Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 31.07.2016

Nie bój się ich, bo Ja jestem z tobą, aby cię ratować! – mówi Pan.

Jer 1.8

W tym samym rozdziale, czyli pierwszym czytamy:

„Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię. (6) I rzekłem: Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!”

To samo się tyczy nas.

Jeremiasz nie miał łatwego życia.

Na skutek bezkompromisowej postawy popadł w konflikt z królem, został pozbawiony prawa wstępu na teren świątyni i musiał się ukrywać. Za Sedecjasza był zwolennikiem zachowania spokoju i uległości wobec Babilończyków. Uważał, że tylko za taką cenę można uratować Jerozolimę i świątynię. Takie poglądy były przyczyną oskarżenia go o defetyzm i zdradę, co doprowadziło do jego uwięzienia.

Jeremiasz zwalczał synkretyzm religijny i bałwochwalstwo. W zasadzie robił to, co my robimy obecnie,  ale on w o wiele gorszych okolicznościach to czynił.

Co oznacza: „Nie bój się ich, bo Ja jestem z tobą, aby cię ratować”?

Wszak jak ustaliliśmy Jeremiasz miał życie pełne ucisków.

W tamtych czasach panował zakon. Nie było łaski zbawienia.

Dzisiaj Jeremiaszów jest wielu i głoszą oni o zagrożeniu ekumenią, synkretyzmem, bałwochwalstwem.

Jeremiasz żył wśród bałwochwalców i innych grzeszników. Bóg obiecując Jeremiaszowi ratunek obiecywał pomoc jeszcze za jego życia w udręce jak i ratunek od śmierci drugiej, której podlegają jego rówieśnicy sprzeciwiający się w tamtych czasach Bogu.

Jeremiasz był głosem wołającego na pustyni. Dziś my jesteśmy Jermiaszami na pustyni.

„Nie bójcie się, Bóg jest z nami, aby nas ratować”

Zaktualizowane: 31 lipca 2016 - 09:06

3 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Amen! 🙂 Niech będzie pochwalone Słowo Twoje Panie, które trwa na wieki. 🙂 Pan jest naszą ucieczką i obrońcą we wszystkim.

  2. Żelazne nerwy to podstawa ewangelizowania.

  3. A ja dzis czytałam Objawienie Jana2,18-29…

    Tak bardzo ten fragment Słowa Bozego pasuje mi do tego co sie dokładnie teraz dzieje.Pochodze ze środowiska chrzescijan ewangelicznych i z coraz większym oszolomieniem patrzę na bratanie sie z KRK…wielu pastorow juz nic nie podaje w wątpliwość w temacie ekumenii, wręcz co niektórzy gadają głupoty o specjalnym namaszczeniu Franciszka i jego dziale w „przebudzeniu”.Jak nie new age w gnostycznych nauczaniu to ekumenizm lub jedno i drugie razem.Zadnej krytyki, poddawanie w wątpliwość.Milosc w wydaniu ducha new age- bez PRAWDY.Masakra.
    Juz bardzo dawno David Wilkerson o tym wprost wolał z kazalnicy i wydawało sie to niemożliwe…albo przynajmniej nie tak szybko.A tymczasem widzę kompletne przyspieszenie.Jestem ewangelicznie wierząca od 31 lat…a od 8 śledzę czujnie wydarzenia.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish