Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Słowo na 12.06.2016

„Lepsza kromka suchego chleba i przy tym spokój, niż dom pełen mięsa, a przy tym kłótnia”.

kromkachleba

 

 

 

 

Zaktualizowane: 12 czerwca 2016 - 07:54

4 komentarze

Dodaj komentarz
 1. Święte Słowa!!! (jakże dobrze znam je z autopsji)

 2. Paweł Misiaszek

  Ja lubię ten kawałek:
  „A gdy się nasycili, powiedział do swych uczniów: Zbierzcie ułomki, które pozostały, żeby się nic nie zmarnowało.”_J6-12
  …może dlatego, że mam spokój, jestem minimalistą i denerwuje mnie wyrzucanie jedzenia…

  PS: Panie Adminie – Może jakiś wpis dotyczący ME w piłce nożnej? Nie uważam się jeszcze za nowo narodzonego, znam jedynie swoje słabe strony i potrafię je (krytycznie) skonfrontować z Prawdą, jednak nie odrzuciłem jeszcze wszystkich zbytków tego świata… Całkowicie zrezygnowałem z gier komputerowych, ale śledzę jeszcze playoffy NBA oraz wiodące ligi piłkarskie… NIe jest to co prawda wysiadywanie przed telewizorem, ale jakieś skróty internetowe, statystyki itp.. Lubię również poćwiczyć, 4-5 razy w tygodniu po 2h spędzam na boisku lub sali treningowej… Powiedziałem sobie, że nie będę śledził euro, NBA za chwilę się kończy i z tym również koniec… Dzisiaj nie mam zamiaru oglądać meczu, a poza tym polsat pomaga swoim kodowaniem w przypadku reszty spotkań 🙂 … Z oglądaniem sobie poradzę i rzucę całkowicie, ale co z uprawianiem sportu?! Czy uważacie, że można? Aha, często piszecie o modlitwie za Polskę itp., szczerze mówiąc, to jak dla mnie jest to swego rodzaju „nacjonalizm”, podobnie jak kibicowanie kadrze narodowej i cała koncepcja rywalizacji… Tzn. bdb , że się modlicie, ale przecież nie ma Żyda, ani Greka… Ale to tylko moje zdanie, powiedzcie proszę co sądzicie o aktywności fizycznej? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  1. W mojej skromnej opinii:
   1. Zebrane ułomki musiały być jednak wartościowe bo jest napisane że było z nich wiele koszy zabranych później do domów.
   2. Jest napisane też w Biblii, choć perfekcyjnie nie pamiętam tych słów, że mężczyzna dziękował Bogu za to że może biegnąć szybko jak łania/kozica.
   3. Jakikolwiek sport choćby w ograniczonym zakresie i umiarkowanych ilościach, a w zasadzie każdy ruch czy to rower czy nawet spacer, uważam że jest nie tylko korzystny dla ciała i duszy ale wręcz konieczny. Uważam że nie tylko jest to dla ciała i kondycji, ale głównie lub przede wszystkim dla zdrowia psychicznego. Działa korzystnie na:
   – krążenie
   – pobudza wszelkie procesy organizmu
   – stymuluje gospodarką hormonalną
   – w niektórych przypadkach działa leczniczo na różne schorzenia
   – działa też uspokajająco w kwestii psychicznej
   – czytałem w Biblii, że wysiłek fizyczny w ciągu dnia ma olbrzymi wpływ na spokojny sen, a jak wiadomo współcześnie bezsenność jest problemem wielu ludzi
   Reasumując uważam że sport lub każdy ruch jest konieczny, jednak należy zwrócić uwagę aby przez ten wysiłek fizyczny nie budować własnego ego jako człowieka sukcesu o sylwetce swoich idoli z czasopism, lecz aby budować własne ciało celem umacniania własnej duszy i charakteru. Gdyż to dusza i rozum ma rządzić człowiekiem a nie pokusy ciała mają rządzić rozumem. Ekstremalnym przypadkiem w którym ludzie do perfekcji zwyciężyli siłę umysłu ponad ból i pożądliwość ciała był na przykład klasztor shaolin, choć nie polecam religii mnichów, to warto zwrócić uwagę na ich bezwzględną upartość w dążeniu do celu i brak kompromisów, gdzie ich ciała tak jakby dla nich umierają na treningach po to aby mieć krystalicznie czysty umysł i zwycięstwo duszy. Trochę odszedłem od tematu choć jedno z drugim jest połączone.

 3. Jeżeli potrafisz grac na chwale Bożą to czemu nie ? Wyczytalem z bibli ze WSZYSTKO co robimy, mamy robic na chwale naszego PANA. Szkoda ze nie jestem jeszcze ? sługą, ale mam nadzieje nim byc !

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish