Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy chrześcijanin może posiadać władzę na tym świecie?

 

Polska postkomunistyczna mentalność nie pozwala odpowiedzieć twierdząco na pytanie w tytule.

Autor kanału YT myśli jednak inaczej i według mnie ma rację.

Dobrze on prawi mówiąc, iż ważne jest człowieka z pozycją serce.

https://www.youtube.com/watch?v=aCUUxVm44Es

Zaktualizowane: 18 czerwca 2016 - 21:38

8 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Cóż za skromność u Autora… Przypomniał mi się poniższy fragment:

  „Tak więc już jesteście nasyceni, już opływacie w bogactwa. Zaczęliście królować bez nas! Otóż tak! Nawet trzeba, żebyście królowali, byśmy mogli współkrólować z wami. Wydaje mi się bowiem, że Bóg nas, apostołów, wyznaczył jako ostatnich, jakby na śmierć skazanych. Staliśmy się bowiem widowiskiem światu, aniołom i ludziom; my głupi dla Chrystusa, wy mądrzy w Chrystusie, my niemocni, wy mocni; wy doznajecie szacunku, a my wzgardy. Aż do tej chwili łakniemy i cierpimy pragnienie, brak nam odzieży, jesteśmy policzkowani i skazani na tułaczkę, i utrudzeni pracą rąk własnych. Błogosławimy, gdy nam złorzeczą, znosimy, gdy nas prześladują; dobrym słowem odpowiadamy, gdy nas spotwarzają. Staliśmy się jakby śmieciem tego świata i odrazą dla wszystkich aż do tej chwili. Nie piszę tego, żeby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć – jako moje najdroższe dzieci.” (1 do Koryntian 4:8-21)

  Nie ma to jak wybrać sobie jedną osobę, jedno unikalne wydarzenie ze Starego Testamentu, i próbować robić z tego regułę, praktyczny wzorzec na dzisiejsze czasy, możliwy do spełnienia dla wielu ludzi.

  1. ja mysle ze nie ejst to wzorzec. Mysle że jest to wskazanie na mozliwośc

   1. Podobnie myślę,każdy z nas ma inne dary i inne do spełnienia zadanie.Wszyscy razem tworzymy oblubienicę Chrystusową,ale każdy z nas ma inne powołanie.
    Jak to ładnie przedstawił autor,że wszyscy żyjemy w Babilonie duchowym i najważniejsze jest serce.
    No i jak wykorzystamy finanse,łatwo przypiąć komuś łatkę,ale ludzie na stanowiskach naprawdę mogą dużo dobrego zrobić dla Boga.
    Naśladowca Pana Jezusa Chrystusa słucha i wypełnia wolę Boga.
    Według mnie Pan wybiera sobie ludzi,którzy mu służą i poszerzają w ten sposób królestwo Boże.

 2. Kibica list do Pana Boga:
  „~polak : LIST OTWARTY DO PANA BOGA Szanowny Panie Boże, piszemy do Pana w sprawie dzisiejszego meczu Polaków z Niemcami. Nie wiemy, czy śledzi Pan piłkę, ale dla nas ten mecz to jak dla Pana Wielkanoc i Boże Ciało w jednym. Niestety, odkąd pamiętamy, mamy nieodparte wrażenie, że od zawsze miał Pan do Niemców słabość. Niemcy dostali Beethovena, my dostaliśmy Piotra Rubika. Kiedy w latach 90-tych niemieccy nastolatkowie zajadali się czekoladą z okienkiem, my suche bułki przegryzaliśmy rozczarowaniem w tubce. A kiedy dziś przeciętny mieszkaniec Hamburga za swoją średnią pensję może polecieć na dwutygodniowe wakacje na Bora Bora, kupić golfa szóstkę i zjeść tyle pistacji, aż mu spierzchną wargi – my za nasze 2100 brutto możemy co najwyżej zapłacić za mieszkanie, kupić miesięczny na autobus i zorganizować sobie wypad na środy z orange do multikina. Słowem, Niemców zawsze traktował pan jak swojego ulubionego wnuczka, któremu nigdy nie żałował Pan werther’s original, podczas gdy my byliśmy dla Pana bardziej jak przygłupi parobek ze wsi, który co prawda rozkosznie merda ogonem na widok kostki cukru, ale nie na tyle, żeby dostać pod stołem kawałek kiełbasy. A przecież tak bardzo się staramy. Postawiliśmy Jezusa w Świebodzinie, lewica nie weszła do sejmu i już nawet Nergal nie jest jurorem w The Voice of Poland. Mimo to ciągle mamy wrażenie, że na nasz widok wywraca Pan oczami. Nie chcemy tu niczego sugerować, ale mamy teorię, że Pan po prostu nie lubi Polaków. Tak między nami mówiąc, my za sobą też jakoś niespecjalnie przepadamy, ale przecież było mówione, że kocha Pan wszystkich po równo, więc wydaje nam się, że coś tu jest jednak niehalo. Podsumowując, sądzimy, że dzisiejszy mecz byłby idealną okazją na gest dobrej woli z Pana strony. To nie musi być nic spektakularnego, nikt tu nie mówi, że zaraz Kapustka z przewrotki na 3:0 i Polska mistrzem świata. Ale takie, dajmy na to, 2:1 po wyrównanym meczu byłoby naprawdę okej. Wie Pan co, remis, 2:2 i jesteśmy kwita. Miłym gestem byłaby kontuzja stawu skokowego u Thomasa Mullera, ale to jak już Pan uważa. Jeśli przychyliłby się Pan do naszej prośby, to my z naszej strony możemy obiecać, że już nie będziemy dokuczać Terlikowskiemu i jeszcze dziś wieczorem po uroczystym odśpiewaniu barki wrzucimy Nergala do wulkanu. Pozdrowienia dla małżonki. Z poważaniem, Polacy”
  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2016/mecz-polska-niemcy-lewandowski-szykuje-niespodzianke-dla-boatenga/bntbcf

  1. „Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata.” (1j 2:15-16)

 3. Hm, myślę, że Józef dostał dobrą posadę, pracował dla rządu, ale sam nie był politykiem, nie zabiegał o władzę i nie musiał się z nikim „układać”. Raczej minister niż poseł. Czy w dzisiejszym świecie można być politykiem i pozostać chrześcijaninem?

 4. Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!
  Przysł.4:23
  http://www.jezusbezreligii.pl/#!Strzeż-Swego-Serca/xaqx7/576288510cf2d021c3ff047c

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish