Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Naprawa pojęć.

W pełni się zgadzam z poniższymi definicjami. Społeczeństwo zostało oszukane wzniosłymi ideami i  hasłami:

 

 

naprawapojec

 

 

 

Zaktualizowane: 17 sierpnia 2016 - 10:13

75 komentarze

Dodaj komentarz
 1. „Error 0004. Unable to load the image” – mi się nie wyświetla…

     1. Widzę, że to mem z kategorii „w punkt trafione”.

 2. i znowu licza sie dla mnie fakty. a nie teorie. za prl- u i socjalizmu – było spokojne zycie ,ludzie budowali i dzieci sie rodziły. a za pracodawcow i kapitalizmu… mamy rozwody ,emigracje i ujemny przyrost naturalny. kult giełdy i pieniadza. niebotyczne długi. przy krórych długi gierka – to nic . a ile on zakładow wybudował. ?? ale za to pracodawcy maja przywileje . i majstruja przy kodeksie pracy. TO SA FAKTY. dzieki tym przywilejom ludzie wola- emigracje. niz prace za miske ryzu. ja nie jestem za socjalizmem – ani za kapitalizmem. ale porownuje . i lubie fakty. a nie teorie. a w krajach zach. jest duzy socjal własnie. polecam fakty.

  1. kempes chcesz znac fakty. To poznaj stan gospodarki na rok okrągłego stołu. System ten upadał i upadłby sam bez Bolka.
   Kapitalizmu w Polsce nie mamy i nigdy nie było. Paradoksalnie najbliżej kapitalizmu było za komunistycznego Wilczka i tuz przed Balcerowiczem socjalistą.
   Takie są fakty, zauważ kemopes na przykładzie tego memu, że to socjalizm poubierał wszystko w teorie. To za czasu socjalizmu powstało mnóstwo -izmów. Feminizm, socjalizm, ekologizm, marksizm, itp itd. To zestawienie na fotce własnie o tym mówi.
   Myślę kempes, że będziesz się źle czuł na tym blogu. My tutaj wszystko rozpatrujemy poprzez Prawo Boga, a Ty go nie uznajesz, to jak jakbym ja wszedł na blog Bideronia i tam próbowal przedstawiac swoje poglądy dotyczące kwestii obyczajowych.

   1. kapitalizm to przezytek dla baranow. z XIX W. to produkcja tony niepotrzebnych smieci. to psujace sie sprzety np. by mozna było np. sprzedac nowe. to wciskanie na siłe kredytu to stos bzdurnych reklam. na siłe. kapitalizm – niszczy sam siebie. bo zawsze tworza sie spolki i korporacje. wypierajace innych uczciwszych. kapitalizm to kupowanie politykow przez lobby przerozne. a ci stanowia durne ustawy w interesie tegoz lobby.KOSZTEM RESZTY SPOŁ. A TO JEST TEZ KRADZIEZ. to kult sexu ,kasy i pieniadza. to pracodawcy uczyli – 25 lat ,10 lat pracy i 3 jezyki – a płaca najnizsza. oj tak. dzisiaj ci pracodawcy płacza. bo bezrobotni nie chca u hien pracowac. a zdolniejsi wyjezdzaja. płacz jest wielki. A KTO TEGO UCZYŁ ? KTO GŁOSOWAŁ NA PO NP. no pracodawcy – zwłaszcza. bo um mo firme – a ty nie. i jaka była mundrosc tej po ??? WYPRZEDAJ WSZYSTKO ZA BEZCEN. czy niemiec – swoje sprzedał? a francuz ?? nu nie. TYLKO GŁUPI POLAK. ja przedstawiam fakty. a nie poglady. FAKTY. poczytaj pan sobie -komentarze ojcow – jak sie nie moga widziec z dziecmi. bo sad zasadzil. pomów z pan z ludzmi – jaka była wies za prl- u a jaka jest teraz. pogadaj z tymi co popracowali u prywaciarza i … wybrali emigracje – widzac jak on płaci?? . kolejna sprawa. kobieta moj panie – to ani ksiazka ani telewizor. ani nawet koza. czyli ??? aby była rodzina – ktorej pan pisze – MUSZA TO ROZUMIEC OBIE STRONY. i facet i kobieta. a wiele kobiet chowanych jest na mediach i czasopismach. a tam jest o gadce i sexie. a nie rodzinie. A KOBIETAMI – RZADZA EMOCJE – A NIE LOGIKA. bez swiadomosci z 2 strony .. to sie mozna z przedmiotem ozenic a nie załozyc rodzine. a juz taka jak pan pisze.

    1. Różni ludzie, różne zdania. A tak po prawdzie gdyby nie te gierkowskie kredyty wielu nie zaznało by długo jeszcze takich luksusów cywilizacyjnych jak: bieżąca woda, klozet-ustęp, centralne ogrzewanie itd. , co z drugiej strony bardzo negatywnie świadczy o gospodarce Prlu, która sama z siebie nie potrafiła tego wypracować. W Polsce mamy do czynienia nie z kapitalizmem XIX, a jego zwulgaryzowaną dwudziestowieczną odmianą tzw. kapitalizmem kolesiowskim ( bez znajomków niczego nie wskórasz ). Z polokatolika żaden przedsiębiorca i gospodarz oraz pracownik. Ojcowie nie mogą się widzieć ze swoimi dziećmi przez pewien cudowny kodeks rodzinny z 1964 z Polski ludowej. A że w dzisiejszych czasach usilnie promuje się i szerzy wszelakie zepsucie to już inna broszka, za którą nas nie powinno się obwiniać nas chrześcijan. Pozdrawiam.

 3. ps. prawo BOGA ? CZY PROTESTANTYZM? to bóg zalecał wyzysk albo jezus? i kapitalizm? nie wiedziałem.

  1. Poczytaj Proszę o etyce protestanckuej maxa webera

  2. Protestantyzm to koniec końców tylko hasło, często puste. Prawo Boga z kolei jest pełne mądrości i wykracza poza klasyfikację typu katolicyzm, protestantyzm, prawosławie. Czemu by go nie poznać?

   I wiem, że to pytanie retoryczne, ale i tak odpowiem, że nie, nie zalecał. Wprost przeciwnie, Bóg przeklina wyzyskiwaczy:

   „Biada prawodawcom ustaw bezbożnych i tym, co ustanowili przepisy krzywdzące, aby słabych odepchnąć od sprawiedliwości wyzuć z prawa biednych mego ludu; by wdowy uczynić swoim łupem i by móc ograbiać sieroty! Lecz co zrobicie w dzień kary,kiedy zagłada nadejdzie z dala? Do kogo się uciekniecie o pomoc, i gdzie zostawicie wasze bogactwa? Nic, tylko skulić się [wam] pomiędzy jeńcami albo paść wśród pomordowanych” (Izajasza 10:1-4).

   Wyzysk zalecają i uskuteczniają kontrolujący rządy fałszywi Żydzi, których Jezus nazwał 'synagogą szatana”.

 4. George Soros padł ofiarą hakerów. Wyciekły poufne pliki związane z jego działalnością.

  https://prawy.pl/35739-soros-ofiara-hakerow-zdobyli-25-tys-poufnych-plikow-z-porazajaca-zawartoscia/

  https://www.fronda.pl/a/wegierski-zyd-soros-placil-antyizraelskim-propalestynskim-organizacjom,76990.html

  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160816/3707463/soros-ukraina.html

  Niektóre z ujawnionych projektów fundacji Sorosa:
  -udzielanie wsparcia środowiskom LGBT we Włoszech
  -stymulacja społeczeństwa w celu zapobiegnięcia wyboru do europarlamentu „radykalnych” kandydatów (w Chorwacji)
  -zniechęcanie obywateli do głosowania na partie prawicowe i eurosceptyczne
  -sprowadzanie do krajów unijnych muzułmańskich emigrantów
  -wsparcie dla palestyńskich organizacji obywatelskich (antyizraelskich)

  „Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome.”
  Łk 12,2

  1. Służą swemu panu… Soros, Franciszek, Obama – jeden czort ich panem i bogiem…

   1. „wsparcie dla palestyńskich organizacji obywatelskich (antyizraelskich)” … czy to się dodaje ? Wiem jedynie, że Obamie bliżej do wrogów Izraela typu Arabia czy nawet Iran, natomiast Trump wspiera państwo Izrael… Soros to ewidentnie lewica, demokraci itd.. Jednak to wszystko to jeden teatr, a my znamy tylko przekaz medialny (czyli nic nie wiemy)… Jakie jest Wasze zdanie?

 5. Kempes nie wiem po co tak się unosisz i denerwujesz pisząc swoje komentarze? Tę złość się wyczuwa. Wylewając swój gniew i pisząc napastliwie nie zmienisz nic a tym bardziej „klimatu” w jakim przyszło nam żyć. Zmienisz jedynie stan swojego zdrowia niestety na gorszy. Nie ma na świecie doskonałego systemu bo człowiek ma tendencję do komplikowania rzeczy prostych i do nad interpretowania tego co wymaga prostoty. Świat tapla się w grzechu zatem jak można oczekiwać dobrego owocu, który może się tu narodzić? Człowiek odrzucił Słowo Boga i wolał iść za własnymi pożądliwościami zatem my jako pojedyncze jednostki nie możemy zmienić nic w ogólnej sytuacji, nie możemy obalić systemu gdyż jeden zły zostanie zastąpiony innym gorszym, nie możemy kierować się jakimś mitycznym pojęciem sprawiedliwości społecznej bo większość rewolucji na tym pojęciu bazowała i kończyła się zazwyczaj krwawą jatką. Zresztą wszystkie te „zrywy” były sztucznie inspirowane a wszystko to co widzimy jest tylko teatrzykiem iluzji wyreżyserowanym przez najlepszego artystę. Zły jest królem tego świata a my możemy jedynie walczyć by wyrwać się z jego szponów, by nie dać się jemu zniewolić i upaść. Tylko tyle albo aż tyle możemy zrobić.

  1. ja pisze bez złosci. ale o tym co widac. a co do złego systemu. owszem … nie ma dobrego systemu. ale trzeba odrozniac system zły od patologii. teraz to jest patologia w polsce. a nie system. system to w rfn – był dobra praca – wysoki standard zycia. system to w prl – był. za płace starczało sie utrzymac. mimo jakoby ruskiej okupacji. na rachunki starczało. ludzie byli inni. w pracy – to cie ochrzaniono – jak cos zle zrobiłes czy nie umiałes. to ci ktos pokazał- co masz robic? zwłaszcza jak byłes – nowy. a teraz? jest wypad. ( no chyba ze z powodu emigracji jest inaczej) . małzenstwa były. i dzieci. a nie eurosieroty. zakłady były polskie – a nie wykupione. za ile kto da.. a teraz w polsce to patologia jest.

   1. Bardzo dobrze, że o tym piszesz.
    To jest prawda.
    Powiedzcie mi proszę dlaczego tak się dzieje, że ludzie mający kredyty, uwiązani ze strachu do jednej pracy widzący ten wyścig szczurów, bronią tak zajadle ten system.

 6. Szeregowego człowieka obchodzi tylko tyle czy on i jego bliscy będą mieli za co żyć. Z grozy sytuacji nas świecie tylko niewielu zdaje sobie sprawę.

 7. Dużo ludzi niestety wyznaje zasadę grzesz i daj grzeszyć innym. Dlatego Boże wybraństwo jest takie cenne, wręcz bezcenne. Dziękujmy więc za nie radując się głośno.

 8. Te wzniosłe idee i hasła, nie za dużo mi mówią.

  1. W sensie, że do Ciebie nie trafiają, czy bardziej Ci chodzi o to, że to taka mowa-trawa, pustosłowie, które ciężko przełożyć z polskiego na nasze?

    1. Pewnie dlatego tak jest, bo myślenie świata z każdym dniem spędzonym w Chrystusie staje Ci się coraz bardziej obce. Tak jak z drugiej strony dla myślących wedle świata obce jest myślenie i postępowanie zgodne z Prawem Boga.

     1. No tak, mniej za światem więcej za Bogiem.

 9. „Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie.”

 10. Patrzcie, co mówi ksiądz Międlar:

  http://tinyurl.com/z5npfmv

  „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Wielu być może sklasyfikuje mnie jako antysemitę, oszołoma, ksenofoba i faszystę, inni zaś powiedzą: fakty, o których ksiądz mówi, są znane i dobrze, że ksiądz je przywołał.

  W dalszej części nagrania ksiądz informuje, że największymi wrogami świata i Kościoła są „żydowscy imperialiści oraz masoneria „. „Duszpasterz narodowców” przekonuje, że Żydzi zagrażają światu i obsadzając swoimi ludźmi najwyższe stanowiska, w tym w Watykanie.

  Najwyżej postawionymi masonami są Żydzi. Są to wrogowie Chrystusa i wrogowie chrześcijan, nienawidzą nas. Obsadzają swoimi ludźmi nawet Stolicę Apostolską. Musimy wytoczyć wojnę, bo winniśmy walczyć ze złem – apeluje. Czy winniśmy wziąć karabin w ręce i podciąć wszystkim gardła? Ależ nie. Winniśmy rozpalić świat ogniem prawdy. Życzę wam błogosławionego tygodnia, ochrońmy Kościół, Europę i całą kulę ziemską przed żydowskim imperializmem, który jest złem w czystej postaci. Szczęść Boże – kończy swoje przemówienie ksiądz”.

  Czy to jest wyreżyserowane? A może jednym z ich własnych ludzi kierują jednak szczytne zamiary? Zwróćmy uwagę, że robią z niego szalonego radykała-skandalistę, bo mówi sporo prawdy. I tak się zastanawiam: zwiedzenie to, czy może przebudzenie… ❓

 11. wielokrotnie byłem krytykowany za obrone socjalizmu(w Pl był socjalizm nie komuna) .Skupiam sie już od pewnego czasu nie na systemach polit a na Bogu i Jego prawach .Socjalizm nieświadomie raczej ale miał też sporo tego co opisane w Piśmie by było tak: kto ma mało nie ma za mało ,kto ma wiele nie ma za wiele aby była równość oraz -godzień robotnik zapłaty swojej.Czyli obserwując demon-kracje a socjalizm w wielu przypadkach wygrywa socjalizm .Nie chce już rozpisywać sie na ten temat gdyż mamy rozm .przede wszystkim o Bogu

 12. Pensja minimalna Was tak uwiera? Gdyby nie ona to zarabialibyście wówczas tyle, że na nic nie byłoby Was stać, w dziurawych ubraniach byście chodzili i suchy chleb jedli, tak jak parobkowie w dawnych czasach. Nawet gdybyście mieli prywatny interes to sami mniej wówczas byście zarabiali bo ludzi nie byłoby stać na droższe rzeczy i droższe usługi. Bez ceny minimalnej, właściciele supermarketów zatrudnialiby ludzi za kromkę chleba i szklankę wody dziennie.

  Zasiłek Was tak uwiera? Przecież ostatnio pisaliście, że jeden z Waszych kolegów szuka pracy i prosi o modlitwę, przypuszczam, że dzięki Urzędowi Pracy ma ubezpieczenie i jakiś tam zasiłek – przynajmniej na jakiś czas, a w razie dalszych trudności życiowych pomóc może MOPS i GOPS.

  Emerytury Was uwierają? Do czasu gdy przeżyjecie ciężki wypadek lub ciężko zachorujecie, wówczas nie będzie Wam do śmiechu, ani nie będziecie mieli w głowie chęci przedefiniowania pojęć.

  Jak ktoś wcześniej napisał, za dużo teorii a za mało życia, rządzenie nie jest sprawą łatwą.

  1. Na polityce się nie znam. Ale usmiechnę się 🙂

  2. Piękna reprymenda bracie oldsparrowoldsparrow.

  3. olsparrow
   W starozytnym Izraelu i pozniej jeszcze aż do XX wieku nie bylo socjale. Liczyla sie praca.
   Pawel apostol powiedzial: kto nie chce pracowac niech tez nie je.
   Teraz ludzie moga nie pracowac, wielu nie chce i maja zasilki.
   nie wiem czy dobrze robie ze to pisze…

   1. Tak. Powiedział również, że wszelka władza od Boga pochodzi 🙂 ale nie wiem czy robie dobrze pisząc to 🙂

   2. Zgadzam się, w Izraelu nie było socjału ale to był INNY ŚWIAT tzn. taki jaki mieliśmy powiedzmy 200 lat temu. Izrael był krajem rolniczym, gdzie liczyła się chęć do pracy a nie talent, dzisiaj sama chęć do pracy nie wystarczy, dzisiaj wiele stanowisk wymaga dużej odpowiedzialności, kreatywności, przebojowości, asertywności, znajomości języków obcych, ciągłego kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji, umiejętności rozmowy z klientem itp. Nie wszyscy za tym nadążają.

    Ponadto, praca koparki i innego ciężkiego sprzętu zastąpiła pracę kilku ludzi, zatem co ma robić reszta? Chyba pozostaje im siedzieć na socjale i komentować (dopingować) operatora koparki 🙂

    Kolejny przykład, gdy na pustyni chorzy byli izolowani od reszty to kto ich żywił i ubierał? Można się domyślać, że rodzina lub bliscy czyli jakby nie patrzeć była to namiastka socjału.

    Podobnie rzecz ma się z żebrakiem Łazarzem, czyż on nie żebrał o socjał, może nie chciał pracować, a może już nie dał rady pracować? Nie wiem.

    Dodam, że według mnie socjał w wydaniu zachodniej europy, czyli socjał przysługujący obcokrajowcom to celowa gra aby „zmieszać narody”. Z drugiej strony należy pomagać cudzoziemcom „bo i sami byliście cudzoziemcami” (patrz Izrael w niewoli Egipskiej).

    Dobrze, że ten temat został poruszony, coś innego a nie tylko „Królowa Niebios” 🙂

    1. problem w tym, że polski model gospodarki nie odzwierciedla ani kapitalizmu ani socjalizmu zachodnioeuropejskiego. U nas jest dzicz spowodowana katolicka sitwą., mentalnoscią.
     Mamy duze podatki, wysoka biurokracje a za to nic w zamian.

     Ogólnie socjalizm jest patologicznym systemem co widać w Szwecji. W zamian za bezpieczeństwo socjalne zostali zniewoleni, została im zabrana wolność i intymność a muzułmanie tam królują.
     To W socjalistycznej Szwecji jest ocean dewiacji.

    2. Rodzina jest po to aby się wspierać i pomagać sobie w ciężkich sytuacjach. System niestety pracuje nad tym, aby osłabiać więzi rodzinne i zastępować je emeryturami, zasiłkami. Kiedyś nie było przecież emerytur i dzieci miały obowiązek zająć się rodzicami na starość. Widzę jak w mojej rodzinie więzi osłabły, kontakty się rozluźniły, a wręcz zanikły. Kiedyś moja rodzina często się spotykała, ciocie klocie, wujkowie, kuzynostwo… Spotykaliśmy się częściej, a teraz każdy sobie rzepkę skrobie. Nie podoba mi się to, ale coś się ruszyło i ostatnio jakoś rodzina zaczęła się ponownie ze sobą kontaktować. Myślę, że to Pan Bóg działa 🙂

      1. O rodzinie.
       Pewien człowiek miał 14 dzieci. Każdemu z nich dał patyk i nakazał złamać go. Wtedy kazał każdemu aby związali złamane patyki i spróbowali je ponownie złamać. Nie udało im się.
       Tak samo jest z rodziną. Łatwo jest złamać pojedynczego człowieka, ale siła rodziny tkwi w jedności i całości.
       To była opowieść z filmu: „Prosta Historia”.
       Tą opowieść można porównać do siły Izraelitów gdy stanowili jedność jako 12 pokoleń, oraz do ich słabości gdy się rozdzielali. Ten wątek wystąpił w filmie: „Salomon i Krolowa Saby”. (Saba to nazwa kraju, nie imię kobiety). Przy okazji polecam: „Historia Ruth 1960”.

  4. Idąc tym tropem myślenia dochodzimy do punktu w którym stwierdzamy, żę pieniądz nie jest w ogóle potrzebny to on doprowadził do degradacji ludzkości jest zródłem wszelkiego zła a dokładniej to miłość do niego. Z pieniądzem zatem związane są wszystkie te pojęcia. Płaca minimalna mnie uwiera? A i owszem bo powinna być wyższa. Ustalając minimum określasz wartość człowieka i wartość jego pracy. Na jakiej podstawie zatem jest to ustalane i kto ma prawo by to ustalać?? Sprawiedliwie jest to ustawiane? Wątpię. Piszesz że gdyby nie ona to mielibyśmy na kromkę chleba a powiedz mi na co więcej teraz stać ludzi zarabiających to minimum? Na kromkę z najtańszym masłem roślinnym nie wspominając nawet o rarytasie jakim jest smalec. Zasiłki mnie uwierają a i owszem tez poniekąd. Skoro przyznajesz zasiłki to sprawdz komu bo gro je pobierających w ogóle na nie nie zasługuje nie wspominając już o wysokości tych zasiłków. No i emerytura a raczej system emerytalny skonstruowany tak by upaść. Zadam Ci proste pytanie: myślisz że dożyjesz czasu by otrzymać swoją emeryturę? Nie chodzi mi tu o żadne wypadki o których pisałeś bo wszak gdyby człowiek mógł swobodnie dysponować kwotą wyłudzaną od niego na te mityczne emerytury to spokojnie poradziłby sobie i w razie wypadku i w czasie starości dodać trzeba spokojnej bo człowiek dysponujący choćby minimum wiedzy na temat pieniądza wykupiłby odpowiednie ubezpieczenie ulokował odpowiednio pieniądze i zagwarantował swoją przyszłość. Tyrasz w tym niewolniczym systemie 50 lat i otrzymujesz 800zł emerytury. Ileż przez te kilkadziesiąt lat można zachomikować i pomnożyć chociażby na lokacie z minimalnym oprocentowaniem? Sporo. Zapewne wystarczyło by to by cieszyć się godną i spokojną starością w gronie rodzinnym zamiast dorabiać jako stróż nocny, parkingowy czy za przeproszeniem klozet boy sprzątając i podając papier tym którzy z naiwności i wyzysku człowieka żyją. Mówisz że rządzenie nie jest sprawą łatwą. Owszem nie jest zwłaszcza ,że człowiek ma tendencję do komplikowania spraw oczywistych i prostych. Ci rządzący odsunęli na boczny tor Boga wraz z jego prostymi i skutecznymi wytycznymi i zamiast tego dodali swoje trzy grosze by „ułatwić” wszystkim życie.

 13. Wszystko rozumiem lecz nie mogę się ze wszystkim zgodzić . Nie życzę nikomu aby został zmuszony do pobierania jakich kolwiek świadczeń socjalnych czy z mopsu. Mówię o samotnych rodzicach . O takich którzy naprawdę potrzebują pomocy . Jeśli za życia męża nie wzielibysmy kredytu hipotecznego nasz ponad 100 letni dom by się złożył . Dziś jeslibym nie miała pomocy zabraliby mi dzieci bo nie byłabym w stanie opłacić wszystkiego i ich utrzymać . Wpis pewnie pozostanie bez odzewu albo zostanę skytykowana . Trudno . Przeżyje . Nie jest łatwo matce trójki dzieci i wdowie nadążyć z finansami . Przykro słyszeć , ze wedle tego co zamieściłes Piotrze jestem wykorzystywaczka i zlodziejka . Przyzwyczailam sie slyszec ze jestem patologia bo mam troje dzieci . No bo tylko patologia sie nie kontroluje i plodzi tyle dzieci . Ciekawe jest to , ze tak latwo sie wystawia negatywne cenzurki wrzucając wszystkich do jednego worka .

 14. Super . Też chce mieć pracę taką która mi pozwoli mieć takie nie czułe poglądy . Pewnie lepiej by było jakbym zrobiła z moich dzieci eurosieroty . Piszesz odpowiedź dla oldsparrow a kopiesz mnie . Jest gro rodziców które przeciaga strune ale zaraz wszyscy są oceniani .

  1. A ja z miłą chęcią odpowiem na Twój wpis i wcale nie zamierzam czegokolwiek krytykować. Nikt nie wrzuca Cię do żadnego wora a ludzie myślący iż rodziny wielodzietne (choć nie wiem czy 3 dzieci to już wielodzietność 😉 ) to patologia powinny zastanowić się nad tym co plotą. Niestety ale w obecnych czasach koś kto pobiera jakiś zasiłek traktowany jest jako gorszy. osobnik drugiej kategorii by nie rzec pasożyt. Sam się tak czuję gdy po 8 latach roboty wyleciałem i pobieram socjal. Wielu jest ludzi którzy korzystają z takich zasiłków tylko po to by wyłudzić z nich środki i żyć sobie spokojnie wiodąc żywot leniwca nie robią nic a kasa leci. Biblia mówiąc o tym że ten kto nie pracuje niech też nie je kieruje te słowa właśnie do takich ludzi nie zaś do ludzi takich jak Ty bo wychowanie dzieci to tez praca i to konkretnie dająca popalić. W tym cytacie biblijnym nie chodziło o wykonywanie pracy tak jak to rozumie większośc – wstaję o 8 idę do roboty i wracam po 16 po czym cały dzień siedzę w fotelu i pije piwo 🙂 Zatem nie jesteś żadną wyzyskiwaczką ani tym bardziej złodziejką nie myśl tak bo takie myślenie nie ma racji bytu.

   1. Słowo Boga, setki razy przewijajace się przez wszystkie księgi woła: dbaj o ubogiego i wdowe.
    Mamo, to jest minimalna dbałość, jaką otrzymujesz…

    1. „dbaj o ubogiego i wdowe.”
     ale nie rekami państwa, które pomniejsza ową pomoc o obsługę tego podarunku. Jeśli państwo daje 100zł, to musi zabrac innym 130zł.

     1. Chciałam jedynie przytulić mamę i powiedzieć, że jej cala sytuacja i potrzeba nie jest tym o czym napisała, nie jest patologią itd…, że Bóg troszczy się o takie osoby …I tę troskę oddaję nam..

 15. Poproszę o jakiś temat z życia szarych ludzi.

  1. Chcesz temat z życia szarych ludzi, by Ciebie bardziej dobiło? Detmold, jesteś pesymistą.Proszę, nie zrozum mnie źle, ale takie tematy są naprawdę przygnębiające a dla pesymisty jeszcze bardziej.Wierz mi, wiem co tutaj piszę.

      1. Gustuję bardziej w muzyce folkloru ale dzięki tak czy tak.

 16. Zwykły pracownik fizyczny prędzej szuka ukojenia w butelce wódki miast w wierze…

  1. Wiara kojarzy mu się z obłudą i fałszem…

    1. Coś jest w Twoich komentarzach.Posiada moc przygnębienia ale jednocześnie pełna światłości.Czymże jest ta światłość? Blaskiem prawdy? Smutne a zarazem niesamowite.Masz dar Detmoldzie. Dar spostrzegania problemów. Jak orzeł widzisz wszystko przez horyzont.Imponujące.

     1. Zgadzam się Hobart. Świetnie to ująłeś. Dobrze widzieć Cię z powrotem. Pomodlę się zaraz o Ciebie, żeby Duch Święty Cię nawiedził z pełną mocą.

       1. Ja z kolei naprawdę dziękuję Panu Jezusowi między innymi za to, że wraz z nowym życiem dał mi nowych przyjaciół, których mogę i chcę Mu polecać. Nawet jeśli jeszcze nie było spotkania w realu i czasem nie odpisuję na maile, czy rzadko się odzywam – to moja niedoskonałość; resztki starej natury, odchodzę od samotnictwa do społeczności…

       2. To dobrze.Jeśli czujesz że tak powinieneś 🙂

 17. Dla umysłowych wiara to głupota, a da fizycznych obłuda…

 18. Powiem wam coś. Wprowadzenie kapitalizmu Balcerowicza spowodowało, że wiele ludzi zostało ograbionych, a wprowadzenie kapitalizmu Korwina, bo pewnie na nim się wzorujecie, spowoduje, że Polacy stracą wszystko na amen i będą niewolnikami harującymi dzień i noc za 5 złotych.

  To co piszę jest kontrowersyjne, ale ja też kiedyś byłem „za” wprowadzeniem programu Korwina. Do czasu aż poczytałem trochę na internecie. Po pierwsze, program Korwina to program „szkoły chicagowskiej” Miltona Friedmana. Wiedza o tym, że Friedman był finansowany przez Rockefellera jest dostępna na internecie. Ponadto… „założycielami” libertarianizmu są Żydzi – Friedman, Rothbard, Von Mises, Hayek. Czytać w Wikipedii. Tak samo z resztą jak założycielami socjalizmu, m.in. Karol Marks.

  Czy z Żyda – synagogi szatana – może powstać coś dobrego dla ludzkości? Chyba tylko zguba.

  Teraz konkrety. W ogóle banki są tym „złym”. Dużo by opisaywać. Państwo powinno mieć monopol na emisję pieniądza Z POKRYCIEM, bo banki PRYWATNE emitują pieniądze w ogromnej ilości i bez pokrycia. Państwo powinno „wlewać” pieniądze do gospodarki np. zlecając firmom budowę drogi i płacąc im za to, a robotnicy kupią materiały, wyżywią rodziny, itd. – pieniądz będzie miał odbicie w pracy. Tymczasem banki tworzą same z siebie pieniądze Z POWIETRZA, a mało tego każą od nich oddawać PROCENT. Czyli tworzą dajmy na to 100 $ i każą jeszcze oddać np. 10 $. Pytanie jest skąd wziąć te 10 $. Dlatego USA i cały świat jest zadłużony, bo to MATEMATYCZNIE niemożliwe żeby spłacić ten dług, bo nie ma tyle pieniędzy w systemie.

  Co daje wprowadzenie systemu Friedmana – choćbyś nie wiadomo jak konkurował i walczył na rynku, będziesz obserwował stopniowy przepływ pieniędzy właśnie przez OPROCENTOWANIE od biednych do bogatych. Rozumiejąc to + fakt, że światem rządzi kilka klanów bankierskich ORAZ masa prywatnych banków „systemowych” i działają W ZMOWIE, wiadome jest, że zrobią z nas niewolników. Inflacja wbrew pozorom nie jest czymś normalnym na rynku, tylko przepływem pieniędzy od tłumów biedaków do bogatej garstki.

  W dodatku Korwin nie chce „przepisów ograniczających gospodarkę”, kontrolę nad żywnością mają przejąć jakieś „prywatne instytuty”, już teraz wodociągi przejmuje izraelski koncern „Tahal” – wiadomo co będą do tej wody dawać żeby szybciej Polaków stąd przegnać, jak nikt kto winien się troszczyć o zdrowie obywateli (mądry RZĄD) tego robił nie będzie. Nie zapominajcie o tym, że żywność GMO ma KONKUROWAĆ z nie-GMO. Na rynek całkowicie wejdzie Monsanto, bo tereny do upraw wykupi ten, kto „da więcej”. Tak samo ze szpitalami, uniwersytetami, itd. Którego Polaka z krwi i kości stać na zakup szpitala/uniwersytetu? Kto to wszystko wykupi po prywatyzacji?

  Mądry rząd to polski rząd. Posiada on przede wszystkim prawo do emisji pieniądza wolnego od długu. Zasoby naturalne i woda powinny być własnością narodu. Polacy walczyli i bronili tych ziem, to nie jest tak, żeby lekką ręką sprzedać to jakiemuś Rotszyldowi.

  Przy okazji ostrzegam przed takim gościem na internecie „pastor Paweł Chojecki” – ogłosił on ostatnio w swoim programie z M. Kowalskim sojusz, który istnieje tylko w jego wyobraźni – mianowicie: Rosja + Chiny + Ameryka Łacińska + islam naprzeciwko USA. Głupiec pomija jednak fakt, że na internecie są zdjęcia broni, która dotarła do ISIS i są na niej napisy, że to własność jakiejś amerykańskiej agencji. Głupi osioł atakuje Rosję, Słowian, gdzie pozostały resztki jakiejś moralności (sprzeciw wobec małżeństw sodomickich, lgbt, wynaturzeń), a na Zachodzie w Kanadzie np. zalegalizują zaraz pewnie zoofilię. NIE DLA WOJNY. Nie dla żydowskich prowokatorów. Bredzi od rzeczy, że „Rosjanie” kierują imigracją islamistów do Europy, a milczy o tym, że Żydówka (!!!) B. Spectre mówiła o tym, że „Żydzi mają wiodącą rolę w tworzeniu społeczeństw multikulturowych”. Widzę, że stąd tam u Chojeckiego w komentarzach pisze luc7777 albo Palnar… uważajcie!

  W Ameryce żyć wydaje się dobrze jak się patrzy na filmy, ale żyjecie (prawdopodobnie) w POLSCE, czyli gdzie USA będzie prowadzić wojenkę. Jedźcie do Syrii, Iraku, Jugosławii – jaki tam powstał „amerykański cud”.

  Druga sprawa – USA są rządzone przez syjonistycznych Żydów. Nie jestem pewny na 100%, ale na ponad 50% Watykan to nie jest wielka nierządnica, a papież Franciszek nie jest „królem NWO”, ale zwykłym pajacem, ktory im służy. Czy Rothschild poniżyłby się i całowałby murzynow po stopach??? Na pewno nie. Amerykanscy pastorzy rozkminiając proroctwa biblijne całe zło zwalają na Watykan a wybielają żydostwo. Poczytajcie o Billym Grahamie. Wszystko ładnie się łączy.

  1. „Powiem wam coś. Wprowadzenie kapitalizmu Balcerowicza”

   Kolego, Balcerowicz jest skrajnym socjalistą wiadomego pochodzenia. To on wprowadził podatek vat.
   Żaden kapitalista nie wprowadzi podatku.

   1. Skrajny socjalista, który przekazał prawie cały majątek prywatnym firmom i którego plan pisali PRYWATNI przedsiębiorcy Soros-Sachs. Podatek VAT to inna sprawa. Co byś chciał państwo bez podatków? Kto będzie finansował sądy, policję, wojsko, urzędy?

    1. Przed Balcerowiczem funkcjowały: sądy, policję, wojsko, urzędy

     „Skrajny socjalista, który przekazał prawie cały majątek prywatnym firmom i którego plan pisali PRYWATNI przedsiębiorcy Soros-Sachs”

     na tym polega właśnie socjalizm. Każdy kto czytał „Folwark zwierzęcy” Orwella wie, że są równi i równiejsi.

  2. kolejny madry człowiek. a kapitalizm to ustroj dla BARANOW. to ze lenin np. był masonem to 1 sprawa. i komunista czy socjalista. jak kto woli. ale.. A SKAD WZIAŁ ZWOLENNIKOW WSRÓD ZWYKŁYCH ROBOTNIKOW ?? bo panowie kapitalisci – kazali zapierniczac po 16 godzin. I STAD SIE WZIAŁ SOCJALIZM. ( NP. HASŁO 8 GODZIN PRACY ).nie wprowadza podatku. dobre. to hieny sa. przez ktorych ludzie uciekaja na emigracje. do angliów i norwegiow . po europie . licza sie fakty a nie brednie. wszyscy durnie juz tym krajem rzadzili. no prawie. pisze durnie – bo skutki ich rzadow widac. jeszcze tylko rzeczywiscie korwina zabrakło. i byłby juz naprawde komplet. i skutki rzadow – kolejnego oszołoma. brawo -itp itd.

   1. ” a kapitalizm to ustroj dla BARANOW”
    tym komentarzem wystawiasz nie tylko sobie wizytówke, ale wszystkim zatwardziałym socjalistom.

    „wszyscy durnie juz tym krajem rzadzili. no prawie. pisze durnie – bo skutki ich rzadow widac.”

    Nie wszyscy rządzili. Od 30lat nie dopuszcza się jedynej partii kapitalistycznej. Cały obecny sejm jest socjalistyczny i proUE.

    Cóż wiem, że moje słowa nie idą na podatny grunt, ale jak siejesz tak i żąć będziesz.

    1. „Nie wszyscy rządzili. Od 30lat nie dopuszcza się jedynej partii kapitalistycznej. ”

     Chodzi o ugrupowanie Korwina – nie rządzi, bo aktualne siły (PiS, PO) chcą być przy korycie i ich zwalczają. Natomiast gdyby byli realnym zagrożeniem, to by ich „zniknięto”, jak Kennedy’ego. Jakoś nie przeszkadzało Wiplerowi-„wolnościowcowi” bycie w jednej partii z syjonista Kowalem i Gowinem. Ba, nawet powiedział, że tworząc rząd PiS-KORWiN, byłby wicepremierem.

     Tak jak mówiłem, system jest zły i jak nic sie nie zrobi z emisją pieniądza to bedzie zle.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish