Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Paweł apostoł Jezusa Chrystusa – film na wieczór.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WQdljjRkoDo

Zaktualizowane: 26 maja 2016 - 13:41

31 komentarze

Dodaj komentarz
  1. Znak ohydy spustoszenia/końca czasów.

   1. Pisałem już o tym w komentarzach.

    1. Dla tego youtubera to zwykły eksperyment.Nie zważa na to, że jest to nieetyczne, dotyczy to ważnych sfer życia człowiek a co dopiero to, że jest to sprzeczne z prawem Bożym…

 1. Paweł był twórcą rzymskiego katolicyzmu…

   1. Karol Szulawiak

    A Piotr stworzył Protestantów 😀
    a Andrzej Adwentystów

    Ale zaraz…
    Jakim Cudem Paweł żył w 4 wieku n.e
    Piotr w 16
    a Andrzej w 19?

    Za dużo herezji Henryka i Rafała się naczytałeś.

     1. Karol Szulawiak

      Wiem że użyłeś ironii, pisałem do apostle.

      1. słowa Pawła do Filipian, z 1:18 jakby odzwierciedlają podejście kościoła katolickiego

       „ale cóż to znaczy? Jedynie to, że czy to obłudnie(!), czy naprawdę, na wszelki sposób rozgłasza się Chrystusa. A z tego ja się cieszę i będę się cieszył.”

       dlatego tak uważam

       1. Apostle 🙂
        Słowa te moim zdaniem wcale nie odzwierciedlają podejścia k. rzymskokatolickiego moim zdaniem. A dlaczego? Dlatego ponieważ Apostoł Paweł miał na myśli głoszenie prawdziwej Ewangelii a więc prawdziwego Chrystusa a nie sfałszowanej czyli tej, którą głosi KRK.

       2. Apostle 🙂
        Nie należy wyrywać wersetów z kontekstu, bo cytat wyrwany z kontekstu staje się pretekstem.
        Na podstawie pojedynczych wersetów krk zbudował wiele swoich doktryn.
        Jeśli Pismo traktuje się poważnie, to należy patrzeć całościowo, a nie na wybrane fragmenty. Na listy Pawła – również…

       3. Karol Szulawiak

        apostle, wyciągasz słowa z kontekstu, Paweł się cieszy że ktoś w ogóle uwierzy w Mesjasza, lecz przecież w swoich listach negował też fałszywych nauczycieli (Ga 1;8). Bo chyba z dwojga złego lepiej by ktoś uwierzył niż żeby nie wierzył. Jeśli jest to szczera wiara to nie ma się co martwic o doktryny. Na świecie istnieje 40 tysięcy denominacji i jakoś mi się nie chce wierzyć by tylko jedna została zbawiona, lub żeby w jakiejś denominacji nie było osoby zbawionej, także w katolicyzmie czy też u świadków Jehowy. Na swoim przykładzie podam że początek mojego nawrócenia był związany z ruchem wiary, wtedy tylko widziałem tą ładniejszą stronę (uzdrowienia i takie tam) dziś trzymam się od tego jak najdalej.
        Ale czy ten fakt spowodował coś złego?
        Jak widzisz ciągle tu jestem. Łatwiej jest pokazać np. zaślepionemu katolikowi prawdę o KRK, niż ateistę przekonać co do istnienia Boga.

       4. Dobrze wychowany ateista Cię przynajmniej nie zbluzga 😉

       5. Karol Szulawiak

        detmold

        Tak samo jak dobrze wychowany katolik cię nie zbluzga, to akurat nie ma nic do rzeczy.

  1. Tylko na jakiej podstawie taki wniosek?

  2. Właśnie odrzucając Pawła wraca się do katolicyzmu, czyli religii uczynków.HK, który odrzucił Pawła twierdzi, że musisz wierzyć w Jezusa, ale bez przestrzegania prawa mojżeszowego nie będzie zbawiony.Paweł potępił i przeklął takich ludzi.I w KK jest to samo.Owszem, wiara w Jezusa, ale do tego uczynki, sakramenty i inne tego typu rzeczy.Pan Kubik wrócił do Babilonu zamiast z niego uciec i nie wracać.Smutne.

   1. cyt.”Właśnie odrzucając Pawła wraca się do katolicyzmu, czyli religii uczynków…” Coś w tym zdaniu nie gra. Przecież katolicyzm opiera się na Pawle. Przekląć może tylko Bóg. Człowiek nie powinien przeklnąć człowieka. Więc kim jest Paweł, że przeklina ludzi?! Uczynki, to nie katolickie obrzędy,sakramenty ale uczynki ku dobru bliźniego!Tutaj wchodzi tzw.dekalog. HK ma ogromną wiedzę i zapewne się czasem myli/do czego się zresztą przyznaje/ jak każdy z nas. Nie powinniśmy oskarżać, kiedy mamy słabe poznanie. A z pokorą prosić Boga o mądrość, słuchać co mają do powiedzenia inni, bo może, właśnie oni znaleźli odrobinę prawdy, która powoli złoży się w całość. Ku Waszej rozwadze drodzy Bracia i Siostry, bo mnie też nurtuje , to pytanie. Skoro Paweł żył w czasach Jezusa, to dlaczego, go Bóg nie powołał na ucznia Jezusa. Za życia Jezusa? Jezus nauczał 12-tu i powiedział; idźcie i nauczajcie, to co wam przekazałem… i na tym powinna się skończyć ewangelia. Słowa Jezusa powinny pozostać nie zmieniane.

    1. To brak pokory prowadzi do odrzucania Listów Pawła i Ewangelii Marka i Łukasza. Bóg wybrał Pawła w takim czasie w jakim było to konieczne nie nam o tym decydować i gdybać bo kim my jesteśmy czy znamy drogi Boże ? Wszystko to co napisał Paweł zgadza się z resztą Słowa Bożego, a wszelkie sprzeczności mogą pochodzić wyłącznie z powodu naszego niezrozumienia bo nie dajemy prowadzić się Duchowi Prawdy.

     „Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje – mówi Pan, lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.” Izajasza 55:8-9

     Co do Pana HK to znalazłem u niego coś takiego:

     „Niemal wszystkie źródła informacji wprowadzają nas w błąd. Prawdę można znaleźć tylko i wyłącznie na witrynie zbawienie.com oraz na blogach związanych z tą witryną!” źródło: http://www.zbawienie.com/

     I tu jest sedno problemu czyli pycha, która stawia swoją własną mądrość ponad Słowo Boże. Ktoś już podobnie mówi w tym tonie i czy nie przypadkiem są pasterze kościoła katolickiego: „zbawienie i prawda jest wyłącznie u nas”.

     1. Może i tak, ale tak samo można by napisać, że Bóg wybrał Kubika, żeby nam coś powiedział, tak jak i apostoła Pawła, tak jak i Detektywa itp.

 2. Bez względu na to czy coś urośnie w tym jajku czy nie. Sam pomysł wstrzykiwanie spermy ludzkiej w jajko to potworność. Ludzie, którzy się tego dopuszczają powinni zostać publicznie powieszeni.

 3. No odliczamy ponoc 28 ma zaczac tragicznie byc niszczony dolar co ciekawe dzis wlasnie peirwszy raz w tym roku ropa powyzej 50 dol za barylke ten gosc co pisal o tej dacie juz pol roku temu chyba mial racje ale ufajmy Panu , i nie bojmy sie ,zobaczymy co sie wydarzy ale Bog nas chroni wiec nic nam nie grozi hahaha .

 4. Dwukrotnie narodzony

  Hejka, przepraszam ,że zawracam wam głowę, ale mam prośbę.
  Chciałem was poprosić o modlitwę bym dostał pracę taką jaką wybierze mi Pan Bóg.
  Dziękuję w imieniu Jezusa Chrystusa

  1. Niech Pan nasz i Bóg da ci taką pracę dzięki której uczciwie będziesz mógł zdobywać swój codzienny chleb. Niech twoja nowa praca nie tylko zaspokajała twoje fizyczne potrzeby ale pomaga również pomnożyć talenty ofiarowane ci przez Stwórcę. Módl się też o to abyś w nowej pracy miał możliwości świadczyć o Panu.

  2. Jasne,możesz liczyć,że się będę wstawiać za Ciebie i prosić w sprawie twojej pracy u naszego Pana Panów i Króla Królów.

   1. Ja też za miesiąc zmieniam pracę i bardzo nym was prosił o uwzględnienie mnie w waszych modlitwach. Dziękuję w imieniu Jezusa!

 5. Witam, czy mogę prosić o modlitwę za moją malutką córeczkę Elizę, od jakiegoś czasu ma problemy z jedzeniem, jest nie spokojna, martwimy się o nią. Z góry dziękuję wam kochani. Pozdrawiam w Imieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, Boga żywego.

  1. Oczywiście pomodlę się o Twoją córeczkę,nie zamartwiaj się o córkę tylko powierz ja naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.A On zajmie się wszystkim.
   Chwała Naszemu cudownemu Jezusowi Chrystusowi,niechaj będzie uwielbione jego święte imię.

 6. Panie Piotrze, dziękuję że mimo wszystko zdecydował się Pan pozostać przy Apostole Pawle. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
pl_PLPolish