Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Duchowe zagrożenia wynikające z dążenia do bycia w centrum uwagi i jak się przed nimi chronić”

Patrick Mabilog

Zainteresowanie może być pomocne i pożyteczne, ale i wielce destrukcyjne. Gdy skupia się na nas uwaga, to najważniejsze pytanie dla nas chrześcijan  brzmi: czy odbijamy blask jupiterów z powrotem w kierunku Jezusa, czy usiłujemy skupić go na sobie?

Nie ma cienia wątpliwości co do tego, że Bóg chce, żebyśmy się wyróżniali po prostu dlatego, że sprawia, iż spada na nas sukces. A jak wszyscy wiemy wielkiemu sukcesowi towarzyszy duże uznanie i poszanowanie. Z jakiego jednak powodu Bóg poprzez sukces sprawia, że skupiamy na sobie uwagę? Czy jest tak po prostu dla naszego zysku?

List do Kolosan 3:17 (UBG) mówi wyraźnie o tym, czemu Bóg chce, abyśmy się odznaczali: „A wszystko, co czynicie w słowie lub w uczynku, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu i Ojcu przez niego”.

Bóg przynosi wierzącym sukces i zainteresowanie, gdyż kiedy Jego ludzie są honorowani, i On jest honorowany. Niestety wielu przyjmuje sukces oraz sławę i zapomina o tym, by oddać je Bogu, wskutek czego wpadają w niebezpieczeństwo związane z byciem w centrum zainteresowania.

Wszystko to sprowadza się do stwierdzenia, że kluczem do opierania się temu zagrożeniu jest pokora w sercu. Księga Przysłów 4:23 (UBG) ostrzega nas: „Strzeż twego serca z całą pilnością, bo z niego tryska życie”.

Uwaga, z jaką się spotykamy może być delikatnie rzecz ujmując kusząca, ale musimy zawsze przypominać sobie, że wszelka chwała i zaszczyty nigdy nie powinny być skierowane w naszą stronę.

Interesującą kwestią jeżeli chodzi o chwałę jest to, że my jako ludzie nigdy nie mieliśmy jej otrzymywać. Mieliśmy jedynie ją oddawać i to wyłącznie Bogu. Bycie odbiorcą chwały jest groźne zwyczajnie z tego powodu, że jest to główny sposób, w jaki buduje się pycha. A ona ani nie honoruje Boga, ani nie przynosi nam korzyści. Pycha daje nam iluzoryczne poczucie samowzmocnienia, stawiając nas jedynie w sytuacji poprzedzającej wielki upadek. List Jakuba 4:6 (UBG) mówi: „Większą zaś daje łaskę, bo mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, a pokornym daje łaskę”.

Jak zatem unikamy zagrożenia pychą, które wynika ze znajdowania w centrum uwagi? Gdy przychodzi do nas chwała pamiętajmy, że mieliśmy być jedynie kanałami tejże chwały, a nie jej odbiorcami. Nie oznacza to, że odrzucamy chwałę i zaszczyty pochodzące od innych. Kiedy przyznaje się nam szacunek, to mamy go przyjąć, lecz tylko po to, by złożyć go u stóp Boga.

Centrum zainteresowania może być obszarem niebezpiecznym, lecz jest to miejsce, do którego pomimo tego powołuje nas Bóg, ponieważ jest On najpełniej uwielbiony właśnie wtedy, gdy ludzie Jemu oddani i w głębi serca prawi znajdują się w świetle reflektora.”

 

tłumaczył Jacko. Dziękuję w imię Jezusa.

Zaktualizowane: 1 lipca 2016 - 09:06

17 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Bardzo mądre i pomocne. Dziekuje Panie Piotrze za wszystko. Chwala Panu Jezusowi !!

  1. w sumię podziękowania winny byc także dla Jacka, ale tak naprawdę i ja i Jacek kiedy coś tłumaczy jak w tekście jest napisane, jesteśmy tylko kanałami do ujawnienia się Chwały Boga.

   1. Dokładnie tak. Zdarzało się, że Piotrowi zapomniało się dopisać, że tłumaczyłem jakiś tekst, ale nie ma najmniejszego problemu. Cała chwała należy się wyłącznie Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Jego Duchowi, nigdy człowiekowi. Ja Panu Jezusowi wielce dziękuję za dar rozumienia i przekładania języka angielskiego, który nie tylko zapewnia mi utrzymanie, ale przede wszystkim pozwala szerzyć Jego Królestwo. To piękne 🙂

 2. O tym samym myslalem hee

  Wiecie co znalazlem taki temat :

  http://detektywprawdy.blogspot.com/2014/01/apokaliptyczny-babilon-to-nowy-york.html

  Przypomnialo mi sie, ze widzialem kiedys zdiecia, gdzie po odpowiedmin zlozeniu banknotu $, zobaczymy obraz WTC lub spadajacej bomby atomowej na wlasnie NY. Zobaczcie sami.

  WTC
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/cb/54/31/cb543143fe663ab1df5ef5eceae1ab98.jpg

  NEW YORK
  http://d38zt8ehae1tnt.cloudfront.net/New_100_Bill_Decrypted__Nuclear_Devastation__154402.jpg?v=1381619203

  Ciekawe co ?

  1. Tylko niech nikt mi się nie waży użyć to słów „przypadek” lub „zbieg okoliczności”! Jakby czytali to Amerykanie to bym im powiedział, że najlepiej by było, gdyby sięgnęli po dolca do portfela i sami go sobie złożyli.

   Mam nadzieję, że nikt nie oszukuje samego siebie myśląc, że doszukano się czegoś, czego nie ma. Jest, absolutnie jest. Istnieje diabolicznie misterny (bo inspirowany przez duchy nieczyste) plan satanistów, który manifestują na bardzo wiele sposobów (banknoty to kropla w morzu), nie ujawniając jednocześnie jego całości, a wybrane ochłapy wrzucając w kontekst humorystyczny, co by ośmieszyć tych, którzy nie dają się nabrać i obnażają te manipulacje.

  2. Bracie kochany zmień swój podpis,albo podaj swoje imię,bo nie wiem jak mam mówić Panu Jezusowi o kogo chodzi.
   Wiem,że Pan wie,ale modlenie się o brata,który ma smutną buźkę w nazwie …sam przyznaj nie ma nic wspólnego z naśladowcą Pana Jezusa Chrystusa .

  3. Ciekawe to jest to: co jeszcze można odczytać z tych banknotów, bo jeśli ktoś Rzeczywiście zaplanował zniszczenie WWC tak wiele lat wstecz, to skąd wiemy, że to był jego ostatni plan? ktoś miał plan i ktoś to wykonał.

 3. NNrozumiem wczoraj czy przedwczoraj bardzo słusznie zwróciła uwagę na to, że świat w swojej „nowomowie” pychę i egoizm wrzuca do szufladki „zaburzenia psychiczne”, co pozwala na przekierowanie takich jednostek do psychiatry i wdrożenie farmakoterapii. A trzeba wam wiedzieć, że nawet starszy brat, z którym rozmawiałem w zborze musiał przyznać, że jak brał na atak padaczki tzw. klony, to było to bardzo, ale to bardzo przyjemne uczucie. Potencjalnie więc takiego „chorego” czekają jeszcze cięższe przejścia. A trzeba było zwrócić się do Jezusa i jeśli była taka okazja, to nawiązać kontakt, wejść w społeczność z chrześcijanami biblijnymi…

  1. Oni tj. postępowcy rozmaici traktują wiarę w Boga jako objaw choroby, a osobę wierzącą za niepoczytalną, czy wręcz groźną dla otoczenia.

   1. Często z ich strony otrzymujemy pobłażliwy uśmieszek i przejście od razu do kwestii bardziej przyziemnych…

    1. Prawdziwych szyderców jest w sumie mało. Reszta czyni to z czysto zwierzęcego strachu…

   2. Całą prawdę, czym tej dzisiejsza psychiatria wyjawia prawdziwy autorytet w tej dziedzinie prof. Thomas Sasz (niecałe 5 min.):
    https://www.youtube.com/watch?v=n5Dr0ToFU2k

    Natomiast co do zjawiska „przypadku”. Z naukowego punktu widzenia nie istnieje coś takiego jak przypadek. Z drugiej strony ta sama nauka twierdzi, że nasze życie powstało przypadkowo. Raczej wskutek mnóstwa koniecznych przypadków.
    Trudno uznać, że czegoś się nie wie i jest się głupcem. Zwłaszcza jak na się coś tam przed nazwiskiem 😉

 4. Dzięki Jacek w imię naszego kochanego Pana Jezusa Chrystusa za tłumaczonko.☺
  Cieszę się ,że DŚ prowadzi Cię w tym kierunku z tłumaczeniami,abyśmy mogli wszyscy wzrastać.

  1. CześćJestemSzymek

   Kochana siostro, jestem Szymon milo mi ? Sorry za tą buźke, niech bedzie Szymek heheheh

   Pozdrawiam w Imieniu Pana Naszego !!!

   1. No i zobacz jak ładnie ☺ miło mi także Szymku ja mam na imię Magda vel lena i cieszę się ☺ ,że nie ma tej smutnej buźki.
    Chwała Bogu !
    Również pozdrawiam w imieniu Pana Jezusa Chrystusa

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish