Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 06.07.2016

” Ja, Pan, zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki, aby oddać każdemu według jego postępowania, według owocu jego uczynków” Jer 17

 

Nie rozumiałem tego cytatu do niedzieli, kiedy to wracając ze zjazdu Jacek uświadomił mnie, iż nerki odpowiadają za adrenalinę. Spojrzałem do wikipedii i faktycznie Jacek mnie nie oszukał 🙂

 

Bardzo ciekawa jest etymologia wyrazu adrenalina:

 

Adrenalina (epinefryna) – organiczny związek chemiczny, hormon zwierzęcy i neuroprzekaźnik katecholaminowy wytwarzany przez gruczoły dokrewne pochodzące z grzebienia nerwowego (rdzeń nadnerczy, ciałka przyzwojowe, komórki C tarczycy) i wydzielany na zakończeniach włókien współczulnego układu nerwowego.

Pierwsza nazwa pochodzi z łaciny od ad- + renes, a druga z greki od epi- + nephros. Obie oznaczają to samo – „nad nerkami”. Termin adrenalina jest stosowany wymiennie z nazwą epinefryna, choć oba terminy odnoszą się do dokładnie tej samej substancji. Adrenalina określana jest też jako hormon 3xF (z ang. fright, fight and flight), czyli hormon strachu, walki i ucieczki.” wikipedia

Z definicji wynika, że poprzez nerki Bóg bada hormony strachu, walki i ucieczki. łatwo jest operować Słowem, przynajmniej dla wielu poświęcających temu czas, ale prawdziwa wiara sprawdza się w sytuacji zagrożenia, a to ma związek właśnie z adrenaliną.

W czerwcu miałem takie myśli (na szczęście i tylko), które mówiły mi, że za przyczyną moich problemów stoi blog i wiara. Jednakże powiedziałem do Boga: Boże, nie wiem co mnie jeszcze czeka, ale i tak będę w Ciebie wierzył.

Dobrym przykładem o ile nie najlepszym, gdzie Bóg zbadał nerki jest historia Jozuego i jego zwiadowców.

 

W Kanaanie mieszkali bardzo źli i grzeszni ludzie. Mojżesz wybrał więc dwunastu mężczyzn i polecił im: ‛Idźcie i dowiedzcie się, ile tam jest ludzi i czy są silni, czy nie. Zobaczcie też, czy mają dobrą ziemię i co na niej rośnie. I przynieście stamtąd trochę owoców’.

Kiedy ci zwiadowcy wrócili do Kadesz, powiedzieli Mojżeszowi: ‛To naprawdę wspaniała kraina’. I pokazali te piękne owoce. Niestety, dziesięciu zwiadowców powiedziało jeszcze: ‛Ale ludzie, którzy tam mieszkają, są wielcy i silni. Jeśli tylko spróbujemy zabrać im ziemię, z pewnością nas zabiją’.

Gdy Izraelici to usłyszeli, bardzo się przestraszyli i zaczęli narzekać: ‛Lepiej by było, gdybyśmy umarli w Egipcie albo na pustyni. Teraz nas zabiją, a nasze żony i dzieci wezmą do niewoli. Wybierzmy sobie nowego wodza zamiast Mojżesza i wracajmy do Egiptu!’

Ale dwaj zwiadowcy ufali Bogu i próbowali uspokoić lud. Byli to Jozue i Kaleb. Mówili: ‛Nie bójcie się. Przecież z nami jest Bóg. Na pewno łatwo zdobędziemy tę krainę’. Jednak Izraelici nie słuchali. Chcieli nawet zabić Jozuego i Kaleba.

Wtedy Bóg bardzo się rozgniewał i powiedział do Mojżesza: ‛Wszyscy, którzy mają więcej niż 20 lat, nie wejdą do Kanaanu. Widzieli moje cuda w Egipcie i na pustyni, a mimo to ciągle mi nie ufają. Dlatego będą wędrować po pustyni przez 40 lat, dopóki nie umrą. Z nich wszystkich do Kanaanu wejdzie tylko Jozue i Kaleb’.

 

Tak więc mamy tutaj do czynienia ze wszystkimi elementami funkcji nerek, adrenaliny: strach, walka i ucieczka.

Jozue był odważny i nie bał się gdyż miał świadomość obecności najsilniejszego Boga przy nim.

 

Adrenalina odgrywa decydującą rolę w mechanizmie stresu, czyli błyskawicznej reakcji organizmu człowieka i zwierząt kręgowych na zagrożenie, objawiających się przyspieszonym biciem serca, wzrostem ciśnienia krwi, rozszerzeniem oskrzeli, rozszerzeniem źrenic itd. Oprócz tego adrenalina reguluje poziom glukozy (cukru) we krwi, poprzez nasilenie rozkładu glikogenu do glukozy w wątrobie (glikogenoliza).

Tak więc nie bój się, Bóg zbada w sytuacji stresowej czyli ucisku czy naprawdę wierzysz. Notabene polecam serdecznie film o tej nazwie: „Czy naprawdę wierzysz”.

Kolejnym wersem z Jeremiasza 17 jest ten oto:

 

(11) Do kuropatwy, która wylęga, czego nie zniosła, jest podobny ten, kto zdobywa bogactwo w sposób nieprawy; w połowie dni musi je opuścić, a u swojego kresu – głupieje.”

 

Pokazuje to czym się kieruje serce człowieka.

Z kolei w wersach poprzedzających ten analizowany mamy:

(7) Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! (8) Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu. (9) Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać? (10)”

 

Poleganie na Bogu to oddaniu mu swego serca, to zaufanie. To stały dopływ wody życia.

Serce i nerki może poznać tylko Bóg. To On nas stworzył i On zna poszczególne funkcje narządów. Ty możesz udawać wiarę, ale Bóg Cię zbada jak najlepszy lekarz na świecie.

 

„wystawiam na próbę nerki, aby oddać każdemu według jego postępowania, według owocu jego uczynków”

 

Bóg sprowadza Cie do sytuacji stresowej aby zobaczyć czy będziesz kierował się materią, ciałem, źle pojmowana wolnością.

 

 

 

 

Zaktualizowane: 6 lipca 2016 - 09:54

18 komentarze

Dodaj komentarz
 1. https://youtu.be/_HV-OIuGKG4

  Miałem to wkleić w kontekście naszego zjazdu nad morzem z zaproszeniem dla Was moi drodzy ale mając na uwadze powyższy tekst Piotra ten utwór Agnieszki Osieckiej według mnie jest idealnym dopełnieniem jego komentarza do słów na dziś

  1. kochajmy się moi drodzy to raduje Jezusa Chrystusa…

 2. a piosenka leciała w radio jak jechałem dziś do pracy znowu przypadek ?

  1. O! Właśnie ten tekst skłonił mnie do poruszenia tego tematu w aucie 🙂

 3. mielonka turystyczna

  bardzo trafny tekst, Pan nas testuje w wielu chwilach, tylko 100% zaufanie do Niego uwalnia ludzi od stresu bo wiedzą że On wyciągnie ich z każdych tarapatów. Idąc za rękę z Bogiem kroczysz jak gdyby ponad problemami tego świata, jednak w chwili zwątpienia automatycznie puszczasz Jego rękę i wpadasz w pułapki złego. Z innej strony patrząc, to stres jest przyczyną większości współczesnych chorób co ma bezpośredni związek ze stanem wiary i pokazuje jak świat oddalił się od Boga.

  1. ” tylko 100% zaufanie do Niego uwalnia ludzi od stresu bo wiedzą że On wyciągnie ich z każdych tarapatów.”

   Tak miałem taki kolosalny test właśnie mc temu. W pewnym momencie powiedziałem sobie „dosyć”. Teraz zostawiam Tobie Boże to wszystko. To był moment przełomowy.

 4. To niewiarygodne jak działa nasza chrześcijańska sieć. Właśnie wyszło od nas 10 harcerskie które ugościłam domowym śniadaniem. Niech Bóg Błogosławi nam wam wszystkim ❤

 5. Chwała Bogu !
  Aż się chce zaśpiewać z radości (tylko,strasznie fałszuje ? )la,la,la…i wielbić naszego Pana.
  Bardzo podoba mi się tekst i też kilkakrotnie zastanawiałam się nad tym co to znaczy zbadanie nerek.Dzięki Ci Panie,za Twoje dobro,miłość a także za to,że masz cierpliwość i przemieniasz nas.
  Zresztą widać po tekście jak Pan nad tobą Piotrze pracuje ?
  Dzięki wielkie ? i poproszę więcej ?

  1. Ja Dziękuję Bogu Ojcu za Ciebie Madzia i to nie tylko za to co wiesz, ale za wsparcie duchowe.
   W Koryntian jest napisane: gdybym nie miał milości byłbym nikim.
   Ja to sparafrazuje:
   Gdybym nie miał co niektórych braci i sióstr, byłbym upadł i nie wstał. To przez Was działa nasz Król Jezus Chrystus na mojej osobie.
   Chwała Bogu Ojcu.

   1. Tak Chwała naszemu Bogu!
    Bo to sa cuda? ,to co nasz Król z nami czyni.Jak nas odnalazł i jednoczy dla Swojej Chwały.☺

 6. usuwanie z moczem szkodliwych produktów przemiany materii,
  zatrzymywanie składników niezbędnych dla organizmu, które ulegają przefiltrowaniu do moczu pierwotnego (resorpcja),
  Oto funkcja nerek,adrenalina wydzielana jest przez nadnercza nie nerki:
  regulacja objętości płynów ustrojowych i osmolarności,
  wpływ na ciśnienie tętnicze krwi (układ renina-angiotensyna-aldosteron),
  wpływ na prawidłową erytropoezę (produkcja erytropoetyny),
  wpływ na równowagę kwasowo-zasadową (pH) krwi, dzięki możliwości zakwaszania moczu,
  wpływ na układ kostny przez produkcję aktywnych postaci witaminy D3.
  Jesli nerki zle pracują,nie sa usuwane brudy,toksyny itd..

  1. tak ale to ma związek jedno z drugim

 7. Sorry,wysłałam powyżej nieuporzadkowane,poprawiam się.
  Adrenalina wydzielana jest przez nadnercza nie nerki.
  Oto funkcja nerek:

  -REGULACJA objętości płynów ustrojowych i osmolarności,
  -WPŁYW na ciśnienie tętnicze krwi (układ renina-angiotensyna-aldosteron),
  -wpływ na prawidłową erytropoezę (produkcja erytropoetyny),
  -wpływ na równowagę kwasowo-zasadową (pH) krwi, dzięki możliwości zakwaszania moczu,
  – wpływ na układ kostny przez produkcję aktywnych postaci witaminy D3.
  – ZATRZYMYWANIE składników niezbędnych dla organizmu, które ulegają przefiltrowaniu do moczu pierwotnego (resorpcja),
  -USUWANIE z moczem szkodliwych produktów przemiany materii,
  Jesli nerki zle pracują,nie sa usuwane brudy,toksyny itd.

  1. Nadnercze, gruczoł nadnerczowy (łac. glandula suprarenalis lub glandula adrenalis) – parzysty, niewielki (waga od 10 do 18 gramów) gruczoł wydzielania wewnętrznego położony zaotrzewnowo na górnym biegunie nerki.

 8. Nie od nas zależy jak szybko dojrzewa nasza wiara. Każdy owoc ma swój czas aby dojrzał

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish