Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 1.08.2016

Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Kor 2,5
Kiedy czytam ten cytat, to widzę konfrontację wiary mądrości ludzkiej z mocą Bożą.
Prowadzenie bloga daje mi doświadczenie z ludźmi, którzy są różnej wiary.
Część z czytelników jest pokorna, nawet się nie odzywa. Część komentuje w pokorze i miłości.
Jest jednak taka grupa, która swą wiarę opiera na wiedzy. Niczym się oni nie różnią od badaczy religii, filozofii wschodu.
Po prostu zapoznali się z teologią, znają wersety.
Nie ma w tym przypdku mowy o narodzeniu na nowo. Oni błyszczą wiedzą.
Owszem wiedza jest ważna. Nie znając weretów nie będziemy mogli poruszać się po Prawie Boga.

Intelektualni wierzący, że tak umownie nazwę tę grupę charakteryzują się wyniosłością mowy i brakiem miłości, ale nie tylko.

W tym samym liście do Koryntian Paweł napisał:

„Również ja bracia przyszedłem do Was, bracia, nie przyszedłem z wyniosłością mowy lub mądrości, głosząc Wam świadectwo Boże”.

Paweł głosił świadectwo.
Był człowiekiem czynu.
„A mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc”. Kor, 2,4

Duch i moc. Da się rozpoznać czy ktoś działa w duchu i mocy.
Paweł ostrzega intelektualnych wierzących:

Albowiem Królestwo Boże zasadza się nie na słowie, lecz na mocy.Czego chcecie? Czy mam przyjść do Was z rózgą, czy też z miłością i w duchu łagodności” Kor 4.20

Mocne słowa – z rózgą.

W świetnym przekładzie, z którego często korzystam, tj z Poznańskiej brzmi to następująco:

„Bo królestwo Boże nie polega na słowie, lecz na czynie”

Możesz śmigać wersetami, się kłócić o rozumienie Słowa, ale jeśli Twoja biblijna wiedza nie przekłada się na działanie i owoce, to swą pychą wiedzy pokazujesz tylko swą małość.
Albowiem Królestwo Boże zasadza się nie na słowie, lecz na mocy.

Nie zbudujesz Kólestwa Bożego na samym słowie. Znasz doskonale Pismo? Jaki jest tego owoc? Ilu ludzi przekonałeś/aś do Królestwa? Paweł mówi przez Kor 4,20: jesteś taki dobry? gdzie Ci nowi ludzie
w Królestwie, gdzie moc Ducha?

Można to rozpatrywać dwojako. Na poziomie internetowej pyszałkowaości wiedzą, oraz na poziomie indywidualnym. Jaką ma moc Twoje działanie?
Na poziomie indywidualnym znam osoby,które poprzez swą wiarę, a w konsekwencji owoce Ducha szokują swe otoczenie, rodziców i znajomych. Świecą w ciemności i owo otoczenie, które dotychczas było
sceptyczne w kwestii nowej wiary tych osób, teraz jest pod wielkim wrażeniem pozytywnych przemian.
„Niechaj nikt samego siebie nie oszukuje; jeśli komuś z was się wydaje, że jest na tym świecie mądry, niech się stanie głupim, aby stać się mądrym”.

Omawiani intelektualni wierzący są pozbawieni miłości i da się to wyczuć. Duch Święty to nie tylko moc, ale miłość. To jak zwracasz się do ludzi. W procesie mojego narodzenia na nowo Duch Święty
pokazywał mi jak czasem nieładnie się odzywam do ludzi w realu. Dotyczyło to głównie osób niemiłych. To tutaj polegamy.

Tak więc:

A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.
Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach których naucza Bóg, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę.
Ale człowiek zmysłowy (cielesny) nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać,gdyż należy je duchowo rozsądzać.
Człowiek zaś kierujący się Duchem rozsądza wszystko, natomiast jego nikt nie osądza.
Czynię to i ja pisząc nie językiem intelektu, a do duchowych rzeczy przykładam duchową miarę.

Zaktualizowane: 1 sierpnia 2016 - 11:22

13 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Tak, zgadzam się z powyższym tekstem. Chwała Jezusowi Chrystusowi!!!!
  🙂
  Ostatnio znów natknęłam się na fragment, że Bóg daje mądrość (adekwatny do sytuacji), który kiedyś mi się przyśnił. Bóg jest Wspaniały!!!!
  Żadne nasze mądrości i czyny, które pochodzą tylko od nas nie są nic warte. Tylko to co od Boga, naszego Ojca Niebieskiego, wszelkie Jego łaski, to się najbardziej liczy. By nasze owoce były tylko pochodzące on Niego życzę tu wszystkim. Byśmy trwali w naszym Zbawicielu Jezusie Chrystusie!!! 🙂 By nasze owoce/czyny były świadectwem, że należymy do Niego i idziemy Jego Słowem!
  🙂

 2. Fakt, bardzo rzadko się odzywam, ale cały czas tu jestem. Potrzebuję i proszę was siostry i bracia, abyście wspomnieli na mnie w swoich modlitwach. Nie mogę rozeznać się w woli Bożej, do tego czekają mnie ciężkie czasy bezrobocia, gdyż przeprowadzam się z UK do Krakowa. Jest tu ktoś z Krakowa?

  1. Marshall pomodlę się za Ciebie, rozumiem Cię w sprawie pracy ja nadal jej nie mam, ale ufam Panu Bogu naszemu! 🙂

   1. również się w tej intencji 🙂

  2. Oczywiście Marshall będę pamiętać o tobie w modlitwach,nie zakładaj niczego z góry.Pan Jezus Chrystus wie najlepiej co w danym momencie jest dla nas najlepsze.
   Także bracie nie ma co rozmyślać nad tym co będzie,bo będzie dobrze ?

  3. Dziękuję! Niechaj Pan, Bóg wszelkiego stworzenia wam błogosławi w imię Jezusa Chrystusa.

 3. Dzięki ? Chwała Bogu za kolejny świetny tekst.

 4. pomodlę się oczywiście :)(urwało mi pierwszy komentarz) Pozdrawiam w Imieniu Jezusa Chrystusa 🙂

 5. Chwała Bogu. Bardzo dobry tekst Piotrze. Widać ze wzrastasz w Jezusie Chrystusie. Pomodlę się też w intencji Marshalla. Z Bogiem bracia i siostry.

 6. Wiedza Biblijna jest bardzo potrzebna bo jeśli jej nie masz to zgodnie z Mat.24:11 zostaniesz zwiedziony.I powstanie wielu fałszywych (H.Kubik też)proroków,i zwiodą wielu.
  Zwiodą nie 1 człowieka tylko wielu a kogo zwiodą? chrześcijan mających znikomą wiedzę biblijną , posianych na drodze, cierniach ,kamieniach.
  Dodatkowo powstanie wielu fałszywych nauczycieli a nawet wsród was powstaną fałszywi bracia lub siostry mówiący rzeczy przewrotne.
  Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.
  Dzieje Apost.20:30

  Na czym w zasadzie polega nowo-narodzenie ??? jak długo ten proces trwa ,9 miesięcy czy 20lat? co konkretnie należy uczynić? wypowiedzieć formułkę Jezus jest Panem czy go przyjąć?
  jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego Jana 3:5
  Czy złoczyńca wiszący obok na krzyżu Jezusa narodził się na nowo?
  I rzekł mu: Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju.Łuk.23:43

  Pan Jezus powiedział w Jana 15:5-6 takie oto słowa; Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz jak zeschnięta latorośl; takie zbierają i wrzucają w ogień, gdzie spłoną.

  Co oznacza trwanie w nim? albo trwa we mnie? myślę że w nauce krzyża ,a jeżeli chrześcijanin nie trwa w słowie Bożym to zostanie wyrzucony precz,
  Jezus oczekuje owocu a nie liści na drzewie. Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli (do kąd?) i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.Jana 15:16
  latorośl (chrześcijanin))sama z siebie nie może wydawać owocu, jeśli nie trwa w nauce Apostolskiej
  -krzewie winnym,
  Bardzo ciekawy i pouczający werset.
  Jako nowonarodzone niemowlęta zapragnijcie niesfałszowanego, potrzebnego wam mleka. Dzięki niemu będziecie mogli rozwijać się dla zbawienia.
  1 Piotra 2:2
  Do kogo skierowane są powyższe słowa? do ludzi dopiero co nowo-narodzonych ale jeszcze nie zupełnie zbawionych.
  Czy człowiek gdy wypowie formułkę Jezus jest Panem i zanurzy się pod wodę ,natychmiast wydaje super dobre owoce? nie ma takiej możliwości!
  musi trwać w nauce Apostolskiej dniami i nocami w weekendy i w święta,dopiero wtedy wydaje owoc.
  Jeszcze inne(słowa Boże)padły na dobrą ziemię i wydały owoc, jedne stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.
  Mat.13:8
  Łaska niech będzie ze wszystkimi miłującymi Pana naszego, Jezusa Chrystusa ku nieskazitelności. Amen.

 7. Aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Kor 2,5
  Czym jest owa moc Boża? albo w czym się objawia?
  Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
  Mocą Bożą jest Ewangelia Jezusa a nie nauka wymyślona przez człowieka,są jednak ludzie np.KRK którzy wykorzystują tą naukę ku własnemu brzuchowi swemu,ale też chrześcijanie pragnący mieć uznanie w oczach ludzi,czego przykladem jest H.K.

 8. To i ja się odezwę . Też jestem . Naszym przewodnikiem i nauczycielem jest Jezus . A Twój blog to taka latarnia morska ☺. A odchodząc od tematu . Nie wiem czy już pisałeś o tym ale zapytam . Obrączka , pierścień Obamy od 30 lat ten sam z wymownym grawerunkiem który by wiele wyjaśniał .

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish