Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy posiadanie tatuażu to grzech?

Z kanału naszego kolegi i brata Mateusza umieszczam ten filmik wyjątkowo celem wywołania dyskusji, do czego zaprasza także sam autor filmu.

 

 

 

Pragnę zwrócić uwagę na fakt cytowania tzw Starego Testamentu cytatów dotyczących grzechu tatuowania. Czy zatem Prawo minęło?

Autor kanału uważa, ze tatuowanie nie jest grzechem. Jeśli nie jest, to tatuowanie gałek ocznych również nie jest, ponieważ Biblia o tym bezpośrednio nie mówi.

 

Nowy trend w USA – tatuaże eyeball

 

Sofoniasza 2:3 „Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie jego prawo! Szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dniu gniewu Pana.”

Zadziwia mnie fakt pominięcia w tej analizie przypadku przykazania:

„”Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemia”

 

Dziwie mnie także brak ukazania tego w kontekście czasów końca:

 

(15) I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.

(Apokalipsa (Objawienie) 13:15,”

 

Autor filmu powiada, ze nie jest to grzech. Na jakiej podstawie  się z nim nie zgadzam?

Podstawa Prawna:

19 Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? 20 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci” 1 Kor 6.

 

oraz

 

16 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? 17 Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.”

 

Tak więc niszczenie świątyni Boga jest bezprawiem, a bezprawie jest grzechem. Oczywiście cytat ten dotyczy szeroko rozumianego ciała, świątyni jaką jest kościół Jezusa, ale co uargumentowałem tutaj:

Słowo na 17.08.2016. Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg.

Paweł twierdzi, że wielu z was już zasnęło w skutek niegodnego życia.

 

Moje zdziwienie ma na celu uświadomienie Was, aby nie ufać do końca nauczycielom, a zwłaszcza tym na YT. Pastor Chojecki naucza o świętowaniu choinki na święto Sol Invictus.

Na prawdę należy być ostrożnym w przyjmowaniu takich nauczań.

Według mojej oceny opartej na biblii a i mego poznania, które daje mi Bóg tatuowanie jest grzechem.

 

 

Updated: 26 września 2016 — 12:08

42 komentarze

Add a Comment
 1. http://www.literatura.hg.pl/alarm.htm Dostałam od siostry w wierze. Muszę przyznać, że mocno mną wstrząsnęło, wynika z tego, że niewielu jest narodzonych na nowo nawet spośród braci i sióstr. Już sama nie wiem czy się nie oszukiwałam..

  W temacie.. Uważam, że tatuowanie się jest grzechem sama będąc wytatuowana jak bydło. Niestety. Jest to niezdrowe i niszczy skórę oraz sprawia przyjemność, powoduje samouwielbienie (ale mam fajny tatuaż), ot kolejny bożek.

  1. pobieżnie przeczytałem i z tego co pzreczytalem mają rację, ale wezmy pod uwagę nasz etap narodzenia.
   Po za tym na prawde moze być wielkim zaskoczeniem porwanie dla wielu.
   Jeśli założymy, że 144 tys będzie porwanych, to moje szanse na porwanie sa bliskie zera. Nie czuję się godny być w tak szlachetnej grupie, dlatego uważam, że możliwość odmowy przyjęcia znaku bestii będą miały takie osoby jak my. Szukający Boga, ale nie do końca czyści.
   Może sięm mylę i tutaj możnaby dyskuotować godzinami nad tym.

   Emila, Ty musisz robić co możesz, szukać Boga pracować nad sobą, wyrzekać sie grzechu a reszte zrobi Bóg.

   1. 144 tysiące odnosi się do liczby Izraelitów prawdziwych ktorzy jeszcze żyja i są porozrzucani po swiecie. Tychże 144 tyś będzie odgrywalo znaczacą rolę w ponownym przyjściu Jezusa i ustanowieniu Jego królestwa. Z taka interpretacja się ostatnio spotkałem i powiem, ze ma to sens. My zas jak juz wspomniałes dożyjemy tych czasów gdzie będzie nam dane wybrac strone tj opowiedziec sie po stronie bestii i jej sługusów lub pozostać wiernym przy Jezusie.

  2. Autor czasami używa uczucia strachu, który ma powodować naszą zmianę w życiu, ale czy o to naprawdę chodzi w Ewangelii? Moim zdaniem to wdzięczność za to co zrobił Chrystus i Jego miłość powinna być głównym motorem naszej zmiany i bezgrzesznego życia, a nie strach. Strach rodzi ciągłe wątpliwości i lęk przed karą.

   „Czy zastanawiałeś się nad tym, że możesz być żagwią płonącą w piekle przez całą wieczność? „Czy twe serce wytrzyma albo czy twe ręce zachowają siłę w dniu, w którym zajmę się Tobą?” (Ez 22:14). Czy możesz wytrzymać wieczne męki? Czy możesz przebywać w płonącym ogniu, kiedy będziesz niczym rozżarzone żelazo w piekle — całe twe ciało i dusza będą doskonale zajęte płomienną pomstą Boga niczym rozżarzone żelazo w ogniu rozpalonym w najgorętszym piecu?

   Ciało i dusza w piekle czy to nie przypomina katolickiej średniowiecznej doktryny o mękach ?

   „Dokąd wpadniesz, czytelniku? Zaiste, po zerwaniu tej nici wpadniesz do jeziora płonącego ogniem i siarką, w którym będziesz musiał przebywać tak długo, dopóki istnieje Bóg. Taki będzie twój los, jeśli umrzesz w swoim obecnym stanie. Czy nie drżysz, gdy to czytasz?”

   W Malachiaszu natomiast czytamy, że potępieni zostaną spaleni jak gałęzie i zostanie z nich proch. (Mal 3:19)

   1. Dokładnie.

 2. Grzechem i objawem debilizmu dodatkowo

  1. Nie możesz mówić debilizmu,to nawet nie przystoi tak mówić naśladowcy Chrystusa.
   Większość ludzi ,która ma tatuaż nie zdaje sobie sprawy z tego,że jest to grzech.
   Kultura,media przedstawiają to jako modę ozdobę ciała.
   Dlatego ważne jest ,żeby powstawały takie artykuły co by uzmysłowić ludziom od kogo pochodzą tatuaże.

   1. A co złego w słowie debilizm?
    Nie mówię o tu że ktoś jest debilem tylko że zachowanie kogoś jest debilne to jest różnica

 3. Zgadzam się z Tobą Piotrze adminie człowiek nawrócony i nowonarodzony ma tą świadomość i nie zrobił by sobie tatuażu, co innego przed z niewiedzy ale to już inny temat.
  Pozdrawiam!

 4. mielonka turystyczna

  Każde niepoddanie się woli Pana jest grzechem –
  „Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!” (Kpł 19,28). Nie ma dyskusji i relatywizowania, dobry Bóg wie co jest dla nas dobre a dla Niego miłe. Cała reszta to odstępstwo. Brzmi to dość ortodoksyjnie ale takie sa fakty…

 5. Oczywiście że tatuaż jest grzechem, jednak w momencie gdy potencjalny ateista lub wierzący tradycją rzymską zapozna się ze Słowem Bożym i przyjmie do swojego serca jedynego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, wówczas poprzez krew Baranka wszystkie jego grzechy zostają zakryte, jest czystą kartką z obowiązkiem odwrócenia się od dalszego grzeszenia i cierpliwego trwania w czystości.

  1. Ku ścisłości:tak.

   1. Dodam tylko:
    Ułaskawienie nas od grzechów nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania Prawa Bożego, natomiast aby przestrzegać tego Prawa w sposób prawidłowy, bardzo zalecane jest samodzielne zapoznanie się z nim, czyli znalezienie czasu na lekturę Biblii.
    Dlatego zawsze podkreślam ważność czytania Biblii, ponieważ Słowo Boże niejednokrotnie pomaga obudzić się z rzymskiego letargu w jakim pogrążone są społeczeństwa i znalezienie Prawdy.

    1. Dobrze powiedziane ale dodałbym jeszcze to że biblia ma być centrum a nie teksty biblijne filmy na YT czy nauczanua pastorow w zborach.
     Ostatnio Duch Święty pokazał mi jak bardzo koscioly nauczają niebiblijnie.
     Zszokuje wielu tym do czego doszedlem rozwiązując pewien problem z życia czytelniczki.
     Rozwiazanie tego problemu pokazalo mi także w jak wielkiej czarnej dziurze są zbory.
     Co mi w tym pomogło? Codzienne czytanie biblii i niepoddawanie się autorytetom.

     1. Chwała Bogu,że DŚ naprowadził Cię na prawdę,która w zborach nie jest głoszona.
      Nie wiem dlaczego tak jest i zawsze mnie to zastanawiało.
      Jak my możemy widzieć prawdę,a ludzie,którzy odpowiadają za wiernych powtarzają poraz kolejny bzdurę wyssaną z palca.
      Chyba,że w zborach są agenci i dlatego nie ma tam nauki czysto biblijnej.

      1. Problem jest złożony.

       1. Jak słyszę złożony to rozumie,że chodzi o kasę i zwierzchności odgórne od ludzi.?

 6. Zdecydowanie człowiek nowonarodzony powinien zrezygnować z tatuowania się.

 7. „Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!” Kpł.19,28

 8. W wersji na komórkę przy odpowiedziach wyskakują pionowo same litery. Wiem ze wszyscy tak mamy. Da sie to jakoś naprawić?

  1. A masz dotykowy? Może masz włączone automatyczne obracanie ekranu i po prostu ekran Ci przekręca, mój telefon też tak świrował, musiałem to całkowicie wyłączyć. Teraz muszę trzymać telefon tylko w jednej pozycji (Nie zawsze wygodnej) ale lepsze to niż skakanie ekranu.

   1. Racja. Trzeba obrocic ekran. Dzieki

 9. O tym, że prawdziwy Chrześcijanin nie powinien robić tatuaży tłumaczyć nikomu nie trzeba. Ale to że nienawróceni dają się na to namówić to mnie bardzo dziwi. Tym bardziej, że mamy istną plagę tatuaży. W dużej części są to tatuaże demoniczne przedstawiające smoki, potwory, kościotrupy czy jakieś czaszki. To jest nie dość, że głupie bo jak nazwać wprowadzanie chemikaliów pod skórę i ryzyko złapania żółtaczki czy czegoś gorszego, to w dodatku tego nie można usunąć. Są w prawdzie lasery odparowujące tusz ale w ten sposób jeszcze bardziej zatruwają organizm. Mało się też mówi o powszechnym efekcie tatuaży, że one uzależniają. Ktoś zrobi sobie jeden i niedługo potem dochodzą kolejne. Teraz najmodniejsze są całe rękawy z tatuaży. Najdziwniej to jest z tatuażami u kobiet. Lubią one częste zmiany fryzur czy koloru włosów ale robią tatuaż który jest już na stałe.

 10. Tatuaże nigdy mnie do siebie nie przekonywały, zresztą ozdabiać sobie ciało atramentem. Nie bardzo.
  Ludzie czasami jakieś czaszki, diabły, i inne tego typu rzeczy sobie tatuują i chodzą z tym, nie przejmując się że to od strony duchowej ma znaczenie.

  Kobiety robią sobie tatuaże nawet w miejscach intymnych,nie wiem po co, ale to jest dosyć niesmaczne.

  1. Bo myślą że jak zrobią taki tatuaż to komuś zaimponują…co dla mnie jest bardzo dziwne…

 11. Zobligowany jestem do udzielenia swego głosu w dyskusji jako posiadacz tatuażu 😛 Grzebiąc w internetach znajdziecie wiele tekstów w których wyczytacie tylko jak Bóg zabronił dokonywania nacięć i tatuowania ciała w związku z żałoba po zmarłych. I koniec pieśni zaraz można biec do salonu tatuaży bo Biblia tego nie zakazuje 🙂 Niestety ale jesli ciało nasze uświęcone jest obecnościa Ducha Bożego, gdy zaprosiliśmy Jezusa by zamieszkał w nas wraz ze swym Ojcem to tatuowanie się jest jak najbardziej grzechem. Niszczymy tym samym świątynię Ducha Bożego jaką sa nasze ciała i do tego właśnie odnoszą się zacytowane w artykule fragmenty. Każdego kto ozdabia swe ciało tatuażami porównac można do świątyń katolickich które podobnie jak ci wytatuowaniu upstrzone są wszelkiej maści malowidłami.

 12. Myślę, że wszystkie słowa naszego Boga, które zaczynają się od – nie będziecie – są po to, aby ukazać nam co jest złe w Jego oczach i czego nie powinniśmy robić.
  Dziwnym trafem teraz w czasach końcach stało się modne tatuowanie, które jeszcze w 30 lat temu byłoby ocenione jako coś nienormalnego i obrzydliwego. Sprytnie diabeł to uczynił. Znów sprzeciwiając się woli Boga, namówił podstępnie dzieci Boże do ” fajnych” tatuaży.
  Zwiedzeni, nieświadomi ludzie noszą obrazki ludzi, zwierząt, słońc, gwiazd itd. – NA SOBIE
  Jedni nieświadomie, a drudzy zupełnie świadomie obnoszą się w luckach, wężach, słońcach, gwiazdach, czaszkach.
  Widziałam gościa, który na klacie miał wytatuowanego bathometa. Poza tym skrzydła na rękach itp.
  W lecie doznaję szoku, widząc co ludzie na sobie mają.
  Poza tym z ciekawości sprawdzałam kiedyś dostępne tatuaże w salonie ( na internecie), i nie znalazłam ani jednego, aby nie móc przyczepić się do jego symboliki.
  Bóg wiedział co mówi, wiedział też, że tak będzie.
  Myślę, że tatuaże wywodzą się prosto z Kananu, a pomysł pochodzi prosto od upadłych.
  Bóg zawsze zabraniał Izraelitom tego co czynili Kananejczycy.
  Następna rzecz, Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, idealnie nas stworzył i nie musimy poprawiać jego dzieła.
  Każdy tatuaż to jakieś przesłanie dla własnego „ja”

  Sprzeciwianie się woli Bożej zawsze jest grzechem i nieposłuszeństwem wobec Niego.

 13. I tu się cieszę, że mam dość wrażliwą skórę (kłania się moja alergia na niektóre składniki kosmetyków dostępnych w sklepie), gdyż to mnie skłania do tego, żeby tym bardziej nie robić sobie tatuażu (bez różnicy, czy to henną, czy „zwykłym” tuszem), bo obawiam się, że skoro moja skóra reaguje źle na te składniki w kosmetykach, to pewnikiem gorzej zareagowałaby na to co jest w tatuażu, nawet takim niby malutkim kwiatku… do tego boję się trochę tych specjalnych igieł i maszyn do robienia tatuażu, kiedyś widziałam jakiś film o tatuowaniu się i byłam wręcz przerażona tym, jak to wszystko wygląda…
  Niby można usunąć, ale raz- że to sporo kosztuje (czasem więcej niż samo zrobienie tatuażu!), a dwa, że mimo iż ten tatuaż zostanie usunięty, to jakieś tam blizny niby zostają…
  Sam tatuaż też sporo kosztuje, bo w salonach cieszących się niby „najlepszą” opinią nawet taki mały może kosztować całkiem sporo (a lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś pożytecznego, np. kupić dobre tłumaczenie Biblii :), jakąś płytę z muzyką z przesłaniem-nawet chrześcijańską albo coś instrumentalnego; odłożyć na kilkumiesięczny karnet do siłowni- byle tylko przy ćwiczeniach nie popaść w uzależnienie od nich ani nie brać tych całych odżywek…, coś ze zdrowego jedzenia, jakieś skromne ubranie z dobrej jakości materiału, kosmetyk przeznaczony do wrażliwej cery albo odłożyć na coś o czym marzymy od dawna- np. dobry, lecz nie bardzo drogi, „bajerancki” i wypasiony samochód, aparat fotograficzny- bo ktoś lubi robić zdjęcia i go to interesuje albo wycieczka w miejsce, które od dawna chciało się zwiedzić itd….albo oddać np. na leczenie chorego dziecka bądź wsparcie operacji dziecka, które ma chore oko albo dla biednej rodziny czy na jakieś schronisko dla zwierząt)
  Aspekt higieniczny- drugi powód, dla którego nie zrobię sobie tatuażu, bo kto mi da gwarancję, że nawet w tym super wypasionym i niby dbającym o higienę salonie tatuażu nie złapię przez przypadek żółtaczki? Co do uzależnienia- też się zawsze dziwię, widząc osoby z wieloma tatuażami… a jak się myć przy tym? itd.
  Jedynie kiedy bym coś na ten kształt zrobiła, to gdybym była zaproszona na przebieraną imprezę [i postanowiłabym przebrać się za pirata, ale w wersji bez zasłoniętego jednego oka- i wtedy „niby tatuaż” (najlepiej jakieś serce albo prostą łódkę z żaglówką w stylu dziecięcych rysunków, bo grafik ze mnie niezbyt dobry) wykonałabym kredką…do oczu bądź do brwi czy specjalną kredką do malowania ciała, o ile nie byłabym na to uczulona] i o ile w ogóle chciałabym na takowe przyjęcie pójść…
  A poza tym czasem dziwią mnie pomysły na nazwy tych salonów tatuaży- oto trochę przykładów z mego województwa: Gothic, Psycho Tink, Podróże Po Skórze (choć to akurat jeszcze pół biedy), Shadow Tattoo, Żywy Lis, Aura, Angels and Devils…chociaż są jeszcze dziwniejsze- gdzieś w innym województwie widziałam np. nazwę Azazel…
  Przepraszam, że się rozpisałam, ale to ciekawy temat 🙂

 14. W kwestii tatuaży oczywiście jestem na nie, ale co z przycinaniem brody/ włosów, noszeniem ubioru tkanego z wielokolorowych nici, złota, warkoczy, kolczyków etc… ? Z tego co pamiętam owe zakazy są wymieniane w tym samym rozdziale, jednym tchem. Przecież nie można sobie ważyć jednego wybierać, inne odrzucać…

 15. w kwestii tatuaży, jak w każdej innej, potrzeba mądrości….

  KOPTOWIE
  ogromny szacunek dla nich…

  ich tatuaże są znakiem przynależności do Jezusa, w świecie gdzie grozi za wiarę w Niego śmierć….

  1. pytanie czy tatuaż na urodziny podoba się Bogu.

   W 1739 roku część wiernych Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, pod przywództwem biskupa Jerozolimy, Atanazego zawarła unię z Kościołem łacińskim. Powstała wspólnota unicka stała się zalążkiem utworzonego w 1895 roku Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego.

   W XX wieku Kościół koptyjski włączył się aktywnie w działalność ekumeniczną. Jest członkiem założycielem Światowej Rady Kościołów. Wieloletni patriarcha Kościoła, Szenuda III odegrał ważna rolę w zbliżeniu Kościoła koptyjskiego z Kościołami katolickimi, prawosławnymi oraz protestanckimi. Był także uważany za jednego z najbardziej wpływowych przywódców religijnych na świecie.

   Są oni tak samo zwiedzeni jak rzymianie watykańscy.

   1. Dobra riposta… Robia tatuaze to tak troche jak krucjaty i niby zabijanie w Imieniu Boga… Zakazal Bóg jasno robic tatuaży jezeliby chcial to kazdy mialby taki tatuaz od dziecka… A nie potrzeba nam znakowan poniewaz kazdy jest inny charakterem i to nas wyroznia…itd… Jest to swego rodzaju mentanle przygotowanie pokolen do znaku besti o czym juz bylo pisane wiele razy.. Oraz jak wspomnieli niszczenie ciala czyli swiatyni.

 16. …Tyś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie…
  Jezus podoba się Bogu.

  cóż my? Mamy kochać. Kochać Boga, kochać bliźniego…

  Idąc tropem zwiedzenia, czy znajdziemy Kościół?
  Znasz Piotrze wspólnotę, o której powiesz, że na pewno nie jest zawiedziona?…ze podoba się Bogu?

  1. tak, wszyscy którzy pęnia wolę ojca, ponad denominacjami.
   Kościół Boga jest znaczony Duchem świętym a nie tatuażami.
   Kościół Pana Jezusa to nie zrzeszona w instytucje grupa ludzi.
   Kościół to nie budynek, nie denominacja.
   Mam zamiar napisac o tym bo wiele nieporozynmień jest

 17. Dlaczego wiec nigdy nie slyszalam na mszy ze tatuowanie to grzech czy tez ze grzech Sadomy I Gomory to grzech homoseksualizmu??? Dlaczego ksieza w swych kazaniach nie pokazuja drogi prostej (Jak zyc?)…. Zwlaszcza w dzisiejszych czasach gdzie to tv nami kieruje.. Co jest trendy, sexy itd.

  1. Bo księża nie są od tego by głosić prawdę, alby głosić zwiedzenie w postaci ekumenii. Od księdza z ambony nie usłyszysz prawdy, a jak usłyszysz, to wiedz że ostatecznie i tak ma wyjść na kłamstwo.

   1. W takim razie Chrzescijanstwo nie przetrwa za dlugo.. W naszym praktycznie calkowitym katolickim spoleczenstwie zobaczyc mozna tylko laickosc w cidziennym zyciu… To nie pokolenie naszych dziadkow… Ludzi bogobojnych.. Mlodziez nie czyta Biblii.. Rozniez nie MA takiego nakazu… W kosciele na kazaniach uslyszymy tylko o milosierdzi Chrystusu a po mszy „robta Co chceta”. Wyobrazmy sobie ze przychodzi potop I na ziemi nie zostaje Ani Jaden egzemplarz Biblii… Co wtedy? Chrzescijanstwo przepadnie? Ludzie zaczna zmieniac Slowo Boze?

    1. Chrześcijaństwo przepadnie?

     (37): A gdy się już przybliżał tam, gdzie się spuszczają z góry oliwnej, poczęło wszystko mnóstwo uczniów radując się chwalić Boga głosem wielkim ze wszystkich cudów, które widzieli, (38): Mówiąc: Błogosławiony król, który idzie w imieniu Pańskiem; pokój na niebie, a chwała na wysokościach. (39): Ale niektórzy z Faryzeuszów z onego ludu rzekli do niego: Nauczycielu! zgrom ucznie twoje. (40): A on odpowiadając, rzekł im: Powiadam wam, jeźliby ci milczeli, wnet kamienie wołać będą. [Biblia Gdańska, Łk 19]

     (34): Tedy powstawszy w radzie niektóry Faryzeusz, imieniem Gamalijel, nauczyciel zakonny, zacny u wszystkiego ludu, rozkazał, aby na małą chwilę precz wywiedziono Apostoły;
     (35): I rzekł do nich: Mężowie Izraelscy! miejcie się na baczeniu z strony tych ludzi, co byście mieli czynić. (36): Albowiem przed temi dniami powstał był Teudas, udawając się za coś, do którego się przywiązało mężów w liczbie około czterechset; którego zabito, a wszyscy, którzy z nim przestawali, rozproszeni są i wniwecz się obrócili. (37): Po nim powstał Judas Galilejczyk za dni popisu i uwiódł wiele ludu za sobą; ale i on zginął, i wszyscy, którzy z nim przestawali, rozproszeni są. (38): Przetoż teraz powiadam wam: Dajcie pokój tym ludziom i zaniechajcie ich; albowiem jeźliżeć jest z ludzi ta rada albo ta sprawa, wniwecz się obróci; (39): Ale jeźlić jest z Boga, nie będziecie mogli tego rozerwać, byście snać i z Bogiem walczącymi nie byli znalezieni. (40): I usłuchali go. A zawoławszy Apostołów i ubiwszy je, zakazali, aby nie mówili w imieniu Jezusowem; i wypuścili je. (41): A tak oni szli od obliczności onej rady, radując się, iż się stali godnymi odnosić zelżywość dla imienia Jezusowego. (42): I nie przestawali na każdy dzień w kościele i po domach nauczać i opowiadać Jezusa Chrystusa. [Biblia Gdańska, Dz 5]

     (1): Mówię tedy: Izali Bóg odrzucił lud swój? Nie daj tego Boże! Albowiem i jam jest Izraelczyk z nasienia Abrahamowego, z pokolenia Benjaminowego. (2): Nie odrzuciłci Bóg ludu swego, który przejrzał. Azaż nie wiecie, co mówi Pismo o Elijaszu? jako się przyczynia do Boga przeciwko Izraelowi mówiąc: (3): Panie! Proroki twoje pomordowali i ołtarze twoje zburzyli, a zostałem ja sam i szukają duszy mojej. (4): Ale cóż mu mówi Boska odpowiedź? Zostawiłem sobie siedm tysięcy mężów, którzy nie skłonili kolana Baalowi. (5): Tak tedy i teraźniejszego czasu ostatki podług wybrania z łaski zostały. [Biblia Gdańska, Rz 11]

    2. A po drugie potop już nie przyjdzie.

     (8): Tedy rzekł Bóg do Noego, i do synów jego z nim, mówiąc: (9): A Ja, oto Ja stanowię przymierze moje z wami, i z nasieniem waszem po was. (10): I z każdą duszą żywiącą, która jest z wami: w ptastwie, w bydle, i w każdem zwierzęciu ziemi, które są z wami, ze wszystkich, co wyszły z korabia, aż do każdego zwierzęcia na ziemi. (11): I postanowię przymierze moje z wami; a nie będzie zatracone więcej wszelkie ciało wodami potopu; i nie będzie więcej potop na skażenie ziemi. (12): Tedy rzekł Bóg: To jest znak przymierza, który Ja dawam między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą, która jest z wami, w rodzaje wieczne. (13): Łuk mój położyłem na obłoku, który będzie na znak przymierza między mną, i między ziemią. (14): I stanie się, gdy wzbudzę ciemny obłok nad ziemią, a ukaże się łuk na obłoku: (15): Że wspomnę na przymierze moje, które jest między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą w każdem ciele; i nie będą więcej wody na potop, ku wytraceniu wszelkiego ciała. (16): Będzie tedy łuk on na obłoku, i wejrzę nań, abym wspomniał na przymierze wieczne, między Bogiem i między wszelką duszą żywiącą w każdem ciele, które jest na ziemi. (17): Zatem rzekł Bóg do Noego: Tenci jest znak przymierza, którem postanowił między mną, i między wszelkiem ciałem, które jest na ziemi. [Biblia Gdańska, Rdz 9]

     A czy możliwym jest by dosłownie wszystkie egzemplarze Biblii zniknęły, co do jednego nawet starego manuskryptu..Nawet kawałek wydziarany na jakiejś skale? Jakoś nie chce mi się wierzyć by Bóg na to pozwolił.

     A czy nasi dziadkowie byli ludźmi bogobojnymi? Śmiem wątpić. Chyba że przez bogobojność rozumiemy trwanie w fałszywej religii.

     1. Ale wy jesteście RODZAJEM WYBRANYM, królewskim kapłaństwem, NARODEM ŚWIĘTYM, LUDEM NABYTYM, abyście opowiadali cnoty tego, który was powołał z ciemności ku dziwnej swojej światłości.
      2:10 Którzyście niekiedy byli nie ludem, aleście teraz LUDEM BOŻYM którzyście niekiedy nie dostąpili byli miłosierdzia, aleście teraz miłosierdzia dostąpili. 1Piotra 2,9

      Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. 35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.mAT.24,34

      Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu WYBRANYCH ów czas zostanie skrócony.Mat.24,22

      Kto by się wywyższał, będzie poniżony; a kto by się poniżał, będzie wywyższony.
      Lecz biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi; albowiem tam sami nie wchodzicie, ani tym, którzy by wnijść chcieli, wchodzić nie dopuszczacie.
      Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż pożeracie domy wdów, a to pod pokrywką długich modlitw, dlatego cięższy sąd odniesiecie.
      Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż obchodzicie morze i ziemię, abyście uczynili jednego nowego Żyda; a gdy się stanie, czynicie go synem zatracenia, dwakroć więcej niżeliście sami.
      Biada wam, wodzowie ślepi! którzy powiadacie: kto by przysiągł na kościół, nic nie jest: ale kto by przysiągł na złoto kościelne, winien jest.
      Głupi i ślepi! albowiem cóż jest większego, złoto czy kościół, który poświęca złoto?
      A kto by przysiągł na ołtarz, nic nie jest; lecz kto by przysiągł na dar, który jest na nim, winien jest.
      Głupi i ślepi! albowiem cóż większego jest? dar, czyli ołtarz, który poświęca dar?
      Kto tedy przysięga na ołtarz, przysięga na niego, i na to wszystko, co na nim jest;
      A kto przysięga na kościół, przysięga na niego, i na tego, który w nim mieszka;
      I kto przysięga na niebo, przysięga na stolicę Bożą, i na tego, który siedzi na niej.
      Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż dawacie dziesięcinę z miętki i z anyżu i z kminu, a opuszczacie poważniejsze rzeczy w zakonie, sąd i miłosierdzie i wiarę; te rzeczy mieliście czynić, a onych nie opuszczać.
      Wodzowie ślepi! którzy przecedzacie komara, i wielbłąda połykacie.
      Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż oczyszczacie kubek z wierzchu i misę, a wewnątrz pełne są drapiestwa i zbytku.
      Faryzeuszu ślepy! oczyść pierwej to, co jest wewnątrz w kubku i w misie, aby i to, co jest z wierzchu, czystem było.
      Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iżeście podobni grobom pobielanym, które się zdadzą z wierzchu być cudne, ale wewnątrz pełne są kości umarłych i wszelakiej nieczystości.
      Także i wy z wierzchu zdacie się być ludziom sprawiedliwi; ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i nieprawości.
      Biada wam, nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie obłudni! iż budujecie groby proroków, i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
      I mówicie: Byśmy byli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy uczestnikami ich we krwi proroków.
      A tak świadczycie sami przeciwko sobie, że jesteście synowie tych, którzy proroki pozabijali.
      I wy też dopełniacie miary ojców waszych.
      WĘŻOWIE!RODZAJU JASZCZURCZY! i jakoż będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
      Przetoż oto ja posyłam do was proroki, i mędrce, i nauczone w Piśmie, a z nich niektóre zabijecie i ukrzyżujecie, a niektóre z nich ubiczujecie w bóżnicach waszych, i będziecie je prześladować od miasta do miasta;
      Aby przyszła na was wszystka krew sprawiedliwa, wylana na ziemi, ode krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zacharyjasza, syna Barachyjaszowego, któregoście zabili między kościołem i ołtarzem.
      Zaprawdę powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na ten naród.
      Jeruzalem! Jeruzalem! które zabijasz proroki, i które kamionujesz te, którzy do ciebie byli posyłani: ilekroć chciałem zgromadzić dzieci twoje, tak jako zgromadza kokosz kurczęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście?
      Oto wam dom wasz pusty zostanie.
      Albowiem powiadam wam, że mię nie ujrzycie od tego czasu, aż rzeczecie: Błogosławiony, który idzie w imieniu Pańskiem.Mat.23,12

      I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela*: 5 z pokolenia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z POKOLENIA Rubena dwanaście tysięcy, z POKOLENIA Gada dwanaście tysięcy, 6 z POKOLENIA Asera dwanaście tysięcy, z POKOLENIA Neftalego dwanaście tysięcy, z POKOLENIA Manassesa dwanaście tysięcy, 7 z POKOLENIA Symeona dwanaście tysięcy, z POKOLENIA Lewiego dwanaście tysięcy, z POKOLENIA Issachara dwanaście tysięcy, 8 z POKOLENIA Zabulona dwanaście tysięcy, z POKOLENIA Józefa dwanaście tysięcy, z POKOLENIA Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.Ks.Obj.7,4

      Bo robak stoczy ich jak odzież,
      i mole zgryzą ich jak wełnę;
      moja zaś sprawiedliwość przetrwa na wieki
      i zbawienie moje z POKOLENIA W POKOLENIE. Izaj. 51,8

      pokolenie: « np. linia jagiellońska »
      ciąg przodków i potomków, linia, ród,
      pokolenie:
      klan, krew, plemię, potomstwo, rodzina, ród,

      Dołączając się do wypowiedzi Karola uważam, że tłumaczenie słowa – pokolenie – celowo zostało zmanipulowane.
      Oczywiście, że Pan Jezus odkrywając nam tajemnice wydarzeń przyszłych miał na myśli, że Jego Święte, Wybrane POTOMSTWO, RÓD nie przeminie aż wszystko do końca się spełni, aż wszelkie oko ujrzy Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach.
      Jesteśmy NARODEM WYBRANYM, RODEM KAPŁAŃSKIM i nie przeminie ten ród, aż się wszystko spełni. Ziemia przeminie, niebo przeminie, a my będziemy trwać z naszym Bogiem i Zbawicielem. 🙂

      Ps.
      Kłamliwe wersje – Jezus powiedział, że wszystko się stanie i przyjdzie zanim nie minie to pokolenie. I co nie spełniło się. Bo był fałszywym prorokiem, albo nie było go wcale, a już na pewno nie był Bogiem.

      Także niech się nikt nie łudzi, ponieważ wierni Jezusowi będą do końca i na zawsze, tak jak zapowiedział to sam Mesjasz.
      Natomiast potomstwo, ród, plemię jaszczurcze zostanie pochłonięte przez ogień wieczny.

      Być może wielu się ze mną nie zgodzi, to jednak myślę, że tak wygląda sprawa „pokolenia”, o którym mówił Pan Jezus.

 18. „. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie!
  Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego co jest na ziemi nisko, ani tego co jest w wodach pod ziemią!”

  „Dla umarłego nie RZEŹCIE ciała waszego, ani żadnego PIĄTNA na sobie nie czyńcie; Jam Pan.”

  ” Synami jesteście Pana, Boga waszego: nie będziecie się RZEZAĆ, ani czynić łysiny między oczyma waszemi nad umarłym;”

  rzezać
  przestarzale: ciąć, rzeźbić, piłować, szlifować

  piętno
  1. znak, znamię, ślad po uderzeniu, blizna;
  2. cecha charakterystyczna

  http://www.polskieradio.pl/10/481/Artykul/379840,Profesjonalne-tatuowanie-ciala-%E2%80%93-jak-to-sie-robi

  Tatuowanie jest rodzajem okaleczania ciała i tworzenia na nim obrazu.
  Tak samo nacinanie skóry – dziś niekoniecznie po zmarłym, ale po złamanym sercu, straconej miłości, w bezsensie życia.
  Czy to nie jest związane z odwróceniem się od Boga, który ma być u nas na pierwszym miejscu?

  „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?” On mu odpowiedział: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie.”

  Naszym chlebem powszednim na każdy dzień ma być Słowo Boże. Nie wizerunki i napisy, które nie mają nic wspólnego ze świadczeniem o Bogu.
  Teraz uświęceni jesteśmy w Chrystusie.
  Wiara w Niego i posłuszeństwo oraz Jego śmierć za nas obmywa nas z grzechów jakimi skaził nas świat.
  Nie ma wśród nas żadnego, który by nie zgrzeszył.
  Gdyby nie wszechogarniająca miłość Boga, który sam nas zbawił wszyscy zasługiwalibyśmy na potępienie.

  „Przez to objawiona jest miłość Boża ku nam, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy żyli przez niego.” 1 Jana 4.9

  „A jeźli w światłości chodzimy, jako on jest w światłości, społeczność mamy między sobą, a krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.” 1 Jana 1.7

  Tak więc miejmy Słowo Boże na ustach naszych i w myślach naszych każdego dnia i nocy.
  Nic się nie zmieniło.

  „Albowiemeś ludem świętym Panu, Bogu twemu, i obrał cię Pan, abyś mu był za lud osobliwy ze wszystkich narodów, którzy są na obliczu ziemi.”

  „Pana, Boga waszego, naśladujcie, i onego się bójcie, a przykazań jego strzegąc, i głosu jego słuchając, służcie mu, i przy nim trwajcie.”

  „Przetoż poświęcajcie się, a bądźcie świętymi; bom Ja Pan, Bóg wasz.
  A strzeżcie ustaw moich, i czyńcie je; Jam Pan poświęcający was.”

  „I będziecie mi świętymi, bom Ja święty Pan, i odłączyłem was od innych narodów, abyście byli moimi.”

  ” Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie się od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie.”1 Tes.4.3

  „Bądźcież wy tedy doskonałymi, jako i Ojciec wasz, który jest w niebiesiech, doskonały jest.” Mat.5.48

  Myślę, że teraz świat podaje nam na tacy wszystkie prawa będące przeciwieństwem Bożych praw. Powrót do starożytnego Babilonu i jego praw.
  To tak jakby królestwo szatana ożyło, to co się dzieje wokół nas, to ożywiony obraz , który ma nawet „ducha” – anty – Bożego, zwodniczego, pełnego fałszu i zwiedzenia.
  Świat wprowadza wszelkiego rodzaju grzech, który jest odrestaurowanym starożytnym królestwem szatana z jego prawami.
  Tworzy królestwo szatana na jego prawach.
  Wszystko co nie podobało się Bogu, świat daje jako dobre.

  To tylko moje spostrzeżenia….

 19. Ja mam tatuaż na prawej rece zrobiony jeszcze przed tzw.odrodzeniem.Przez pewien czas miałem mysli by zrobic kolejny ale naszczescie tego nie zrobiłem.mysle ze niektorzy moga popasc nawet w nałog tatuazowy.Jeśli chodzi o Mnie to mój tatuaż zrobiłem bez wiekszego zastanowienia nie myslac o tym ze zostanie on na Mnie do końca.Jest to napis w tzw. czcionce pisma arabskiego dokładnie perskiego i jest to wyznanie „Ufam Tobie”.Wiadomo o kogo chodzi.Mineło już sporo czasu i sie przyzwyczaiłem,ale był okres że kazdy pytał o ten napis i co on oznacza.Miałem dziwne uczucie gdy tłumaczyłem co tam tak naprawde jest napisane.Bo bałem sie ze nikt tego nie zrozumie i czułem sie wtedy samotny i odosobniony.Wiec czesto obracałem to w zart ze to jakis głupi napis.Bałem sie swojej wiary i miłości do Jezusa,bałem sie jej głosno wykrzyczec.Powinienem był to mówic z dumą a było odwrotnie.Była to dla mnie lekcja która pokazała mi ze coraz ciezej bedzie wyznać wiare w Jezusa a co dopiero w czasach końca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: