Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowiański tydzień pracy.

Ostatnio szukając informacji o szabacie na terenach słowiańskich natknąłem się na bardzo ciekawe informacje dotyczące genezy 7 dniowego cyklu życia i nie tylko.

Nazwy dni tygodnia, jak również tydzień, w języku polskim, podobnie jak w większości języków słowiańskich, wywodzą się z czasów początków chrystianizacji Słowian przez misjonarzy w VII wieku[1][2], a nazwy dni zostały utworzone w sposób numeryczny[3] „odliczając” ich kolejność po niedzieli, która pierwotnie była początkiem tygodnia, jednak w potocznym użyciu, nazwy te zostały uznane za numer dnia w tygodniu czego skutkiem jest uznanie poniedziałku za pierwszy dzień tygodnia

 

Wynika z tego, że to kościół rzymski wprowadził na ziemie Słowiańskie siedmiodniowy tydzień z nazwami upadłych aniołów:

 

Siedmiodniowy tydzień znany już był Babilończykom w drugim tysiącleciu p.n.e. Tydzień został wprowadzony do urzędowego kalendarza Cesarstwa Rzymskiego w 321 r. n.e., a później został przyjęty w średniowiecznym kalendarzu kościelnym.

Jak widać kościół rzymski zaadoptował ów tydzień wraz z z całym bagażem nazewnictwa od… Babilonu Wielkiego.,

 

Został on wprowadzony w kulturze babilońskiej, w której system nazewnictwa kolejnych dni pochodził od nazw siedmiu planet (tj. ruchomych obiektów) znanych w starożytności, z którymi związane były jednocześnie odpowiadające im bóstwa (czytaj upadłe anioły).

 

Słowiański tydzień składał się z 7 dni, choć istnieją hipotezy, iż pierwotnie na okres ten składało się tylko pięć dni.

 

 

Nazwy trzech dni tygodnia: wtorek, czwartek i piątek, powiązane etymologicznie z liczebnikami porządkowymi wskazują wyraźnie, iż starosłowiański tydzień zaczynał się od poniedziałku. Nazwy niedziela i powiązany z nią poniedziałek oraz nazwa sobota pojawiły się dopiero po przyjęciu chrześcijaństwa – niedziela była dniem odpoczynku (nie-działania), zaś słowo sobota pochodzi od hebrajskiej nazwy szabas (szabat); nie wiadomo, jak dzień ten nazywano w przeszłości.

 

Na to, iż pierwotnie słowiański tydzień liczył 5 dni wskazywać ma – zdaniem niektórych badaczy – nazwa środy – trzeciego dnia tygodnia; gdyby tydzień liczył 7 dni, to dniem środkowym (środą) byłby czwartek. Wg tych hipotez ostatnie dwa dni tygodnia, tj. sobota i niedziela zostały dodane po przyjęciu chrześcijaństwa i otrzymały nazwy pod wpływem nowej religii.

 

W Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Torą, sobota jest ostatnim dniem tygodnia. Kalendarze amerykańskie (ich większość) wyglądają inaczej niż europejskie.

amerykanskikalendarz

 

 

Zwróćmy uwagę, iż Sunday (dzień Słońca-niedziela) jest nadal pierwszym dniem tygodnia w tym protestanckim kraju jakim jest  USA. 23 września 2015 był przez większość poszukiwaczy prawdy dniem niedocenionym. Kiedy wszyscy wyczekiwali na stan wojenny lub meteoryt, największy apostata świata i zarazem  przedstawiciel kultu Lucyfera przyleciał do USA składając jajo węża, pod przyszłą babilonizację czy też rzymianizację  tego kraju. USA czekają trudne chwile.

Jak to wygląda lub wyglądało w innych regionach:

 

Np. na wyspie Jawa w Indonezji, gdzie tydzień trwa 5 dni. Wywodzi się to od rytmu pracy niektórych plemion.

W Starożytnym Egipcie tydzień trwał 10 dni, miesiąc liczył 3 tygodnie, a rok posiadał dodatkowe 5 dni, których termin ustalany był przez faraona. W Związku Radzieckim w latach 1929-1931 obowiązywał 5-dniowy tydzień, natomiast w rewolucyjnej Francji od października 1793 do kwietnia 1802 uznawano tzw. “decade” czyli 10-dniowy tydzień.

 

źródło: http://odkrywcy.pl/kat,1013295,title,Czy-tydzien-zawsze-mial-7-dni,wid,12999296,wiadomosc.html?smg4sticaid=617c7b

 

Podejrzewam, że owo pięć dni miało związek z czczeniem Wenus i jej pięcioramiennej gwiazdy. Gwiazdy Zarannej. Swoją drogą ostatnio myślałem nad tym wersem:

 

“Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody? Ty, który mówiłeś w swym sercu: Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron. Zasiądę na Górze Obrad, na krańcach północy. Wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego. Jak to? Strąconyś do Szeolu na samo dno Otchłani! (Iz 14, 12-15).”

 

Owo “Synu Jutrzenki” daje wiele do myślenia. Wszak sataniści promują tak bardzo trójkąt oraz słynne IHS (Izyda Horus Set). Czyżby szatan miał być synem upadłych aniołów? To by się kłóciło z Biblią, ponieważ Lucyfera stworzył Bóg. Natomiast ma to sens,  kiedy pomyślimy o wcieleniu się w antychrysta i to właśnie jest w tym tekście:

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/01/tajemnicza-architektura-waszyngtonu.html

 

“W Trójkącie Federalnym wzorowanym na konstelacji gwiazd. Jest trójkąt prostokątny otaczający konstelację panny symbolizującym twierdzenie Pitagorasa. Twierdzenie to ma podobno olbrzymie znaczenie w wolnomularstwie. Krótsza przyprostokątna symbolizuje Baala, Dłuższa przyprostokątna kobietę która jest uległa i pasywna, przeciwprostokątna, łącząca symbolizuje boskie dziecko, które stworzyli Baal i Asztarte, Ozyrys i Izyda. Chciano przywołać pogańską trójcę.
Trójkąt federalny ma przywołać moc duchową konstelacji panny, czyli przywołać dziecię bóstw jak wyżej.
Boskie dziecko opisują w filmie jako Mesjasz New Age. Ma być produktem kosmicznych męskich i żeńskich mocy by stworzyć synergię.Bacon przypisywał te energie Apollu i Atenie. Apokalipsa wspomina o Apollu. Ma to być alchemia, chemia na boskim poziomie. Pragnę zwrócić uwagę, że atak na WTC był dokonany kiedy słońce było w znaku panny. Z tego co pamiętam jakiś ważny dokument USA był podpisany także w tym znaku.”

Więcej w linku powyżej.

 

Tak czy owak temat Słowian i ich życia będę badał dalej.

Updated: 23 września 2016 — 21:12

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Dobra, to skąd mam wiedzieć, czy obecna sobota to rzeczywiście sobota? Może ktoś się w tym liczeniu dni pomylił i dzień który uważamy za sobotę jest w rzeczywistości piatkiem, niedzielą albo środą? W końcu od strworzenia świata upłynęło juz sporo czasu…

   1. To już nie wiem, co o tym mysleć. Ponoć kalendarz żydowski to nie to samo, co biblijny. Zobacz wpisy:
    by Obserwator on 28th Luty 2016, 19:17
    by efraimita on 20th Sierpień 2016, 01:52

    http://zbawienie.forumotion.com/t24-czy-powinnismy-obchodzic-sabat#8475

    Data stworzenia świata też zależy od “eksperta” (patrz tabelka):
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Era_kalendarzowa

    1. Kilka cytatów:

     “Możesz przeczytać Biblię od Księgi Rodzaju do Objawienia, a nie znajdziesz jednego nawet wersetu polecającego święcenie niedzieli. Pismo nakazuje wiernym obchodzenie soboty – dnia, którego my nigdy nie uświęciliśmy.”
     Kardyna James Gibbons, Wiara naszych ojców (1917 ed.), str. 72,73

     “Jeśli protestanci byliby posłuszni Biblii, oddawaliby cześć Bogu w Szabat, który jest sobotą. Obchodząc niedzielę są posłuszni prawu nadanemu przez Kościół Katolicki”
     Albert Smith, kanclerz Archidiecezji Baltimore, odpowiedź kardynała na list z 10. lutego, 1920.

     “Kościół Katolicki,… poczuciem pełnienia Bożej misji, zmienił dzień z soboty na niedzielę.”
     The Catholic Mirror, oficjalny organ Kardynała Gibbonsa, 23. września 1893.

    2. Diano, tak się śmiesznie składa że akurat pojawił się artykuł u Radtrapa, może to Ci pomoże

     https://radtrap.wordpress.com/2016/09/23/artykul-na-bis-dzien-swiety-swiecic-ani-sobota-ani-niedziela/

     1. Dziękuję :-).
      Jeśli dobrze wnioskuję, to szabaty najlepiej ustalać patrząc na księżyc. Wtedy nie powinno być pomyłki :-).

    3. Diano Żydzi doskonale pilnowali dat w swoim kalendarzu. Nie masz się czego obawiać :>

 2. Nie chodzi o dokładność kalendarza, ale o dzień.
  Trzeba mieć na uwadze ze Nierządnica zmieniła dzień odpoczynku z 7 na 1(z soboty na niedziele) i otwarcie to przyznaje jako znak swojej władzy. Oni chcą żeby ludzie wiedzieli że niedziela to jest pierwszy dzień tygodnia i czczą boga, którego dniem jest “Sunday”.

  https://www.youtube.com/watch?v=vVcuD4HVBPY

  Sam dzień tygodnia też nie wystarczy bo trzeba wiedzieć Kogo się czci, bo to o oddawanie czci będzie się toczyć walka w czasach końca, do tego stopnia że zostanie użyty przymus. Tak jak miało to miejsce w czasach Daniela.

  1. Nader Mansour to manipulije Biblią, tu występuje odstępstwo w ADS zwane omegą. To samo dotyczy jego wykładu o trójcy gdzie do ok 20 minuty mogę się z nim zgodzić, a reszta to manipulacja.

 3. Dobrze że badasz takie rzeczy, to bardzo ciekawe 🙂

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: