Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

KIEDY BÓG POCIERA ZAPAŁKĘ

David Wilkerson

Kiedy stu dwudziestu uczniów wiernie zgromadziło się w Górnej Izbie, oni nie tylko patrzyli na datę w kalendarzu. Biblia mówi, „Byli wszyscy razem na jednym miejscu” (Dz.Ap 2:1). To znaczy, że zebrali się razem jako jedno ciało w jednym celu: z nadzieją wypełnienia się obietnicy Jezusa. Ich wołanie było takie, jak w dniach Izajasza: „Panie, obyś rozdarł niebiosa i zstąpił. Niech wszelkie góry opozycji, ludzkiej i demonicznej roztopią się w Twojej obecności, by zgubieni zostali zbawieni” (Patrz Izajasz 64:1).
SPADŁ WIDZIALNY OGIEŃ
Wiemy co się stało: Duch Święty zstąpił na głowy uczniów w postaci widzialnego ognia. To święte wylanie poprowadziło ich na ulice Jerozolimy, gdzie tysiące religijnych ludzi zobaczyło i usłyszało, co się stało. Natychmiast Duch zstąpił na ten tłum, roztapiając każdą górę opozycji. Piotr stanął, by głosić i nagle ci, którzy odrzucali Jezusa – masy ludzi, którzy zatwardzili swoje serca – te serca stopniały na wspomnienie imienia Chrystusa. Trzy tysiące ludzi wołało o zbawienie.
BOŻE SPOJRZENIE
Zauważcie co Bóg czynił. Po całym świecie toczyły się wojny, rozruchy, wielka ciemność, mocarstwa atakowały narody. Masy ludzi były zajęte handlem, statki handlowe i karawany przemierzały glob. Ale Boga interesowało tych stu dwudziestu pokornych, modlących się świętych, zgromadzonych w małym, wynajętym pokoju. Co nam to mówi? Po prostu, kiedy Bóg pociera zapałkę, musi być drewno, które się zapali. Kiedy jego Duch powiał na tych świętych w dniu Pięćdziesiątnicy, ten niewielki płomyczek stał się ogniem, który niedługo ogarnął całą ziemię.
Jeszcze raz to samo wołanie daje się słyszeć dzisiaj po całym świecie.

Zaktualizowane: 3 listopada 2016 - 11:41

6 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Skojarzył mnie się odpowiednik do czasów nie tak dawnych, gdy kaznodzieja Spurgeon zaczął nauczać w Londynie, z zagubionej trzódki dwustu wiernych w krótkim czasie było ich dwa tysiące. Aż w konsekwencji musieli organizować największe londyńskie sale na kazania gdy tłumy spragnione Słowa Bożego i jego ostrzeżeń głoszonych przez Spurgeona zaczęły przekraczać kilkanaście tysięcy wiernych.

    1. Jestem w szoku 😮 , to się nazywa moc przyciągania Słowa Bożego! 🙂

  2. „O gdybyś to rozdarł niebiosa, aby zstąpić, by z twego powodu zatrzęsły się góry – tak jak ogień zapala chrust i ogień sprawia, że wrze woda – byś dał poznać swe imię swoim wrogom, aby z twego powodu zadrżały narody ! BG Iz.64.1.
    W podanym wyżej tekście jest (chyba z błędem) – „by zgubieni zostali zbawieni”.

  3. Chrzescijanom polskim zarzucaja zdrade katolicy ( odrzucaja demoniczny kult maryjny, gady jedne ), rodzimowiercy ( porzucili wiare przodkow, ktorzy czcili stworzenie oraz Upadlych, jak oni mogli ) oraz postepowcy roznoracy ( szerza ciemnote, zabobon i zacofanie, nieuki )…

  4. Trudny temat syndromu „dziecka alkoholika” z którym jednak wielu musi się zmierzyć i stoczyć potyczkę życiową „twarzą w twarz” z problemem:
    http://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/pokonac-lek-przed-bliskoscia/6bmqmj

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish