Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Dlaczego zdecydowałem się na taką formę prowadzenia bloga?

Nie jest to miły dla mnie temat, ale muszę stanąć odważnie przed poniższym problemem.

Raz na jakiś czas pojawiają się, rzadko bo rzadko zarzuty co do mojego życia z darowizn. Myślę, że moje ustosunkowanie się do nich, przyspieszył wpis niejakiego „Wróg Kozłów” na forum HK.

Co ciekawe, w loginie swego maila ma nazwę Perun, od boga Słowian. Zły wie jak zaatakować.

Jednak przejdźmy do meritum, faktów.

Od roku 2012 do  września 2015  prowadziłem ten blog w czasie wolnym bez jakiejkolwiek prośby o darowizny. Wtedy  nie zarzucano mi  darowizn bo ich nie było, ale czasami to, że jest to wszystko kosztem rodziny. Proszę więc sobie porównać wpisy z choćby początku roku 2015,  a z października 2015. Ile ich było i ile czasu osobiście poświęciłem i ile komentarzy było do zatwierdzenia. Różnica była diametralna.

Tak źle tak, nie dobrze. Wtedy, mimo że moich  tekstów własnych  i komentarzy było mniej widziano jak wiele czasu spędzam nad blogiem, a teraz się tego nie dostrzega tylko to, że jest baner z darowizną.

beddagadac

 

 

Dlaczego zdecydowałem się na poświęcenie się blogowi i umieszczenie prośby o darowiznę? Do września 2015 posiadałem firmę, Niestety ale mój wspólnik oszukał mnie w majestacie prawa i wyrzucił z niej. Z zarządzającego firmą stałem się dosłownie z dnia na dzień bezrobotnym, który stracił wszystko co miał. Mało tego, ów wspólnik oczernił mnie. Drugi koszt . To wszystko z własnej głupoty. Wystarczyło dostosować się do kilku wersetów biblijnych. Głupota kosztuje. Nieczytanie biblii kosztuje. . Tak więc ogłosiłem, że zamykam blog ponieważ muszę iść do pracy, a w zasadzie najpierw ją znaleźć. Kiedy to ogłosiłem, rzesza ludzi była zdegustowana moją decyzją, a część zaproponowała wspomożenie. Zgodziłem się próbnie. Było to dla mnie bardzo duże wyzwanie, ponieważ raz że nigdy czegoś takiego nie robiłem, a dwa,  czułem się poniżony, Z właściciela firmy zacząłem otrzymywać darowizny. Nie zrozumie mnie nikt kto nie doświadczył czegoś takiego. Można sobie tylko wyobrazić poprzez obejrzenie filmu z E. Murphy „Nieoczekiwana zmiana miejsc”. Oczywiście sam nie mam podstaw do porównania swej sytuacji z bohaterem filmu, który stracił super pracę i stał się biedakiem. Bóg mnie nie pozostawił samemu sobie, ale dzięki temu przekonałem się, co to oznacza:

 

„spójrzcie na ptaki niebieskie, że nie sieją ani żną, ani zbierają do gumien, a Ojciec wasz niebieski żywi je; czyż wy nie jesteście daleko zacniejsi niż one?”

 

Kiedyś popatrzyłem na te ptaki i zobaczyłem że one nie mają żadnej umowy z pracodawcą, nie mają firm i Ojciec w niebie zaopatruje je każdego dnia i one nie wiedzą kiedy i ile otrzymają. Poczułem w tym momencie jedność z tymi ptakami. 🙂

 

Niektórzy fantaści niemili mej osobie mawiają: niech idzie do pracy jak człowiek.  Odpowiadam:

 1. Wstaję rano pisząc Słowo Dnia bedące odpowiednikiem kazania w KRK. Czasem jest to 30 minut a czasem kilka godzin. Tylko to jedno Słowo.
 2. Wpisów dziennie jest średnio 4-6.
 3. Moderuje około 100 komentarzy dziennie do późnych godzin wieczornych zazwyczaj  W CZASIE RZECZYWISTYM, ONLINE. Przy tekście o YTuberach bylo to około 400.
 4. Zajmuję się naprawą poszczególnych stron. Nikt tego nie widzi tylko ja. Wy tylko macie problem z wejściem.
 5. Czytam każdy tekst przetłumaczony przez Jacka i inne jak D. Wilkersona.
 6. Oglądam przed opublikowaniem każdy filmik, czy to godzinny, czy pół godzinny.
 7. Czytam maile i umieszczam prośby o modlitwę.
 8. Organizuje zjazdy.
 9. Rozmawiam z ludźmi na fejsie i przez telefon.

 

Masz na tyle czasu aby to robić nie mając pieniędzy? Otwórz taki blog, a ja chętnie będę czytał.

Nie byłbym  w stanie robić to samo, a jednocześnie pracując gdzieś. Wybór: przestać to robić lub ciągnąć dalej. Odpowiedź dają mi sami czytelnicy. Oddałem to Bogu.

 

Dodatkowo ponoszę koszty utrzymania kilku serwerów i trzech domen.

 

Podstawa biblijna moich działań:

 

„Godzien jest robotnik zapłaty swojej” 1 Tym 5

 

oraz:

 

„Otrzymujący zaś naukę niech dzieli się wszystkimi dobrami z tym, który go naucza.” Ga 6

Nie leżę i nie żebrzę, a i życia nie mam lekkiego jak wie niewielkie grono najbliższych mi osób.

Sprawa jest dla mnie niekomfortowa i co jakiś czas chce zamykać blog. Ostatnio miesiąc temu, gdyż nie jest to mój ulubiony styl życia, ale robię to z pasją i sercem.

Jeśli uważasz, że nie powinien tak żyć, to przestań być obłudny i nie czytaj już więcej tego bloga.

 

Co niektóry pastorzy zborów pobierają pensje, choć głoszą jedno kazanie w tygodniu. Ja pisze codziennie przez 6 dni, plus cała masa innych prac jak w powyższych punktach.

Czytelnik forum Heńka zarzuca mi to wszystko, co wpływa na poszerzanie królestwa Bożego i jednocześnie czyta ten blog. Olbrzymia to hipokryzja.

Czasem antypawlowcy nie mają już merytorycznych argumentów, to atakują osobiście, choć zdarza się, że i spoza tej grupy atakują mnie.

Wg mnie tym Wrogiem Kozłów jest Obserwator. Może się mylę. Zarzucił mi on także blokowanie użytkowników. Kiedy byłem i ja na ich forum 4 lata temu, widziałem  wiele zablokowanych osób.

Dlaczego blokuję czasami czytelników? Nie toleruję chamstwa, odrzucania części Pisma i Jezusa jako Boga. Napisałem obszerny tekst na ten temat, aby blokując kogoś, nie być posądzonym o bycie bezwzględnym tyranem. Oto moje stanowisko:

Jezus jest Bogiem – lista argumentów.

To samo zrobiłem z argumentami przeciw Pawłowi:

 

Słowo na 22.08.2016. Łaską bowiem zbawieni jesteście przez wiarę.

Nikt tego tekstu o zbawieniu z łaski nie podważył. Nikogo nie zbanowałem.

Takie teksty kosztują mnie czas. Wiem, że wielu zależy żebym się uciszył.

 

Nadal będę blokował kwas, tak jak blokują to na innych forach wg swoich kryteriów. Chcesz mieszać? Miej odwagę  idź do jakiegokolwiek zboru i powiedz im, że błądzą. Nie masz odwagi,  więc zwalczasz człowieka biblijnego.

W internecie i w realu mamy wiele grup. Dla każdego niekoniecznie coś dobrego. Jest chyba naturalne, że Zieloni trzymają z Zielonymi, a AD7 z AD7, Żydzi z Żydami oraz filateliści z filatelistami. 🙂

 

Były polityk i były sędzia Trybunału Konstytucyjnego, którego ceniłem bardzo, czyli Stanisław Michalkiewicz, podobnie jak ja otrzymuje darowizny. Robią to także takie portale jak  wolnemedia, kefir.  Robert Brzoza sprzedaje niektóre swoje teksty czy nagrania wideo.

Sam wpłacam darowizny regularnie w ramach dziesięciny  z tego, co otrzymuje na siepomaga.pl. Wpłaciłem także kilku potrzebującym osobom z tego bloga.

Owemu Wrogowi Kozłów nie podoba się również to, że organizuje zjazdy, że chrześcijanie się ze sobą komunikują i pomagają. Gdybym nie znał osobiście Heńka (nie jestem byłym świadkiem jak on), to pomyślałbym, że on  sam to pisze. Jednak wiem, że to jego stały czytelnik i osoba z jego wąskiego kręgu zaufanych osób.

 

Cenię sobie osoby Bushiego, Cyryla za mądrość i HK za ogrom pracy i wiedzę. Niestety nasze drogi muszą się w tej sytuacji definitywnie rozejść.

W związku z tym, że co jakiś czas pisane są na mnie paszkwile na tym forum, głównie od Obserwatora, byłego Świadka Jehowy jak i wielu na tym forum, jestem zmuszony przestać linkować jedną ze stron HK i  jednocześnie zobowiązuje się na tym etapie  blokować na moim blogu wszystkie komentarze negatywne dotyczące osoby Heńka K. ponieważ doceniam zebranie w jednym miejscu wiedzy o świecie szatana, co miało i wpływ na moją osobę. Niech każdy robi to co uważa za stosowne. Osobiście odradzam czytanie tego wrogiemu temu blogowi forum. Odradzam, nie ze względu na odbicie piłeczki, ale traktuje tę sytuację jako okazję do ukazania różnic powodujących dysonans młodych stażem  czytelników. Czasem piszą, że nie wiedzą komu zaufać. Wywołuje to chwiejność w poglądach.

 

Reasumując: negujesz moją osobę? Przestań być hipokrytą i nie czytaj bloga. Uwierz mi, nie wchodzę na stronę Jezuitów, Senyszyn, Millera, itp.

Tutaj nikt nikogo do niczego nie zmusza. Uważasz, że to co robię nie ma sensu: przestań czytać. Jednak atakujący mnie nadal czytają, gdyż  im nie chodzi o prawdę, ale o swoją prawdę. Dopóki nie przyjmę ich punktu widzenia, do tego czasu będą ataki.

 

Czytelnikom zaś proponuję wybrać dla Waszego dobra jedno źródło wiedzy i jedną grupę, zgromadzenie internetowe, gdyż będąc na wielu, będziecie błądzili, będziecie zachwiani, będziecie zastanawiać się kto ma rację. Nieważne czy moje czy kogoś innego. Dla swojego dobra wybierzcie to co wam odpowiada pytając wcześniej Jezusa Chrystusa.

Po owocach wszystkich poznacie.

Zadziwiającym jest atak  osób, które uważają się za chrześcijan. Myślałem, że wróg jest po całkiem innej stronie, ale jak widać myliłem się.

Jeśli uznamy, że prowadzi mnie Duch Święty, to w tym momencie atak moja osobę jest atakiem na kościół Jezusa. Jeśli mnie nie prowadzi, to oznacza, że Obserwator i ten Wróg Kozłów (Perun) mają rację i to oni idą dobra drogą i im pokrewni, a cała działalność jest zła i powinienem zrezygnować z  niej. Ktos się musi mylic.

 

” Bo przyszedł Jan Chrzciciel, który nie jada chleba ani nie pije wina, a wy mówicie: Czarta ma. (34) Przyszedł Syn Człowieczy, który je i pije, a wy mówicie: Oto obżartuch i pijak, przyjaciel celników i grzeszników!”

 

Pomagam ludziom, uświadamiam, postawiłem wszystko na odkrywanie prawdy, a czepiają się mnie że żyje z darowizn dobrowolnych i organizuje zjazdy, modlitwy. Często jestem jak „telefon interwencyjny”.

Nie sprzedaje książek, gadżetów, czy innych publikacji, a wielu blogerów tak robi. Zostawiłem tę kwestię Bogu, i ludzie doceniając treści przekazywane przez blog, dobrowolnie wpłacają, tyle ile uważają za słuszne. Jakoś nikt się nie czepia jak np. ktoś zakłada fundację, aby promować wartościowe przesłania, czy w jakiś sposób inny pomagać ludziom. To co robię przynosi efekty takie jakie widać.

Na koniec: to Bóg mi płaci poprzez tych wszystkich  wspaniałych ludzi. Bóg jest moim szefem.

 

 

 

Zaktualizowane: 9 października 2016 - 21:05

147 komentarze

Dodaj komentarz
 1. pięknie napisane. brainbreakera i forum hk łączy przede wszystkim jedno – agresja wobec innych poszukiwaczy prawdy, co nie ujmuje ich wielu dokonaniom w kwesti pogłębiania znajomości o świecie złego i o dążeniu do zbawienia, dobrze powiedziane, że zły działa na wiele sposobów, ma różne haki na ludzi

  1. To prawda, wiele informacji pomogło ludziom się obudzić. Tutaj wkład HK jest nieoceniony. Podkreślam: obudzić. New age-owy Kefir równiez pisze wiele prawdy.
   Jednak przez te ok 5lat doszedłem do jednego wniosku: wiedza nie zbawia.

  2. No nie wiem czy powiedziałabym, że BB ma jakieś dokonania. Byłam przerażona po wejściu na jego bloga. Nie miałam wtedy takiego objawienia ST w kontekście NT i rzeczywiście zaczęłam myśleć, że nigdy nie odkryjemy Prawdy. To cud, że nie zostałam zwiedziona na samym początku drogi przez tego antychrysta. Wybaczcie mocne słowa, niestety dla mnie on tak wygląda..

 2. Na początku od razu przepraszam za chaos, który może się wedrzeć do mojego wpisu ale łeb boli nie wyspałem się i dodatkowo jak zwykle zły coś kombinuje ze swoim smrodem czyli normalka 🙂 Do rzeczy zatem. Znasz takie powiedzonko: tylko winny się tłumaczy? Ok uznajmy zatem, że jesteś winny! trzeba zatem udowodnić Twoją winę. Teraz tylko pytanie w czym zawiniłeś? Chyba tylko w tym, że dzięki temu blogowi i całemu ogromowi pracy jaki wkładasz w działalność ewangelizacyjną osoby takie jak ja i ogrom innych w końcu znalazły swoją bożą rodzinę, odkryły drogę prowadzącą do Ojca, miejsce w którym można porozmawiać, wzrastać duchowo, uczyć się a przede wszystkim można uczestniczyć w spotkaniach live 🙂 co daje potężnego kopa. Jeśli tak na to spojrzeć to zawiniłeś i to bardzo! Uznaję Cię zatem winnym stawianych zarzutów hehe. Nie przejmuj się rób dalej swoją robotę i ani myśl nigdy więcej o zlikwidowaniu bloga bo jak sam pisałeś niedawno jesteś za nas odpowiedzialny zatem wywiązuj się ze swoich zobowiązań 🙂 Bóg Ci błogosławi w każdym Twym działaniu bo jesteś człowiekiem sprawiedliwym w Jego oczach zatem porzuć wątpliwości i działaj.

  1. Racja. Ostatni raz się tłumaczę. Chętni niech czytają, a niechetni niech nie czytają. Tutaj ludzie winni byc konsekwetni.
   Już w polemike nie będę wchodził.

   1. Pisz Piotruś dopóki można bo jeszcze trochę i nie będziesz miał dylematu czy pisać czy też nie ponieważ odpowiednie służby same zadecydują czy pojawiające się tutaj treści to przypadkiem nie zagrożenie dla kraju.

    1. tak to prawda. Stawiam, że góra rok…

     1. Piotrze rzadko się odzywam ale często zaglądam na twój blog, wiec jedno że wielu z nas wskazałeś dobrą drogę jak dalej żyć i postępować w tym świecie. Nie rezygnuj ze względu na jakieś pomówienia i pretensje innych i z pomocą Jezusa prowadź dalej ten blog. W swoim życiu poznałam dwie religie, ale dopiero teraz otworzyły mi się oczy i dziękuje Bogu że tak się stało bo to za jego sprawą trafiłam na twój blog. Bądź mocny w Jezusie Chrystusie i nie rezygnuj. Pozdrawiam.

    2. Dokładnie Wojtuś tak jak napisałeś widać to z dnia na dzień,ze mało zostało czasu.
     A Ty kochany nasz braciszku Piotrze rób swoje.Do tego,do czego Bóg Cię powołał.
     To zły tak miesza i wykorzystuje w tym celu ludzi,żeby wywołać kłótnię i zniechęcenie.
     Trzymaj się cieplutko,a ludziska niech sobie gadają ?

     1. Lena napisała: „Trzymaj się cieplutko, a ludziska nie gadają”

      I tak trzymaj Piotrusiu 😀

      1. miało być „niech gadają” 😀

     1. Racja bo my tu ziejemy mową nienawiści! 🙂 Śmieszne to może jest z początku ale jak człowiek się zastanowi w jaki sposób ludzie nas nazywają i jak reagują na nas to przestaje być śmieszne. Mamy być sola tej ziemi a dzis jak widać wielu sól w gardełka drażni 🙂

   2. Dokładnie tak powinieneś zrobić. Ja bardzo skorzystałem z uczestnictwa w tym blogu. Owszem odwiedzam tez inne ale i to jest warte podkreślenia od razu potrafię dostrzec coś co mi w nich nie pasuje. Dla przykładu ostatnio czytam sobie super napisany artykuł na jednym z takich blogów no po prostu mniodek pięknie napisane i ugruntowane cytatami biblijnymi. I w pewnym momencie tekstu widzę stwierdzenie fałszywy apostoł chodzi o Pawła oczywiście opuszczam zatem stronę i nie zaglądam tam więcej. Tak też powinni zrobić ludzie, którym nie odpowiadają prezentowane tu poglądy zamknąć tą stronę i nie zaglądać tu więcej. Niestety wszyscy wiemy, że będzie zupełnie odwrotnie i ferment będzie siany 🙂

 3. Potrze, na tym polega praca diabelska, aby nas zniechęcać do czynienia naszej pracy w Panu. Przepraszam, nie modlę się o Ciebie zbyt często, ale choć nie ze wszystkimi Twoimi poglądami (tymi drugorzędnymi) się zawsze zgadzam, jednak idziemy tą samą drogą i od początku jestem tutaj z Tobą. Dziękuję za ogrom pracy i za to, że się nie poddałeś. Pamiętaj, żeby nie rezygnować, Pan Cię podtrzyma zawsze! Bądź wierny, niech Ci pomoże Bóg Wszechmogący.

  1. Miło, że w ogole czasem się modlisz i jesteś w sumie jedną z najstarszych czytelniczek a to chyba z Tobą ten spór o bogatego mlodzieńca doprowadził mnie do prawdy 🙂
   Tak, w sprawach drugorzędnych mogę rozmawiać i spierać, ale w kardynalnych nie przyjmuje kogos poglądów. Do takich spraw należą:

   Boskość Jezusa
   Kompletność Biblii

   Akurat w tym przypadku atak jest od osób nieuznających Jezusa jako Boga i negujących Pawła.

   1. I tak właśnie Bóg współpracuje we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Go kochają, że nawet spór obrócił w lekcję. Już teraz staram się nie wprowadzać sporów, niech Dobry Pan mi w tym pomaga.

 4. Aż łzę uroniłem po przeczytaniu tego co Cię spotkało…czynisz bardzo dobrze…

  Wśród swoich bliskich znajomych mam dwóch braci, którzy jakiś czas temu często udzielali się tutaj i z jednym z nich dość mocno się zżyłem, jednak musiałem czekać bardzo długo, jakbym dojrzewał, aż otrzymałem nazwę tego bloga i możliwość czytania tego wszystko co prowadzisz… ( Czytałem prisonplanet.pl i czasem wolną Polskę )

  TERAZ NIE CZEKAM AŻ KTOŚ DOJRZEJE DO TEGO TYLKO OD RAZU KIERUJĘ ICH NA TORY DETEKTYWA PRAWDY

 5. Według mojej opinii w ogóle mogłeś dać sobie spokój z zamieszczaniem tego wpisu. Serwery kosztują i trzeba robić zrzutki, aby to utrzymać i jak ktos tego nie rozumie to chyba ma coś z głową. Niedługo też wspomogę na tyle ile mogę. Niech żyję Piotr i cała społeczność tutaj! 🙂

 6. Po owocach ich poznacie, jakie są owoce tych wszystkich ataków, sporów, zamętu chyba wszyscy, których uciszone są serca w Bogu widzimy, że Duch Boży za tym nie stoi. Szatan widzi twą pracę jaką wykonujesz na rzecz Bożej prawdy jak i wiele razy dla pomocy bliźnim, czego mogłam sama doświadczyć, widzi jak służysz Bogu, dlatego pobudza przeciw Tobie każdego możliwego nieprzyjaciela i każdą okoliczność, by cię zniechęcić, powstrzymać. Wykorzystuje do tego każdą możliwą sposobność, a najbardziej efektywną, okazuje się, niestety podburzanie zdeklarowanych chrześcijan, by krzyżowali innych. Mimo tego wszystkiego, Bóg chce byś wykonywał zadanie do którego Cię powołał, bez względu na to co powiedzą, pomyślą inni, ty Piotrze wytrwaj w swoim zadaniu, nie ludziom, tylko Bogu wyznasz : Boże wykonałem zadanie, które mi powierzyłeś 🙂 Niech Ci Bóg Błogosławi:)

  1. Chwała Bogu za wszystko. Chwała mu za ludzi, których wybrał i z którymi mam zaszczyt komunikować się.. To błogosławieństwo mieć dziedziców Bożych wokół siebie.

   1. Chwała Bogu, Bracie Piotrze w dobrym kierunku wiedzie Cię nasz Pan. Osobiście śledzę tego bloga od ok. 4 lat i widzę jak wielki postęp Bóg dał Ci uczynić w ostatnich czasach. Po owocach widzę, że jest to wolą Bożą. Ataki zawsze są gdy człowiek chcę i idzie w zgodzie z Duchem Św. Alleluja za powyższe wyczerpujące sprostowanie Bracie. Cieszę się że mam kogoś takiego w Bożej Rodzinie, tak oddanego, wspieram w modlitwie!

    1. Bóg wypełnia tą obietnice tym, którzy w to wierzą.

 7. Zły zaczął podważać Słowo Boże, od tego wszystko się zaczęło.
  Następnie wszczął kłótnie wobec samej istoty Boga.
  Niektórzy zatrzymali się właśnie w tym miejscu.
  Tłumaczą istotę Boga wykreślając część Pisma.
  Ale poprawne tłumaczenie istoty Boga właśnie oddane jest w całym Piśmie Świętym.

  Skoro znasz Jezusa czyń Jego wolę.
  Po tym można poznać gdzie są naśladowcy Jezusa.
  Tam gdzie rozprawia się o tym czego nauczał nasz Zbawiciel, tam też można znaleźć tego owoce.

  Jeśli wołasz ” Panie Panie” a nie czynisz woli Jego wpadłeś w pułapkę złego.

  Chciałoby się rzec:
  Wołający ” Panie Panie” przestańcie oskarżać innych, zacznijcie od siebie.
  Ukorzcie się przed Bogiem, zamiast mieć na ustach imię Boga, zacznijcie czynić Jego wolę.
  Pycha, chęć posiadania jedynego autorytetu to jest pułapka w którą wielu wpadło. A za tym idzie w parze podważanie wszystkich oprócz siebie.

  Dla przypomnienia Jedynym autorytetem jest Pan Jezus.

  Boga nie trzeba bronić, jak niektórzy mówią.
  On był, jest i będzie.
  Bronić należy wiary, a wiara to czynienie woli Jego.
  Ośmieszanie i poniżanie Boga polega właśnie na przestępowaniu Jego przykazań.

  Tak więc Piotrze niech Ci Bóg błogosławi i Wam wszystkim na tym blogu i wszystkim którzy słyszeli o Tym Jezusie sprzed 2000 lat, a owoce waszej wiary niech będą widoczne w naśladowaniu naszego Nauczyciela.
  Tego samego i sobie życzę. 🙂

  Mam nadzieję, że Bóg wstrząśnie wreszcie niektórymi, co się wynoszą ponad innych i wskaże im czym jest prawdziwe poddanie się Bogu.

 8. Dziękuję w imię Jezusa za Twoją Piotrze działalność. Ma ona wielu wrogów, co wcale nie dziwi. Nie wiemy, ile czasu pozostało na jej kontynuowanie, ale jakkolwiek długi by on nie był, niech go Pan pobłogosławi tak, by jak największa liczba ludzi trafiła na bloga i się przebudziła zanim nadejdzie koniec.

 9. Piotrze, zły zawsze będzie mieszał. Nie poddawaj się!!!
  Im mniej czasu mu zostało, to tym bardziej będzie agresywny. Tak się też dzieje, kiedy zbliżamy się do Boga. On nie chce wypuścić nas ze swoich sideł, wkłada innym do głowy ataki na nas. Jeżeli nie poddamy się szatanowi pójdzie precz od nas.
  Dziękuję Bogu za Twoją, jakże owocną pracę dla niego. Niech Bóg Ci błogosławi i uczyni Cię niewzruszonym na takie ataki.

 10. Widać tu wpływ rzymskiej nauki… W normalnym duchowo kraju ludzie starają się dorównać i prześcignąć czyjeś osiągnięcia, a nie jak w Polsce podważyć i zniweczyć…

 11. Dzięki Twojemu blogowi poznałem prawdę, podniosłem się z kolan, Pan mnie zaczął prowadzić i ja to wszystko widzę. Mogę powiedzieć, że odmieniłeś moje życie. Czytam tylko Twój blog, wiem że zawsze znajdę tu mądre i wartościowe teksty, poparte Słowem Bożym.
  A z drugiej strony bardzo podziwiam Cię, właśnie za to w jaki sposób żyjesz. Widać, że prowadzi Cię Duch Święty. Bóg nam zesłał Ciebie, byśmy otworzyli oczy na prawdę w tych zakłamanych czasach. Dziękuję z całego serca. Chwała Jezusowi.

  1. ” Mogę powiedzieć, że odmieniłeś moje życie. ”

   Dziekuje bardzo w imię Jezusa, ale winniśmy zawsze dziękować Bogu. Ja mogę być tylko narzędziem DS.

   „Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu w imię Jezusa.” (Ef 5, 20)”

   Jeśli komuś pomagam to oznacza, że Duch Święty działa we mnie i nie moja to zasługa. Kwestia slownictwa i źródła wszelkiego dobra.
   Tak, jak wiemy skąd się bierze zlo, tak musimy miec świadomość źródła DOBRA.

 12. Niestety często jest tak, że gdy przeciwnik nie ma argumentów merytorycznie odnoszących się do sprawy, to wytacza „działa” ad personam 🙁 Ten blog i jego treści świadczą o zaangażowaniu Piotrka w pracę dla Pana Boga. Ja sama wiele zawdzięczam temu, że trafiłam na tę stronę. Moje życie diametralnie się zmieniło w ciągu jednego roku. Dlaczego krytykant nie zastosuje Pisma Świętego jako punktu odniesienia do oceny działalności Piotra? To pytanie retoryczne 🙂 🙂 🙂

 13. Pisz Piotrze dalej i nie ustawaj. W winnicy Pańskiej roboty nigdy dosyć. Natomiast wszystkich nienawistników od razu przeganiaj, bo szkoda Twojego zdrowia i czasu. Nie mam żadnych wątpliwości co tego jak wiele czasu i wysiłku potrzeba żeby prowadzić taki blog jak Twój i służyć dla Pana jeszcze w inny sposób. Nie wiem ile osób czyta regularnie tutaj zamieszczone teksty i komentarze, ale mam nadzieję, że czytających jest dużo, dużo więcej niż komentujących.
  Przynajmniej kilkunastu osobom podałem link do Twojego bloga. Pewnie nie każda z nich tu zagląda regularnie, ale kto to wie? Może być i tak, że oni też kogoś ze znajomych tu skierowali. Czyli same pożytki dla królestwa Bożego.
  Jeśli chodzi o pracę pastorów to nie jest tak, że ich obowiązki ograniczają się tylko do wygłaszania kazania raz na tydzień. Większość z nich jest na służbie 24h. Jeśli kto z nich chce służyć Panu to nie ogranicza swojej aktywności do kazań. Znam zbór, w którym oprócz rozmaitych form ewangelizacji odbywa się także nauczanie dzieci i młodzieży, a także działa zborowa księgarnia i dyskusyjny klub filmowy oraz klub seniora. W wielu zborach praktykuje się spotkania w grupach domowych, a także spotkania na modlitwy. Zbory praktykują również rozmaite formy wzajemnej pomocy w różnych sprawach życiowych. Pastorzy oprócz pracy organizacyjnej bardzo często udzielają porad i wsparcia duchowego współbraciom. Zbory zazwyczaj mają jakiś mniejszy lub większy majątek, którym przecież trzeba zarządzać.
  Społeczność zgromadzona wokół blogu „detektyw prawdy” nie jestem tradycyjnym zborem, ale przecież też mają miejsca spotkania w terenie połączone zazwyczaj ze chrztem. Wszystko to przecież są koszty.
  Niech Ci Bóg błogosławi Piotrze. Trwaj w wierze i służ dalej nam wszystkim tak jak do tej pory ku chwale Boga Ojca i Pana naszego Jezusa Chrystusa.

  1. Dziękuję i również Krzysiu życzę Tobie wielu błogosławieństw Bożych w imię Jezusa.

   „Natomiast wszystkich nienawistników od razu przeganiaj, bo szkoda Twojego zdrowia i czasu”

   Tak tez robię. Jednak nie drzwiami to oknami wchodzą. Zero konsekwencji i brak honoru. Gdyby mnie wyganiano, nie wszedłbym drugi raz.

   Tak, statystyki są o wiele większe niż liczba komentujących, ale nie chce publicznie tego podawać.

   1. Chrztów też już Piotr ma sporo na koncie, gdy był chrzest w Wiśle ktoś nie zdążył, teraz nie kojarzę imienia, po prostu pojechali drugi raz bez żadnego problemu. Nie każdy by tak zrobił. Szanuję bardzo tak oddanych Bogu ludzi jak Piotr.
    Podoba mi się też to, że nie ma przymilania się z Twojej strony aby pozyskać czytelników, widać, że nie o statystyki tu chodzi, ale dążenie do Prawdy. Dziękuję Bogu za wiele osób, które pomogły na nowej drodze, proszę aby zawsze Tobie błogosławił w Imię Jezusa Chrystusa.

    1. Zapędzam się czasem w ciemne i podejrzane okolice, gdyż zła się nie lękam…
     Przejrzałam sobie zatem zbawienne forum, a tam ciemność nie do ogarnięcia.
     Niemal w każdym temacie… Nawet RK nie udźwignie takiego ciężaru błędu… 🙁
     Wielce wymowny jest pogląd, że
     „Chrzest jak każdy rytuał chrześcijański to „lipa” – Efraimita.
     Ciekawe co na to Duch Święty, który pod postacią gołębicy zstąpił z nieba i spoczął na Jezusie?
     To przykre, naprawdę…
     Nie chcę pisać słów niegodnych i gorszących, ale wygląda na to, że niektórych tam
     „srak optakał” !!!
     Może nie gołąb, raczej orzeł…
     Dziękuję za uwagę.

     1. „Jeszcze nie słyszałem, aby właściciel jakiegoś bloga nawrócił się!”

      – świadectwo Thewordwatcher’a m.in.
      o blogerach ze swojego szlachetnego grona…
      oraz osobie samym…

      1. niezłe. to jakiś matriks…
       nie wierzę co czytam.

     2. Angelika, szkoda Twego zdrowia.
      Bliscy mi czytelnicy tam nie wchodzą, choć ja im nie zabraniałem. Do niedzieli nawet linkowałem te strony.

      1. Zaglądałam i zaglądam tu dość często choć praktycznie w ogóle się nie wypowiadam. Chciałam jednak zwrócić uwagę na pewną prawidłowość związaną z forum pana Kubika. Nie wiem , czy ktoś z Was też to zauważył?
       Pan Kubik od dłuższego czasu stał się niezwykle kontrowersyjny. Jego zmiany w podejściu do Pisma i samego Boga wydają się być jednak bardzo przemyślane a sposób, w jaki przeprowadza swoje „rewolucje” wskazują raczej na zaplanowane i metodyczne posunięcia. A mianowicie: rzuca temat na forum z podekscytowanym „doznałem olśnienia”, „otrzymałem zrozumienie”, „nareszcie wszystko zaczęło się układać w spójną całość”, „pracuję nad niezwykle ważnym zagadnieniem, które może się okazać wstrząsające dla niektórych” itp. Przygotowuje grunt sprytnie i przebiegle manipuluje nastawieniem forumowiczów, przekazując „między wierszami”, że tylko myślący i bardzo inteligentni będą w stanie przyjąć to, co ma do przekazania. Potem obwieszcza temat dość ostrożnie i czeka na reakcje. Tak było z tematem Pawła, potem Łukasza i Marka, z tematem „samozwańczej” brutalnie okrojonej „biblii mesjańskiej”, z ziemią płaską, wklęsłą, z boskością Jezusa Chrystusa, z Chrześcijaństwem jako sektą diabelską, tożsamością świadków Apokalipsy (tu mała ciekawostka: obecnie poprzestano na stwierdzeniu, że nie są to osoby fizyczne a całe grupy, w tym internetowe, z których jedną z najważniejszych, jesli nie najważniejszą jest grupa forumowa zbawienie.com. Według mnie to tylko wstęp. Nie zdziwię się w ogóle jeśli już niedługo pan Kubik ogłosi siebie samego jako jednego z tych świadków. Wcale nie żartuję)
       Jeśli reakcje są zbyt sceptyczne i powściągliwe odkłada temat na później ale czyni sporo aluzji do swoich rewelacji w innych tematach, przez co oswaja wszystkich z nowościami. Jeśli zaś reakcje są pozytywne to w kolejnych wypowiedziach początkowa rewelacja staje się już pewnikiem i pojawia się jako temat nie do podważenia na blogu HK i pozostałych blogach forumowiczów, które w zasadzie są jedynie lekko zmodyfikowanymi graficznie kopiami stron internetowych pana Kubika.
       I zaczyna się wtedy spieranie mózgów pozostałych czytelników z resztek zdrowego rozsądku i samodzielnego, krytycznego myślenia. Jeśli któryś z nich jednak jest dość oporny i nie ulega zbyt szybko jest grzecznie upominany, potem grozi mu się lekko palcem, następnie krytykuje, ośmiesza a na koniec ostentacyjnie blokuje i wyrzuca ze społeczności.
       Opisałam to dość szczegółowo, ponieważ jest to dla mnie ciekawy fenomen (czyli HK i jego działalność w necie), który od kilku lat obserwuję z dość dużym zdziwieniem. Sam Kubik na początku sprawiał wrażenie wiernego i gorącego naśladowcy Chrystusa ale bardzo szybko rozwiał moje złudzenia coraz większymi herezjami, jakie publikował. Czyli już jakieś 7-8 lat temu. Moje zdziwienie dotyczy jednak osób udzielających się na forum. Nie trzeba być geniuszem, żeby szybko zorientować się, że HK stosuje ciągle te same taktyki. Nie trzeba też być stałym czytelnikiem. Wystarczy zerknąć przez ciekawość w kilka tematów, założonych przez admina i poobserwować toczące się dyskusje. Dlatego nie jestem w stanie zrozumieć ślepoty tam panującej, ku uciesze ma się rozumieć, samego zainteresowanego.
       Tak czy inaczej nie jestem w stanie ani zrozumieć, ani ogarnąć, ani zdzierżyć ogromu bzdur, absurdów i herezji nagromadzonych tylko w tym jednym miejscu. Tak jak nie pojmuję, że są ludzie, którzy w nie wierzą, jednocześnie utrzymując, że kochają Boga i Chrystusa, pomijając już fakt, że dla nich Jezus Bogiem nie jest.

       1. Rewelacyjna i mądra analiza.
        Uważam teraz, że Rafał Kudrański z wieloma ocenami miał rację i pieknie to wypunktował, ale poprzez swoje emocje i żółć przykryl całą prawdę, którą odkrył.
        Generalnie chciałem odnieść się do każdego twojego zdania, ale one same siebie tłumaczą.
        Podpisuje się pod tym i równiez uważam, że w odpowiednim momencie przyjdzie mega zwiedzenie.
        Nie uważam, żeby działał on sam….

        Z innej strony patrząc. Swiadkowie Jehowy ośmieszyli Biblię. Teraz dla katolika, każdy kto czyta biblie jest SJ.

        Teraz pomyslcie jak przebiegły to plan posługiwac się imieniem Isus. Jak myslicie, ile osób wzieło by Was na poważnie, jeśli w realu ewangelizowalibyście posługując się imieniem Isus. Kolejne ośmieszenie. Równie dobrze można mówic do naszych bliskich katolików jehoszua. Bedzie to zgodne z prawdą ale jako odzew. Tj subtelna manipulacja.

        Teraz czekam tylko na ich prowokacje i napisze coś więcej niż Rafał Kudrański opierając się na samych faktach.

       2. Świetna analiza tematu 🙂 Ja mam to szczęście, że z jego twórczością spotkałem się tylko raz czytając jeden czy dwa jego wpisy bo szukając czegoś w internetach akurat wyskoczyła mi jego strona. Korzeni tam nie zapuściłem na szczęście bo widząc a raczej słysząc Wasze opinie co tam się wyprawia to włos na głowie się jeży.

       3. RK zgubiło też to, że tak, jak oni wycina Pismo, ośmiesza chrzest. Wyśmiewa Pawła, że ukazał mu się Jezus, a sam mówi, że ukazał się jemu. To wszystko dla mnie niestety również go przekreśla.
        Ktoś pisał o niejakim Cyrylu, na jego blogu byłą pochwała Brainbreakera, że się dał obrzezać.. Wydaje mi się, że to jakiś system naczyń połączonych i jedni drugich uwiarygodniają pozornie pisząc, że się ze sobą nie zgadzają. Łączy ich antypawłowość czym sieją wielkie internetowe zwiedzenie podważając Sola Scriptura.

        1. zacutuję klasyka: to wszystko układa się w całość.

       4. Jako byłej okultystce śmierdzi mi to, o czym Angelika pisała na kilometr. Miałam takie same zasady. Najpierw do kogoś miło podejść, ale z autorytetem, żeby się mnie trochę obawiał i mojej mocy, a potem można łatwo manipulować taką osobą odkrywając przed nią więcej i pokazując, że sama może mieć moc i jest wyjątkowa i wybrana. Oczywiście demony już o to zadbają żeby uwiarygodnić tę wyjątkowość. Ale spróbuj się chcieć wypisać z tego układu bez nowonarodzenia..
        Mnie zwerbowano podysłając najpierw dobrego glinę, który miał pod opieką „młodszego stażem” złego glinę i, przed którym mnie rzekomo ostrzegał, ale „czuł, że i tak skręcę w złą stronę”. Takie banialuki żebym się czuła, że sama wybrałam służenie demonom.

       5. 🙂
        Rafał Kudrański to osobny temat. Napiszę krótko: to chory człowiek. Chory z pychy i megalomanii, z zazdrości i ograniczenia. On żadnej prawdy nie odkrył a jedynie gwałtownie reaguje na KAŻDĄ krytykę pod swoim adresem, której nie znosi i nie zamierza nawet spokojnie wziąć pod uwagę. Tu nie ma znaczenia pod czyim adresem pisze swoje elaboraty. Wystarczy, że jakikolwiek blogger się z nim nie zgodzi, a już, nie daj Boże, skrytykuje. I zaczyna się jazda. Zresztą miałeś okazję przekonać się na własnej skórze. W stosunku do Ciebie również wypunktował swoje frustracje. Dla postronnego obserwatora było nawet zabawne, ze odezwy, które pisał do Ciebie były tylko kopiami apeli do Henryka Kubika, ze zmienionymi imionami i po części zarzutami. Nawet na spokojnie i z dystansem nie da się czytać wytłuszczonej i „wycapslockowanej” tyrady tego człowieka. To zwykły bełkot.
        Więcej nie będę się rozpisywać. Tu większość i tak miała okazję przekonać się z kim ma do czynienia. Napiszę tylko, że po lekturze twórczości HK i RK i obserwacji ich zachowań – w internecie oczywiście – doszłam do wniosku, że nie mają oni nic wspólnego z naśladowaniem Boga i Stwórcy Jezusa Chrystusa. A ich blogi są wręcz niebezpieczne dla każdego, kto naprawdę poszukuje Prawdy i pragnie jedności z Jezusem.

       6. Dziękuję Tobie Evia za zamieszczenie tego komentarza.

        Po przeczytaniu go zdecydowałem się bezzwłocznie opuścić forum HK.

        Jeśli chciałabyś się dowiedzieć na czym polega ten fenomen upoważniam Piotra do przekazania Tobie mojego adresu e-mail.
        Pozdrawiam.

        1. Oczywiście powyższe dotyczy komentarza z 11:57.

        2. A czy nie mógłbyś się podzielić informacją, dlaczego tak się stało z innymi użytkownikami tego bloga, takimi ciekawskimi jak np. ja 🙂
         Bo aż mi się wierzyć nie chce…

        3. Cieszę się jesli moje spostrzeżenia mogły komukolwiek pomóc. Co prawda Pan K. domaga się biblijnych dowodów na celność uwag ale to dla niego typowe takie odwracanie kota ogonem, ponieważ sam wystawia oceny innym bez poparcia w Biblii, nawet tej maksymalnie ociosanej mesjańskiej.
         Nie aspiruję do roli znawcy czegokolwiek, dlatego bardzo mnie zdziwiło, że pan K. spośród tylu wypowiedzi na swój temat „wyróżnił” akurat moją i zaszczycił mnie swoim komentarzem. I, jak na człowieka, który usilnie zapewnia, że nie obchodzi go opinia innych ludzi a tylko Boga, zadziwiająco dużo miejsca poświęcił moim uwagom próbując wszystkich na forum przekonać, że jest inaczej niż napisałam. To wydało mi się interesujące, ponieważ wyglądało na to, ze poczuł się nieco zaniepokojony tym, co przeczytał. Dlatego w jego komentarzu, jak zwykle mnóstwo zwrotów typu: przecież wiecie, dobrze wiadomo, ze… wielu z was widzi i rozumie… czyli zaklinanie rzeczywistości albo, mówiąc bardziej fachowo, manipulowanie czytelnikami poprzez odpowiednie sformułowania. Na Detektywie też nie zostawia suchej nitki – a szczególnie Obserwator, wyjątkowo obślizgły gość, którego cechuje niespotykana miłość chrześcijańska ale tylko w kierunku jego nauczyciela pieszczotliwie nazywanego „heńkiem”. Niestety nie Jezusa Chrystusa…
         I dopóki Detektyw odnosił się w stosunku do nich pobłażliwie to było wszystko ok. Odkąd kategorycznie się od nich odciął nie pozostawiają okazji aby wieszać na nim przysłowiowe psy.
         Przepraszam za swoją uszczypliwość ale są momenty, kiedy nie potrafię się powstrzymać.
         Tak Wrogu Kozłów, jestem ciekawa Twoich spostrzeżeń na temat tego fenomenu.
         Pozdrawiam.

        4. Eurakylon, dość trudno w kilku słowach. Zamieszczę więc mój ostatni post na forum HK.

         Re: Fałszywy apostoł Paweł – szatański koń trojański.
         Pisanie by Wróg Kozłów on 22nd Listopad 2016, 11:22

         thewordwatcher napisał:
         „Ale dla kontrastu WSZYSCY niemal mamy problem w Wrogiem Kozłów. Niewiele wnosisz poza presją na innych forumowiczów i rozpoczynają się niepotrzebne dyskusje z powodu twych oskarżeń a ja otrzymuję nie tylko narzekania na ciebie od członków forum, ale piszą do mnie bracia z poza forum prosząc o interwencję.

         Proszę więc publicznie o posty w bardziej łagodnym tonie, nie tyle atakujące kogoś bez oczywistych przyczyn ale wspierające Prawdę i budujące nasz wszystkich.

         Ponieważ dyskusje są publiczne, z tych przyczyn zwracam uwagę… publicznie, aby czytelnicy widzieli, że problem jest obserwowany i są dążenia do jego poważnego złagodzenia”.
         ………………….

         Przypominam Twój post sprzed kilku godzin:

         Re: Zwalczanie Biblii, blogi promujące fałszywe doktryny i klamstwa.
         Pisanie by thewordwatcher Yesterday at 15:16

         „I zaczyna się wtedy spieranie mózgów pozostałych czytelników z resztek zdrowego rozsądku i samodzielnego, krytycznego myślenia. Jeśli któryś z nich jednak jest dość oporny i nie ulega zbyt szybko jest grzecznie upominany, potem grozi mu się lekko palcem, następnie krytykuje, ośmiesza a na koniec ostentacyjnie blokuje i wyrzuca ze społeczności”.

         Przychodząc tutaj nie wiedziałem, że tak to wygląda.

         Myślałem, że na tym forum Szuka się Boga i Prawdy.

         Niestety tutaj się tylko NAUCZA „jedynie słusznych” DOKTRYN.

         Ostatnio te nauczanie przybrało postać rozmaitych wizji i przypowieści. Zamiast o Bogu pisze się o „Ogrodniku”.
         Teraz czekam na Architekta.

         Tu i tak nie da się już rozmawiać, można jedynie… uczyć się od „znających jako jedyni na świecie całą prawdę”. dlatego też rezygnuję z udziału w takim forum.

         Proszę pamiętać, że WSZYSTKO co ja napisałem TO TYLKO moje indywidualne przemyślenia i poszukiwania i W ŻADNYM WYPADKU niech nikt nie traktuje żadnego z moich wpisów jak „prawdy objawionej” czy nauki. To wyłącznie tezy lub nawet hipotezy.

         Chciałbym żeby wszyscy wiedzieli, że do nikogo nie żywię urazy.

         Nikogo też nie „atakowałem” personalnie, a jedynie wyrażane poglądy.
         Jeśli jednak ktoś jest przewrażliwiony na swoim punkcie i tak to odczuł to przepraszam.

         Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę powodzenia.

         I pilnujcie się, by nikt was nie zwiódł!”

        5. Evia, nie chcę za dużo tu publicznie pisać, bo:

         1. Wielu użytkowników forum HK uważam za uczciwych ludzi, którzy po prostu zatracili krytycyzm,

         2. Wiele tematów na forum HK uważam za ciekawe i ważne.

         3. Chciałem tylko Tobie tutaj podziękować, gdyż Twoje słowa przyśpieszyły moją decyzję.
         Napisałem to też, gdyż zauważyłem symptomy działań charakterystycznych dla SEKT na forum HK.
         Jak wiesz jednak również delikatnie mówiąc nie popieram polityki Piotra (kasowanie niewygodnych, choć rzeczowych postów, blokowanie piszącego zamiast argumentacji).

         4. Nie chcę podejmować wyzwania wojennego od Henryka, ale za uczciwe uznałem ostrzeżenie ludzi przed technikami sekciarskimi na jego forum.
         Pozdrawiam,

         P.S. Tu masz potwierdzenie w praktyce Twoich słów:

         http://zbawienie.forumotion.com/t186p75-falszywy-apostol-pawel-szatanski-kon-trojanski

        6. Chwała Bogu, że opuściłeś to miejsce.
         Czasem wchodzę na temat, z którego linkowałeś, bo ciekawią mnie zarzuty dla „promujących fałszywe doktryny i kłamstwa” czyli ludzi, którzy nie wyrzucają nic z Pisma i po prostu chrześcijan, bo przecież chrześcijaństwo jest wg nich z diabła..
         Guru forum, z którego odszedłeś dobrał się nawet do Tanachu, bo wywalił Ks. Estery, zreszta jestem trochę „cięta” na to forum, bo na samym początku po nawróceniu czytałam kilka artykułów HK i potem obawiałam się Pawła nie mówiąc o tym, że Henryka pogląd nt. Jezusa uwiarygodnia ŚJ a nawet częsciowo BB, który to uznał Jezusa za szatana! Bo negowanie boskości Mesjasza i usuwanie Pism do tego właśnie prowadzi. BB zaś jedną czytelniczkę doprowadził do ateizmu.
         Kiedy widzę, że ktoś nie uznaje Pawła od razu słyszę dzwonki alarmowe, bo wszystkie te osoby razem cechuje mała tolerancja na bliźniego.
         Nieutwierdzoną w wierze osobę przeczytanie tego wszystkiego może całkowicie sprowadzić na manowce, dziękuję Bogu, że mnie ochrobił przed tymi herezjami.

        7. Dziękuję za odpowiedz WK.
         Doczytałam resztę na forum.
         „Czy gdziekolwiek ktokolwiek widział to, co się na naszym forum dzieje?
         Czy gdziekolwiek w jakiekolwiek religii widać jakikolwiek postęp, odkrywanie nowych, wcześniej ukrytych prawd biblijnych i to w słowach Boga lub Syna”
         – cytuję pana Henryka i odpowiadam:

         Wszędzie ciemność i mrok jak sięgnąć wzrokiem po płaskiej ziemi, a światłość wielka bije z Perth…

        8. Ok, rozumiem.
         Przejrzałam dyskusję i ciągle dziwię się, ze uczestnicy nie widzą manipulacji:
         „Ale dla kontrastu WSZYSCY niemal mamy problem w Wrogiem Kozłów. Niewiele wnosisz poza presją na innych forumowiczów i rozpoczynają się niepotrzebne dyskusje z powodu twych oskarżeń a ja otrzymuję nie tylko narzekania na ciebie od członków forum, ale piszą do mnie bracia z poza forum prosząc o interwencję.
         🙂 jasne! no zainterweniował pan Admin grożąc palcem Wrogowi Kozłów i za chwilę zablokował go zupełnie 🙂

        9. Pamiętam jak kiedyś Liksar pisał dobrze na „Detektywie”, a teraz jest radykalnym antypawłowcem często piszącym u Kubika.
         Specjalizował się w ujawnianiu spisków typu Illuminaci itd., szczególnie w muzyce. Aż poszedł w stronę doszukiwania się spisków w samej Biblii stając się jednym z największych „kubikowych antypawłowców”.
         Niestety, ale tak to wygląda.

        10. Ja tam co do Kubika i tych jego akcji za bardzo się nie orientuję (choć dla mnie dziwne jest usuwanie Pawła, w końcu odegrał ważną rolę…), na jego stronie i powiązanych byłam może kilka razy (np. notka o częstotliwościach itp.), byłam daleka od wciągnięcia się w to, zresztą nie udzielałam się na forum, czasem może sobie je podczytywałam… i widzę, że jednak dobrze się stało 🙂
         Michał777-mi też jest bardzo szkoda Liksara, miał świetne notki a propos muzyki (od niego podebrałam też trochę pomysłów na utwory do mej prywatnej listy-chodzi mi o notkę NIEposłuszni swemu panu, tam chyba nawet Zakopower z Boso i Bóg wie gdzie się pojawił itp.), do tego ciekawie było widzieć, jak osoba nieco młodsza ode mnie (jakoś ze 2 lata chyba) radzi sobie z wiedzą o tym wszystkim…, a do tego to Podlasiak, tak jak i ja 😀 Kojarzę też jego komentarze na tej stronie, choć ją sobie tylko podczytywałam wtedy…Aż szkoda że dał się wciągnąć w bycie antypawłowcem 🙁

        11. Asia: No szkoda, ze tak się z nim stało.
         Mam akurat w Białymstoku bliższego znajomego i miałem raz w tym roku bardzo dobrą sześciodniową fuchę w Białymstoku właśnie. Bardzo ładne miasto i mili ludzie, tacy bardziej rozmowni i otwarci niż w Łodzi z tego co zauważyłem. Mieszkałem na ul. Kopernika w Hotelu Silver, może to nawet gdzieś blisko Ciebie akurat.

         Pozdrawiam w imieniu Jezusa.

        12. Zasmucila mnie ta wiadomość o Liksarze Michał 🙁 pamiętam jego dobre artykuły o muzyce… Będę się modlić o niego żeby powrócił do wiary w całe Boże Słowo…mam nadzieję, że Bóg nie pozwoli mu odpaść od wiary 🙁

 14. Niech Ci Pan błogosławi i prowadzi w prowadzeniu bloga.
  🙂

 15. Pisz dalej bracie w Imię Jezusa Chrystusa. Jesteśmy z Tobą…Bóg jest z Tobą…Pozdrawiamy Pokój Wam bracia i siostry…

 16. mielonka turystyczna

  Bardzo szanuję Twoją działalność Piotrze i czytam często tego bloga, natomiast byłbym nieszczery piszac, iż nie zaglądam na blogi Cyryla, HK czy innych. Smutne w tym wszystkim jest to że ci wszyscy ludzie, ktorych cenię za ogrom włożonej pracy w odkrywaniu prawdy, zamiast grać w jednej drużynie i jednoczyc sie przeciw siłom szatanskim, zaczynaja kopać jedni drugich a diabeł tylko zaciera ręce. Nikt z nas nie zna ostatecznej wersji prawdy, jedynie Bóg, to dlatego pewne sprawy zostały zapieczętowane. Być może pewnego dnia postanowi wyjawnić cała prawdę a ta jak wiadomo jest tylko jedna, puki co jednak, teraz trzeba wziąć do serca informację że szatan zwiedzie także i wybranych a więc każdy z blogerów może być w błedzie w jednej kwestii, głosząc prawdę w drugiej. Diabeł wie jak nikt inny, że kłamstwa najlepiej przemyca sie pomiedzy oczywistymi prawdami, wtedy czujność jest znacznie osłabiona…Twój blog ma te niewątpliwa zaletę że zbudowałeś realną społeczność chrześcijan, którzy wspierają sie tak w realu jak przed komputerem i jest to dobry owoc Twojej działalności. Uważam jednak, że jeśli ktoś ma odmiene zdanie na temat np. ap Pawła a przedstawia swoje argumenty w sposób kulturalny, nieobraźliwy to powinien mieć możliwość wypowiedzenia się na blogu, ja osobiście w tej kwestii jestem zawieszony 50/50% może z minimalnym wskazaniem na antypawłowców, co w zaden sposób nie ujmuje czytelnikom tego bloga, których b. lubię i serdecznie pozdrawiam :)…

  1. niestety ale oni pierwsi zaczęli a i ja nie chce już na ten temat pisac.
   Każdy niech sam decyduje.
   Po owocach jednych i drugich poznacie.

 17. Sam wiem ile to kosztuje pracy ! Jeżeli jesteś z tego powodu atakowany to wiadomo co / kto za tym stoi. Wszak dzieci BOŻE zawsze są prześladowane , w taki czy inny sposób . Z pewnością wiele osób wprowadziłeś na dobrą drogę i to się liczy , a szykany czy złośliwości innych przy Twoich sukcesach to mały pikuś … i nawet nie ma się czym przejmować . Świadczy to o tym iż kogoś bardzo boli prawda tu zawarta. Życzę wytrwałości i nieustającego BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO !

 18. Nie widzę żeby gdzieś w Biblii był zakaz żeby za prowadzenie bloga, prosić także w miarę możliwości o datki. Jednak możemy przeczytać ze sam Apostoł Paweł który prowadzony przez Boga ewangelizował, przechodził różne ciężkie próby jak kamieniowanie prawie na śmierć, więzienie, rozbicie statku. Sam apostoł Paweł jak mógł to pracował m.in fizycznie (szył namioty)

  Dodatkowo mam pytanie do autora tego bloga. Dlaczego jeśli Twierdzisz że wierzysz w Biblijnego Jezusa, jest On Twoim Panem. Dzięki Niemu jesteś zbawiony, narodzony na nowo. To polecasz strony i ludzi takich jak m.in. pan Kubik?
  W liście do Efezjan czytamy w 4 rozdziale od 5 wersetu. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec.
  Pan Kubik wierzy w innego Jezusa(herezje typu że Jezus jest innym Bogiem niż Ojciec. A jak wielokrotnie czytamy w Biblii jest jeden Bóg), wierzy w innego Boga (Nie wierzy w Trójjedynego Boga), wierzy w inną wiarę (zbawienie jest wyłącznie z wiary przez nowonarodzenie się. Pan Kubik wierzy w coś innego)

  1. „odatkowo mam pytanie do autora tego bloga. Dlaczego jeśli Twierdzisz że wierzysz w Biblijnego Jezusa, jest On Twoim Panem. Dzięki Niemu jesteś zbawiony, narodzony na nowo. To polecasz strony i ludzi takich jak m.in. pan Kubik?”

   Kiedy poznałem HK bylo calkiem inaczej a i moje poznanie było mniejsze.
   Ten atak czytelnika jego forum przyspieszył tylko moją decyzje usunięcia linków do tych stron.
   Teraz jest coraz gorzej. Cokolwiek interpetują to wina Pawła. Bóg jest suwerenem i nie pozwolilby na wstawienie kąkolu.
   Niestety ale do tego trzeba miec poznanie a nie jest to z własnych sił.

   Nie chce nawet na ten temat głebiej pisac, bo wytworzy się wojna niczym RK z HK.
   Szkoda mojego czasu.

   1. Oni bodajże usunęli jeszcze inne księgi z Pisma Świętego.

    1. usunęli Pawła, DZIEJE, ŁUKASZA, EZECHIELA I chyba listy Piotra

     1. Sprawdziłem i faktycznie masz rację. A propos Listów Piotra, to są w nich zawarte istotne słowa na temat Pawła, pewnie większości dobrze nam znane.

      15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

      1. Zapomnieliście o tym,że Marka i Jana też odrzucili.

       1. Jana też odrzucili? serio? chyba nie, nie sądzę..

       2. No może nie oficjalnie odrzucili ewangelię Jana,ale przy temacie Boskości Pana Jezusa Chrystusa było stwierdzenie,że ewangelia Jana nie jest wiarygodna.

       3. Dokładnie to napisał Kubik tak: „Z innej beczki… zdałem sobie w pełni sprawę z tego, jaka krzywdę Ojcu wyrządzają ci, którzy… dziecię Isus nazywają Bogiem, które musiało być obrzezane i na dokładkę 'miłujący’ Chrystusa zupełnie ignorują Jego polecenia!

        Jestem w trakcie pisania sporego artykułu na temat boskości Chrystusa oraz tym, samym anulowania Prawa i nie będę powtarzał tego, co już jest napisane ale ujmuję temat z zupełnie innej strony.

        Z pozycji planu Bożego wyzwolenia Narodu Wybranego.

        Cytuję także wersety o Tomaszu niewiernym rzekomo nazywającego Chrystusa Bogiem oraz Jana 1:1, którego znaczenie jest zupełnie niespodziewane i dowody są bardzo mocne, że w żadnej polskiej Biblii ten werset nie jest prawidłowo przetłumaczony.”

        Z Janem to tylko kwestia czasu pewnie.

     2. Ezechiela nie usunęli, kanon można znaleźć tutaj

      http://www.bibliamesjanska.com

      te na szaro są usunięte…Ciekawe czemu usunęli list do Hebrajczyków, przecież wątpliwym jest by to akurat Paweł go napisał. Z tego co widzę, dodali też księgę Henocha do kanonu.

      1. Za daleko to poszło, a to jeszcze nie koniec.

 19. Nie przejmuj się Piotrze tym co mówią ludzie, bo co byś nie zrobił, to komuś coś się nie spodoba i zawsze znajdzie się jakiś krytykant. Jeśli tylko w głębi serca masz świadomość tego, że masz rację, zrób to. Osoba, która wyróżnia się z tłumu prędzej czy później zostanie skrytykowana. Nie wiele jest blogów, które promują sobotę, a twój blog to robi, tak trzymaj. należy ludziom uświadamiać prawdy biblijne, które uległy z biegiem wieków zapomnieniu. A ten blog jest głosem wołającym na pustyni.Nie rozumiem jak można krytykować cię za to, że organizujesz spotkania w realu z ludźmi? Dzięki tym spotkaniom nie jesteśmy anonimowi, zawieramy przyjaźnie. Bez pośrednictwa twojego bloga nigdy byśmy się nie spotkali, ani nie wiedzielibyśmy, że jest nas tak wielu.
  No cóż psy szczekają a karawana jedzie dalej…

  1. Piotr, czyli kamień, nie skała

   „Nie wiele jest blogów, które promują sobotę, a twój blog to robi” – i chwała Bogu! 🙂 i między innymi dlatego przekonuje mnie to miejsce, że jest to ekklesia ludzi prowadzonych przez Ducha Świętego 😉 Bo jak na razie żaden pastor, ani inny człowiek nie był w stanie wytłumaczyć mi w którym momencie Szabat został zniesiony, ale to długi temat… 🙂
   Piotrze, tak jak krytykowali Jezusa, tak i będą krytykować Jego naśladowców. Jezusa też nazywali „pijakiem i żarłokiem”.
   Ale wiesz co? To lepiej, że spotykasz się z krytyką, bo jak przeglądałem wcześniej inne fora, lub YT i czytałem te w 99% pochlebne komentarze to naprawdę ręce opadają kiedy zapoznajesz się z treścią 🙂
   Ludzie mówią, to co inni chcą usłyszeć chyba tylko dla poklasku na zasadzie – jest bum na kult maryjny więc opowiem dużo dobrego o gipsowych bałwanach – i nagle same ochy i achy jakiż to natchniony przez Boga prorok. No i oczywiście praktycznie zero podparcia biblijnymi cytatami, taka mętna woda prosto z głowy, ale okazuje się, że bardzo smaczna dla wielu 🙂
   Świat jest w rękach złego – więc prawda Boga zawsze będzie miała fale krytyki ze strony świata.
   Na koniec fragment, który w podobnych sytuacjach zawsze stawia mnie na nogi:
   „Bogaci, którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości, bowiem ich jest Królestwo Niebios. Bogaci jesteście, gdy będą wam złorzeczyć oraz was prześladować i mówić każde złe słowo przeciwko wam, kłamiąc co do mnie. Radujcie się i weselcie, bowiem wasza obfita nagroda jest w niebiosach; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.” (Mt 5:10 NBG)
   Lepiej być obrzucanym błotem idąc za Jezusem do wiecznej chwały, niż słyszeć oklaski idąc nad przepaść nieugaszonego ognia…
   Szalom na twój dom 🙂

 20. Marcin dolnośląskie

  Jak dla mnie robisz dobrą robotę. Wielokrotnie twoje wpisy mi pomogły. Chwała Bogu za ten blog.

 21. Wielu blogerów otrzymuje wsparcie. Choćby Martin na odwyk.com, gdzie na głównej stronie znajduje się informacja o sponsorach (przy okazji polecam ten blog, czytam/słucham równie często jak detektywa prawdy). Także nie ma się czym przejmować, tylko działać dalej. Pozdrawiam.

 22. Zmieniam troszeczkę nick 🙂
  Co do różnych kwestii spornych w pojmowaniu nauk itp.
  Bywa czasem tak iż ktoś będący tutaj i czytający artykuły nie zgadza się zupełnie lub w części z ich treścią . Jednak po jakimś czasie po różnych przemyśleniach lub po głębszym rozeznaniu w temacie myśli sobie iż się mylił . Nie zawsze takiej osobie chce się przyznać do błędu , czasem dojście do takiego samego wniosku jak np. Detektyw Prawdy zajmuje innym troszkę więcej czasu … Myślę iż zasiane tu ziarenko z czasem wykiełkuje , tylko niektórym idzie to opornie . Nawet ci przeciwnicy z czasem przejrzą na oczy i o to trzeba się modlić aby każdy kto tu zawita mógł to osiągnąć .

 23. Biblia czyli Słowo Boże jest jedynym autorytetem danym nam od Pana Boga, i jeden jest tylko Ojciec Święty który jest w Niebie. Ten blog jest takim światełkiem Prawdy biblijnej w tunelu kłamstw współczesnego świata. Jest kagankiem światła Prawdy w ciemnościach współczesnych zwierzchności. Blog ten uświadamia i wyciąga z otchłani zatracenia wiele dobrych duszyczek, które niejednokrotnie nie są w stanie samodzielnie się odwdzięczyć. Zapewne jest wielu takich którzy nie są w stanie się odwdzięczyć, dlatego nagrodę którą otrzymasz Piotrze będzie na Ciebie czekała w Niebie u naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

  1. Chciałem jeszcze dodać, że wzrost popularności strony który się objawia poprzez sięganie do źródeł prawdy – Słowa Bożego, równocześnie może być powodem zwiększenia liczby ataków ludzi nieświadomych i nienarodzonych na nowo. Taka przykra zależność. Niech Bóg Ojciec ma Cię Piotrze wraz z rodziną w swojej opiece i błogosławi Wam w życiu, jak i wszystkim czytelnikom szukającym prawdy i ich rodzinom.

   1. Dziękuję i na wzajem Robercie Wielu Łask Bożych.

 24. I tak trzymaj,wielu jest za Tobą i nigdy się nie poddaj.Z Panem Bogiem,powodzenia na tej ścieżce.

 25. Zauważyliście, iż ktoś jest bardziej brudny wewnętrznie ( jest nie czysty moralnie ) tym częściej i dokładniej się myje, jakby się siebie brzydził ( usiłował zatrzeć poczucie dyskomfortu ) ? Oczywiście są wyjątki od reguły nie mniej jednak coś takiego występuje…

  1. Mi śmierdzą nogi cały tydzień 😀 hahah /taki żarcik, ale coś w tym jest co mówisz.

  2. Fachowo jest to określane jako nerwica natręctw.

 26. Dziękuje tobie Piotrze za twoją codzienną prace dzięki której umacniam się w wierze płynąc przez ogromny ocean pomagasz łapać prosty kurs do przystani Pana 🙂 . Jeszcze pare miesięcy temu miałem często problemy, biłem się z myślami niedowierzeniami ciężko było odwrócić się od światowego myślenia i grzesznych nałogów dzięki waszym modlitwom z wiary a wierzyłem, że właśnie one mi pomogą:)) Pan Jezus Chrystus uwolnił mnie od palenia, picia i robienia jeszcze gorszych grzesznych rzeczy których się wstydzę:( czasem zdarza mi się jeszcze upadać ale rzadko:) jak widać owoce tego blogowego zgromadzenia choćby nawet czytania są dobre 🙂 winogrona dojrzewają i stają się słodkie i soczyste 😀 a wiec henrykowce czemu atakujecie męża Bożego działającego w imię Pańskie, prowadzonego przez Ducha Świętego, oznajmiającego prawdę i pomagającemu ludziom odwrócić się od grzesznego rzycia :\ Z kim chcecie walczyć po co wam to? jak cielesni jeszcze jesteście, że nie widzicie, że walka nie jest na tym froncie, to tak jak byśmy stali w jednej linii i zwróciwszy się ku sobie zaczeli walczyć ze sobą. Pojmujcie duchowo. Św Paweł w Liście do Efezjan pisze: Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. (Ef 6:12) Popatrzcie na świat obłęd! te wszystkie koscioły gdzie slepi prowadzeni są przez ślepych wpadają do dołu tam gdzie ogień nigdy nie gaśnie!!. módlcie się raczej o wasze rodziny i znajomych rzeby Ojciec w imię Jezusa Chrystusa pomógł nam wyrwać ich z tego diabelskiego systemu i rzycia. MIŁOSIERDZIA MIŁOŚCI che od nas nasz Pan i podążania jego drogami!. Kto wie może Pan Jezus prowadzi Piotra aby pokazał nam drogi i gdy ograniczą internet każdy będzie głosił prawde ewangelii w swoich stronach wychodząc z domów. Rzycze wam tego abyście w przyszłych latach mieli odwage nie tylko pisać na kogos źle, ale mieli odwage wyjść na ulice i z niezachwianą wiarą głosili ewangelie ludzią i tak potrafili znienawidzieć swoje życie na tym swiecie aby móc stracić je dla życia wiecznego a wszystko to na chwałe Bożą i na świadectwo niedowiarkom i grzesznikom aby zrozumieli, to wszystko o co toczy się tu NAJWIEKSZA NA ŚWIECIE BITWA O KAŻDE LUDZKIE ISTNIENIE.

 27. Muszę pochwalić brata Piotra Zimbardera za jego upór i determinację, za jego wkład w szerzeniu Królestwa Bożego na ziemi, podczas gdy skomasowane ataki ludzko-demonicznych sił zła nie ustają i się potęgują. Oby tak dalej. Z Bogiem. Czuwaj.

 28. Piotrek pisz, bo otwierasz mi na ten fałszywy świat oczy. Dzięki Tobie poznałam prawdę o Bogu.

 29. Z całego serca dziękuję Ci za tego bloga.

 30. powinno być życzę przepraszam za błędy:/

 31. Polską nieudolnie rządzą, przy poklasku pogrążonych w błogiej niewiedzy mas które podążają wprost do jeziora siarki i ognia nie ugaszonego, różne mroczne kreatury całkowicie zaprzedane księciu ciemności… Naszym zadaniem jest demaskować ten babiloński układ.

 32. Nowonarodzony Dawid

  Dzien w dzien odkrywam dzialanie Ducha Świętego w miom zyciu, kiedys nie potrafilem utrzymac bibli w reku bo co przeczytalem linijke to bylo cos innego w glowie typu pora spac a to zrobie pozniej, i nie czytalem wiaomo pozniej. To wszystko sie zmienilo, cale zycie sie zmienilo momentalnie odkrywajac prawde – Jezusa Chrystusa, nie tak jak mialem „okazje” w KK, no ale gdzies musialo pojawic sie cos co to zapoczatkowalo no tak -> deteltywprawdy.pl
  Dziekuje i doceniam ta prace bo przeciez kosztuje to czasu, bede sie modlił 🙂

 33. Ja osobiscie, czytając wpisy tutaj , nie zastanawiam się kim jest osoba je piszącą, kim osoba tłumacząca, podoba mi się tekst, czytam dokładnie, potem drugi raz, czasami trzeci, nie podoba mi się, to idę do następnego. Ciężko, żeby wszystko się podobało, czytam ten blog już kilka miesięcy, zaczynam od niego swoją codzienną „wycieczke” po internecie, i jest okej. A czy autor, prosi o darowizny, czy nie, to już raz, że nie mój biznes, a dwa nie mi oceniać.

  Na chyba wszystkich stronach jakie czytam są reklamy, przynajmniej google ads ( za które własciciele dostają jakies tam pieniążki ) tutaj chyba niema, przynajmniej nie kojarzę, żeby cos mi mrugało z boku, że wygrałem miliony, albo informacje o rewelacyjnym sposobie na nauke obcych języków 🙂

  także jesli darowizny zastępują reklamy to spoko, chociaż z reklam przypływ byłby pewnie bardziej stabilny, nie obraziłbym się jakby były, nie obrażam się na zapytania o darowizny. Lubię fakt, że spędzając te kilkanascie minut dziennie tutaj, o kilkanascie minut więcej rozmyslam o Bogu. I za to dzięki

 34. Witaj Piotrze, od kliku lat śledzę twojego bloga i cieszę się że Bóg dał Ci serce do tego by to robić. Robisz bardzo dobrą prace. Chwała Panu że dzięki Twojej cierpliwości i wyrzeczeniom ludzie w Polsce mogą usłyszeć prawdziwą ewangelię.
  Nie mogą wszyscy o nas dobrze mówić, bo wtedy był by powód do zmartwień. Prawdziwy naśladowca Chrystusa zawsze płaci cenę. Pan powiedział że wtedy właśnie jesteśmy błogosławieni, gdy nam złorzeczą i mówią kłamliwie o nas, ze względu na Jego Imię.
  Rób dalej to do czego Bóg Cię powołał i szukaj Jego obecności.
  Niech Pan Ci błogosławi Bracie.

  1. Dziękuję Sewerynie i w zasadzie taki atak jest dla mnie potwierdzeniem sensowności tego co robię. Posunąłbym się dalej: nie jesteś atakowany? prawdopodobnie diabeł przy Tobie śpi.
   Natomiast poczułem że muszę o tym napisać, aby nowi czytelnicy wiedzieli że to fałszywe oskarżenie.
   ]
   Tobie również życze Wielu Łask Bożych i Opieki Chrystusowej.

 35. (22): Błogosławieni będziecie, gdy ludzie będą was nienawidzić i gdy was wyłączą spośród siebie, będą was znieważać i odrzucą wasze imię jako niecne z powodu Syna Człowieczego. (23): Radujcie się w tym dniu i weselcie, bo obfita jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem ich ojcowie postępowali wobec proroków. (24): Lecz biada wam, bogaczom, bo już otrzymaliście waszą pociechę. (25): Biada wam, którzy jesteście nasyceni, bo będziecie cierpieć głód. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, bo będziecie się smucić i płakać. (26): Biada wam, gdy wszyscy ludzie będą dobrze o was mówić, bo tak ich ojcowie postępowali wobec fałszywych proroków. (27): Lecz mówię wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą. (28): Błogosławcie tym, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy wam wyrządzają zło. (29): Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto zabiera ci płaszcz, i szaty nie odmawiaj. (30): Każdemu, kto cię prosi, daj, a od tego, kto bierze, co twoje, nie upominaj się o zwrot. (31): Jak chcecie, aby ludzie wam czynili, tak i wy im czyńcie. (32): Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, na jaką wdzięczność zasługujecie? Przecież i grzesznicy miłują tych, którzy ich miłują. (33): A jeśli dobrze czynicie tym, którzy wam dobrze czynią, na jaką wdzięczność zasługujecie? Przecież i grzesznicy postępują tak samo. (34): I jeśli pożyczacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, na jaką wdzięczność zasługujecie? Przecież i grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby z powrotem odebrać tyle samo. (35): Ale miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie im dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając, a wielka będzie wasza nagroda i będziecie synami Najwyższego. On bowiem jest dobry dla niewdzięcznych i złych. (36): Dlatego bądźcie miłosierni, jak i wasz Ojciec jest miłosierny. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Łk 6]

 36. Witam Piotr,

  Chciałbym się tylko oczyścić z zarzutu jakobym to ja był owym „Wrogiem Kozłów”.

  Nie muszę się ukrywać pod innym nickiem niż „Obserwator”, choć na początku mojej działalności blogerskiej próbowałem zadawać Ci pytania pod nickiem Kamil lub Efraim.

  1. Dlatego napisałem prawdopodobnie.
   Na resztę odpiszę Ci w mailu, ponieważ nie chcę się z Tobą kłócić. Nie chce miec już z nikim do czynienia z Waszego forum.

  2. ehh,cóż się stało,że nagle tutaj napisałeś ? zapewne przypomnisz sobie kogos,kto był kiedys w grupie na facebook,niestety nazwy już nie pamietam,ale raz napisałem o chrzcie,ze musimy się ochrzcić,choć Chrystus nigdy nie nadał takiego nakazu,tam paru takze było przeciwnych tego,co napisałem,tak samo o szabacie,który mamy przestrzegać,i takze zostalem zjechany prtzez ciebie jak i innych tam najmadrzejszych badaczy biblii przez parę lat,bo opisałem Henryka Kubika,ze sie myli w tych najnowszych swoich wpisach na stronkach,jakoś o chrzcie u niego nic nie znalazłem,a biblia nam pisze,że ów chrzest jest potrzebny,nie do zbawienia,lecz oddania się Jezusowi,może trochę z Pawłem z Tarsu się nie zgadzam w pewnych kwestiach,ale to ty go odrzucasz w 100 % jak i Kubik i innych takich,to samo opisywałeś mi o płaskiej ziemi,że masz dowody,hmmm,a moze ziemia nie jest az taka płaska,„ponieważ byłaby jak linia narysowana od linijki,wiec jak dla mnie ziemia ma różne kształty na swoich podłożu lecz nie jest samą kulą,lecz przypomina okrąg jak sie patrzy od góry na nią”–tak powinno się to nazwać,a nie „płaska ziemia” , płaskie to płaskie,coś równego bez pagórków ,gór i wielu wyniosłych rzeczy ,chociaż ci wybaczyłem to co pisałeś o mnie i jak również innym tam ludziom,t oi tak nadal jestem za tym,że ty jak i np Kubik chcą zaproponować ,iz mają jedyne źródło prawdy,szkoda,ze nie skopiowałem pewnej odpowiedzi dotyczącej tego bloga,iż ładnie skarciłeś to pisząc ,że tutaj jest fałsz,bo ja tylko polegam na DP,niestety,nie polegam tylko na DP,skoro szukam prawdy,to i ją znajdę,wychwalałeś się bardzo,ze wiecej lat badasz biblię niż ja sam,lecz muszę cie zmartwić,nie licza się lata,lecz mądrość danego człowieka,i nie bądź taki mądry,bo to Bóg każdemu może dać mądrość,i nawet ujawni wszelkie kłasmtwa na każdym prowadzonym blogu na necie,a człowiek moze być głupi,lecz dostanie mądrość od Ojca dajmy na to,na tydzień,i już np ty czy Kubik czy DP ujrzą swoje błędy ,tak samo jak i ja widziałem w sobie,juz wiem,jakie one były,bo mi Duch objawił,napisałbym więcej,lecz nie chcę nikomu zrobić przykrości,ale do ciebie Obserwatorze napiszę,widziałeś we mnie drzazgę w oku,lecz w swoich nie dostrzegałeś,zresztą i ci,którzy tak ładnie pluli jadem nienawiści do mnie ,lecz się tym nie przejmowałem,ale musiałem odpowiedzieć takze ogniem wobec was,ale sam zdecydowałem,ze wyjdę z grupy,bo nie chciałem wiecej przynosić złego owocu Ducha w sobie,bo wszelkie kłotnie itp do niczego nie prowadzą,bo każdy chce ustawić siebie jako nr 1 ,ze zna najwiecej prawdy,niestety,odpowiedź brzmi,tylko Bóg zna prawdę,Jezus tak samo w 100 % albo i więcej,szkoda,ze liczba 6 to jest nasza liczba czyli taka bardzo niedoskonoła,a co dopiero 666,ohohoh,mozna by było rozważać to przez długi czas,ale i tak wybaczyłem,wiec to jest najwazniejsze,pozdrawiam wszystkich

 37. Pozdrawiam i potwierdzam zdanie innych.

 38. Nasze motto powinno brzmieć: Odkatoliczyć, dowartościować, uczłowieczyć/upodmiotowić Polaków!

 39. Piotrze, niech Bóg obdarza Cię swoją łaską! dziękuję w imieniu Jezusa za tego bloga! To dzięki niemu zrobiłam tk ważny krok jakim jest chrzest i odkryłam potrzebę osobistego kontaktu z innymi chrzescijanami. Na zjeździe na którym zostałam ochrzczona po raz pierwszy w zyciu miałam okazję być w społeczności ludzi wierzących! To było dla mnie przełomowe doświadczenie, długo sie modliłam i wymodliłam zdrowy zbór w którym wzrastam, czego wszystkim życzę. Wszystkim adwersarzom przypomnę tylko, że „Ten , który sieje , i ten , który podlewa , stanowią jedno ; każdy według własnego trudu otrzyma należną mu zapłatę” 1 kor 3:8. Ostatnio prawie tu nie zagladam, dzisiaj widocznie Pan skierował mnie tu abym mogła jako osoba przez Ciebie ochrzczona potwierdzić, że to co robisz jest potrzebne. Łaska i pokój od Pana naszego Jezusa Chrystusa niech będą udzielone Piotrowi i wszystkim czytelnikom.

 40. Dziękuję dziękuję dziękuję, od czasu mojego nawrócenia ok.półtora roku temu trzymam się Twojego bloga Piotruś, Twoje artykuły pisane pod przewodnictwem Ducha Świętego pozwoliły mi wzrastać w prawdzie i rozbudziły głód karmienia się Słowem Bożym i potrzebę bliskich relacji ze Stwórcą. Dziękuję za chrzest i za prawdziwą wspaniałą społeczność na tym blogu, która jest przez Twoje ręce zasługą Świętego Ducha 🙂
  Dziękuję że nie poddając się, dajesz nam przykład żeby także się nie poddawać 🙂 gdyż moc Chrystusa doskonali się przez nasze słabości. To jest duchowa wojna a Ty dajesz przykład jak nie być biernym tylko działać, robić coś dla Królestwa Niebieskiego.

  „Starszym, którzy dobrze swój urząd sprawują, należy oddawać podwójną cześć, zwłaszcza tym, którzy podjęli się zwiastowania Słowa i nauczania,
  Albowiem Pismo mówi: Młócącemu wołowi nie zawiązuj pyska, oraz: Godzien jest robotnik zapłaty swojej.”
  1 Tym 5,18
  – Słowo Boże mówi, że dobremu robotnikowi (opiekunowi, starszemu) warto podziękować podwójną zapłatą:
  1.zapłatą duchową w postaci szacunku, uznania
  2.zapłatą materialną
  Służy to wsparciem, by „starszy” mógł skupić się wyłącznie na sprawach Bożych i przewodnictwem/opieką nad innymi.
  Chwała Bogu i dzięki za Ciebie, za Bożych robotników 🙂 tym bardziej, że…”żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.” Łk 10,2

  Niech nasz najwspanialszy Ojciec, który jest błogosławiony na wieki, nadal Cię prowadzi w prawdzie.
  🙂

  1. i ja Tobie dziękuję Kasiu za wszelkie wsparcie. Wiele mi pomogłaś w ciężkich chwilach.
   Niech Duch Pana Jezusa Cie prowadzi.

 41. Ale sie narobilo …i jak zawsze bylem w pracy..
  A akurat dzien wczesniej czytalem wpisy innych na twoj temat i zastanawialem sie czy opublikujesz cos w tym temacie. Dobrze swiadczy o Tobie Piotrze ze zaniechales klotni i zakopujesz topor… Bardzo dobrze, przy okazji i ja rowniesz bardzo dziekuje ci za twoja prace ale i rowniesz za zainteresowanie jakie przejawiles z Robertem ( pseud tata ) w stosunku do mnie jestescie dobrymi bracmi 🙂 jezeli potrzebowalibyscie czegos, ktokolwiek z forum piszczie smialo na fb… Wracajac do tematu nawet zauwazylem ze Jacusia komentarz nawet brali w obroty.. Nie ma sie czym przejmowac uwazam ze idziesz Najlepsza droga jaka istnieje dla ludzi… Jeszcze raz Dzieki pozdrawiam 🙂

  1. Dziękuję Łukasz w imię Jezusa. Cenię sobie Twoje zdanie ponieważ jesteś człowiekiem pokoju, pełnym pokory Bożym dzieckiem.

  2. Któryś mój komentarz „brali w obroty”? A co się działo? Zaciekawiłeś mnie bracie 🙂

   1. chyba to, że przyznałeś w swej spontaniczności, że nie czytałeś nawet ST.
    Tylko już nie napiszą, że Robert, Lena, Angelika, Wojtuś Krzysiek Żolnierz przeczytali ST.
    Tu chodzi nawet nie o mnie, ale oni są zazdrośni generalnie o blog. Takie mam odczucie.
    Ja tam tylko wtedy wchodze gdy linkują.
    Jak moge wierzyc komuś kto wykasował 80% NT?

    1. Moim zdaniem problem jest w tym,że usunąłeś do nich linki.I oni to traktują jako atak.Wszystko było w miarę ok,ale i tak co rusz wychodził stamtąd kwas i atak na twoją osobę.

     1. konsultowałem to z kilkoma osobami i mówiomo mi Lenka, że tak chyba chciał Bóg..

      1. Moim zdaniem i tak długo liniowałeś ich stronę.Dobrze,że ja nie mam bloga? bo dawno już bym to zrobiła.
       A nasze i ich poglądy rozchodzą się tak bardzo,ze ciężko znaleźć punkt zaczepienia.
       Zresztą linkując ich stronę poniekąd popierasz ich poglądy.I ktoś,kto jest na początku drogi może odczuwać chaos i dezinformację.

       1. To prawda rozchodza sie w całkowicie inne strony.
        Linkowałem z zapomnienia.

       2. Lenka przeczytaj moje swiadctwo na chrzescijanie-razem.pl

    2. Bo na tym blogu jest cieplej i jaśniej…
     Nie tworzysz go sam, tworzą go także ludzie skupieni wokół… Razem idziemy, razem upadamy, razem wstajemy, razem wzrastamy…
     R A Z E M…

     1. to prawda, nie tworzę go sam. Czasem czuć takie ciepło, namiastkę zgromadzenia Boga na weselu Baranka.

    3. Co za ludzie… Nie rozumiem takiego podejścia zupełnie. Dzięki Piotrze za info. I tak nigdy tam nie zaglądałem. A ST niebawem będę miał przeczytany 🙂

   2. Przeslalem ci Jacku link do strony Jezus jedyna droga czy jakos tak na fb, musialem poszukac poniewaz nie pamietalem gdzie o tym czytalem…
    Przez tyle stron przeplynolem tego dnia…
    Powiem wam ze agresia internetowa jest nie tyle wycelowana w Piotra co w Nas wszystkich ( niby slepe owce idace za swym mentorem)
    Bardzo dobrze sie stalo ze nie bedzie linkow do ich stron itd poniewaz o odlaczenie im chodzi. Piotr nie chcial sie spierac i w milczeniu zakonczyc znajomosc z pewnymi osobami… Nadeszla ich wala odzewu ze linki dalej mamy… Precyzujac ,, wyszlismy z nich” odstapilismy… Dobrze zrobilismy poniewaz nie bedziemy miec udzialu w ich uczynkach… Zastanawiam sie w takich chwilach jak beda ludzie kochac swoich wrogow skoro w sporach takich jak ten nie przejawiaja owej milosci… Wiecie nie ma sensu glupocie odpowiadac glupota bo czasem dobre slowo pali bardziej niz rozżarzone wegle. Nie zapominajac o innych ale majac o nich staranie powinnismy sie pomodlic aby Bóg otworzył oczy tym ktorzy bładza..razem… I prosic Boga aby wskazal poprawna droge… Również o nas jezeli takowo oni uwazaja ze my bladzimy aby nie zarzucili nam obłudy.. Uwazam kochani ze jestesmy inteligetnymi ludzmi i posiadamy ten dar od Pana… Wiec w wyniku calej sytuacji wydajmy i my swoj owoc aby poznali jego smak. I tutaj upraszam wszystkich o modlitwe goraca gdyz tylko jedno zycie mamy… , aby poznali ze ich milujemy… Od siebie tylko dodam ze zycze im Wszystkiego najlepszego. A sam Pan poprzez szczera modlitwe wskaze droge zagubionym… Pozdrawiam was wszystkich ?

    1. Niech tak się stanie bracie w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
     Pokój i łaska Pana Jezusa Chrystusa nam wszystkim i oczywiście wszystkim naszym przeciwnikom także

    2. Jest to interesujące…
     Wynika z tego, że oni nie idą za swym idolem…. No cóż niech każdy to w duchu oceni.
     Tylko skąd te zwroty: Heńku czy, Henryku nie uważasz, Henryku jak myślisz..
     Tak sie składa, że czytelnicy tego bloga tam w większości n ie wchodzą, bo wiadomo że osoby z tego forum odrzucają w 80% NT i nie uznają Jezusa jako Boga.
     Oni natomiast regularnie wchodzą i umieszczają linki mojego bloga. Ja ich linków nie umieszczam. Wypalili się. ich poznanie ogranicza sie do stwierdzenia: Paweł to satanista.

     Szkoda już czasu, nerwów.
     Jednak ten podział musiał zaistnieć. Ten podział jest od Boga.

     1. Niestety,ale to prawda o wszystko oskarżają Pawła nie zdając sobie sprawy,że to jest składanie fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu.
      Podział musiał nastąpić,zresztą on istniał cały czas.
      Chwała Bogu za Jego dzieła.

      1. to co robia to nowa forma judaizmu:

       ” Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie.”:”

       Niestety, ale oni nie uznają Jezusa jako Boga podobnie jak Żydzi. Jezus był pomiędzy Żydami, ale oni oczekiwali Jahwe. Teraz mamy to samo.

       „Spędzali godziny za godzinami na najbardziej skrupulatnym badaniu szczegółów Pism Starego Testamentu. Mieli zwyczaj liczenia ilości słów, a nawet ilości liter w każdej księdze Biblii. Wiedzieli, że powierzono im wyrocznie Boże (Rz 3,2). Wydawało im się, że gromadzenie szczegółowej wiedzy biblijnej doprowadzi ich do właściwej relacji z Bogiem. „Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny.” Cóż za niepoprawna myśl, sądzić, że same Pisma mogą dać życie wieczne! Pisma wskazują na Chrystusa jako Dawcę Życia i nakłaniają czytelników, aby do niego udawali się po życie. Ale zamiast iść do Chrystusa, by znaleźć życie, wyobrażali sobie, że mogą znaleźć życie w samym Piśmie. Jest to jakby ktoś brał receptę od lekarza i potem połykał receptę zamiast wykupić i brać lekarstwo!”

       Gdzie Duch Jezusa?

       1. ,, osoby z tego forum odrzucają w 80% NT i nie uznają Jezusa jako Boga.”
        – a wiec tym samym nie uznaja nas.
        Nikt nie moze zabierac z pisma ani do niego dodawac… I wlasnie w tym jest caly sek… Jezeli by Bóg uznal ze biblia zostanie cala zmieniona ( jezeliby do tego dopuscil ) to wybralby inna forme przekazania swoich mysli… W slowach nic nie dodawajcie do tych slow ani nie zabierajcie chodzi o kasowanie wersetow ksiag zmienianie przekladow slów lub dodawanie od siebie… Niemadre jest sadzic ze Bóg pozwolilby na takie odstepstwo, poniewaz nie przyszedl tylko do znakomitych umyslow ale do zwyklych ludzi…. Zgadzam sie szkoda nerwow…

       2. Bardzo trafne jest twoje podsumowanie i porównanie ich zachowania nawiązującego do judaizmu.
        Daj Boże,aby przejrzeli,ale nie tak jak robią to do tej pory literalnie.
        Tylko ,aby Pan Jezus dał im prawdziwą wolność,miłość i pokój.
        Tylko czy zechcą ?

        1. Żydzi również czekali na znaki, cuda, ale się ich nie doczekali, a serce mieli z kamienia i jakby mogli to zabiliby Jezusa od razu, ponieważ się z nimi nie zgadzał. Tak czynią niektórzy czytelnicy tego forum z wszystkimi, którzy się z nimi nie zgadzają.
         faryzeusze również decydowali co jest ważne w Piśmie, a co nie. Nadinterpretowali Pismo czyniąc życie uciążliwym. Brakowało im milości, ale nie takiej new agewoej, ale Bożej.

       3. Ja dziś czytałam trochę na forum co pisali, nie wiem co myśleć. Czasem mam wrażenie, że HK serio jest jakąś grubszą wtyką, bo on ma taki spokojny ton, nigdy nie pisze we wzburzeniu ani nie oskarża ostro, a raczej tak przemyca krytykę aby podkopać zaufanie do innych stron. Ciągle pisze, że całe chrześcijaństwo jest kłamstwem, bo jest oparte na szatańskim Pawle.
        Z kolei czytałam argumenty Obserwatora na jego blogu, gdzie obala Boskość Pana Jezusa. Często przytacza, że Wiekuisty Bóg nie mógł się uniżyć oraz, że Pan Jezus się modlił do Ojca i podkreślał Jego wielkość. (Bóg może wszystko, WSZYSTKO). Oskarża nas o wyrywanie wersetów z kontekstu jednakże wersety mówiące o tym , że „Bogiem było Słowo” albo „Jezus mu odpowiedział: Tyle czasu jestem z wami, a nie poznajesz Mnie, Filipie? Kto Mnie widział, widział Ojca. Czemu ty mówisz: Pokaż nam Ojca?” okazują się nagle być sfałszowane (to w ogóle argument na każdy niewygodny werset, że przez masoretów skażone albo kontekst nie ten). To samo ze „zbawi swój lud od grzechów jego” – chodzi rzekomo, że sam Jezus z tego ludu pochodzi..dlatego „swój”. Czy oni nie widzą, że to jest dopiero naciągane? Zawsze na końcu pojawia się argument, że nikt z tym nie dyskutuje. Z nimi. Tylko jak dyskutować z kimś kto podważa Pismo? Mam wrażenie, że nie ma punktu zaczepienia. Wysuwasz argument, a odpowiedź brzmi, że ten werset przekłamany albo tej Ewangelii nie akceptują, bo to np. Marek. Więc nie można tak naprawdę korzystać z PŚ żeby dyskutować, bo jest ono obalane.
        Wyśmiane zostało też to, że nie można pojąć istoty Boga kiedy niby nawet prostaczki mogą pojąć Pismo, wydaje mi się, że tutaj chodzi raczej o drogę do zbawienia, a nie Samego Boga. Wiele rzeczy jest przed nami zakryte, wiele jest spojrzeń na te same wersety. Piotr nie negował nauk Pawła, w których świadczył iż w Panu Jezusie mieszka pełnia Boskości. Jednak ostrzegał, że Pawła można nie zrozumieć i przeinaczać jego słowa. Cóż więc stało się w Biblii Mesjańskiej? Usunięto z kanonu listy Piotra..
        2000 lat ludzie mieli kąkol dopóki Kubik nie odkrył, że NT to oszustwo. Niestety boję się, że to jest przemyślana akcja, nie zwiedzenie przypadkowe. Obym się myliła. Na pewno trzeba się modlić za forumowiczów HK.

        1. Co do pierwszego wątku, to już od około roku myślę podobnie. Chciałbym się mylić, ale fakty są powalające. RK może miec racje, ale swoja agresja wylał dziecko z kąpielą.

         „Wysuwasz argument, a odpowiedź brzmi, że ten werset przekłamany albo tej Ewangelii nie akceptują, bo to np. Marek. Więc nie można tak naprawdę korzystać z PŚ żeby dyskutować, bo jest ono obalane.”

         W ten sposób faktycznie można obalić całe Pismo.
         Myslę, że w odpowiednim momencie odkryją karty. Byc może juz w przyszłym roku.

         Tak myślę kiedy mnie zaatakowano? Wtedy kiedy zacząłem pisac o szabacie i nowym spojrzeniu na apokalipsę poniewaz badam temat apokalipsy z perspektywy nie jak oni literalno-fururystycznej, ale historyczno-symbolicznej. Tu może być szkopuł.
         Jesteśmy w czasach końca i myslę, że mnie bez powodu daje się nam poznac prawdę, która wcześniej była zakazana.
         Cos mi tu nie gra. Nie pachnie.
         Wydaje mi się, że chrzescijanie zostali wprowadzeni w błąd z a pokalipsą ale nie ejstem tego pewien. Całe to Leftbehind, porwanie przed uciskiem, jest jakby nam podsuwane. Pytanie dlaczego?

         Klucz może leżeć w postrzeganiu królestwa niebios na tym forum. Cos mi sie wydaje że zwiedzenie będzie oscylować w królestwie Bożym na ziemi a w niebie.

       4. Przyznaję, że dla mnie Apokalipsa jest kosmicznie trudna. Czytałam ją dwukrotnie, ale przez pryzmat tego, co już wcześniej przeczytałam na jej temat, więc miałam skażone myślenie. Kiedyś Kesja pod którymś wątkiem pisała dość długi komentarz o porwaniu, że będziemy mieli ucisk razem z wszystkimi. Nie czuję się w ogóle na siłach dyskutować o Objawieniu, z chęcią przeczytam co odkryłeś, bo na razie jestem jak ślepiec 🙂

 42. Jak widać nasz wirtualny zbór stanął za Tobą murem. Otrzymałeś zatem potężny kredyt (na szczęście nie we frankach hehe) zaufania, który obliguje Cię do prowadzenia nadal działalności w zakresie i formie w jakiej ją prowadzisz 🙂

  1. Tak miło 🙂
   a poki co widziałem u Ciebie, że Niemcy drukują marki…

   1. Ano drukują panie drukują 🙂 Najlepsze w tym jest to że pierwsze przecieki dotyczące rzekomego powrotu do deutsche marki pojawiły sie juz parę lat temu zostały one wiadomo wyśmiane i uznane za coś odrealnionego. Teraz zaś patrząc na obecna sutuację wcale nie jest to śmieszne. Pomyslmy logicznie kto najbardziej korzysta na tym sztucznym tworze UE? Niemcy. Kto posiada najsilniejszą gospodarkę w UE? Niemcy. Kto korzysta najbardziej na wspólnej kasie? Niemcy. Kto eksportuje najwięcej? Niemcy. Jaki jest najbardziej zadłużony obecnie bank świata? W Niemczech a czemu zdycha bo Grecja nie ma kasy by spłacać kredyt udzielony jej przez deutsche bank. Wszystko układa się w logiczną całość bo instrumenty w które „uwikłał” się DB tzw instrumenty pochodne są warte 55bln euro kwota niewyobrażalna! Zatem ewentualny kolaps gospodarki który nastapi i co za tym idzie upadek strefy jest juz tylko kwestią czasu i zgadnijmy kto znow na tym najbardziej skorzysta? Niemcy 🙂 Hehe miało byc krótko a się zapędziłem jak zając w kapustę 🙂

 43. To dobrze, że się ocknąłeś i zostawiłeś to kumoterstwo z HK i jego „przyjaciółmi”. Szkoda by było, żeby tyle pracy poszło na marne. Czytałam kiedyś jego artykuły, dobre kilka lat temu, kiedy dopiero zaczynał. Wtedy miało to jakąś wartość. Dzisiaj niestety nie potrafię cenić ani jego wysiłku ani wiedzy. Nie wtedy, kiedy cały wysiłek, choćby największy, uderza w samego Boga! A wiedza? na co ona, kiedy zamiast prowadzić do zbawienia prowadzi na zatracenie? Upraszczając trochę powtórzę po pewnym mądrym człowieku: tam, gdzie zaczyna się wiedza kończy się wiara. A Bóg chce od nas wiary, nie wiedzy! tej wiary prostej, dziecięcej, nawet naiwnej. Wystarczy tylko miejsce w sercu dla samego Boga – Jezusa Chrystusa.
  A szanowny pan Kubik jest wyśmienitym manipulatorem niestety. Wystarczy przeczytać jeden, dwa jego „uaktualnione” artykuły, żeby zorientować się jakich prostych a jednocześnie podstępnych chwytów używa. O niejakim Obserwatorze, który jest najbardziej obślizgły z całej grupy na forum HK, nie wspomnę.
  Miło wiedzieć, że nie wszystkie chrześcijańskie blogi ulegają histerii modyfikowania Słowa Bożego, czy geograficznych zjawisk. Powiem szczerze, że poczułam ulgę czytając ten artykuł.
  Życzę powodzenia w pracy. Niech Pan Jezus Cię prowadzi.
  Nie musisz publikować mojej wypowiedzi. Wystarczy, że ją przeczytasz. Pozdrawiam!

 44. Czytam bloga choć od jakiegoś czasu nie mogę się przełamać do komentowania 🙂

 45. Mateusza 10

  33.a każdego, kto mnie się wyprze przed ludźmi, wyprę się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

  Więc Jezus Bóg wyprze się tych, którzy wyprą się jego. Przed kim przed swoim Ojcem, który jest w niebie.

  Pytanie po raz kolejny to samo. Kim jest Ojciec naszego Boga Jezusa?

  List do kościoła w Sardes

  (1) A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły. (2) Bądź czujny i utwierdź, co jeszcze pozostało, a co bliskie jest śmierci; nie stwierdziłem bowiem, że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem. (3) Pamiętaj, więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeż tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie będziesz czujny, przyjdę jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cię zaskoczę. (4) Lecz masz w Sardes kilka osób, które nie skalały swoich szat, więc chodzić będą ze mną w szatach białych, dlatego że są godni. (5) Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami. (6) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.

  że uczynki twoje są doskonałe przed moim Bogiem

  i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami. (6) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.

  Objawienie 22,16 – Ja Jezus posłałem mego anioła.

  Kim jest zatem. Bóg Jezusa Boga i jeszcze raz kim jest Ojciec Boga Jezusa, dziękuje.

 46. Czytam wasze komentarze i wierzyć mi się nie chce, że tak Biblię okroili.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish