Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Katolicy i luteranie jednym głosem na 500-lecie Reformacji.

„W związku ze zbliżającą się wizytą Franciszka w Szwecji i wspólnymi obchodami 500. rocznic Reformacji w Lundzie wspólny artykuł przybliżający tę rocznicę opublikowali przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch i sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej (LWF) ks. Martin Junge. Dokument nosi tytuł „Razem w nadziei”.”

katolicluteranie

W świecie zmagającym się z zerwaniem komunikacji, narastające odwoływanie się do języka oszczerczego i dzielącego oraz z nasilającą się przemocą i konfliktami, luteranie i katolicy będą sięgać do głębi ich wspólnej wiary w Trójjedynego Boga, aby publicznie stwierdzić:

– katolicy i luteranie wspólnie będą coraz silniej dążyli do ich wspólnego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa;
– warto trwać w dialogu;
– konflikt można porzucić;
– nienawiść i przemoc, także o podłożu religijnym, nie powinny być bagatelizowane, a tym bardziej usprawiedliwiane, ale stanowczo odrzucane;
mroczne wspomnienia można odrzucić;
– bolesna historia nie wyklucza jasnej przyszłości;
– można przejść od konfliktu do komunii i wejść na tę drogę wspólnie i w nadziei;
– pojednanie daje moc i wyzwala, by zwrócić się do siebie nawzajem, ale też aby zwrócić się do innych w miłości i posługiwaniu.

Wspólne Obchody będą dla katolików i luteran wielką zachętą do ich wspólnego świadectwa w świecie zranionym i rozdartym. Zapewnią ponadto motywację do coraz żarliwszego dialogu, aby istniejące jeszcze różnice zostały przezwyciężone i abyśmy mogli przyjąć i świętować jedność, na którą liczymy.

za: www.deon.pl/…/art,27793,katol…

 

___________

Jest to kolejny duży krok do światowej religii. Tak naprawdę Luteranie już od dawna niczym nie różnili się od Kościoła Rzymu.

 

Zaktualizowane: 30 października 2016 - 12:10

6 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Program 500- widzę w tytule… 🙂

 2. Piotr, czyli kamień, nie skała

  Ludzie ginęli na stosach po to, żeby hipnoza Watykanu wciągnęła protestantyzm z powrotem do Babilonu? – smutne.
  Mam tylko nadzieję, że jakieś jednostki nie poddadzą się temu zwiedzeniu i uciekną z tonącej łodzi protestantyzmu katolickiego do Słowa Bożego.

 3. Osobno ale razem. Przeciez to jest jakis obled. Jak dlugo to jeszcze potrwa?

 4. Brakuje mi słów na głupotę i ślepotę Luteranów.Zachowują się tak jakby nigdy nie mieli stanąć przed Panem Jezusem i zdać sprawy z tego co robili na ziemi.Jak i dokąd prowadzili ludzi.Niedobrze mi się robi jak widzę,w którą to stronę podąża.Jak kłamstwo staje się niby prawdą i wszyscy bez mała śpią.Przytakują i uwielbiają Franciszka.
  Z drugiej strony radujmy się,bo słowa Boga wypełniają się na naszych oczach.Chwała Bogu ?

  1. Jest to efektem tego że na szczytach władzy różnych wyznań przejmują władzę sterowani ludzie w celu łączenia religii, a sprzeciw oddolny nie ma wystarczającej siły przebicia i zaistnienia.

 5. „mroczne wspomnienia można odrzucić”- ta, jasne, co jeszcze wymyślą? nie zawsze da się zapomnieć o przeszłości…
  czasem może być motywacją do niepopełniania tych samych błędów w przeszłości, o ile ktoś to jest w stanie zrozumieć 🙂
  „warto trwać w dialogu”-owszem, dobry dialog w życiu codziennym między przedstawicielami różnych wyznań jest potrzebny (bo np. mogą spotkać się w jakimś jednym miejscu pracy), ale niech nie zahacza o ekumenię, bo aż się niedobrze robi…wręcz aż strach lodówkę otworzyć :/

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish