Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„Otrzymujemy zgodnie z miarą naszej wiary”

 

Zac Poonen; 29.05.2016

W Ewangelii Mateusza 9:27, czytamy o dwojgu ślepych ludzi, którzy przyszli do Jezusa. Zanim jednak Jezus uzdrowił ich, zadał im pytanie. „Czy wierzycie, że mogę to uczynić?” Rzekli mu: „Tak jest, Panie!”. Następnie Jezus odpowiedział im, „Według wiary waszej niechaj się wam stanie.” (Mat. 9:29). Jest to Boża zasada: otrzymujemy zgodnie z miarą naszej wiary – nie więcej i nie mniej. Czy ci ślepi potrzebowali cudu? Tak. Czy Jezus chciał go dla nich dokonać? Tak. Ten cud jednak nie miał by miejsca, gdyby nie ich wiara. Teraz zastosuj tę samą zasadę do siebie. Czy ty masz pragnienie cudu od Boga? Tak. Czy Bóg chce go dla ciebie dokonać? Tak. Nie dostaniesz go jednak, jeżeli nie będziesz miał wiary.

Przypuśćmy, że jeden ślepiec powiedział, „Cóż, Panie, jestem pewien, że mógłbyś choć jedno moje oko otworzyć. A właściwie to byłoby nawet więcej niż wystarczająco dla mnie.” Pan odpowiedziałby do niego tymi samymi słowami, „Według wiary twojej niechaj ci się stanie.” – i jedno z jego oczu otworzyłoby się! Jeżeli drugi mężczyzna powiedziałby, „Panie, wierzę, że Ty potrafisz otworzyć oboje moich oczu”, on otrzymałby zgodnie z miarą jego wiary – i miałby dwoje oczu otwartych.

Jednooki mężczyzna utworzyłby denominację, głoszącą, że Jezus może otworzyć jedno oko. A ten drugi utworzyłby „Dwuoczną” denominację, głoszącą, że Jezus może otworzyć dwoje oczu. Tak samo dziś, niektórzy głoszą jedynie połowę Ewangelii mówiąc, że Jezus może tylko wybaczyć nam nasze grzechy. Część innych natomiast głosi pełną Ewangelię, mówiąc „Jezus nie tylko może wybaczyć nam nasze grzechy, ale może również dać nam zwycięstwo nad grzechem.” Ci pierwsi będą nazywać drugich heretykami, „Nie, to jest niemożliwe, ponieważ Jezus, w moim przypadku, otworzył tylko jedno oko.”. Było tak jednak dlatego, że ten człowiek miał wiarę w uzdrowienie tylko jednego oka. Ten drugi miał wiarę, że Pan może wyleczyć oboje z nich. On zaufał Panu nie tylko w kwestii wybaczenia, ale również w kwestii zwycięstwa.

Do której z tych dwóch grup należysz ty? Jeżeli wierzysz, że Jezus jedynie może wybaczyć ci twoje grzechy, to tylko tyle od Niego otrzymasz. Zostaniesz jednak pokonany przez twoją złość, pożądliwość, dumę, zazdrość itd. Inny wierzący powiedziałby, „ale Rzymian 6:14 mówi, że grzech już więcej nade mną nie panuje, ponieważ jestem pod Bożą łaską. Tak więc zaufam Panu, że tak samo będzie i w moim życiu.”. Oboje jego oczu zostają otwarte! Nie nazywaj go heretykiem. On otrzymał coś więcej niż ty, nie dlatego, że jest od ciebie lepszy, ale dlatego, że bardziej zaufał Chrystusowi.

 

Tłumaczyła Weroniczka. Dziękuję w imię Jezusa.

 

___________

 

Haha wpis dla mnie. Ostatnimi dniami miałem nawet taki utworzyć: czym jest wiara. Miałem dylemat, czy wiara to pewność, że Bóg to zrobi dla nas, czy pewność, że może zrobić…..

Updated: 10 czerwca 2016 — 08:07

7 komentarzy

Add a Comment
 1. Dla mnie wiara to pewność,że Bóg uczyni wszystko o co Go poproszę zgodnie z wolą Boga.

 2. Bardzo dobry tekst. Dziękuję w Imię Pana Jezusa 🙂

 3. Wiara czyni cuda. Można bez wspomagaczy i otumaniaczy wyjść na zewnątrz i prawidłowo funkcjonować, odczuwać. Wystarczy wierzyć i zaprzeć się mocno siebie, a wtedy wszystko jest możliwe.

 4. “Do której z tych dwóch grup należysz ty?”

  Do żadnej, nie mam zamiaru bawić się w przynależność do denominacji. Idę za Yahshua bo wiem że on może uzdrowić każdą chorobę, usunąć każdy nałóg i wyciągnąć człowieka z każdego grzechu.
  Czy nie chce społeczności?
  Cóż…Jeśli akurat idziemy tą samą drogą, to czemu by nie 😀
  A przynależność do denominacji zostawiam dla tych, którzy chcą się bawić w religię.

  1. Kolejny Twój super trafny komentarz, bracie. Nie mam nic do dodabia 🙂

   1. Po pierwsze…Nie mój. Jeśli coś piszę, piszę przez Ducha Świętego. Duch Święty nie mówi niczego od Siebie, lecz mówi od Boga. Wniosek?
    Tylko On jest godzien wszelkiej Chwały.
    Jeśli chce używać mnie, niech tak będzie.
    Jeśli chce używać kogoś innego, niech tak będzie.
    Byle by tylko w każdym zakątku ziemi rozbrzmiewał głos chwały dla Niego.
    Bo czyż młotek może mieć pretensje że jest nieużywany?

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: