Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nowy serial w reżyserii Paolo Sorrentino – „Młody Papież”

 

„Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII, jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego biskupa na Ojca Świętego jest efektem strategii medialnej Kolegium Kardynalskiego. Pius XIII jest pełen sprzeczności: przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny”

Jest to opis ze strony HBO: http://experience.hbo.pl/titles/the-young-pope/

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=g1apOOnaciM

Poniżej opis z: http://wpolityce.pl/kultura/313219-mlody-papiez-kontrrewolucja-piusa-xiii-ego-kontrowersyjna-ale-intrygujaca-wizja-sorrentino-recenzja

 

 

„. Bohaterem czyni konserwatywnego duchownego z USA, który przybierając imię Piusa XIII w duchu przedsoborowym zamierza przemeblować cały Kościół katolicki. Jego konserwatywna rewolucja ma jednak bardzo niejednoznaczną twarz, a sam papież poraża wieloma sprzecznościami.

Pokazuje uczciwego, poświęconego Bogu kapłana, pragnącego pomad wszystko oczyścić Kościół z infantylnego romansu z  nowoczesnością. Przystojny jak filmowy gwiazdor, palący jak Bogard i jednocześnie gardzący blichtrem Pius XIII (Jude Law) ma jeden cel: zbliżenie do Boga. Nie tylko wiernych, ale i siebie. On bowiem wciąż zmaga się z pytaniem o Jego istnienie. „Niech ktoś mi udowodni, że nie istnieje” – wykrzykuje podczas homilii”

 

 

HBO kręci film o papieżu rewolucjoniście. Pozornie to wygląda na ośmieszenie kościoła, ale każdy poganin a jest ich około 90% zobaczy w nim własna twarz.

Chyba nietrudno się domyślić, że serial ten może być przygotowaniem społeczności światowej do ostatniego antychrysta. Być może będzie nim papież, ale będzie on miał zachowania i postawy aktora, polityka, showmena. Wszystko w jednym. Będzie to jakby świecki papież.

Myślę, że warto przewertować takich kandydatów na papieża spośród obecnych hierarchów kościoła.

Moja uwagę przykuł aktor grający papieża: Jude Law. Brzmi to jak Prawo Judy lub Żyd Prawo.

 

Poniżej znalazłem niestety w angielskim filmik o ezoterycznym symbolach zawartych w serialu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QmWdOXb1GMI

 

 

 

Zaktualizowane: 27 października 2016 - 09:36

8 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Dobrze, że wspomniałeś o tym filmie rzuca się w oczy bo jak niby ma się nie rzucać skoro co druga reklama na yt jest właśnie z tym filmem 🙂 Taki papa showman może masz rację, że nadejście takiego szykują. Zresztą sam zwiastun dużo mówi o filmie. Najbardziej jak ta zakonnica wpatrzona w niego mówi coś w stylu” widze odbicie Chrystusa w tobie” Jasny sygnał dla wszystkich- papa bóg na ziemi! No i grunt pod jedną fajną światową religię coraz bardziej zaorany. Papa pali pewnie też pije i używa sobie życia ile wlezie. Kto by tak nie chciał?:) a skoro papa może to my jego wyznawcy tym bardziej 😛

 2. Mam takie dwa fragmenty do analizy; zdaje mi się, że dotyczą antychrysta, człowieka niegodziwości, syna zatracenia, którego zapowiedział Paweł w II Tes 2
  Hab.2:5-
  „… Oto jest człowiek, który ma żądzę mocy,
  a nie zaznaje spokoju.
  Jest chciwy jak Szeol i nienasycony jak śmierć.
  Rości sobie prawo do wszystkich narodów
  i gromadzi dookoła siebie wszystkie ludy.
  Lecz wszystkie one zanucą o nim pieśń szyderczą
  i uczynią go przedmiotem przypowieści i przysłowia, mówiąc: …”

  Pieśń szydercza to 14 rozdz. Izajasza

  Drugi fragment Zachariasza 11:16,17
  „Bo oto ja wzbudzę w kraju pasterza,
  który nie będzie się troszczył o zaginione,
  nie będzie szukał tego, co zbłąkane,
  nie będzie leczył tego, co zranione,
  i karmił tego, co zgłodniałe,
  lecz będzie jadł mięso tucznych zwierząt i zerwie im kopyta.
  Biada pasterzowi nieużytecznemu,
  który porzuca owce.
  Niech miecz spadnie na jego ramię
  i na jego PRAWE OKO!
  Niech jego ramię całkiem uschnie,
  a jego prawe oko całkiem się zaćmi!

  Widzę tutaj, dlaczego świat lansuje się pokazując jedno oko; przed czasem oddają hołd swojemu panu…

 3. Podobne mam odczucia odnośnie tego serialu ,przygotowanie ludzi na wieli show,którego celem będzie ukazanie papy jako człowieka,a zarazem następcę Boga.Zresztą robią to już od dawna.Z jednej strony będzie ośmieszenie,tylko po to,żeby móc stworzyć coś nowego.
  Odnośnie kandydata na antka,to wydaje mi się,że mają go gdzieś ukrytego,tak żeby zaskoczyć cały świąt.Żeby ludzie uwierzyli,pewnie dlatego te wizerunki pseudo Chrystusa na obrazach katolickich.

  1. Na to, że antychrystem ma wyglądać jak postać przedstawiana na obrazach katolickich może też wskazywać film „I, Pet Goat II”, w którym na końcu jest przedstawiona taka postać płynąca na łodzi.
   https://www.youtube.com/watch?v=6n_xCI-peq0

   1. A tak właściwie, to już wcześniej chodziło mi po głowie pytanie – skąd się wzięły te animacje „I Pet Goat”? Czemu trutherzy je analizują? Kto to zrobił i po co?

 4. Nawet w tej zapowiedzi (pierwszy filmik) na samym końcu pozostaje tylko oko 'papieża’ w wąskim pasku, źrenica jest u góry.. czyli wszystko się zgadza.

 5. Dobrze, że powstał tekst, często zdarzało mi się widywać jakieś materiały o tym serialu na różnych stronach internetowych i poniekąd czułam, że z tym może być coś nie tak…szkoda, że nie pomyślano
  o czymś na kształt Spotlight, tylko w wersji serialowej i miejscem akcji oczywiście mógłby być Watykan 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish