Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nadchodzi trzecia wojna światowa. Polska będzie w centrum konfrontacji.

Kiedy my przestaliśmy interesować się III wojną światową, portale systemowe przed nią ostrzegają.

Portal forsal.pl podaje:

 

Międzynarodowy konflikt na globalną skalę jest realny – twierdzą eksperci od wojskowości. I już dyskutują o incydentach, które doprowadzą do jego wybuchu. Inwazja zielonych ludzików na Łotwę, zatopienie brytyjskiego lotniskowca na Bałtyku albo zderzenie samolotów amerykańskiego i rosyjskiego – to tylko część z możliwych scenariuszy. Przewidują one również, że Polska znajdzie się w centrum tej światowej konfrontacji. Przez pierwsze 20 dni wojny każdy z mieszkańców St. Petersburga będzie mógł otrzymać 300 gram chleba dziennie – ogłosił w tym tygodniu mer tego miasta. Nieco wcześniej ministerstwo ds. nadzwyczajnych zorganizowało na terenie całej Rosji ćwiczenia obrony cywilnej.

W obwodzie kaliningradzkim zostały rozmieszczone rakiety Iskander, które mogą przenosić także ładunki jądrowe; w tym samym czasie Rosjanie wysłali na Morze Śródziemne okręty z podobnym arsenałem. Wiadomo też, że rosyjska baza w Syrii będzie miała stały charakter i uzyskała nowoczesną obronę przeciwlotniczą (mimo że ISIS nie posiada żadnego lotnictwa).

W tej konfrontacji z Zachodem kluczową rolę ma odgrywać obwód kaliningradzki. Już od dłuższego czasu MON Rosji przekształca go w swoistą „Twierdzę Kaliningrad”, która miałaby nie tylko zadania obronne. Latem tego roku ze służby we Flocie Bałtyckiej zwolniono ponad 50 oficerów wyższego i średniego szczebla, w tym jej dowódcę wiceadmirała Wiktora Krawczuka

źródło:

http://forsal.pl/artykuly/984401,nadchodzi-trzecia-wojna-swiatowa-polska-bedzie-w-centrum-konfrontacji.html

 

Z kolei Żyrinowski powiedział, że jeśli przedstawicielka Partii Demokratycznej Hillary Clinton  zostanie nominowana na prezydenta Stanów Zjednoczonych, to  będzie ona ” ostatnim prezydentem USA w historii”

 

Władimir Żyrinowski powiedział Reuterowi , że głosowanie na Hillary Clinton będzie głosem  na 3 wojnę światową.

„Amerykanie głosują na prezydenta w dniu 8 listopada i muszą zdać sobie sprawę, że  głosowanie na rzecz pokoju na Ziemi, będzie wtedy jeśli zagłosują  na Trumpa. Ale jeśli oni będą głosować na Hillary to będzie wojna. To będzie krótki film. Nie będzie Hiroshimas i Nagasakis wszędzie. „

 

Powyższe informacje są z punktu widzenia analizy politycznej. Natomiast patrząc przez pryzmat płaszczyzny duchowej pisałem kilkakrotnie o celowości ponowienia oddania Polski królowej Niebios. Kiedy połączymy informacje polityczne z rytuałami kapłanów kościoła rzymskiego III wojna światowa stoi u progu i puka do polskich drzwi. Niestety, ale tak to wygląda.

Wszystko układa się w całość. Ćwiczenia wojskowe przygotowujące do stanu wojennego w USA pt Jade Helm. Szczyt NATO w Polsce. Ćwiczenia NATO w Polsce.

Z hipotez spiskowych. Kiedyś pisałem o pewnym filmie z T. Cruisem gdzie wylądował on statkiem kosmicznym na zniszczonym przez bombę stadionie w USA. Wyciągnął on ze zgliszczy tabliczkę z napisem mistrzostwa 2017. Pisałem o tym ok 2 lat temu. Rok 2017 typuje od kilku lat jako początek Wielkiego Ucisku, ale może to byc po prostu rok albo wielkiego kryzysu, albo wielkiej wojny.

 

 

Gdyby ktoś był tak łaskaw i przetłumaczył co mówi ten chyba  pastor w filmie pt Czy III wojna jest nieunikniona?

https://www.youtube.com/watch?v=qtAoZbrJOeQ

 

Kiedy więc usłyszycie o wojnach i pogłoskach wojennych, nie trwóżcie się!

To się musi stać, ale to jeszcze nie koniec.

Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą klęski głodu. To jest początek boleści.

Mt 13

 

Zaktualizowane: 21 października 2016 - 08:56

53 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Panie miej nas w opiece, u twego boku bać sie nie bede. Niech dzieje sie wola Twoja.

 2. Teraz jeszcze pomyslalem, ze przed ewentualną wojną, fajnie byloby sie ochscic w imie Pana ?

 3. Kiedy więc usłyszycie o wojnach i pogłoskach wojennych, nie trwóżcie się!

  To się musi stać, ale to jeszcze nie koniec.

  Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; będą miejscami trzęsienia ziemi, będą klęski głodu. To jest początek boleści.

  Mt 13
  To mi się bardzo podoba. Niby NWO i wydawałoby sie, że wszystkie królestwa się właśnie połączą, a tu ciach – Jezus Wie lepiej 🙂

  1. Mati, właśnie o to szatańskim elitom chodzi, żeby w wyniku IIIWŚ wytworzył się jeszcze większy chaos na świecie w wyniku, którego będzie można zaprowadzić NWO. W końcu takie mają nawet hasło: „Ordo ab chao”(porządek z chaosu). Tak samo do tego się odnosi często używany przez nich symbol Feniksa wylatującego z popiołu, czyli ze zniszczonego starego świata wyłania się nowy (NWO). Ludzie przerażeni tym co się dzieje będą się chętniej zgadzać na chipowanie czy globalny rząd.

   Dzisiaj pojawił się też taki news. Może być w nim też pewna symbolika.

   Niemałe oburzenie wywołała w Austrii sprawa mieszkającego w Graz nastolatka, który kupił trzy owce tylko po to, by złożyć je Allahowi w ofierze. Młody muzułmanin chciał podziękować za uzdrowienie ojca. Teraz sąd skazał go na miesiąc więzienia w zawieszeniu.

   Sprawa sięga kwietnia tego roku, kiedy to stan zdrowia ciężko chorego ojca nastoletniego Turka znacznie się polepszył. Chłopiec postanowił więc wraz z matką, że podziękują Allahowi za ten cud. Kupili więc trzy owce od rolnika, którego ofertę znaleźli w internecie.

   Chłopak miał związać owce i ułożyć je na podłodze. Kiedy odmawiał koraniczną modlitwę, jego matka trzymała niespokojne owce. Później nastolatek poderżnął gardło każdemu ze zwierząt. Jak mówi Turek, owce umarły szybko.

   – Związałem zwierzęta, które były ułożone na podłodze, moja matka trzymała im mocno nogi. Odmówiłem modlitwę z Koranu, a później po prostu poderżnąłem im gardło. Zwierzęta zdechły bardzo szybko, wszystko trwało co najwyżej kilka minut – opowiadał w sądzie muzułmanin.

   http://pikio.pl/austria-nastolatek-zlozyl-3-owce-w-ofierze-rytualem-chcial-oddac-czesc-allahowi/

   1. ZGadzam się, jednak do żadnego NWO nie dojdzie. To tylko chory plan ludzi, którzy nabrudzili, a teraz chcą uczynić raj (szatański) ” To jest początek boleści.” I wtedy przyjdzie królestwo Boże – tak myślę. Bóg stoi już u drzwi.

 4. Dzisiejszej nocy miałem dwa krótkie sny:

  Pierwszy sen: Miałem w ręku otwartą Biblię , głosiłem i czytałem NT, wiem że ktoś był obok mnie lecz nie widziałem tej osoby. W śnie była cisza i skupienie na Piśmie.

  Drugi sen: Widziałem wojskowych , jedni jakby mnie gonili , drudzy jakby wskazywali mi drogę ucieczki krzycząc uciekaj. Wszedzie było słychać strzelanine , i wszędzie widziałem mnóstwo rakiet. Po ucieczce do kryjówki którą mi wskazali nagle się obudziłem.

  Jeden i drugi sen trwał dosłownie chwilke.

  1. Ja kiedys mialem sen, ze mieszkalem w jakims bloku wysoko, bylem w domu. Slyszalem jakies helikoptery samoloty, gdy wyjrzalem przez okno na horyzoncie widzialem dluga ulice ktora idzie od lewej do prawej. A na niej jakies auta wojskowe, z rakietami, cywilne chyba tez. Bylo ich duzo. Ogolnie nie wygladalo to wszystko ciekawie, tym bardziej ze to byl dosc realistyczny sen :0

   1. Ja z kolei śniłem, że byłem w moim zakładzie pracy i wyszedłem na zewnątrz gdzie moim oczom ukazała się walka powietrzna ok. 20 myśliwców i jeden z nich upadł na pole obok zakładu, ale nie uszkodził się, ale o dziwo próbował się jeszcze rozpędzić i wystartować ale uderzył i wybuchnął w budynek po drugiej stronie ulicy.

  2. Ten drugi sen jakby opisywał Objawienie 12 kiedy smok atakuje niewiastę a ta ucieka i dostaje skrzydła orła.

 5. Hiliaria Clinton=pewna nuklearna pożoga.
  Donald Trump=?

  1. Tramp= najpierw odtrąbienie traktatów pokojowych, a później jak złodziej w nocy nuklearna pożoga.

 6. ludzie zaczynają coraz częściej pisać o tym co sie dzieje na świecie i ze bedzie jeszcze gorzej, szkoda tylko ze nie pokładają swojej nadziei w Jezusie Chrystusie i nie widzą, ze jedyny ratunek jest w Nim 🙁

  1. Są ludzie, dla których tragiczne wydarzenia życiowe czy też światowe mają charakter przebudzający skłaniający ich do szukania Boga i bliższego kontaktu z nim. Niektórzy idąc taką drogą pójdą w stronę zwiedzenia, a inni podążą drogą prawdy w Jezusie Chrystusie.

   Nawet jest takie stare przysłowie: „Jak trwoga to do Boga” 🙂

   1. Pastor Corey nauczył mnie niedawno angielskiej wersji tego powiedzenia. Też się rymuje – when in fear, God is near 🙂

    Jak by ktoś był ciekawy postaci naszego pastora:

    https://www.youtube.com/watch?v=4uoVZ_6cM8s

    1. Bardzo ciekawie, niezbyt długo i treściwie mówi! 🙂 Jaka szkoda, że nie kojarzę zbliżonej społeczności w swoim mieście, by można było przyjść, posłuchać… :/
     A jest w sumie tak: Świadkowie, ewangelicy (augsburscy) czy tam luteranie- nie pamiętam dokładnie…, baptyści, 2 zbory zielonoświątkowe, mormoni, adwentyści, Wolni Badacze Pisma Świętego-coś mają chyba wspólnego ze Świadkami- i coś takiego jak „Kościół Boży w Chrystusie”, ale nie ma nic wspólnego z tym w Łodzi, bo już aż sprawdziłam by zobaczyć czy się mylę, także ten… z nich chyba tylko adwentyści mają nabożeństwa w sobotę… :/

 7. Jeśli sa napisy do filmu to klikamy ikonke napisy aby włazyć tekst,pozniej ustawienia > napisy > bedzie Angielski (wygenerowny auyomatycznie) > wciskamy strzałke > i wybieramy przetłumacz automatycznie i wybieramy jezyk.taadamm 🙂 i mamy Tłumaczenie.Moze nie idealne ale zawsze cos.
  Pozdrawiam
  z Bogiem

 8. III WŚ już trwa ( w sferze ludzkiej świadomości, o jej opanowanie ), a wymiana wojennych ciosów będzie tylko preludium Wielkiego Ucisku. Kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony.

 9. Wczoraj byłem na filmie Wołyń, wiedziałem, co mnie czeka bo historią Wołynia zajmuję się już od jakiegoś czasu. Ale mam ogromne przeczucie, że historia takiego bestialstwa szybko może się powtórzy, ba takie rzeczy już się dzieją od kilku lat w Syrii. Ten sam duch tam działa.

  1. I co sądzisz o tym filmie? Bo chciałam się wybrać, ale sama nie wiem… :/
   I też fakt- zło nie rozróżnia miejsc, w których atakuje 🙁

 10. Ooo moj konik wojna , wiec tak juz tlumacze , III WS zacznie sie 11/26 czyli juz bardzo niedlugo i WU w 2020 , Polska nie bedzie w centrum wydarzen na szczescie , nas to nie dotyczy , ewentualne zadyma z uchodzcami . Ameryka zostanie zniszczona do czerwca . W Listopadzie ogromne tzresienei ziemi i kamien mlynski spadnie z nieba Nibiru . 🙂 Wszystko jest prawdziwe wszystko jest wokol nas . Hallelujah .

  1. Priest, skąd Ty znasz te wszystkie daty i wydarzenia? Ukradłeś plany Putinowi, czy co? 😉 III wojna światowa na bank będzie, ale datę jej wybuchu znają, tylko osoby ją planujące.

  2. Widzę że znowu rozpracowałeś system 🙂
   ja w końcu wziąłem się za Justina Biebera https://www.youtube.com/watch?v=uNO0ILAIazQ
   zabawne? nie, bo pokazują w jednym kawałku reprezentację obrazu bestyi

  3. Znam tylko jedno źródło mówiące o tej dacie, którą wskazałeś Priest i jest to MATTHEW NICHOLSON. Muszę Ci wyjątkowo przyznać, że w wyliczeniach, które stosuje ten koleś wg. których IIIWŚ dla USA ma się rozpocząć 26 listopada 2016 r. jest nawet coś sensownego, ale trzeba to trochę przeanalizować dokładniej, żeby coś z tego zrozumieć. Stosuje on do wyliczeń prędkość z jaką Saturn okrąża słońce czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie bo to już dawno było jak się temu przyglądałem. Podaje on jeszcze jakąś datę w 2017 r., chyba któryś luty na nuklearną wymianę między Rosją a USA.

   Z tego co pamiętam to już od ponad 2 lat on wrzuca te swoje filmiki i od początku podaje datę 26.11.2016 jako początek IIIWŚ. Dlatego pamiętając o tym się trochę zaniepokoiłem wzrostem napięcia między Rosja a USA. Zobaczymy czy coś z tego mu wyjdzie.
   Tu jest jego kanał, jak ktoś chce zobaczyć:
   https://www.youtube.com/channel/UCHTsCaqDKA75OLAFHqFSU5w

  4. @Priest
   Mówię to z całym szacunkiem i życzę tego również sobie:
   Niech naszym konikiem, zawsze i wszędzie, będzie Jezus Chrystus.
   Pozdrawiam

   1. A dopiero za Chrystusem ewentualnie inne hobby (np. fotografia, nauka języków itp.), o ile oczywiście w jakiś sposób z Nim nie koliduje 🙂

  5. Priest co masz na myśli pisząc o tym kamieniu młyńskim? Część świata zostanie przez to zalana, m.in Polska? Masz na myśli listopad tego roku czy kolejnego?

 11. 1. W pewnym sensie wojny występują z powodu surowców mineralnych, naturalnych, dostępu do ropy, gazy czy źródeł wody pitnej czy innych wyimaginowanych złowieszczych planów ludzi chcących czerpać z wojen korzyści lub ze zdobywanych terenów lub ludzi chcąc ich uczynić nieświadomymi niewolnikami narzuconego systemu sposobu myślenia i postrzegania.
  2. Pamiętajmy też że wojny mogą być tylko skutkiem różnych zaniedbań, a głębsza przyczyna zgodnie ze Słowem Bożym może być karą za odrzucenie nauki Jezusa Chrystusa, którego przyjście i okoliczności życia były prorokowane prawie trzysta razy w Starym Testamencie. To dlatego Izraelici byli doświadczani wojną, okupacją lub niewolą (babilońską 2 plemiona, asyryjską 10 plemion), ponieważ odwracali się od Stwórcy Wszechrzeczy który notabene dawał im namacalne dowody swojego istnienia. Wybierali to co jest dla nich wygodne i przyjemne, wybierali iluzję szczęścia zamiast Prawdy. Czcili na wyżynach obcych bogów czyli figury drewniano-kamienne zaczadzając umysły kadzidłami, nie widząc nic złego w składaniu ofiar z ludzi przez sąsiadujące plemiona ani w ich pogańskim życiu przesiąkniętym orgiami, patologicznymi nadużyciami alkoholu i homoseksualnymi zabawami. Właśnie za to spotykała ich słuszna i sprawiedliwa kara, a jak wiemy historia lubi się powtarzać.
  3. Jak wiemy prawo świeckie zaczerpnęło sobie z Biblii przykazania: nie zabijaj, nie kradnij.
  Na krótką chwilę popuśćmy wodze fantazji i wyobraźmy sobie świat w którym obowiązuje świecka odpowiedzialność karno-moralna za każde DZIESIĘĆ przykazań dekalogu.
  Już samo drugie przykazanie (biblijne a nie z katechizmu) daje wiele do myślenia:
  „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”.
  Wyobraźmy sobie jak ludzie lub instytucje są surowo karane za samo posiadanie figur, posągów lub obrazów. Wyobraźmy sobie te wszystkie posągi w centrach miast lub na prowincjach lub przy drogach które w szybkim tempie znikają celem dostosowania się do zakazu czynienia posągów. Miliony ludzi na całym świecie zaczęłyby masowo budzić się z iluzji sztucznych religii w jakich tkwią i otworzyłyby oczy i uszy na jedyną Prawdę jaka jest wyłącznie w Biblii.
  4. Na koniec wyobraźmy sobie wszystkie pozostałe przykazania Boże do których również obowiązywałoby prawo świeckie, a których nieprzestrzeganie byłoby odpowiednio i sprawiedliwie karane. Fundamenty istnienia i funkcjonowania świata zostałyby zapewne oparte na twardszym gruncie i byłyby bardziej wytrzymałe.
  5. Niestety zgodnie z treścią Słowa Bożego żaden człowiek na ziemi nie wprowadzi do aktywnego funkcjonowania całego dekalogu w prawie świeckim i nie naprawi tego świata pogrążonego w złym. Może to zrobić tylko i wyłącznie interwencja Boża Jezusa Chrystusa i do tego momentu musimy uzbroić się w cierpliwość, wytrwałość i znajomość Słowa Bożego których wszystkim życzę.

 12. Trzeba być twardym. Co zostało zpowiedziane to zostanie nie uniknione. Będzie trzeba jakoś żyć w ciężkich nadchodzący dla Nas czasach.
  Glosy mówią mi że wszystko nie zależy od rządów i wladz bo ich dusze zostaty już stracone, trwa wojna duchowa i teraz rozchodzi się o zwyklych ludzi od Nas samych, demon kryje się za monitorem i za zła energią moralną, iż nie wdychamy bozej prany i ich cząstek, bo jest nam podmieniana tylko tej złej ze złych emocji wywołanych z pychy i zazdrości nas samych miesza nam w głowach, nie będzie zwykłych nawiedzen one będą przybierac cialala ludzki iż otwieramy przed zlem rany rozgrzebujemy co zrobilismy zlego u siebie i u innych, dzieje się to na wskutek klotni i robienia po zlosci osobą ktorch kochanych bo wtedy zkloca się kontakt na ktorej przeplywaja fale o częstotliwości mikrofal które się nam je dodatkowo zakloca poprzez inne media.

 13. Tylko Jezus się liczy, wojna będzie i będzie musiała być, ale to jeszcze nie koniec.

  Proszę to dodać i nie blokować. Jeśli macie Ducha Świętego rozważcie.

  https://drive.google.com/file/d/0BxLP4tHAihkVSWd1a2Y0Vl9qX2M/view?usp=sharing

 14. Na onecie artykuł o GMO i dobre komentarze pod nim. Bardzo interesująco wygląda mapa pokazująca obszary gdzie GMO dominuje i te obszary jeszcze od tego wolne.
  http://kobieta.onet.pl/co-trzeba-wiedziec-o-gmo-najwazniejsze-fakty/nt5d6s

 15. Kontrolowane przez globalistów Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Rosji.
  https://www.youtube.com/watch?v=c-hkk7pCQao

 16. Z księgi Amosa 5 – 18 BIADA OCZEKUJĄCYM DNIA PAŃSKIEGO.
  CÓŻ WAM PO DNIU PAŃSKIM?
  ON JEST CIEMNOŚCIĄ NIE ŚWIATŁEM.
  19 Jakby uciekał człowiek przed lwem,
  a trafił na niedźwiedzia;
  jakby skrył się do domu i oparł się ręką o ścianę,
  a ukąsił go wąż.
  20 Przecież dzień Pański jest ciemnością, a nie światłem,
  mrokiem, a nie ma w nim jasności.

  1. Rozumiem o co Ci chodzi Krzysiu, ale III wojna nie jeest dniem pańskim.
   Ba, nawet co do WU sa dwa odmienne podejścia, że nie ejst on gniewem i jest.
   W przyszłym tyg posatarm się zacząc analizę apokalipsy i teorii z nią związanych i zapraszam do syskusji. Byc może poglądów będzie wiele, ale przyblizy nas deczko to do prawdy

  2. Dla jednych jest mrokiem dla innych jest największą radością.

   I wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze. Łukasza 21:27-28

 17. Tak Piotrusiu, ale jedno od drugiego nie będzie daleko. Zapowiada się ciąg zdarzeń nie napawający optymizmem.

 18. Mowie serio bracia , rozpracowalem to poznalem ich system , wystarczy znac uklad gwiazd saturna , to wszystko jest oparte na Saturnie . siedze w tym od lat , ale nie uwazam sie za jakeigos proroka zebyscie mnie zle nie zrozumieli , ja po prostu demaskuje ich plany jestem zwyklym chrzescijaninem jak wy a moze niezwyklym 🙂 ?

  1. „wystarczy znac uklad gwiazd saturna”
   -???
   Priest!
   Nasz Bóg kazał opuścić Babilon!!!

  2. Nie odbierz tego jako atak na Twoją osobę Priest, lecz jeśli możesz to wyjaśnij mi czy chrześcijaninowi wypada zajmować się astrologią i zarzucać nią zbór?

 19. Co do WU Piotrze tego nie wiem ale stawiam ze zacznie sie albo w dzien zakonczenia IIIWS albo od spadniecia kamienia mlynskiego czyli juz zaraz . Optuje za tym 2 wydarzeniem tak przeciez mowi Pismo .

 20. WU to jest ostatnie 3,5 roku , wiec po zakonczeniu 3 ws , 21 wrzesnia jest znak ktory bedzie ostrzegal przed srodkiem Ucisku , wiec , wszystko jest praktycznie rozwiazane . ALE chyba musze sie wycofac bo ostatnio rozmawiam z wieloma ludzmi i grozono mi przez telefon . Chwala Bogu wszystko w imie prawdy !!!

 21. USA w oczekiwaniu na stan wojenny.
  Na terenie usa stworzono około 800 zaawansowanych technicznie obozów koncentracyjnych. Są ogrodzone potrójnym ogrodzeniem, wybetonowane, monitorowane, wyposażone w specjalne piece gazowe i miliony plastikowych trumien, nadzorowane przez wojsko i czarne helikoptery. Czyżby również ta infrastruktura czekała na dzień X: dzień kryzysu, stanu wojennego lub konfliktu zbrojnego:
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/134527,obozy-koncentracyjne-made-in-usa

 22. Prywatyzacja wody w Boliwii została wymuszona przez Bank Światowy. W 1997 roku oznajmił on władzom, że jeśli nie sprywatyzują wodociągów w Cochabambie, La Paz i El Alto, nie udzieli im pożyczki na rozwój gospodarki wodnej. Celem miało być zapewnienie mieszkańcom Boliwii dostępu do wody pitnej i kanalizacji. Skutek był jednak odwrotny, w samym El Alto odcięto od wody prawie 208 tysięcy ludzi. W 1999 roku rząd Boliwii sprywatyzował wodociągi miasta Cochabamba. Po sprzedaniu firmie Bechtel (działającej w ramach konsurcjum Aguas del Tunari) publicznej elektrowni wodnej w mieście Cochabamba ceny wody natychmiast wzrosły, o 200 procent. W kraju, gdzie pensja minimalna wynosiła mniej niż 60 dolarów, wiele osób otrzymało rachunek za wodę opiewający na 20 dolarów. Firma pobierała nawet opłaty za wodę deszczową zbieraną w beczkach przy domu i za wodę w studniach. Wybuchła ,,wojna o wodę’’ (guerra del aqua), mieszkańcy miasta masowo wyszli na ulice, byli zabici i ranni. Ogłoszono strajk generalny. Bechtel został zmuszony opuścić kraj. W 2000 roku prywatyzację wody unieważniono.
  http://www.woda.edu.pl/artykuly/prywatyzacja_wody/

 23. Najpierw Rosja, teraz Chiny ostrzegają swoich obywateli, żeby przygotowali się na wojnę. (eng.)

  https://www.youtube.com/watch?v=5EWfOMe5zn0

 24. Myślę, że warto go zobaczyć. Dla mnie osobiście jest to coś niepojętego jak można tak męczyć ludzi.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish