Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 30.08.2016. Nie będziesz się bał żadnych strachów nocnych.

„Nie będziesz się bał żadnych strachów nocnych

ani pocisków lecących za dnia,

ani niczego skradającego się w ciemnościach,

ani przykrego wypadku, ani demona działającego w południe.” Ps 91.

 

Powyższy fragment Psalmu 91 napawa wiarą w ochronę Bożą.

Przeczytajmy jednak kontekst:

 

(1) Kto mieszka pod osłoną Najwyższego, Kto przebywa w cieniu Wszechmocnego, (2) Ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam

 

Pierwszy wers jest zdaniem warunkowym.

Na początku mej chrześcijańskiej drogi, myślałem jaki jestem wspaniały i Bóg jest przy mnie. Tyle spisków znałem… Głowa puchła od illuminati, druku i kreacji pieniądza, satanizmie Watykanu.

Test przyszedł w uciskach. Nie ja wtedy sprawdzałem czy Bóg mi pomaga, ale Bóg czy ja wierzę.

Kiedy Bóg zobaczył, że moja wiara nie jest moim kolejnym hobby, zaczął mi się objawiać jako Bóg żywy. Przeprowadził mnie przez nowe uciski. Wtedy to dopiero mogłem mówić:

 

mieszkam pod osłoną Najwyższego,  przebywam w cieniu Wszechmocnego, (2)  mówić do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam.

 

Wtedy także mogłem:

 

„Nie bać się żadnych strachów nocnych

ani pocisków lecących za dnia,

ani niczego skradającego się w ciemnościach,

ani przykrego wypadku, ani demona działającego w południe.”

 

Zapewne nie jedna osoba po przebudzeniu wzywała imię Jezusa w sytuacji lęku, koszmarów doświadczając Boga żywego.  Na imię Jezus duchowe istoty uciekły.

 

 

Psalm pokazuje również wyjątkowość i odrębność Bożego dziecka:

 

Chociaż padnie u boku twego tysiąc,A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie. (8) Owszem, na własne oczy ujrzysz I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych. (9) Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją, Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją, (10) Nie dosięgnie cię nic złegoI plaga nie zbliży się do namiotu twego, (11) Albowiem aniołom swoim polecił,Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. (12) Na rękach nosić cię będą, Byś nie uraził o kamień nogi swojej. (13) Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz.

 

 

To jest wiara. Polecam nauczyć się na pamięć ów Psalm od wersu 1 do  12.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 30 sierpnia 2016 - 11:57

21 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Pięknie napisane.
  Nie wiem dlaczego, ale kiedy czytałem ten wpis w mojej głowie pojawił się obraz papieża jadącego opancerzonym pojazdem z szybami kuloodpornymi 🙂

  1. Ha…super spostrzeżenie. Pope otaczajac sie ochroną, boi się jednocześnie pokazując antybiblijną postawę.
   Mało tego, boi się systemu swego pana – szatana. Nie ufa mu.

   1. Czyżby bał się wyznawców tak uwielbianej przez „stolicę apostolską” „religii pokoju”?

    1. no i musi być niesłychanie strachliwym człowiekiem skoro jako przywódca najbardziej wpływowej instytucji na świecie ma bojaźń Bożą inaczej. Lęka się kary Boga.
     On doskonale wie, że może skończyć jak John Lenon.

     1. Lennon, który swoimi obrzydliwymi wypowiedziami o Jezusie i chrześcijaństwie sam sprowadził na siebie zagładę. Wykorzystawszy go w wystarczającym stopniu, pan Lennona, szatan, okrutnie z niego zakpił, posługując się do eliminacji Beatlesa o ile pamiętam byłym baptystą, rozgniewanym nań M. D. Chapmanem. A przy tym upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, bo i Chapmana zaślepił i sprowadził na drogę zbrodni…

 2. Masz rację Piorze co do tego psalmu,nie wiem dlaczego ale znam go na pamięć kiedyś gdy kesja była umnie w odwiedzinach wyrecytowałem jej to z pamięci że żeby się poćhwalić że znam go na pamięć,lecz dlatego że ten psalm jest piękny,żywy,jest w nim siła i moc.

 3. Masz rację Piorze co do tego psalmu,nie wiem dlaczego ale znam go na pamięć kiedyś gdy kesja była umnie w odwiedzinach wyrecytowałem jej to z pamięci nie żeby się poćhwalić że znam go na pamięć,lecz dlatego że ten psalm jest piękny,żywy,jest w nim siła i moc.

 4. Dopóki nie stanowisz zagrożenia , dopóki jesteś w mocach tego świata jest ok. Nawet diabeł ci pomaga… Ale jak chcesz się wyrwać i iść za Jezusem to próbuje Cię zastraszac i mieszać w Twoim życiu. Ale warto walczyć i ufać Bogu.

 5. Sprytnie to diabeł zrobił,zobaczcie różnice między dwoma moimi wypowiedziami,w pierwszej zabrakło słówka,nie!i cały kontekst zdania,wypowiedzi się zmienia,świadcząc o piszącym że się pyszni i chwali ☺ stary numer ☺

 6. Mati zgubilem r w koleczku

  Tzn niech Bóg będzie z Tobą Piotrze 🙂

 7. To nei diabel zrobil to Ty sie pomyliles ; D

  1. Aleś Ty Piotrek sceptyczny 😉

 8. Mati zgubilem r w koleczku

  Obrazilem czy jaki jest powod nie dodania go?

 9. Nie ja wtedy sprawdzałem czy Bóg mi pomaga, ale Bóg czy ja wierzę.
  Pięknie napisane. Niech Bóg ma cię w swojej opiece nasz Boży Drogowskazie Piotrze Kochany a jedyny ❤na zawsze na wciąż ❤

  1. Dziękuję ale teraz ja będę w kręgu podejrzanych u Marcina 😀

  2. Teraz to przesadziłaś wnoszę o rozwód…
   To już nie jest romans…
   z dwoma mężczyznami to jest wszteczeństwo…

   ?

 10. 11) Albowiem aniołom swoim polecił,Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. (12) Na rękach nosić cię będą, Byś nie uraził o kamień nogi swojej. (13) Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz.

  A to mój ulubiony fragment psalmu ?

 11. Bardzo dobrą pracę wykonujesz Piotrze z codziennym słowem 🙂
  Chwała Panu Jezusowi 🙂

  1. dziękuję. 🙂
   Chwała Jezusowi, bo jeśli jest tu jakaś mądrość to od Jego Ducha.

 12. Kręte są życia ścieżki a niebezpieczeństwa czyhające za zakrętami budzą grozę i trwogę.
  Jest jednak ktoś kto naprowadza nas na właściwą prostą drogę gdy zbłądzimy, kto oświetla poznaniem i mądrością nasze momenty duchowej ciemności i panujących mroków, kto napełnia nasze serca miłością i bojaźnią Bożą w celu naszego wzrastania i rozkwitu, kto jest naszym oparciem gdy brakuje nam sił, kto w nas wierzy pomimo naszych potknięć i upadków, kto dodaje nam otuchy i pociesza w gąszczu emocjonalnych rozterek, kto nas wspiera gdy życie wymaga trudnych decyzji, kto nas broni gdy wrogowie ostrzą miecze. Jest to nasz Zbawiciel Król Królów Pan Panów Jezus Chrystus. Chwała Mu za to na wieki wieków i dziękczynienie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish