a KRK sie to podoba, wiec tylko KRK je uznaje i to dopiero od soboru w 1546 r.
      KRK bardzo chciał mieć apokryfy w kanonie, bo zawierają one teksty potwierdzające takie nauki jak czyściec, modlitwy za zmarłych czy tzw. skarbiec zasług.

      Ciekawe, co kobiety z bloga powiedziałyby na te wersety z Syracha : „Najwieksza chytrość nic nie znaczy w porównaniu z podstępem niewiasty. Oby spotkał ja los przeznaczony dla najgorszych grzesznikow!” Syr 25:19. „To przez kobiete grzech sie pojawił, to za jej sprawą wszyscy umieramy” Syr 25:24 albo „To wstyd dla ojca, który ma źle wychowanego syna, jeżeli ma taką córkę, to na wlasna hańbę” Syr 22:3. Strasznie niebiblijne to jest ?

      A zatem powiem wprost – do diabła z apokryfami!

      1. Jacku, myślę, że źle się tu czujesz, choc nikt Ci nie ubliżał, a wprost przeciwnie pomagał. Wiele razy apelowałem o modlitwy za Ciebie i sam się modliłem.
       Z tego co wiem przeczytałeś Henocha.
       Tutaj publicznie mnie dyskredytujesz a tym samym łamiesz Prawo Boże:

       „15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy.”

       Nie napisałeś maila, nie napisałeś na fejsie o swoich watpliwościach.
       Kiedy miałes problem to potrafiłeś zadzownić, napisać.
       Szkoda.

       1. Masz rację, postąpiłem pochopnie. Wybacz mi, proszę Cię. Jeśli chcesz, skasuj tamte komentarze.

    2. April odeszła czy raczej przestała komentować z bardzo prostego powodu.Piotr napisał,że będzie świętował szabat i w tym dniu nie będzie umieszczał na blogu tekstów.April stwierdziła,że nie pasuje już dłużej do tego bloga…..
     Najdziwniejsze w tej sytuacji jest to,ze nikt tutaj nikogo nie zmusza do świętowania czy też nie.Każdy zda przed Panem relacje ze swego życia i wyborów.Piotr ani reszta,która świętuje szabat nikomu nie stawia warunków,że macie tak robić i koniec.Odejście April to dziecięcy foch,bo robisz nie tak jak ktoś inny to pojmuje.
     Sztuką jest kochać ludzi,którzy mają inny punkt widzenia od naszego.

     1. Choć rozmawialiśmy prywatnie, to nie znam jej motywacji, ale podejrzewam, że odeszła, bo uznała, iż promowanie świętowania szabatu na blogu było dla niej zbyt wielką różnicą w rozumieniu Pisma i wobec tego trudno jej było czuć się częścią takiej społeczności bez obłudy w sercu. Ja jak widzicie jestem to podejście w stanie znieść (choć biłem się z myślami, jak się do niego ustosunkować) i absolutnie się z Tobą zgadzam, że to sztuka wznieść się ponad takie fundamentalne różnice, niemniej tak właśnie zdecydowałem i dlatego tu nadal jestem. Pokój Tobie i pozostałym czytelnikom!

      1. tak a później wróciła i kto wie może nadal czyta. Jeśli na jednej osobie kobiecie pod wpływem emocji oceniasz moją osobe i bloga to czas się pożegnać.

       Dziękuję serdecznie za współprace w imię Jezusa.
       Niech Duch Pana Jezusa Cię prowadzi Jacku.
       Niech się tak stanie.
       Amen.

       1. A ja czuję, że i Ty Piotrze teraz piszesz to w emocjach. Tak jakbyś odbierał moje słowa jako atak… A przecież niczego takiego nie sugerowałem, że chcę odejść z bloga 🙁 to jakieś dziwaczne nieporozumienie. Moja ocena Twojej pracy się nie zmieniła. Pokój z Tobą, bracie.

        1. owszem piszę w emocjach, ponieważ zaatakowałeś mnie publicznie jak to w Twoim stylu w subtelny sposób, a atak najbardziej boli od osób, które sie traktowało jak rodzinę.
         Kilkarotnie nazywałem Cię moim prawdziwym młodszym bratem.

         Zauważ, najpierw odpowiedziały Ci dziewczyny nie ja. To one pierwsze zuważyły Twój atak.
         Pokój z Tobą.

        2. Niech emocje więc opadną u obu stron. Ja nie umiem dyskutować i stąd może moje wyrażenie krytyczne odmiennego zdania odebrałeś jako podjazd. Nie miałem takich intencji. Nie gniewaj się na mnie proszę. Wiesz, że Cię szanuję. Przykro ta dzisiejsza rozmowa się rozwinęła, ale chciałbym ją zakończyć pokojowo.

        3. Jeszcze doprecyzuję- szanuję to Twoje podejście do Słowa, a kocham jak brata ❤ starszego Bardzo Cię przepraszam. Chcę być z Tobą i z Wami tutaj. Nie spierajmy się nigdy więcej już o te sprawy, a kochajmy.

         1. jeszcze 76 raz 😉

        4. Popłakałem się… Lekkomyślny jestem. Z całego serca Pana Boga i Ciebie za moją popędliwośćprzepraszam!

         Tu jest moje miejsce, proszę nie wykluczajcie mnie.

         1. Spokojnie. Właśnie dlatego Jacku ze nie jesteś utwierdzony w wierze, złe duchy przez Ciebie przemówiły.
          Nie ma problemu.
          Dobrze, że Bóg Cię dotyka, ale porzuć raz na zawsze sam wiesz co, bo Zły masz przez to dostep.
          Nie tak dawno i inna mloda osoba w wierze mnie zaatkowała. To taki „przywilej” prowadzenia bloga chrześcijańskiego. W zborach pastor mowi co ma mowic i wszyscy mają go słuchać. Tutaj każdy pisac może a niektórzy i zaatakować jak wiadomo z jakich stron..

          Idę drogą jaką wybrałem i poki co nie zawracam z niej. Trzymam się prawdy i badam ją. Nikomu nie nakzuje świętowac szabatu ani nie jeść mięsa. April odeszła bo zacząłem świetowaxc w sobotę. ale ja jej nie negowałem, że ona swietuje w niedzielę. Gdzie tu bsprawiedliwość…

          Zacznę o Duchu Świetym mowic, to będe zielonosowatkowcem.
          O sobocie, to bede albo zydem jak to pewien wielkopolanin powiedzial o mnie swej dziewczynie, albo adwentystą.
          A już żartem pisząc, jeśli będę o babach mówil to będę baptystą…:-)

          Na koniec,
          Widzę na co dzień jak ludzie za nie przestrzeganie Prawa są karani. Napisze niebawem o tym tekst, a póki co Pokój Wszystkim, ale nie ten pokój, który świat daje, ale ten, który daje Jezus.
          Niech Pokój Jezusa napełni wszystkich czytajacych ten blog

        5. Sama prawda… Muszę być utwierdzony i czysty, bo inaczej jestem łatwym celem i postępuję po ludzku.

         Niech nasze serca i umysły wypełni pokój Chrystusowy.

    3. Jacku, nie wiem czy Ty jesteś pod wpływem emocji, czy też nie odpowiada Ci Prawo gdyż możesz w ten sposób grzeszyć.
     Nie ma tu żadnych ukłonów w stronę adwentyzmu. Przykład:

     http://detektywprawdy.pl/2016/10/17/adwentysta-prof-veith-ostrzega-przed-adwentystami/

     Dodajmy do tego notoryczne umieszczanie przeze mnie jeszcze częściej niż adwentystów, teksty Zielonoświątkowca Wilkersona. Już byłem nazywany Jehowcem, Kubikowcem. Na stronie głównej jest baptysta Kent Hovind.
     Tak więc to co wypisujesz jest kłamstwem i to publicznym.

     Ty przeczytałeś księgę Henocha ktora jest poza kanonem a jest traktowana o0 wiele gorzej od Syracha.

     1. Tylko zerknąłem tam, nie czytałem, ale to niewielka różnica w sumie. Teraz trzymam się z dala od apokryfów.

      Co ważniejsze, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd i przepraszam, jeśli wygląda na to, że wymyślam kłamstwa. To nieporozumienie, bo z adwentystami chodziło mi raczej o polecanie ich zborów przez niektórych czytelników i negowanie tych, gdzie nabożeństwa są w niedziele. Chyba masz rację, że emocje w rodzaju zniechęcenia czy zaniepokojenia kierunkiem rozważań na blogu wzięły górę nad rozsądkiem i mogłem zostać opacznie zrozumiany. Raz jeszcze przepraszam za niefortunne sformułowanie tych wypowiedzi. Z Bogiem!

      1. nie odpowiadam za polecanie zborów przez innych. Polecano różne zbory na tym blogu. W tym i Twój.

       1. Tak, to prawda. Źle się wyraziłem, bo nieprecyzyjnie.

        1. No braciszki widze że już lepiej to znaczy że nie musze jechac po Wojtusia i was godzić…:) i żeby mi to było ostatni raz!heheheA tak na poważnie to ciesze się że sie rozumiecie już lepiej i oczywiście potraficie sobie wybaczyć bo to nas wszystkich w Chrystusie musi wyróżniać WYBACZAC nie 7 ale 77 razy czytaj ZAWSZE. Ja wiem że są czasem emocje ale jest i ten zły który chce wprowadzić niezgode miedzy nami ale z Chrystusem mu sie to nigdy nie uda bo On uczy wybaczac.Jak z Wojtkiem o podobnym temacie rozmawiałem i uważam tak jak on nie każdy ma takie same poznanie na daną chwile a może nie mieć może mieć inne na przykład.Tak jest i taka wola Pana. Duch Świety prowadzi i uczy każdego prawdziwego sługe tak jak uznaje.Także kochajmy sie i wspierajmy w wierze i miłości prawdziwej czyli Jezusie Chrystusie Panu naszym. Pokój z Wami bracia.
         PS Pan już miał dośc tego mojego popalania i uwolnił mnie od zeszłego wtorku nie pale bracia i siostry i normalnie tak sie jakoś bałem a znowu w błedzie byłem bo czuje sie czasami jakbym nigdy nie palił. Dziekuje za wasze modlitwy i prosze oczywiście mudlcie sie za mnie i ja za was sie modle i modlić bede…Chwała Bogu Izraela na wysokościach!

         1. wow super Chwała Bogu za uwolnienie Cię. Jeszcze się pomodlę o Ciebie Mariuszku na wzmocnienie 🙂

         2. Super chwała Panu Bogu! za uwolnienie ciebie z nałogu.Wiem co czujesz,mnie Pan Jezus Chrystus uwolnił rok temu.Niech będzie uwielbiony nasz Pan Jezus Chrystus za to,ze czyni nas wolnymi.

        2. Mariusz, najserdeczniej gratuluję! Chwała Panu Jezusowi Chrystusowi!

 4. Szabat jest dla człowieka a nie człowiek dla szabatu. A syn człowieczy jest panem szabatu.

  1. Dokładnie i dlatego część z nas świetuje szabat. Jakie to piekne co tydzień mieć święto 🙂

 5. „Tak mówi Pan:
  Przestrzegajcie prawa i kierujcie się sprawiedliwością, gdyż bliskie jest nadejście mojego zbawienia i objawienie się mojej sprawiedliwości. Szczęśliwy człowiek, który to czyni, i syn człowieczy, który się tego trzyma, który przestrzega sabatu, nie bezczeszcząc go, i który strzeże swojej ręki, aby nie czyniła nic złego.”
  Iz 56,1-2
  🙂

 6. „Bo jak NOWE NIEBO I NOWA ZIEMIA, które Ja stworzę, ostaną się przede mną – mówi Pan – tak ostoi się WASZE POTOMSTWO I WASZE IMIĘ
  I będzie tak, że w każdy nów i W KAŻDY SABAT przychodzić będzie każdy człowiek, ABY MI ODDAĆ POKŁON – mówi Pan.

  Gdy wyjdą, będą oglądać trupy ludzi, którzy ODSTĄPILI ODE MNIE; bo robak ich nie zginie, a ogień ich nie zgaśnie i BĘDĄ OBRZYDLIWOŚCIĄ dla wszelkiego ciała.”

 7. Co to znaczy „przestrzegać sabat”?

 8. Bądźmy jednością tak jak Ojciec i Syn są jedno! Szatan może wykorzystywać nasze słabości i tak zrobił dziś ze mną – dochodzę do wniosku, że były podszepty, zły znalazł furtkę przez moją grzeszną naturę i zgrzeszyłem 🙁 On chce zniszczyć jedność naszej społeczności i doprowadzić do poróżnienia. Chce podziału i rozłamu. Musiałem zbłądzić, by to do mnie dotarło.

  Dlatego oświadczam Wam i przez Bogiem z czystym sumieniem, że wszystkich Was kocham miłością Chrystusową, o nikim nie myślę źle i nad nikogo się nie wynoszę, a na pewno w wielu sprawach nie mam jeszcze poznania. Dziękuję Panu Jezusowi, że tu jestem. Jesteście w moich modlitwach, kochani bracia i siostry. Jesteśmy jednym ciałem. Amen.

  1. My ciebie też Jacuś kochamy❤pamiętamy o tobie w modlitwach i błogosławimy Cię w imię Pana Jezusa Chrystusa.
   Pokój z tobą
   ?

   1. Tak, miejmy siebie w modlitwach, bo musimy pozostać czujni. Zły szuka luk w naszej grzesznej naturze. Wielu błogosławieństw Bożych Tobie Lenko i Wam wszystkim na ten tydzień życzę. Pan z Wami!

 9. Czlowiek byl chwile poza zborem, a tu taka klotnia… Wielkie nieba czas na zawieszenie broni. Z Bogiem bracia i siostry w Chrystusie.

 10. Ciekawe co nasi wrogowie zrobia w zwiazku z „wyborami” amerykanskiego prezydenta. Wojna wisi w powietrzu,
  a niegodziwiec ukrywa sie w mroku.

 11. Przepraszam, ze sie wtrace do dyskusji powyzej. Zwykli Polacy ( zapewne zdecydowana wiekszosc zboru ), postkatolicy szukajacy Bozej prawdy o swiecie nie rozumie sporow o takie subtelnosci jak w/w rozmowie i moga ich one natchnac niepokojem oraz zniechecic trwale do Chrystusowej sprawy. To tak na przyszlosc. Z Bogiem.

  1. artur
   ale tu sami niezwykli nie z tego świata he he

  2. Arti,
   Zostałem postawiony w nieciekawej sytuacji. Z jednej strony zarzuty, a z drugiej publika.
   Gdybym nie opublikował Jacka komentarzy, to tym samym przyznałbym mu rację, jakobym romansował z AD& itp.
   Gdybym napisał mu o tym mailem, to uznałby że sie boję upublicznienia.

   Niech to będzie także nauką w sumie dla innych, jak każdy może mnie krytykowac i coś zarzucać co niekoniecznie wypływa od niego samego i nie ejst do konca prawdą.
   Te spory świadczą także o różnym stopniu poznania.
   Wszystkie osoby, które coś mi zarzucały nadal czytają blog. Ja ich blokuje a oni chcą nadal czytać….
   Dlaczego? ponieważ kieruje się prawdą. Ponieważ nie jestem nigdzie zrzeszony, ani w żadnej partii, ani religii i nie jest ważniejsze dla mnie grzebanie w Piśmie kosztem Pisma.
   Tak widocznie mialo być choc coraz bardziej mam dosyć tego bloga

   1. Chodzilo mnie o to, iz takie spory moga bez litosci wykorzystac nasi wrogowie, by posiac ziarna zwatpienia i zgorszenia w szeregach uczniow Jezusa Chrystusa.

   2. A dzisiaj DŚ położył mi na sercu,żeby modlić się o Ciebie,Jacka i Zdzisia.
    Rozumiem zniechęcenie ,bo naprawdę bardzo ciężko prowadzić bloga,zmierzać się z atakami.
    Wiesz,że zły wykorzystuje ludzi,żeby zniechęcić cię do pracy jaką wkładasz ,żeby poszerzać Królestwo Boże.
    Wykonujesz kawał dobrej roboty,ciesz się bracie,bo idziesz w prawidłowym kierunku.
    Bożych błogosławieństw dla Was❤

    1. Dziękuje za modlitwę. Wsparcie w modlitwie mi się przyda w tym momencie. 🙂
     Serduszko.

    2. mnie się przyda. Mam okres. Duchowy okres 🙂
     Dziękuję w imie Jezusa.
     Przy okazji, czy modlicie się o tak wspaniałą siostrę jaką jest Lena? Ona o wszystkich się modli, ale kto o nią?
     szczerze to kilka razy w tygodniu się modlę o babcie naszego bloga 🙂

   3. Nie bierz wszystkiego tak do siebie, wielu Ciebie szanuję i masz wielkie wsparcie, poruszasz mega ciekawe tematy z dużym wachlarzem tematyki. Stałoby się zle gdybyś zrezygnował z bloga ponieważ jest on alternatywą kościoła dla wielu początkujących chrześcijan.

    1. Dziękuję. Raz za razem się uodparniam, ale tak naprawdę strasznie ciężko być naśladowcą Jezusa. To jest jak silownia. ciezary. coraz wieksze..

 12. Jeśli mogę coś wtrącić..
  Niedawno odkryłam coś przerażającego.
  Jeśli zechcecie, przedstawię Wam, co to jest.
  Ale zapewniam Was, że gdy zobaczycie te materiały, zdacie sobie sprawę z tego, jak ważne jest całe Słowo Boże i przykazania Boże również te ze ST, które powielają się w NT.
  Mogę powiedzieć, że całe Pismo jest dla nas cenne, aby uchronić nas przed zwiedzeniem.
  Ostatnie zwiedzenie dopiero przed nami.
  Jeszcze nadejdzie czas, że ludzie zatęsknią za CAŁYM Pismem Św. i tym co w nim jest.
  Dziś miejcie pokój w Jezusie i trzymajcie się mocno Jego ręki.
  Bo w przykazaniach Bożych nie ma nic podchwytliwego, to świat nas tak nastawił, abyśmy byli nieufni Słowu Bożemu.

  Pozdrawiam 🙂

  1. Pamiętam cytaty informujące że ludzie będą chodzić i szukać Słowa Bożego ale go nie znajdą. Niestety nie pamiętam umiejscowienia tych cytatów. Pozdrawiam.

   1. Tak jest taki cytat:

    „Śpiewaczki świątyni będą zawodzić w owym dniu – mówi Wszechmogący Pan. Będzie mnóstwo trupów, wszędzie porzuconych. Cicho!
    Słuchajcie tego wy, którzy depczecie ubogiego i tępicie biednych kraju, mówiąc:

    (- przestępowanie sabatu dla handlu -)

    Kiedyż minie nów, abyśmy mogli kupczyć zbożem, i sabat, abyśmy mogli ziarno wystawić na sprzedaż, pomniejszyć efę, a powiększyć odważniki, przechylić oszukańczo wagę,

    Nabywać nędzarzy za pieniądze, a ubogich za parę sandałów i sprzedawać poślad zboża?
    Przysiągł Pan na dumę Jakuba: Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków.
    Czyż nie ma z tego powodu zatrząść się ziemia i żałobą okryć się wszyscy jej mieszkańcy? Ona cała podniesie się jak Nil i opadnie jak Rzeka Egipska.
    W owym dniu, mówi Wszechmogący Pan, sprawię, że słońce zajdzie w południe, i mrokiem okryję ziemię w biały dzień,
    I zamienię wasze święta w żałobę i wszystkie wasze pieśni w pieśń żałobną; na wszystkie biodra włożę włosiennicę, a na każdą głowę łysinę. Przekształcę to w żałobę po jedynaku, a całą przyszłość w dzień goryczy.

    Głód słowa Bożego

    Oto idą dni – mówi Wszechmogący Pan – że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana.
    I wlec się będą od morza do morza, i tułać się z północy na wschód, szukając słowa Pana, lecz nie znajdą.
    W owym dniu mdleć będą z pragnienia piękne panny i młodzieńcy,
    Którzy przysięgają na „Przewinienie” Samarii i mówią: Jako żyw twój Bóg, Danie! Albo: Jako żyw twój ulubieniec, Beer-Szebo! Upadną i już nigdy nie powstaną.”Amosa 8,3

    1. W tym fragmencie jednak chodzi o tych, którzy odrzucili Boga, nawet nie próbowali Go szukać i oto Bóg zapowiada, że wyleje na nich swój gniew.
     Dokładnie tak jak ma to miejsce w Ks. Objawienia.
     My już jesteśmy zapieczętowani Duchem Świętym, jesteśmy pod ochroną Boga.
     Lecz musimy się trzymać kurczowo Jego słów by nie ulec zwiedzeniu.

     1. Dziękuję Basiu 🙂
      Pamiętam jak czytałem o tym w Biblii to zastanawiałem się również dlaczego było napisane „z północy na wschód”. Ale to już osobny wątek w tym temacie.

  2. Basiu bardzo chętnie zapoznam się z twoimi spostrzeżeniami.Proszę zamieść materiały,albo wyślij na maila llena [email protected].

 13. Czlowiek bedacy biernym odbiorca kultury, a nie czynnie poszukujacym i wspoltworzacym ja osobnikiem, raczej nie bedzie zainteresowany zmudnym i dlugotrwalym poznawaniem Boga, gdyz do tego potrzeba wewnetrznego pragnienia poznania prawdy, ktorej taka jednostka z reguly nie posiada.

 14. Cenne jest całe Pismo Święte ponieważ w nim mamy cenne wskazówki dotyczące naszego Boga.
  To poprzez Jego przykazania wiemy jak Go rozpoznać.
  Czym charakteryzuje się nasz Bóg, jak możemy odróżnić wiarę w Prawdziwego Boga od wiary w fałszywego boga.
  Nic innego nam tego nie wskaże jak tylko Pismo Święte.

 15. Dziękuję za polecenie tego filmu! 🙂

 16. Niesamowity film. Uroniliśmy z mężem niejedną łzę. Dzięki Piotrze 😀

  1. cieszę się 🙂
   Mnie ktoś na blogu chyba polecił 🙂

 17. Polskie elity wyrazaja obludne zdziwienie dlaczego, tak wielu krajan jest nie zbyt lotnych umyslowo. Tu niepowinno byc zadnego zdziwienia. Lechici nie widza potrzeby roozwoju intelektualno-duchowego, gdyz spostrzegaja iz nie przynosi to zbyt wymiernych profitow materialnych czy korzysci finansowych. Innymi slowy, jesli nie masz odpowiednio szerokich plecow to albo zyjesz jak dziad albo emigrujesz.

 18. Czytając choćby te informacje:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Niedziela
  widać jak rzymski kościół od początku zaatakował dzień siódmy Boga.
  Nie ukrywają tego zupełnie, że niedziela jest PIERWSZYM DNIEM tygodnia, a przecież Bóg nakazał czcić SIÓDMY DZIEŃ tygodnia.
  Mało tego do dziś dnia nazywają niedzielę DNIEM SŁOŃCA oraz DNIEM ZMARTWYCHWSTANIA SŁOŃCA.
  Również naprzeciw słowom Jezusa, że On jest PANEM SABATU – czyli dzień Pański to SIÓDMY DZIEŃ nadal, zamieniają dzień Pański na pierwszy dzień.
  Czy Bóg jest SŁOŃCEM? Czy to nie On właśnie stworzył słońce?
  A skoro tak to wynika z tego, że słońce jest stworzeniem Bożym.
  Czy w tym przypadku nie jest potrzebny nam Zakon, aby móc odkryć ten fałsz?

  ” ‛Dzień Słońca’: np. łac. dies Solis, ang. Sunday, ”
  „W dniu zwanym dniem Słońca odbywa się w oznaczonym miejscu zebranie wszystkich nas, zarówno z miast jak i ze wsi. Czyta się wtedy pisma apostolskie lub prorockie, jak długo na to czas pozwala. ”

  Rzym powołując się na Dekalog w żywe oczy kłamie, jakoby w Dekalogu Bóg nakazywał czcić niedzielę – pierwszy dzień tygodnia.

  Dla mnie osobiście jest to bardzo bulwersujące odkąd się o tym dowiedziałam.

  1. Basiu masz bardzo ciekawe przemyślenia. Masz taki dar syntezy, ale powstaje kilka pytań:

   1. Czy sobota jest naprawdę sobotą? Powiedzmy, że 6000 lat temu była pierwsza sobota kiedy Bóg Ojciec odpoczął. Jaką mamy miec gwarancję, że przez 6tys lat ktos się nie pomylił? To nie ejst moje pytanie, to jest pytanie przeciwników. Co do mnie, ufam zachowaniu porządku przez izrael mimo uplywu czasu.
   2. Mówi się, że odpoczynek ma byc w siódmym dniu, a nie w sobotę. Tak więc jeśli kRK ustanowił 1 dzien tygodnia w poniedzialek, to siodmym jest niedziela i katolicy jak i zwieszeni protestanci uwazają, że odpoczywają w siódmym i maja rację. Jest tylko jedno pytanie: czy ludzie maja prawo zmienić Prawo?

   Z moich dociekań i przemysleń wynika, że szabat jest ważny i wskazuje na to chocby przyszlość. Wszak Jezus przyjdzie na poczatek siódmego tysiąclecia jako odpocznienie Jego ludu. Gdyby to nie było ważne, ten Bozy porządek, to przyszedłby 300lat temu lub za 1500 lat. Jednak przychodzi zgodnie z Bożym porządkiem dokładnie na rozpoczęcie 7go tysiąclecia w szabat. Może źle wnioskuje, ale to niechaj mnie ktos poprawi.
   Skoro kościol zmienił siódmy dzień na niedzielę, to po pierwsze: my mozemy zmienić sobie dowolnie dzień wypoczynku na wtorek, środę i od tego zacząć tydzień. Po drugie skoro odrzucamy Prawo, niech mi ktos powie w aoprciu o biblię, jak mamy świętować ową niedzielę czy wybrany przez SIEBIE wtorek.

   1. Właśnie… za każdym razem, kiedy jest poruszany temat szabatu, próbuję się dowiedzieć: Co to znaczy „przestrzegać sabat”? … Ma to wyglądać tak jak u Izraelitów?

    1. wg mnie mamy odrzucić z szabatu faryzeizm i legalizm, a cieszyć się tym dniem jakbyśmy świętowali swoje urodziny czy imieniny.
     Nie chodzi tu o sztywnotę i pilnowanie się ze wszystkim, ale po prostu odpoczynek z Bogiem, rodziną.
     2 lata temu piekliśmy bułeczki. Wspaniała sprawa jeść ciepłe bułeczki prosto z piekarnika.

     1. „Ciepłe bułeczki prosto z piekarnika”
      Tak mogę świętować każdego dnia 🙂
      Mówiąc poważnie: Z szabatem jest pewien problem, ponieważ w przypadku pozostałych Przykazań wiemy, że należy ich przestrzegać w każdej chwili i potrafimy zdefiniować ich złamanie. Nie znajduję przypadku, gdzie uczniowie łamią, któreś z 9ciu Przykazań, a Jezus ich broni. Tendencja jest raczej odwrotna i np. cudzołóstwem jest samo pożądliwe spojrzenie na kobietę. Natomiast w przypadku szabatu jest nieco inaczej, tzn. Jezus bierze w obronę uczniów, którzy (jakby nie patrzeć) złamali Prawo… Wiemy również, że w starożytnym świecie, tylko Żydzi poświęcali jeden dzień na odpoczynek… Do tego dochodzi zakaz pracy i zawiłe definiowanie co nią jest, a co nie…

    2. ” abyś nie przewodził woli swojej w dzień mój święty; i jeżeli nazwiesz sabat rozkoszą, dniem świętym a Panu sławnym, i będzieszli go miał w uczciwości, tak, abyś weń nie czynił dróg swoich, i nie przewodził woli swej, i nie mówił słowo próżnego:”

     Pawełku, wsłuchaj się w słowa Boga.
     Zobacz On chce, żeby ten dzień był świętym dniem dla Ciebie, abyśmy nie załatwiali swoich spraw, które robimy czynić dla naszej korzyści, abyśmy nie mówili słowa próżnego – tutaj Pan Jezus nauczał co to jest słowo próżne, które kala człowieka, czyli mamy starać się w tym dniu być nieskazitelni, bez kłótni, złych mów.
     Tak spędzić ten dzień, jakby Bóg był w naszym domu – notabene On jest z nami cały czas 🙂
     Ale chodzi o to, aby się oderwać od swoich spraw i faktycznie zdać sobie sprawę z tego, że Bóg jest obok. A w tym momencie mamy miejsce na zbliżenie się do Boga myślami, słowami i czynami.
     W ten dzień mamy czynić dobro.
     To ma być wyjątkowy, ciepły dzień.
     Oderwanie się od codziennego znoju powszednich dni o czym mówił Pan Jezus.

     I znów można by dużo mówić jak wyznawcy talmudu wyobrażają sobie sabat.
     Dobrze, że jeszcze nie dadzą do swoich przepisów – nie wolno też oddychać, albo nie wolno przewinąć noworodka bo to też praca.

     Pozdrawiam 🙂

     1. @Basia
      Zgadza się…, ale czy tak nie powinniśmy czynić każdego dnia?

 19. W moim odczuciu:
  „1. Czy sobota jest naprawdę sobotą? Powiedzmy, że 6000 lat temu była pierwsza sobota kiedy Bóg Ojciec odpoczął. Jaką mamy miec gwarancję, że przez 6tys lat ktos się nie pomylił? To nie ejst moje pytanie, to jest pytanie przeciwników. Co do mnie, ufam zachowaniu porządku przez izrael mimo uplywu czasu.”

  To pytanie jest pytaniem SMOKA

  Czy to pytanie nie jest identyczne z pytaniem węża w ogrodzie Eden – czy oby na pewno Bóg zakazał wam zjeść owoc z tego drzewa?
  Czy na pewno sobota jest sobotą sprzed 6000 lat?
  Brzmi identycznie.
  W tym momencie wąż wprowadza słuchacza w stan powątpiewania, niepewności, aby za chwilę dalej się posunąć w swym kłamstwie, oraz aby dać sobie spokój z badaniem tej sprawy bo to nie ma sensu.

  „2. Mówi się, że odpoczynek ma byc w siódmym dniu, a nie w sobotę. Tak więc jeśli kRK ustanowił 1 dzien tygodnia w poniedzialek, to siodmym jest niedziela i katolicy jak i zwieszeni protestanci uwazają, że odpoczywają w siódmym i maja rację. Jest tylko jedno pytanie: czy ludzie maja prawo zmienić Prawo?”

  Sednem sprawy tutaj jest to, że watykan przyznaje się w swoich księgach, że zamienił dzień święty z Dekalogu -przesunął z siódmego na pierwszy.
  Co jest też ważne, a to sprawdziłam osobiście – dalej dziś kościół rzymski potwierdza, że niedziela jest PIERWSZYM DNIEM TYGODNIA.
  Tak głosi oficjalnie ta religia.
  Dlaczego świecki kalendarz ma poniedziałek za pierwszy dzień tygodnia?
  Ponieważ kłamstwo smoka posunęło się dalej i po to jest ten kalendarz świecki, aby nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że przykazanie Boże zostało anulowane.
  Niedziela siódmy dzień, poniedziałek pierwszy.
  Lecz w tym wypadku dla nas istotna jest strefa duchowego oddania Bogu.
  A to sprowadza nas do Jego Praw i Przepisów nie mających nic wspólnego ze światem świeckim.

  „Tak więc jeśli kRK ustanowił ……………….”
  Gdy pierwszy raz przeczytałam Pismo, a potem drugi dotarło do mnie, że wszyscy zostaliśmy oszukani przez kk.
  Trzy miesiące chodziłam w szoku ponieważ poznając Słowo Boże odkrywałam co rusz następne kłamstwa tej zwodniczej instytucji.
  To jest instytucja, która służy smokowi i czci dziś jawnie SŁOŃCE czyli lucka.
  To co oni ustanowili jest prawem CZŁOWIEKA, nie Boga.

  ” Jest tylko jedno pytanie: czy ludzie maja prawo zmienić Prawo?”

  Bóg od samego początku Biblii przestrzega i mówi o tym, aby nie iść za ludźmi, nie słuchać ludzi ponieważ ONI NIE SĄ BOGAMI.
  Całe Pismo ukazuje jak Izraelici łamali Zakon Boga ponieważ słuchali ludzi, którzy mienili się bogami.

  Odrzucić Prawo Boga jest równoznaczne z odrzuceniem tego JEDYNEGO PRAWDZIWEGO BOGA.
  Dlatego podkreślam to, iż według przykazań Bożych możemy rozpoznać czy ktoś wielbi PRAWDZIWEGO BOGA czy też stworzył sobie innego boga i inne przykazania przyjął.

  Myślę, że z sabatem jest dokładnie tak jak z czczeniem obrazów i rzeźb.
  Tu też watykan zmienił Prawo Boże.
  Powiedział :
  można czcić obrazy i rzeźby
  a Bóg mówi NIE MOŻNA CZCIĆ STWORZENIA LECZ TYLKO STWÓRCĘ
  To samo jest z opłatkiem.
  Jak mamy się narodzić na nowo, mamy wyjść powtórnie z łona matki?
  Jak mamy jeść Twoje ciało i krew.

  I tu watykan zrobił dokładnie to samo, jak rozumieli to faryzeusze.
  Jedzą opłatek.
  A czyż chlebem Pan Jezus nie nazywa Słowa Bożego.
  Czy to nie nim mamy się karmić, a nie ludzkimi baśniami?
  Smok zmienił przekaz Bożych słów i w ten sposób złapał w sieć ludzi pod skrzydła fałszywych pasterzy.
  Tak dużo można mówić na ten temat.

  Takie są moje odczucia, najważniejsze jest w tej chwili, aby każdy czytał Biblię.
  Informacje w niej zawarte są ważne aby nie ulec fałszywym prorokom i naukom.
  Jak Izraelita ma uwierzyć w Jezusa gdy usłyszy nauki KK?
  Jest to niemożliwe, ponieważ kk anulował Zakon Boga.
  A prawdziwy Pan Jezus ten Zakon nadał o czym niewielu wie.
  Nawet dziś na blogach są ludzie, którzy myślą, że Bóg St to inny Bóg, a NT inny Bóg.
  Albo Bóg ST jest Ojcem, a NT Synem.
  A co zrobił Pan Jezus gdy nauczał?
  Wyjaśnił własnie istotę Boga, którą mamy także w ST.
  Istotę Boga, która objawia się w trzech „pierwiastkach” jednocześnie i nierozerwalnie.
  Ojca, Słowa i Ducha Świętego.

 20. Aby zrozumieć jak należy obchodzić dzień Pański powinniśmy zebrać wszystkie cytaty z Pisma, które mówią o sabacie, łącznie z tymi, w których Bóg mówi, że Izraelici bezczeszczą sabat.
  Mając zebrane wszystkie fragmenty uważnie je czytając będziemy mogli określić o co dokładnie chodzi Bogu w tym jak ten dzień mamy spędzać. Co powinniśmy robić, a czego nie.
  Myślę, że to jest dobra droga do zrozumienia tej kwestii, abyśmy nie musieli wymyślać nic ponad to co powiedział Bóg i nie snuli swych domysłów.
  Uważam, że tak dokładnie powinniśmy zrobić. Podobnie jak było z udowodnieniem, że Pan Jezus jest Bogiem.

  Jestem za zebraniem wszystkich fragmentów do kupy na początek. 🙂

 21. Fajnie 🙂

  Czyli myślę, że jeśli ktoś z czytelników czytając Pismo znajduje takie fragmenty to od razu powinien śmignąć numerem cytatu i księgi do Piotra. Wspólnie szybciej odszukamy wszystkie fragmenty.

 22. Na razie bliżej mi do takiej interpretacji Pisma:

  https://www.gotquestions.org/Polski/sabat-sobota-niedziela.html

  ,ale temat (oczywiście) pozostawiam otwarty.

  Pozdrawiam

 23. Myślę, że powinnam się z Wami podzielić Słowem, które otrzyałam dziś rano, a które jak sądzę dotyczy wczorajszej dyskusji.

  1 list Piotra:
  3:8 A w końcu: Bądźcie wszyscy jednomyślni, współczujący, braterscy, miłosierni, pokorni;
  3:9 Nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo.
  3:10 Bo kto chce być zadowolony z życia i oglądać dni dobre, ten niech powstrzyma język swój od złego, a wargi swoje od mowy zdradliwej.
  3:11 Niech się odwróci od złego, a czyni dobre, niech szuka pokoju i dąży do niego.
  3:12 Albowiem oczy Pana zwrócone są na sprawiedliwych, a uszy jego ku prośbie ich, lecz oblicze Pańskie przeciwko tym, którzy czynią zło.

  4:8 Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish