Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 14.07.2016. Niech nikt nie wyzyskuje bliźniego, ale niech się boi Pana, swojego Boga.

 

„Niech nikt nie wyzyskuje bliźniego, ale niech się boi Pana, swojego Boga” Kpl 25.13

 

Może zacznę nie od treści samego cytatu, a od dewaluacji pojęcia. Bardzo popularnym sloganem mówiącym o źródle wyzysku jest ten, o wszechobecnych w biznesie i polityce, oraz finansach Żydach. Tak, jest to prawda. Te około 5-10% Żydów steruje całym światem. Jednak samo państwo żydowskie istniało od ok 5 wieku przed Chrystusem. Nigdy wcześniej nie było narodu, ani państwa żydowskiego. Przeciętny znawca Biblii doskonale wie, o istnieniu od kilku tysięcy lat przed Jezusem państwa ale o nazwie Izrael. Składało się na niego 12 plemion, pokoleń. Jednym z nich byli Judejczycy, od których ma pochodzić określenie per Żyd. Prawda jest trochę inna. Po wyjściu z Babilonu Judejczycy zostali zmieszani ze swoim odwiecznym wrogiem – Edomitami. Król Żydów Herod był Edomitą. Mało tego, po ok 1000 latach od narodzenia Chrystusa, dzikie i barbarzyńskie plemię Chazarów przeszło na judaizm. Sam judaizm ukształtował się ledwo 2 wieki przed narodzeniem Jezusa.

To wszystko to są rozgrywki między Bogiem a Szatanem. Bóg chciał i chce chronić swój lud, a jego przeciwnik ma na celu totalne zniszczenie ludzi Boga. Kim są ludzie Boga? Czy są to Żydzi? Nie.

 

1J.5,3 Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego,
a przykazania jego nie są uciążliwe.

Mat.19,17 … A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.
5M.4,40 Przestrzegaj zatem ustaw jego i przykazań, które ja tobie dziś nakazuję,
aby dobrze było tobie i twoim synom po tobie i abyś długo żył na ziemi, którą Pan, twój Bóg, daje ci po wszystkie dni.

Sama wiara że Bóg istnieje nie daje życia wiecznego. Słyszymy czasami, że ktoś jest wierzący ale niepraktykujący.  To nie jest wiara która się podoba Bogu. Szatan też wierzy, ale nie wykonuje Jego przykazań.

 

Czy w tej sytuacji obecni Żydzi przestrzegają Prawa Boga? Nie. Nie mają nic z nim wspólnego. Ażeby być uczciwym muszę dodać fakt istnienia Żydów ortodoksyjnych w tej mozaice Żydów. Oni strzegą przykazań, ale są legalistami i to oni w czasach końca poznają w Jezusie Mesjasza.

 

Zatem nakaz w omawianym cytacie o tym, aby nie wyzyskiwać bliźniego jest totalnie łamany, zarówno na najwyższych szczeblach: w polityce, finansach, rynku pracy jak i na poziomie niższym w życiu przeciętnego człowieka. Zakaz jest łamany, ponieważ nie ma u władzy osób przestrzegających Prawa Boga.

 

 

Kochani, cytat rozważany jest jednym z elementów Prawa Boga. Dlaczego więc do jasnej anielki mówimy, że Prawo już nie istnieje? Przecież zakaz wyzysku wkomponowuje się w prawo wypełniające zakon – w prawo miłości Jezusa. Nigdy nie będzie tak, że rodząc się na nowo wstajesz pewnego poranka i mówisz: Prawo mam w sercu. Dopóki nie poznasz Prawa, nie będziesz wiedział jak się poruszać. Znam wiele osób zbawionych z łaski, których życie jest zaprzeczeniem Prawa Boga. Obmawiają, oczerniają, boją się bardziej ludzi niż Boga, pełni pychy, złośliwi.

Kto kocha Boga, chce go poznać i Jego Prawo. Nie mówi: wystarczy że kocham bliźniego.

Takich kochających bliźniego są pełne kościoły. Zapytajcie wszystkie osoby w  zborach czy kochają bliźniego. Prawdopodobnie jednogłośnie odpowiedzą, że tak. Jeśli tak, to skąd tyle grzechu?

Biblia przecież mówi:

„Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty”.

 

Ostatnio pewien zjazdowicz powiedział, że bardzo mu się podoba atmosfera u nas, ponieważ nikt nie przeklina, kulturalnie i z miłością się do siebie zwracamy.

 

Spójrzmy jeszcze na kontekst:

 

„wykonujcie moje ustawy i przestrzegajcie moich praw, i wypełniajcie je, a będziecie mieszkać na ziemi bezpiecznie.”

 

Czy Jezus Chrystus powiedział: znoszę ustawy i przykazania i mówię wam kochajcie wszystkich? Nie.

 

Dla mnie oprócz nakazów Boga, ważne są także konsekwencje wypełniania lub nie, Prawa Boga. Wypełniajcie przykazania, a będziecie mieszkać bezpiecznie. Jest warunek nieprawdaż?

Obserwuje często życie chrześcijan, łącząc przyczyny ich nieszczęść z ich stylem życia.

Innym przykładem zależności jest przykazanie: czcij ojca swego i matkę swoją, aby ci się dobrze wiodło. Kościół rzymski wykasował tę zależność. Rzymianom bardzo zależy na tym, abyście nie znali Prawa Boga. Im zależy na tym abyście modlili się do Marii i wszystkich innych tylko nie do Jezusa. Możecie modlić się do Jana Pawła, byle nie do Jezusa. Możecie postawić pomnik JPII lub tzw św. Tekli, ale nie modlić się do Jezusa.

 

Przeciwnicy tzw ewangelii sukcesu wylewają dziecko z kąpielą twierdząc, że Bóg już nie błogosławi. Nie wiem co mam o nich myśleć.

 

(19) A ziemia wyda swój plon, będziecie jedli do syta i mieszkać będziecie na niej bezpiecznie.

 

Jeśli odczuwasz w swym życiu błogosławieństwa, to wiedz że:

 

(23) Ziemi nie będzie się sprzedawać na zawsze, gdyż ziemia należy do mnie, a wy jesteście u mnie przybyszami i mieszkańcami.

 

Wszystko co masz należy do Boga, zgodnie z Psalmem 24:

„Do Pana należy ziemia i to, co ją napełnia,
świat i jego mieszkańcy.
2 Albowiem On go na morzach osadził
i utwierdził ponad rzekami.”

 

Wiecie dlaczego ten blog ma popularność? Właśnie dlatego, że ja sam poszukuje prawdy nie poddając się dogmatom i denominacjom.

Bardzo chętnie wejdę w kulturalną dyskusje z oponentami tego tekstu. W niekulturalną nie będę wchodził.

 

Na koniec. Zauważyłem nie tylko ja, ale kilkanaście osób, nawet nie z tego bloga, że odkąd zacząłem badać temat Prawa, nastąpiły ataki na mnie, ale i na osoby związane z tym blogiem. Jakie to dla szatana musi być ważne odsunąć ludzi od Prawa Boga . Możesz mówić o apokalipsie, o złu w kościele rzymskim, o wojnie, o zbawieniu, o demonach, o uwielbieniu, wielbić Boga, ale zacznij tylko poznawać Boga Starego Testamentu, a rozwścieczysz innych. Jedna z osób nazwała nas nawet żydostwem. Rozbawiło mnie to bardzo. Nie mam zamiaru dokumentować swego pochodzenia, ale jeśli ktoś wprawny w Torze mnie czyta, to wie, że moja wiedza z zakresu znajomości Tory nie jest nawet dobra,  jest dostateczna, a tym bardziej nie jest bardzo dobra.

Nie świętuje channuki, nie obchodzę Paschy, nawet nie znam dokładnie kalendarza żydowskiego.

Ważnym moim spostrzeżeniem ostatnich tygodni jest jeden fakt. Otóż jeśli założymy, że Żydzi Tory, ortodoksyjni Żydzi rządzą światem, to czy ich religia dominuje nad światem, czy może jednak rzymski katolicyzm? Czego widzimy więcej wokół siebie: Żydów ortodoksyjnych, czy rzymian? Jakie programy są w telewizji? wykłady o Torze czy może raczej programy katolickie?

http://religia.tvp.pl/

Religia.tv – nieistniejący już kanał tematyczny o profilu religijnym, należący do Grupy ITI, uruchomiony 15 października 2007 roku. Dyrektorem stacji był ks. Kazimierz Sowa. Zlikwidowany w styczniu 201

 

Jakimi symbolami jesteśmy otaczani w Polsce? katolickimi czy judejskimi? czego jest więcej?

Tak, jak czytanie Biblii szufladkuje nas jako świadków Jehowy, tak zgłębianie Tory spycha nas do Żydów. Dwie pułapki.

 

W Polsce rządzą, ale ci oto Żydzi:

Ap 3

Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem”

 

 

Zaktualizowane: 14 września 2016 - 21:09

33 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Bardzo wartościowy artykuł. Niech Ci Pan Jezus obficie błogosławi, bracie.

  1. Dziękuje i nawzajem Jacku niech łaską Pana Jezusa Chrystusa Cię wzmacnia.

   1. Dziękuję w imię Jezusa. Prawdziwe jest to zdanie o ostatnich atakach. Zamęt w głowie i zniechęcenie niezrozumieniem to musi być opresja demoniczna, a wtedy zły ma furtkę, by sprowadzić do parteru.

 2. Lew z pokolenia Judy.
  Słowo żyd pochodzi od tego imienia.
  Idę za Tym Lwem. Duchowo jestem żydem.
  Taki skrót myślowy.

  1. dokładnie, dlatego stworzono otoczke tych złych Żydów. Współczuje mocno prawdziwym Żydom z krwi i kości, bo my jesteście duchowymi Żydami.
   Wszystkie nieszczęścia to Żydzi i nikt nie wnika czy Judejczycy czy Chazarzy, czy Edomici. Żd to Żyd.
   Polak to Polak.

   1. Dobrze prawisz Piotrze i trzymasz dobry kurs.
    Niech Nasz Niebiański Ojciec błogosławi Tobie w dziele ewangelizacji, oraz w życiu prywatnym.
    PS.
    Być może jesteśmy nie tylko duchowym Izraelem, ale także fizycznym.
    Pewności oczywiście nie mamy, ale także na 100% tego wykluczyć nie możemy.
    Pozdrawiam wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa.

    1. jesteśmy tylko duchowym. Ducha nie dają nam nasi rodzice na ziemi

     1. Świat podzielił ludzi tak, że przybrali imiona różnych dominacji religijnych łącznie z wyznawcami szatana.
      Dla Boga nie ma takiego podziału.
      W oczach Boga albo jesteś w Chrystusie, albo nie jesteś.
      Są tylko dwie grupy w/g nauki Jezusa.
      -Ci co stoją za Jezusem
      -Ci, którzy są przeciw Niemu
      Badanie pochodzenia, tak jak spotkałam się w jakimś dokumencie gdzie badali ile mają jakich genów jest niedorzecznością.
      Każdy może stać się dzieckiem Bożym.
      Każdy spośród wszystkich dominacji światowych może wybrać wiarę w Boga w imieniu Jezusa Chrystusa.

      No cóż Piotrze także bez badań genetycznych jesteś prawowitym dzieckiem Bożym, przynajmniej w moich oczach.:)
      Jeszcze raz przepraszam za nieprzyjemności, które na Ciebie zwaliłam.
      Przepraszam

      A toć jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli imieniowi Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali jedni drugich, jako nam przykazał. 1 Jana 3.23

      Kto czyni grzech, z dyjabła jest; gdyż od początku dyjabeł grzeszy. Na to się objawił Syn Boży, aby zepsował uczynki dyjabelskie. 1 Jana 3.8

      Pozdrawiam wszystkich w Chrystusie 🙂

  2. Nie wiedziałem o tym. Moje ulubione zwięrzęta to Lwy. Przypadek? Nie….;)

   1. 🙂
    Apokalipsa 5,5:

    5 I mówi do mnie jeden ze Starców:
    «Przestań płakać:
    Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy,
    Odrośl Dawida,
    tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci».

 3. Iamthefourth (Piotr, czyli kamień, nie skała)

  Jeśli ktoś czyta Biblię, to znaczy, że jest świadkiem Jehowy. Też to zauważyłem.
  Rozmawiam ostatnio z jedną osobą o tym, że mało osób zna oryginalny Dekalog i warto otworzyć Biblię na 2 Księdze Mojżeszowej i rozdział 20 przeczytać samemu.
  Na to ona: „Wiesz, ja mam też sąsiadów Jehowych i ja tam do nich nic nie mam”…
  Mówi to ktoś baaardzo wierzący (ale w Kościół jedynie), bo jak można uważać kogoś kto czyta Biblię za jakiegoś „odmieńca”, a nie po prostu za chrześcijanina. Tragedia 🙁

  1. Świadkowie Jehowy nazwę swojego ugrupowania religijnego wywodzą z Izajasza 43:10-13

   „WY JESTEŚCIE MOIMI ŚWIADKAMI – mówi Pan – i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to JA JESTEM, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy. Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.
   Ja zwiastowałem, wybawiałem i opowiadałem, a nie kto inny wśród was, i WY JESTEŚCIE MOIMI ŚWIADKAMI – mówi Pan – a Ja jestem Bogiem.
   I nadal nim będę, a nie ma nikogo, kto by mógł wyrwać z mojej ręki.”

   Nie obawiajmy się więc, że nas kojarzą ze „Świadkami”, bo tak czy inaczej nimi jesteśmy… Zostało to zapowiedziane także przez Jezusa, Pana naszego Dz.A. 1:7,8

   „Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił,
   ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i BĘDZIECIE MI ŚWIADKAMI w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.”

   „A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź!
   A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź!
   A ten, kto pragnie, niech przychodzi,
   a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.” Ap. 22:17

 4. Dzięki ? za tekst w imieniu Pana Jezusa Chrystusa.
  Bożych błogosławieństw dla Ciebie i twojego domu Piotrze.
  No niestety,ale zły nie cierpi,kiedy dzieci Boga strzegą i wypełniają przykazania.
  Stąd te wszystkie zabiegi związane z zakryciem prawdy w biblii.
  Tylko,że szczerzy naśladowcy Pana Jezusa Chrystusa dojdą do prawdy.Bo Duch Boży nimi kieruj i żadne zabieg złego na nic się nie przydadzą.
  Chwała naszemu Cudownemu Ojcu!

 5. W gronie blogowiczów pojawiła się druga Gosia, witam serdecznie imienniczkę ❤

  1. A to dla pozostałych moich sióstr i braci ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
   Niezmiennie kocham Was wszystkich

 6. Dziękuję w imieniu Jezusa 🙂

  Psalm 1
  „Błogosławiony człowiek,
  który nie idzie za radą niegodziwych,
  nie stoi na drodze grzeszników
  i nie zasiada w gronie szyderców;

  Lecz ma upodobanie w prawie Pana
  i nad Jego prawem rozmyśla we dnie i w nocy.

  Będzie on bowiem jak drzewo
  zasadzone nad strumieniami wód,
  które wydaje swój owoc w swoim czasie;
  jego liść nie zwiędnie
  i wszystko, co robi, powiedzie się.”

  Jezus swoim życiem wypełniał przykazania Boże. Tak i my mamy to czynić, bo wiara bez uczynków jest martwa, a do królestwa Bożego wejdą ci, którzy wypełniają wolę Bożą.

  Psalm mówi, że kto ma upodobanie w prawie Pana, ten wyda owoc, a wszystko co robi powiedzie się. Kto ma upodobanie w prawie Pana, ma błogosławieństwo, a jego życie będzie wspaniałym świadectwem.

  Bóg jest wspaniały, On chce nasycać moje i Twoje życie dobrem, chce dać to czego oko nie widziało ani ucho nie słyszało, wszelki dar doskonały, On chce dać Tobie i mi dobre rzeczy jeszcze zanim Go o to poprosimy…ale jak może to zrobić jeśli nie jest się pod Jego autorytetem? Jeśli przestrzegamy przykazań Bożych i strzeżemy Jego prawa, to tym samym Bóg widzi w naszych sercach że poddajemy się Jemu, oddajemy się pod Jego opiekę, a wtedy może działać w naszym życiu z całą mocą i przemieniać je, dawać nam wspaniałe rzeczy 🙂

  1. Psalmy są dla mnie Boskie 😀 Dosłownie. Najlepszy 91. Anioły pilnują nas na każdych drogach naszych <3 Mnie sie sprawdza. Ufam Panu :)))

 7. Doskonale pamiętam czas swojego nawrócenia. Dlatego napisałem czas, a nie dzień albo moment czy też chwilę, bo do nowego życia rodziłem się w bólach.
  Co najważniejsze było wtedy i jest najważniejsze dla mnie dziś to rozpoznanie i nazwanie bez ogródek grzechu, który zawładnął moim życiem. Dlaczego także dziś? Bo świętość nie dokonuje się raz na zawsze, ale trzeba ją w sobie pielęgnować. Tak jak na bieżąco dbamy o higienę ciała oraz czystość i porządek w swoim materialnym otoczeniu tak i musimy stale oglądać w lusterku prawa stan swojego ducha.
  Pismo mówi, że bez uświęcenia nikt nie ujrzy Pana. Pan Jezus nauczał, że Bóg ma upodobanie w tych, którzy nie tylko mówią i rozumieją, ale przede wszystkim czynią to co Bóg określił w prawie czyli wypełniają Boże przykazania.
  Pamiętam jak w czasie procesu rodzenia się na nowo rozważałem słowa modlitwy „Ojcze nasz…”. Wcześniej klepałem ją z reguły bezmyślnie gdy zdarzało mi się pójść na mszę albo przyjąć księdza po kolędzie. Wiadomo, byłem wychowany w rodzinie katolickiej i wokół mnie nie znałem nikogo kto by nim nie był. Dlatego jakieś tam praktyki religijne od czasu do czasu miały miejsce.
  Uwierzyłem w Boga tzn. nie miałem wątpliwości, że on jest. Jest ten Bóg, o którym mówi Biblia, więc słowo po słowie studiowałem modlitwę „Ojcze nasz…”. Pamiętam jak ugrzązłem na słowach „i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”.
  Miałem wtedy tak dużo bólu w sercu, z powodu żalu o krzywdy, które wyrządzili mi inni ludzie, że nie umiałem tych słów wybaczenia wypowiedzieć w zgodzie z sumieniem. Nie umiałem, a wiedziałem, że bez tego moja wiara w Boga będzie tylko pustą deklaracją.
  Modliłem się wtedy do Boga o to aby sprawił to bym mógł wybaczyć innym, bo sam tego nie byłem w stanie zrobić.
  Bóg okazał łaskę i gniew oraz nienawiść odeszła. Podobnie rozprawiałem się się z innymi grzechami w swoim życiu. Brałem do ręki przykazanie po przykazaniu i przykładałem je do swojego życia. I w ten sposób krok po kroku wołając do Boga oczyszczałem się z brudu. Pan w miłosierdziu swoim wyrywał ze mnie grzeszne myśli i przyzwyczajenia. Wracałem do żywych i dziękowałem Bogu.
  Od kilku dni obserwuję na blogu wysyp tekstów poświęconych rozważaniom czy prawo ze starego przymierza nas chrześcijan obowiązuje czy też nie, a może bardziej są to rozważania nad zakresem. Stąd i sabat i wieprzowina itp. tematy. Też kiedyś musiałem się z tym zmierzyć i uznałem, że nie po to Pan Jezus przyszedł na świat aby zakon wyrzucić do kosza, ale i nie po to aby narodzeni w Chrystusie poganie składali ofiary w Świątyni i np. koszernie się odżywiali.
  Pan Jezus powiedział „(35) Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.” J.13. Na pytanie jakie jest najważniejsze przykazanie nasz Pan Jezus odpowiedział: „(36) Nauczycielu, które przykazanie jest największe?(37) A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie. (39) A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. (40) Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.”
  Mowa ta jest do odrodzonych w Chrystusie braci i sióstr czyli do nas.
  Dlatego nie stoją te słowa w sprzeczności z zbawieniem z łaski, ale i utwierdza nas w ich prawdziwości także apostoł Jakub :”(17) Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.” Jk.2.
  My dzięki ofierze z krwi Pan Jezusa mamy dar, o którym Izraelici mogli tylko pomarzyć. Mamy moc Ducha Świętego w walce z grzechem. Dlatego jeśli grzeszymy to nic nie mamy na swoje usprawiedliwienie. Mamy Pismo, wiarę, modlitwę i pomoc Ducha Świętego. Możemy grzeszyć, ale i nie musimy grzeszyć. Niewierzący nie mają wyboru. Oni muszą grzeszyć.
  Dlatego też codziennie powinniśmy stać przed zakonem jak przed Bożym obliczem i przyglądać się w nim jak w lustrze czy aby podobamy się Bogu.

 8. ydzi zgodnie z listem do Rzymian sa zaslepieni do czasu
  kiedy poganie w pelni wejda! co innego Narod wybrany ,a co innego Kosciol Jezusa Chrystusa,nie wprowadzaj Piotrze jak wierze -nieswiadomie takich tekstow,prosze abys pisal o madrosci,konsekwencji w dzialaniu Ducha Bozego,a On tylko uczy nas milosci Chrystusowej ,nawet do nieprzyjaciol ,przykre ze tak uczysz ,wierze ze nie jestes swiadom k

 9. dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa dobry za artykuł. 🙂 Kto miłuje Boga wypełnia jego przykazania.

 10. ” za dobry artykuł”- poprawka 😉

 11. Michał Mazur: Mat.5;17-19 Czy Jezus wypełnił Prawo za nas czy dał nam przykład abyśmy my wypełniali Prawo?

  https://www.youtube.com/watch?v=_UeqIomLz7o

  1. Bardzo rzeczowo mówi. Zgadzam się z nim.

 12. „Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna…”~Cyprian Kamil Norwid

  1. Norwid ….czy był człowiekiem Bożym?

   1. Był.
    Był wierzącym chrzescijaninem.

    1. Taki cytat z jednego z jego wierszy:
     „…gdzie ludzie mówią tak-tak, nie-nie,
     bez światłocienia”
     🙂
     Widać tu chyba odwołanie się do tego, co powiedział Jezus w jednej z Ewangelii (niestety, nie pamiętam dokładnie w której i kiedy to było 🙁 ): „Niech wasza mowa będzie tak, tak, nie, nie” …o ile się nie mylę 🙂

 13. Prawdziwa definicja grzechu

  „Biblia mówi, że „grzech jest bezprawiem” (1 List Jana 3,4). W grece słowo „bezprawie” to anomia. Słownik języka greckiego Thayer’a definiuje to słowo jako: „Działanie [stan] bez prawa, z powodu ignorancji prawa lub jego naruszenia”. W prostych słowach, bezprawie oznacza niepoddanie się prawu lub autorytetowi Boga. Słownik Vine’a podaje, że ten werset oddaje „prawdziwe znaczenie tego słowa [grzech]”. Vone dodaje: „Ta definicja grzechu przedstawia istotę grzechu, jako odrzucenie prawa lub woli Boga i zastąpienie jej swoją własną”.

  (John Bevere – „Pod osłoną”)

 14. dobry werset, to dziwne ale wszedłem na Twojego bloga by się trochę pożalić na ostatni czas. Rozpocząłem nową pracę i w sumie czuję się trochę wyzyskiwany (niestety mamy takie prawo, że wszystko jest z nim zgodne – jedynie Boże prawo służy ludziom, te całe kodeksy i ludzkie przepisy to bełkot i fikcja). Wyzysk jeszcze bym zniósł ale jest jeszcze coś gorszego, ludzka pycha. Zespół jest dość dziwny (nie wszyscy ale większość), wszystkie moje zapytania są lekceważąco ignorowane, tak jakby chciano pokazać swoją wyższość nade mną. Na dodatek razem ze mną zatrudniono dwie osoby, które nonstop ze sobą rywalizują (nawet zemną chociaż ja nie chcę brać w tym udziału). Ostatnio dostaliśmy takie samo zadanie do zrobienia, poprosiłem ich o pomoc ale niestety jej nie otrzymałem, totalny wyścig szczurów, w sumie mam już dość, chyba się zwolnię.. już wolę zamiatać ulicę w promieniach słońca niż 8 godzin gapić się w monitor i tabelki. Przez to wszystko czuję się wyobcowany i mam uczucie że kompletnie nie pasuję do tego świata.

  do tego mogę dodać tylko te wersety z 2 Listu do Tymoteusza:

  „A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga.”

  1. Od tych wersetów zaczęło się moje nawrócenie w stronę Pana i poszukiwanie prawdy Galeuszu. Poproś Pana o pomoc a On na pewno coś Ci doradzi. Ja siedzę w jednej robocie od ponad 8 lat i też już mam dość tego wyścigu i ciągłego użerania się. Wytrwałości W Panu życzę.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish