Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy będzie wojna na terenie Polski?

10Rząd PISu jest jak najbardziej stosownym rządem na czas zainicjowania wojny Polski z Rosją. Już od kilku lat pisuję o tym,  jak to PIS ma wygrać w odpowiednim czasie, aby przypomnieć Smoleńsk i włączyć nastroje antyrosyjskie.

Czy będzie wojna nie wiem. Równie dobrze mogą oni stworzyć jedynie wielkie  ryzyko rozpętania wojny, aby w zastraszeniu ludzi zgodzić się na odstępstwa, np utratę suwerenności narodowej w imię super mocarstwa.
Nie jestem prorokiem, a jedynie dokonuję próby rozszyfrowania zamierzeń satanistów w oparciu o politykę i Biblię.
Nie chce też nikogo zastraszyć, ale to wszystko nie wygląda optymistycznie. Oni potrzebują ofiar, a ponowienie aktu oddania Polski demonowi królowej niebios w maju, ma chyba temu służyć.
Popatrzcie co mi napisał koło tygodnia temu pewien czytelnik:

Nie wiem czy to ważne, ale od wczoraj na onet jest artykuł: „Żółte znaki z czołgami i liczbami – co oznaczają? „. Na początku czerwca na polskich drogach pojawiły się nowe znaki.
Inna sprawa.
Widziałem takie znaki w kilku miejscach na terenie Polski. (admin)
Wczoraj oglądałem na YT: „Jeremiasz 1998”. Prorokował ludziom iż za ich grzeszne życie i bałwochwalstwo ich miasto zostanie zburzone i spalone. Zgodnie z tym co sam czytałem w Biblii.
Na świecie ale również w Polsce sytuacja pod względem wiary jest katastrofalna, zarówno wśród rzekomych katolików jak i ateistów jeśli chodzi o moralność a głównie 10 przykazań. Słowo szacunek to archaizm. Nie istnieje szacunek dla zasad, dla moralności, dla starszych, dla prawdziwych autorytetów. Zastąpiono je bożkami i idolami. Dobro i zło jest wywrócone do góry nogami. Można by się dziwić cierpliwości Bożej, jednak wiemy że jest ona do czasu aż nastanie „odstępstwo”.
Występują na świecie znaki o których wspominał Jezus Chrystus, ale prawie nikt ich nie chce widzieć. Wprost przeciwnie. Prawie na wszystkich stronach internetowych (oprócz Twojej i kilku innych), szerzy się kult zła.
Właśnie dlatego napisałem do Ciebie tą informację.  Chodzi mi na przykład o stronę którą poczytywałem wiele lat gdy była jeszcze normalna. Są to bliźniacze strony: Zmiany na ziemi, innemedium.
Niestety te strony są popularne wśród także młodzieży.
Na Znz 29.06 jest artykuł: Zamach na lotnisko w stambule. Niejaki Angelus Maximus Rex pisze że – Jezus to bękart szatana – Brak reakcji Admina i brak cenzury. Wiele przykładów przekleństw w komentarzach w innych artykułach – brak cenzury i brak reakcji Admina.  Natomiast gdy ludzie pisali że nie podoba im się nowa szata graficzna i że dawniej było więcej konstruktywnych i inteligentnych komentarzy – dostawali ostrzeżenia o banie.
Nawet twórca artykułów John Moll bywało że w komentarzach pod tekstem wyśmiewał się z Boga pisząc że nie wie o którego Boga ludziom chodzi.
Na stronie innemedium wiele lat komentuje „Baca” który dosadnie szydzi z wszystkiego co religijne i bardzo ostro.
Te 2 strony które wymieniłem zmieniły się w podstępny rynsztok a ludzie tego nawet nie zauważyli.
Na stronie: Znz pisuje: „Homosapiens”. A na innemeduim pisuje „inżynier magister”.  Zauważyłem że jest to ta sama osoba i również właściciel 2 stron: popotopieblog i argonauta.
Piszę o nim dlatego ponieważ od wielu lat w swoich komentarzach on nawołuje do modlitw do:
– Jezusa ukrzyżowanego (który przecież już nie jest na krzyżu lecz w Niebie)
– „do Maryi Dziewicy” (bałwochwalstwo)
Nawet pisał o tym aby Jan Paweł 2 zszedł z Nieba i zaopiekował się Polską.
Wielokrotnie czytałem jak różne osoby zwracały mu uwagę, lecz nigdy nie reagował i nie odpowiadał. Wprost odwrotnie, napisał kiedyś w komentarzu że ataki na niego są od osób demonicznych.
      Głównie to chciałem Cię powiadomić o tych znakach z czołgami co na wstępie, o reszcie napisałem przy okazji.  Ponieważ panują czasy gdzie nawet internet przesycony jest złem do tego stopnia że przestała istnieć cenzura, szerzą się przekleństwa (w komentarzach jak i artykułach), obrazki wyszydzające wszystko co religijne, trwa niszczenie wszystkiego co dobre i zastępowane jest złem, i jest to akceptowalne przez ludzi, z chęcią to przyjmują.
      Przy okazji zastanawia mnie data wyboru papieża 13.03.2013 ? Ponieważ 13.09.2016 minie 3,5 roku, i nie wiem czy to jest ważne, w kontekście tego iż on zapowiadał że zeszłe święta w grudniu były ostatnimi.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia w sprawach osobistych i w prowadzeniu bloga.

 

To co napisał czytelnik ma głęboki sens.

Prawo Boga jest niezmienne, a historia starożytnego Izraela bezapelacyjnie pokazuje niesamowicie wielkie kary za bałwochwalstwo.

Faktycznie 13.09 upływa 3,5 roku. Według adwentystów to papież ma być antychrystem, tak więc dzieje się.

A teraz przedstawię komentarz czytelnika TT, na który mu nie odpowiedziałem czekając aż spłodzę ten tekst:

Z mojego posta nie wynika abym przeczył twojemu cytatowi Biblijnemu. Z mojego posta wynika że Franciszek jest fałszywym prorokiem ŚWIATOWEGO FORMATU i jednocześnie zapowiadanym antychrystem. Przednim nim nie było człowieka który by tak oficjalnie-jawnie zaprzeczał nauczaniom Bożego Słowa pociągając za sobą cały świat-ekumenię. Nie było też przedtem takiego człowieka-papieża o którym tak wielu samych katolików mówiło by tak źle. Problem w tym że sobie pogadają a i tak będą się modlić wspólnie z buddystami i innymi satanistami bo nie wiedzą że Bóg dał wyraźny nakaz opuszczenia Babilonu. Jakaś niewielka część szukająca szczerze Boga pójdzie za prawdą i zostanie wyrwana z ciemności i zbawiona. Sam jestem jednym z takich ”uchodźców”

Tak powiedział Paweł: (1) I ja, bracia, nie mogłem mówić do was jako do duchowych, lecz jako do cielesnych, jako do niemowląt w Chrystusie. (2) Poiłem was mlekiem, nie stałym pokarmem, bo jeszcze go przyjąć nie mogliście, a i teraz jeszcze nie możecie, (3) jeszcze bowiem cieleśni jesteście. Bo skoro między wami jest zazdrość i kłótnia, to czyż cieleśni nie jesteście i czy na sposób ludzki nie postępujecie? (4) Albowiem jeśli jeden mówi: Ja jestem Pawłowy, a drugi: Ja Apollosowy, to czyż cieleśni nie jesteście? (5) Bo któż to jest Apollos? Albo, któż to jest Paweł? Słudzy, dzięki którym uwierzyliście,a z których każdy dokonał tyle, ile mu dał Pan.
Czy rozumiecie co ”Słowo” chcę powiedzieć ?
Katolicy mówi, my katolicy mamy prawdę !
Ś.Jechowy mówią my mamy prawdę !
Adwentyści mówią, my mamy prawdę !
Protestanci mówią, my mamy prawdę !
Wszystkie denominacje i religie twierdza że mają prawdę. I wiecie co ?
Nikt z nich nigdy nie poznał prawdy, a to co mówią ”my mamy prawdę” tylko świadczy o tym że jej nie mają. Te wersety są na to dowodem że są cieleśni i nie można do nich mówić jak do duchowych bo nie zrozumieją, ponieważ nadal żywią się mlekiem, zamiast pokarmem stałym (Słowem pochodzącym prosto od Boga Ojca) a z przyczyn czasowych winni już być nauczycielami, a nie nadal dziećmi pijącymi mleko i obrzucającymi wzajemnie swoje denominacje wersetami.

Biblia mówi tylko o dwóch kościołach, prawdziwym i fałszywym, tzn. oblubienicy i nierządnicy. Przeciwieństwem oblubienicy jest NIERZĄDNICA, czyli kościół odstępczy uprawiający Tajemnicę nieprawości- czyli BRAK UMIŁOWANIA PRAWDY SŁOWA BOŻEGO a podążają za naukami religii i lub nauczycieli-ludzi. Oczywiście nie wątpię w ich szczere chęci ale to niestety nie wystarczy, bo co z tego jeśli SZCZERZE się mylą ?
Przetrwa tylko kościół Boży, czyli ludzie którzy są absolutnie posłuszni tylko i wyłącznie P.Jezusowi i opuszczą- odłączą się od Babilonu Wielkiego-tzn. wszystkich religii świata, denominacji, instytucji religijnych tej ziemi, wtedy staną się dziećmi Bożymi. Apostołowie zakładali małe wspólnoty w domach i taka jest rola chrześcijan prowadzonych duchem Świętym.

Jer 51,9: Leczyliśmy Babilon, ale nie dało się go uleczyć; zostawcie go! Chodźmy każdy do swojego kraju, gdyż jego sąd niebios sięga i wznosi się aż do obłoków!

2 Kor 6 (14) Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? (15) Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? (16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego – według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami – mówi Pan wszechmogący.

Ap 18,1-8: (1) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku. (2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego. (3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: 5 bo grzechy jej narosły – aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! 7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: „Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową*, i z pewnością nie zaznam żałoby”, 8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził.

Iz 48,20: Wychodźcie z Babilonu, uciekajcie od Chaldejczyków! Głośno i radośnie to zwiastujcie, rozgłaszajcie to. Roznoście tę wieść do krańców ziemi! Mówcie: Pan wykupił swojego sługę Jakuba.

Iz 52,11: Dalej, dalej! Wyjdźcie stąd! Nie dotykajcie nic nieczystego! Wyjdźcie spośród niego! Oczyśćcie się, wy, którzy niesiecie naczynia Pańskie!

Jer 50,8: Uciekajcie z Babilonu, uchodźcie z ziemi chaldejskiej, bądźcie jak barany na czele stada!

Jer 51,6: Uciekajcie ze środka Babilonu! Każdy niech ratuje swe życie! Nie gińcie z powodu jego grzechu! Nastał, bowiem czas odwetu u Pana, daje On mu zapłatę za to, co uczynił.

Jer 51,45: (45) Wyjdź, mój narodzie, spośród niego! Każdy niech ratuje swe życie przed żarem gniewu Pana!

P.Jezus powiedział:Moje królestwo nie jest z tego świata”-Jan 18,36 dlatego nie należę do żadnego ziemskiego kościoła.

Dlatego jest pełna zgoda: trzeba uważać i obserwować wszystkie denominacje.

 

Kiedyś pokazałem rozkład sił pancernych w Polsce. Większość jest o dziwo na granicy polsko-niemieckiej. Polska ma być takim odźwiernym Europy zachodniej.

 

Rząd Tuska zabezpieczył w Polsce militarne interesy Niemiec

Po wizycie Obamy w Polsce i Szczycie NATO takie mamy oto reperkusje:

 

– Cała retoryka w Warszawie po prostu krzyczy o dążeniu, by niemalże wypowiedzieć wojnę Rosji. Oni tylko mówią o obronie, a faktycznie przygotowują się do działań ofensywnych – powiedział Gorbaczow, którego wypowiedź dla Interfaxu cytują w sobotę agencje rosyjskie.

13:44

Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow ocenił natomiast, że NATO zaczęło przygotowywać się do zmiany zimnej wojny w „gorącą”. Zarzucił Sojuszowi Północnoatlantyckiemu, że jedynie mówi o obronie, podczas gdy w rzeczywistości przygotowuje się do działań ofensywnych.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/szczyt-nato-warszawa-2016-relacja-na-zywo-ze-szczytu-nato/r6lwn5
Jak widać scena w tym teatrze na skalę światową jest przygotowana. Budzące się antagonizmy, pozorne drażnienie, aby przygotować konflikt.
Dochodzi do tego wizyta p. Bergoglio w Polsce podczas ŚDM 2016. Szefa wszystkich szefów. Na pewno nie obejdzie się bez spektakularnego przemówienia, a być może złożenia Polski w ofierze w rytuałach babilońskich.
Chyba nie na darmo stworzono ustawę o zrównaniu wojsk obcych na terenie Polski, z  armią polską:

Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy o zasadach pobytu i przemieszczania się wojsk obcych na terytorium RP. M.in. nadaje ona siłom obcych państw takie same uprawnienia jak te, które przysługują polskiej armii.”

http://pl.sputniknews.com/polska/20160522/2893064/polska-duda-obce-wojska.html

 

 

Teraz należy obserwować wezwania znajomych do WKU. Jeden brat w wierze ostatnio otrzymał takie wezwanie, na którym powołują się o obronę RP. Na razie nie wiadomo o co chodzi.
 Jest wielce możliwe przybliżenie się scenariusza podziału świata na 10 mocarstw czasów końca poprzez globalną wojnę:
Polska ma być w strefie Rosji.
Tak więc wszystko zmierza do realizacji tego programu Klubu Paryskiego. Zwłaszcza, że spoglądając na mapkę strefy Rosji widzimy same państwa przeciwne UE ale również będące pod wpływem Rosji Putinowskiej: Grecja, i wszystkie inne państwa postsowieckie.
Coś wisi w powietrzu, ale my łożymy nadzieję w Jezusie Chrystusie Królu królów.
 Jednakże nie bójmy się gdyż jak czytamy w Psalmie 33
„Pan unicestwił plan narodów, Wniwecz obrócił zamysły ludów”
Zaktualizowane: 10 lipca 2016 - 15:52

50 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Ojciec znajomej z pracy dostał wezwanie…

  1. Bardzo złowieszczo to wszystko brzmi…

 2. Można także dodać, że w przyszłym roku przypada 100-lecie ukazania się w Fatimie królowej niebios. Być może szykuje się jakiś „cud”. Może fatima uratuje świat od wojny i wtedy bezwzględnie będzie trzeba oddawać jej cześć.

  1. Matka Boska to taki 5 element, kobieta z nieba, wszystko niby naprawiająca, mogą byc „cuda”. Inaczej mówiąc manifestacje demonów

   1. Krzysztof 1984 🙂 To raczej byłaby „matka boska”z Medjugorie (10 tajemnic)…Wiele wskazuje na to, że to ona (Maryja) będzie kluczową postacią w najbliższych wydarzeniach. Być może w trakcie trwania ŚDM papież ogłosi ostatni dogmat maryjny – współodkupicielki, pośredniczki i orędowniczki – tego od dawna domaga się zjawa – czyli „zrównania” demona z Bogiem.

    1. Akurat tłumaczę kapitalny materiał, a w zasadzie elaborat o kulcie maryjnym i tam jest wspomniany modelowy przykład zwiedzenia na przykładzie wlaśnie Medjugorie…

 3. Coś się dzieje. Ciekawego stwierdzenia użył dziennikarz TVP opisując cel szczytu NATO. Powiedział coś takiego: „celem tego szczytu jest mapa bezpiecznego świata”.

 4. A tak w ogóle to mam zamiar odmówić „obowiązku” bez względu na konsekwencje. Swoje odsłużyłem. Broni nie wezmę do ręki i niech się z tym pogodzą albo wsadzą do paki.

 5. Szkoda, że na tym forum panuje cenzura.

  Czy usuwanie komentarzy kogoś kto napracował się przy napisaniu go, jest chrześcijańskie?

  1. Twoje komentarze nic nie wnoszą to takie bicie piane.

 6. CześćJestemSzymek

  Masakra, ciekawe co to bedzie, najwazniejsze to nadzieja w naszym PANU JEZUSIE ❤️ Nie mamy sie co martwic, bardziej o nasze rodziny ktore nie poddaly sie MU. Moze po porawaniu cos do nich dotrze? Chociaz szczerze mowiac mam wątpliwosci co do porwania mojej osoby..serio

  Pozdrawiam WAS kochami w Imie Naszego Króla PANA JEZUSA !!

 7. Może wydać się to śmieszne co napiszę, jednak myślę że w dwóch filmach szatańskiego Hollywood wskazano przebieg części wydarzeń na terenie Polski. Są to:
  Piksele; prezydent USA (zabawny i rubaszny gość, który za młodych lat bawił się grami komputerowymi (Donald Trump?) mający bliskiego przyjaciela (Jesse James?) – obydwaj znający się sataniści)) jedzie na spotkanie z premierem Wlk Brytanii, ale dojeżdżając mija budynek z polską flagą. Premierem jest kobieta, która w rozmowie jest traktowana jak idiotka i sama rzeczywiście sprawia wrażenie nic nie rozumiejącej. Często wtedy spotykałem się z opinią, że chodzi o premier Ewę Kopacz – był to okres medialnego wyśmiewania się z jej osoby. Teraz mamy kolejnego premiera rady ministrów kobietę. Żołnierze walczyli nową bronią otrzymaną od amerykanów, a walkach brały udział oddziały specjalne przewiezione z USA – są już lub za chwilę będą na terenie naszego kraju.
  X-Men Apocalypse; w filmie niektóre wydarzenia akcji filmu i walk nadludzi (pokolenie węża, demony, nephilims?) dzieją się na terenie i w okolicach Pruszkowa (region Warszawy – centralnego Mazowsza?) i Oświęcimia (pomiędzy Katowicami a Krakowem – Górny Śląsk i Małopolskie?).

 8. Ja nie mam zamiaru ginąć za tych sługasów diabła. Mam nadzieję, iż wy tak samo.

 9. Tylko barany nie słuchają Pasterza pasterzy Jezusa Chrystusa i jego proroków.

 10. Naszych granic bronić będzie 4 tyś obcego wojska będą też „chronić” kraje bałtyckie jak to się ładnie nazywa. Ponad to rządzący uznali, iż w interesie polskim jest dozbrajanie Ukrainy. Kolejne fragmenty puzzli, które pasują. Rękoma tych rządzących sprzedawczyków Polska sama ściąga na siebie bicz! Stosując porównania nasz kraj jest niczym bezzębny pies niby szczeka szczeka ale ugryzc nie może!

  1. Za głupotę polokatolików cierpią normalni ludzie. Nie ma takiej ceny jednakże, aby nie warto zapłacić za zbawienie.

 11. Karol Szulawiak

  Zastanawiałem się ostatnio nad stwierdzeniem „Po owocach ich poznacie”. No właśnie i tu zaczyna się zagadka. Jakie są to owoce?
  Dobre uczynki? A cóż to za problem, by szatan pokierował człowiekiem w taki sposób, by pokazywał on dobre uczynki. Bo wiemy że człowiek jest albo pod kontrolą Ducha Świętego, albo szatana. Jak wiemy są nawet katolicy, którzy z pozoru są bardzo mili i nienaganni. Ba, nawet ateiści tacy są.
  Na świecie jest kilkadziesiąt tysięcy denominacji, wiele opinii na dane tematy i KAŻDY zasłania się tym, że prowadzi Go Duch Święty. A nikt przy zdrowych zmysłach nie zarzuci Duchowi Świętemu rozdwojenia jaźni. Nie podpowiada on dwóm różnym osobom, dwóch różnych teorii w tym samym temacie.
  Pamiętam swój chrzest, jeden chłopak który wtedy był z nami modlił się bez skrępowania (akurat staliśmy na dworze przed basenem.) Jednakże ten człowiek promuje ruch wiary, więc to też nie to.

  A może Wy macie jakieś przemyślenia na ten temat?

  1. Karol nie opieraj sie na wrażeniach tylko, ale i Biblii;

   Galacjan 5.22-23 mówi nam: “Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i wstrzemięźliwość.”

   Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.” (Jn 14,27 BT

   Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana. 15 Baczcie, aby nikt nie pozbawił się łaski Bożej, aby jakiś korzeń gorzki, który rośnie w górę, nie spowodował zamieszania

   1. Karol Szulawiak

    Piotrze, ja znam ten werset z listu do Galatów, aczkolwiek nie do końca wiem co pozostałe 2 wersety, mają tu do rzeczy.

    A werset z Galatów hmm..Z jednej strony pokazuje owoce Ducha, z drugiej człowiek jak to człowiek. Nawet najbardziej szczery może pobłądzić. A można też wydać fałszywe, zgniłe owoce. KRK szczyci się swoimi dokonaniami charytatywnymi i cytuje przy tym werset „po owocach ich poznacie”. Charyzmatycy cytują ten sam werset a na dowód pokazują charyzmatyczne dary (co do których nie mam jednoznacznego zdania, na pewno jestem w stosunku do charyzmatyków szczególnie nieufny.) Człowiek może publicznie być nienaganny, a za plecami może mieć jakieś grzeszki o których nikt nie wie. Żeby daleko nie szukać, wystarczy spojrzeć chociażby na papieża (Akurat Jego łatwo rozpoznać, ale to tylko przykład.)
    Aczkolwiek tak sobie jednak myślę, że Bóg..Może podpowiadać dwóm różnym osobom, dwie różne teorie w tej samej sprawie (ewentualnie pozwolić na to szatanowi) Brzmi jak herezja?

    (19): Bo muszą być między wami herezje, aby się okazało, którzy są wypróbowani wśród was. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, 1kor 11]

    Wydaje się to być w miarę sensowne. gdyby wszyscy chrześcijanie wyznawali te same doktryny, czy komukolwiek przyszłoby do głowy zbadanie danej doktryny, czy raczej wszyscy po prostu by czytali Biblię? Oczywiście, będzie to miało miejsce w raju (No, poza czytaniem Biblii bo z powodu obecności z Bogiem, nie będzie to konieczne). A tak przynajmniej chrześcijanie w ten czy inny sposób szukają prawdy, by nie dać się zwieść. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie było reformacji, dzisiaj wszyscy bylibyśmy katolikami lub ateistami.

    1. widzisz ja patrze na owoce Ducha i nie interesuje mnie czy ktoś zna Biblie jak profesor. Interesują mnie ludzie pokorni, z dobrym sercem.
     To tak po ludzku w skrócie.

  2. Duch Święty jest przy tych, którzy jak najściślej starają się trzymać nauk Jezusa Chrystusa dając przykład swoim życiem.

 12. Dzisiaj u mnie był ów rzeczony brat matki z rodziną. Ewangelizowanie idzie opornie ( nie ma dobrych i smacznych owoców bez trudów ) ale coś powoli się im rozjaśnia w głowach. Tak jak z budową domu. Wybudowany powoli, ale z pieczołowitością postoi długie lata, a szybko i byle jak rozpadnie się błyskawicznie. Pozdrawiam cieplutko. Z Bogem.

 13. Reżym Antychrysta to będzie totalitarny, socjalistyczny, zamordystyczny syf.

 14. Panie Boże, czemu do Ciebie droga jest taka ciernista i wąska, iż wiele bólu i cierpień trzeba znieść by być zbawionym? Ulżyj nam prze to Panie Zastępów, Boże Ojcze w tym morderczym trudzie boju z przeklętymi. Przez Twego Syna Jezusa Chrystusa blagam Cię o to. Niech tak się stanie.

  1. Przypomniałeś mi żeby nie zwlekać z legalizacją wystąpienia z Babilonu..

   1. BTW Twój nick mnie rozwalił 😀

 15. Polska to niby „wolny/normalny” kraj, ale jak nie jesteś w jakiejś dowolnej uprzywilejowanej grupie to prędzej czy póżniej skończysz jak dziad bez grosza przy duszy dla którego jedynym wyborem jest emigracja lub … . Tabuny skażonych katolicyzmem się już o to postarają…

 16. obronic takie przeolbrzymie terytorium otoczone wiekowymi i wyglodnialymi wrogami jak Japonia, Turcja, Ukraina, Polska, Litwa, Lotwa, Estonia, Finlandia
  ale tez i Chiny marzace o ekspansji olbrzymich terenow na polnoc.I to przy pomocy ludu ktory ledwo sie utrzymuje?
  Straszyc, beda machac szaszka, iskandelkami i jeszcze nie wiadomo czym, grzmic, popelniac samobojstwa, prowokowac, latac rzechami nad morzami
  ale naprawde musieliby nie miec oleju ryzykowac wojna bo skurcza sie do ksiestwa moskiewskiego.
  Te wszystkie ich satelity i byle demoludy szczerze ich nie lubia zeby nie powiedziec gorzej.
  Oni po prostu przegrali caly wyscig zimnej wojny
  i jedynie arsenal atonowy w niewiadomo jakim stanie
  straszy badz udaje ze straszy.
  Bialorusini tez raczej nie stoja po ich stronie.
  To madry narod ktory nieglupio z nimi rozgrywa.
  Mysle ze raczej sami sie boja o utrate ziemi krolewieckiej ktora w 5 minut jak rzekl jakis nato-wski general bedzie przejeta.

  Mala Finlandia natlukla im okolo miliona ludzi w wojnie zimowej. Polska tez z nimi wygrala w 1920.
  Z Niemcami przerzneli by w 1940 w 3 miesiace gdyby nie nadeszlo pomoc od aliantow trzema drogami (przez Iran, Archangielsk i kolej transyberyjska z Chin.
  To amerykaski sprzet wygral w ktory wyposazono radzieckich mongolow

  1. Kemn
   Problem w tym, że Ty myślisz za bardzo logicznie 🙂 paradoks co?
   Oni nie myślą w ten sposób, to są sataniści. Przypomne jak sprzedano Polske w Jałcie mimo rozlewu naszej klrwi w całej Europie.
   Ba wrócmy do 1939 roku. Nie wiem czy pamiętasz była wtedy tzw Liga Narodów, taka stara, pierwotna UE, jej zalążek. Wypieli się na nas.

   Zrozum oni potrzebują ofiar. Tu nie ma logiki.Jedyną logiką jest wymordowanie chrześcijan

   1. jakos na Krymie i Donbasie przestali a tego ostatniego wciaz nie anektuja
    jak Krymu
    a zatem sa rozsadni i logiczni
    i bardzo roztropnie postepuja badajac co zrobi zachod a nie jak chcialbys to widziec

    1. Ich logiką jest mord pod jakimkolwiek pretekstem. wybili ludzi. 10 tys ofiar w niecale 2 lata.

     henioM
     czy jesteś naśladowcą Jezusa? Tak z ciekawości pytam.

     1. Jestem tylko juz nie tego ktory prowokuje nastawianiem policzka i gledzeniem do znudzenia „Jezus Cie kocha” (czego Jezus nie czynil) tylko nasladowca tego Jezusa ktory sie bronil „czemu mnie bijesz do Annaniasza” i tego Jezusa ktory jak widzial chlew w swiatyni Boga to rozwalal stoliki

      a Ty jestes Jego nasladowca? Szukasz Boga Jedynego? tak bez taryfy ulgowej czyli zagwarantowanej laski

      zly rowniez na wschodzie moze tylko w okreslonych ramach czynic zlo.Ramach na ktore my ludzie pozwolimy -bo mamy wolna wola

 17. „Na świecie ale również w Polsce sytuacja pod względem wiary jest katastrofalna”
  koles chyba nie byl u „zbawionych z laski” na zachodzie. Wtedy docenilby wyjatkowosc naszego katolickiego kraju gdzie nawet ateista jest pod wplywem wysokiego morale krajanow.

  1. HenioM
   Po pierwsze co to za określenie „koleś”.
   Pomyliłeś chyba blogi. My jako wierzący w Boga Jedynego nie stosujemy takich zwrotów. Domniemam, że jesteś katolikiem.

   Po drugie koresponduje z wieloma osobami z zachodu Europy i wiem, że zachód równiez grzeszy, ale cały świat upada. Natomiast ludzi są o wiele bardziej życzliwi wobec siebie, a ich zamożność wynika z etyki protestanckiej.

   1. Po 10 latach spędzonych wśród tzw. „Życzliwych ludzi na Zachodzie” mogę powiedzieć tylko jedno: cała ta ich życzliwość nie pochodzi od serca a od rozumu. Innymi słowy są to (nie mam na myśli wszystkich ale większość) ludzie obłudni, którzy mówią co chcesz usłyszeć a za twoimi plecami lub po wypiciu kilku głębszych pokazują swoje prawdziwe oblicze. Można wtedy naocznie doświadczyć ich „wyższości, bogobojności tudzież etyki protestanckiej”. Słowianie mają niezaprzeczalną dobrą cechę a mianowicie „niepoprawność polityczną”. Naubliżają sobie, powiedzą o co kaman a potem rozejdą się nawet w złości ale po jakimś czasie sobie wybaczą. Takie papużki nierozłączki, kto miał ten wie. „Etyczni protestanci” zachodniej europy tak nie robią. Aby móc się na ten temat wypowiedzieć należałoby kilka lat pomieszkać wśród tubylców. Im można w ramach prawa powiedzieć co się o takiej czy innej osobie myśli i po nich to spływa. Potocznie mówi się iż Anglikowi, Irlandczykowi, Amerykanowi można „napluć w twarz” i się uśmiechnie, natomiast zabije Cię jak tylko zobaczy że może w jakiś sposób stracić funta, euro czy też dolara. Niestety Słowianie coraz bardziej wciągają ten zgniły konsumpcjonizm okraszony fałszywym uśmiechem i poprawnością polityczną. Mój szef zwiedził niemal wszystkie kraje Europy wzdłuż i w szerz i tak mówił o Słowianach i Skandynawach po ostatniej wizycie w PL oraz Finlandii: „Polacy i Finowie są tacy sami; bardzo prości (głupi) ludzie ponieważ mówią to co myślą i nie stosują podstępu”. Ich w ryzach trzyma nie sumienie ale bardzo surowe i nieubłagane prawo. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich ludzi, jednak znaczną większość.

    1. Oho, a więc tymm bardziej więc szczerze mówmy, co myślimy i obnażajmy, piętnujmy podstęp u innych.

    2. To jest niezależne od ludzi prawo telegonii ( nawet wyrażę to dosadniej eugeniki ) czyli owa słynna reformacja protestancka promowała dany typ człowieka, a kontreformacja katolicka inny. Pierwsza to rodzaj ludzi surowych, powściągliwych, ale i pracowitych, solidnych, a druga to łagodnych, szczerych, ale i leniwych oraz bylejakich. Coś za coś. Nie można mieć wszystkiego.

     1. Wystarczy porównać sposób życia protestanckich Niemców ( wyłączając katolickich ), z katolickimi Polakami. Widać różnicę? Niemiec ( ten tradycyjny Ordnung muss sein ), a Polak ( Jakość? Panie daj pan spokój! ). Pierwszy ma cierpliwość, ale brak mu fantazji, a drugi na odwrót.

      1. Skąd czerpie takie informacje? Z takich dziwnych obyczajówek książkowych wydawanych w latach 50/60 w niskich nakładach przedstawiających na ile to pozwalała ówczesna cenzura ( również w miarę nie zafałszowany przez ulotną pamięć ) portret zbiorowy Polaków katolickich i Niemców protestanckich w czasie wojny i po zarówno w ich kraju oraz na Ziemiach Zachodnich-Wyzyskanych.

       1. Dlaczego tak niskich? To proste. Wielu głupich ludzi ( Polaków/Niemców/Rosjan ) widzi rzeczywistość czarno-biało, a nie różnobarwnie. Prawda nie jest pokupna, bo jest zbyt skomplikowana oraz burzy błogostan bezmyślności.

     2. chodzi ci o tych leniwych muzyna pracujacych dla protestantow na plantacjach trzciny lub bawelny?
      Masz racje pracowicie zaganiac ich do trzciny i bawelny a obcyndalac sie przy trzcinie to roznica.
      Ktos kiedys sie nawet posilil o wnioski z muzyki tych niewolnikow z promiennego happy jazz-u w Luizjanie (zaganiacze francuscy)
      a smutnego „soul” z polnocy gdzie zaganiali bodajze protestanccy babtysci i inni protestanci

      1. sorki byla pomylka w tym zapozyczonym porownaniu
       Chodzilo o porownanie jazzu (korzenie Nowy Orlean) i blues-a (rozpacz, smutek) z missisippi lub dorzecza missisipi
       a nie blednie wspomnianego przeze mnie
       soul-u

    3. powiem ze prawde i dobrze poowiedziales

     Natomiast ubrales to w lagodna wersje
     ja moglbym podac przyklady bardziej brutalne
     Slowianie i ogolnie biedne narody maja
     „SERCE NA DLONI” chodzi mi o wiekszosc

    4. Jednostka tworzy naród, jednostkę kultura, a kulturę system wierzeń.

  1. Faktycznie fachowo to wytłumaczył z innej perspektywy i bardziej esencjonalnie.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish