Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

NADCHODZIŁ NOWY DZIEŃ

David Wilkerson

Były to ostatnie dni służby Jezusa. Oczyścił właśnie świątynię, wypędzając handlarzy, a teraz spędzał czas ze Swoimi uczniami, żeby ich przygotować jako filary w Swoim przyszłym kościele. Ale w tym punkcie oni nadal nie wierzyli, „trudno im było uwierzyć.” Jezus ich napominał z powodu ich niewiary kilka razy, pytając, „czy nie widzicie?” Widział w ich sercach przeszkodę, która musiała zostać usunięta, bo inaczej nigdy nie dojdą do objawienia potrzebnego do prowadzenia kościoła.
Pewnego dnia, kiedy Jezus z uczniami przechodził koło drzewa figowego bez owoców, Jezus go przeklął:
„Rzekł do niego, niechaj nikt na wieki owocu z ciebie nie jada. I słyszeli to uczniowie Jego.”
Później, kiedy ta grupa znowu przechodziła koło tego drzewa figowego, Piotr zwrócił uwagę, „Panie, to drzewo figowe, które przekląłeś uschło.”
Bez dania Piotrowi aktualnej odpowiedzi, Jezus prosto powiedział, „Miejcie wiarę w Boga.” Wiemy na podstawie zdumiewającej reakcji Jezusa, że przesłanie, które za tym stało dotyczyło wiary.
COŚ NOWEGO
To uschłe drzewo figowe było jeszcze jednym z ilustrowanych kazań Chrystusa. To uschłe drzewo reprezentowało Boże odrzucenie starego religijnego systemu uczynków w Izraelu. Ten system polegał na zasłużeniu sobie na Bożą przychylność poprzez ludzkie wysiłki i własną wolę.
Miało się zrodzić coś nowego w Izraelu: kościół, w którym lud Boży będzie żył całkowicie przez wiarę. Zbawienie i życie wieczne będą tylko przez wiarę.
Do tego punktu lud Boży nie wiedział nic na temat życia przez wiarę. Ich religia mówiła tylko o uczynkach: branie udziału w nabożeństwach, czytaniu Tory, przestrzeganiu rozbudowanych przepisów. Teraz Jezus mówił, „Ten stary system się skończył i idzie na sąd.” Nadchodzi nowy dzień: rodzi się kościół wiary.

Zaktualizowane: 14 sierpnia 2016 - 12:30

4 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Ten który narodził się dwa razy

  Hej witajcie znowu,
  Proszę was o modlitwę za mnie i za mojego przyjaciela Piotrka i Patryka by się nawrócili,by dotknął ich Duch Boży a ich serce przeszył miecz Słowa Bożego,staram się z Bożą pomocą uczyć ewangelizować
  Toczę teraz wiele duchowych bojów i potrzebna mi wasza pomoc, każda modlitwa się liczy

 2. CześćJestemSzymek

  Pomodle sie dzis, prosze o wzajemnosc gdyz u mnie podobna sytuacja.

  Pozdrawiam Cie bracie w imieniu Pana Jezusa

 3. Również się pomodlę 🙂 Niech Pan cię strzeże, umacnia i prowadzi. Pozdrawiam w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

 4. Przypomnę słowa jednego z naszych Braci który kiedyś napisał że wiele osób modli się we wszystkich wskazanych intencjach, pomimo że o tym nie piszą.
  Ja również. Niech Duch Boży dotknie Wasze serca pokojem i poznaniem nauk naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish